HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dam ti te čo som dal aj nage... a nemusiš ich konzultovať s nejakou pofidernou znamou XD

-aky maš vztah k netradičnejšim formam sexu a sexualnych uchyliek?
-mysliš že sex je pre život potrebny?
-papier alebo pivo? čo dalo ludstvu viac?
- aký máš vzťah k teniskám takym VANS style? pačia sa?
- aký máš vztah (a tu už v mnohom ide prave o vztah  ) k ťažkym botam? pačia sa? jake značky? maš? mala si? chcela by si mať?
- mysliš si že su viac sexi čongále v ťažkych botach/teniskach alebo v štekloch a kačičkových modnych botach?
- softverove a hudobne piratstvo. ano alebo nie? v čom ma vyhody a v čom nie?
- je moralka pilierom spoločnosti? aj napriek tomu, že tato moralka chyba prave v tych predstaviteloch spoločnosti? prezidenti, politici, športovci, umelci???

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Casto spominas slobodu, co hovoris na vyrok Franklina "Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both."?

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vies o tom ze si popularny?  :lol:

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslíš si, že ľudstvo smeruje k svojmu "vrcholu" (z akéhokoľvek hľadiska) alebo sme skôr v dobe úpadku?

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Naposledy upravil Iluviel of Darnassus dňa So. 10. Mar 2007, 14:16, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pri spáchaní vraždy by si sa zaoberal aj motívom alebo by si človeka proste poslal na kreslo lebo zavraždil?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod Elensar napísal:
Tvoj oblubeny litararny zaner  :lol:  a najoblubenejsie knizky ?

Hmm.. Dragonlance sa mi celkom pacilo. mena autorov som uz zabudol. nejaka zena a muz. Dalcor by vedel :) Ale z Dragonlancu som toho zase vela neprecital. asi iba 4 knihy.
a inak, naozaj neviem povedat ktory autor sa mi paci najviac. mne sa velmi paci Pan prstenov, ale to je taka klasika u mna. vazne neviem povedat. Pred spanim si vzdy citam Pratchetta aby sa mi dobre spalo :P
Warrior napísal:
dam ti te čo som dal aj nage... a nemusiš ich konzultovať s nejakou pofidernou znamou XD

kurnik :P este aj s Leuthil si pohnevany? :P
Warrior napísal:
-aky maš vztah k netradičnejšim formam sexu a sexualnych uchyliek?
-mysliš že sex je pre život potrebny?
-papier alebo pivo? čo dalo ludstvu viac?
- aký máš vzťah k teniskám takym VANS style? pačia sa?
- aký máš vztah (a tu už v mnohom ide prave o vztah  ) k ťažkym botam? pačia sa? jake značky? maš? mala si? chcela by si mať?
- mysliš si že su viac sexi čongále v ťažkych botach/teniskach alebo v štekloch a kačičkových modnych botach?
- softverove a hudobne piratstvo. ano alebo nie? v čom ma vyhody a v čom nie?
- je moralka pilierom spoločnosti? aj napriek tomu, že tato moralka chyba prave v tych predstaviteloch spoločnosti? prezidenti, politici, športovci, umelci???

- noo.. podla toho co to je ta "netradicnejsia forma". Jedna vec je ista. ako vsetko, aj sex, ak sa robi stale tym istym stylom a stale rovnako (dajme tomu stale iba misionar, ale plati to aj o ostatnych polohach) tak zacne byt fadny. takze nejake to.. experimentovanie.. v posteli neodcudzujem. v erotickom obchode by som asi nenakupoval :) ale nechcem hovorit hop kym neskocim. kto vie.. pri dlhotrvajucom vztahu potrebuju niektori ludia asi siahnut aj k.. hm.. netradicnejsim.. formam sexu.
- Myslim si ze je potrebny. nie sme tvori stvorene na to aby sme zili bez sexu. Je pre nas prirodzene ze po tom tuzime. Reci ludi ktori by ma po tychto vetach oznacili za "chlapa, co mysli iba na sex" ma moc netrapia. Sex je prirodzena vec. Ludia sa neskladaju iba z racionalneho mozgu ale aj z emocionalneho srdca a pudoveho zakladu. Ak sa nejaky vztah rozpadne kvoli sexu, ze im to tam neklape, mna to nijak nepoburi.
- :D papier pre boha. moznost uchovavat informacie je nieco co sa neda dostatocne ohodnotit peniazmi ci zlatom. i ked iste veci by sa nemuseli uchovat.
- nie nepacia. resp. botasky su lepsie :)
- tazke boty? hmm.. asi nie. ale skor preto, ze pri ich spomenuti mne vzdy pridu na rozum niektore hnutia.
- hmm.. mam rad to ako sa dnesne zeny obliekaju. teda ak to neprehanaju a nieco aj na tele maju. ale ked pride zena na nejaku oslavu/svadbu/ples/whatever obelcena "noble" tak tiez nepohrdnem pohladom :)
- softwarove piratstvo.. heh. nie som na toto expert. nemam na to uplne jasny nazor. ale myslim, ze chyba je aj na stranach hudobnikov a softwareovych firiem. niektore veci prinasaju viac osohu ak nie su kontrolovane. napr. slobodny trh je peknym prikladom :P
- Mne je casto vycitane, ze delim ludi na dobrych a zlych. vycita sa mi ze predsa nemozem takto skatulkovat ludi do dvoch kategorii. ze predsa zivot je zlozitejsi a ludia su priliz rozni na to aby mohli byt zaradeni iba do dvoch kolonok. pritom mnohi iny ludia, ako aj Ty, nemaju problem hodit celu jednu spolocensku skupinu (ako politici, sportovci a podobne) v istej oblasti (napr. moralky) do jedneho vreca a sumarne ich oznacit za zlych.
Moralka je jeden z dolezitych pilierov spolocnosti. Ucia nas aj to ze napr. mame dodrzovat zakony. Ale nemyslim si ze politikom, sportovcom, umelcom nejak extra chyba moralka. Niektorym chyba, niektorym nechyba.  a niekedy ju musia porusit kvoli realizmu.
tu je mozne vela vysvetleni.. ale inak.. vynikajuca otakza Zrudi :) o tomto by sme mali dakedy este pokecat! :)
Lev napísal:
Casto spominas slobodu, co hovoris na vyrok Franklina "Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both."?

nemyslim si ze ten vyrok je spravny. to by sme mohli zrusit zakony a hranice, lebo vsak iba nas obmedzuju a nie sme bezpecnejsi vdaka nim (podla toho vyroku). Vzdy tu budu nejaki ludia, ktori nas budu nenavidiet. a pred nimi sa proste musime chranit. Ak niekto po mne vystreli, musim tiez vytiahnut pistol a zacat strielat. A ak to prezijem, je neskor iba na mne, ze ci ma ta situacia vnutorne natolko moralne nezmeni ze si zo zabijania urobim zivnost (alebo daco podobne), ked uvidim nehybne telo cloveka, jeho krv, predstavim si jeho zivot a ked budem musiet zit s pocitom, ze ja som ten zivot ukoncil.
Dnes je problem terorizmus a mi sa proti nemu musime branit. Skor si myslim, ze statom sveta hrozi to, ze sa tam objavi nejaky diktator, ktory si vymysli neexistujucu hrozbu (alebo existujucu) a zacne zavadzat tolko (neodovodnenych) opatreni, az vznikne dikatura. diskusia o bezpenostnych opatreniach je nutna. ale rovno ich zatracovat je ista cesta k smrti alebo otroctve. rovnako ako rovno s nimi suhlasit.
Forestmarko napísal:
vies o tom ze si popularny?  :lol:

zrejme ale nie v tom pozitivnom zmysle slova  :lol:

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Váhal by si/neváhal by si položiť svoj život za:
-človeka ktorého miluješ?
-vlasť?
-slobodu. nech ňou už myslíš čokolvek?
-systém/politický smer ktorý uznávaš?

-ako by si sa díval na človeka čo to spraví?

Váhal by si chrániť tieto 4 veci by any means neccesary?
-ako by si sa díval/dívaš sa na ľudí čo to robia? (vojaci, teroristi, partizáni, revolucionári? všeobecne?)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
Myslíš si, že ľudstvo smeruje k svojmu "vrcholu" (z akéhokoľvek hľadiska) alebo sme skôr v dobe úpadku?

ani v jednom ani druhom. Ludstvo je tvorene obrovskym mnozstvom ludi, mnohymi narodmi a niekolkymi civilizaciami. jedna cast sveta upada (vyvyja sa pomalsie) a druha sa rozvyja rychlo. Zapad sa v minulosti vyvyjal rychlo a dnes ho napr. Azia dobieha.
Zivot civilizacii je podla mna neustali proces. Narody vznikaju, na ich zaciatku stoja ludia ktori sa neboja riskovat, ktori su odhodlani vo svojom konani, a hlavne, ktori maju vo veciach jasno. narod sa na zakladoch tychto ludi rozvyja, dosahuje vrchol, ekonomicky a aj vrchol v oblasti slobody. Avsak jeho obyvatelstvo ci vladcovia postupne leniveju a zabudaju, ze bola to prave rozhodnost a odvaha riskovat, ktora ich doviedla do vysin. Zacinaju sa obvinovat z hriechov sveta a v mene tolerancie ustupuju ostatnym. Zabudaju avsak, ze ostatni tak tolerantni ani zdaleka nie su. Zabudaju a upadaju. A na ich miesto nastupi nejaky iny narod. snad rovnako slobodny.
nebojim sa takych veci ako je globalne oteplovanie, nedostatok vody, premnozena populacia, vycerpanie ropy a podobne. Vsetkym tym pridavnym menam ktore tie slova ako voda, populacia a podobne sprevadzaju, moc neverim. Neverim totiz ze su skutocne. Ak clovek nieco v historii dokazal, tak je to urcite to, ze jeho vynaliezavost, ze jeho schopnost sa prisposobit, je neobmedzena. Clovek vzdy nasiel, a aj za nasich cias to nebude inak, nejake riesenie. Ludska vynaliezavost je neobmedzena. Ako kedysi povedal Julian Simon "jastrabi a ludia jedia kurcata. Lenze zatial co viac jastrabov znamena menej kurciat, viac ludi znamena viac kurciat". Ludstvo najde riesenie.
Jedineho co sa naozaj bojim su vojny. Dnes uz sa jedna z nich moze stat tou poslednou. Verim ze J.F. Kennedy mal pravdu ked povedal, ze "ludstvo musi ukoncit vojny, inak vojny ukoncia ludstvo". Vojen sa avsak nezbavime, pretoze vzdy tu budu ludia co nas budu nenavidiet. ale tym "definitivnym" sa dufam vyhneme, a najdeme obranu voci nim.
Nage napísal:
Pri spáchaní vraždy by si sa zaoberal aj motívom alebo by si človeka proste poslal na kreslo lebo zavraždil?

samozrejme ze sa budem zaoberat pricinou vrazdy. vrazda napr. v afekte isto nezasluhuje trest smrti.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erkenbrand napísal:
Nage napísal:
Pri spáchaní vraždy by si sa zaoberal aj motívom alebo by si človeka proste poslal na kreslo lebo zavraždil?

samozrejme ze sa budem zaoberat pricinou vrazdy. vrazda napr. v afekte isto nezasluhuje trest smrti.

Sa nepýtam na príčinu ale na MOTÍV....

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Váhal by si/neváhal by si položiť svoj život za:
-človeka ktorého miluješ?
-vlasť?
-slobodu. nech ňou už myslíš čokolvek?
-systém/politický smer ktorý uznávaš?

Nejdem tvrdit ze ano, jasne, urcite. Toto je otazka aj presvedcenia, ale hlavne odvahy. a nejdem tvrdit ze jej tolko mam. Ak takato situacia nastane, prajem si velmi, naozaj velmi, aby som ma odvahu urobit to, a nasadit za zakladne principy mojho zivota to najcennejsie, moj zivot.
ale za politicky smer by som urcite zivot nenasadil. V slobodnej spolocnosti je debata o spravnosti politickeho smeru normalna vec a kludne sa moze stat ze mnou uznavany smer sa presadi. keby sa ten smer zakazal, zrejme by to znamenalo ze sloboda v krajine je na ustupe a potom by to bola otazka boja za slobodu.
Citácia:
-ako by si sa díval na človeka čo to spraví?

za za neskutoce odvazneho cloveka. skoro az za hrdinu.
Citácia:
Váhal by si chrániť tieto 4 veci by any means neccesary?

ano vahal. urcite by som nezabijal v mene slobody napr. nevynnych ludi. urcite by som sa ako dnesni terorist neodpalil v autobuse plnom zidovskych deti. i ked oni nebojuju za slobodu ci daco podobne..
Citácia:
-ako by si sa díval/dívaš sa na ľudí čo to robia? (vojaci, teroristi, partizáni, revolucionári? všeobecne?)

ako som vravel. ludia co prejavia tolko odvahy aby to urobili, si vazim. ale.. ako je dnes krasnym priklad, nie vzdy je to za co bojujeme to spravne. a niekedy ani nasim vodcom nejde o to co proklamuju. vojaci nemaju svoju volu. partizani.. ok. len skoda ze sa okrem boja proti utlaku narobi aj kopa inych blbosti. Teroristi? dnesni arabski teroristi su pre mna praveze zbabelci. je to zakerne a podle a.. zbabele. ludi co sa nemozu branit je lahke zabijat. a za vrchol zbabelstva povazujem este aj to, ze sa pritom odvolavaju na nejaku tu "ochranu svojej slobody" ci "boja za slobodu".
revolucionari? v demokratickom systeme su to pre mna hlupaci. i ked.. slovo revolucionar sa mne az prilils spaja so slovom komunista.

Nage napísal:
Sa nepýtam na príčinu ale na MOTÍV....

urcite by som na to prihliadal. ale predsa len. dovod nech uz ej akkolvek, ide o pravdepodobne umyselnu vrazdu. takze na motiv prihliadat, ale nie nejak prehnane.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
taaaakze.. nejdem to dajak natahovat.. pisal som tu toho uz dost. ze?  :lol: dakujem vam za vase otazky. mnohe boli naozaj skvele a bavilo ma zamyslat sa a casto az dumat nad nimi. snad ste sa o mne dozvedeli nieco viac a mozno, snad ste trochu aj zmenili na mna nazor (teda okrem Zrudiho :P (only a joke)) :)

dalsia na panvicu prichadza Eskarina :)

cafte a dakujem :)

(PS: juchuu.. ani som si nevsimol, ale uz mam KONECNE viac ako 400 prispevkov :D som PALADIN  :lol: )

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tomu frč voe... trošku si, nemohuc debatovať, len odpovedať, rozumne odpovedal a myslim že si v mojich očiach mierne stupol

ovšem to neznamena že nas už žiaden flame nečaka  :ikonka18:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
tomu frč voe... trošku si, nemohuc debatovať, len odpovedať, rozumne odpovedal a myslim že si v mojich očiach mierne stupol

ovšem to neznamena že nas už žiaden flame nečaka  :ikonka18:

no to by nam tak chybalo, aby ziaden uz nikdy nebol! :lol:

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun