HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
Ateista / veriaci? V čo? V čo nie?

Verim v krestanstvo, v to ze je dobre nabozenstvo, a ze ma svoje fanaticke casy uz za sebou. Verim hlavne v mravne zasady krestanstva. Veci ako desatoro a podobne. Verim ze prispelo k zapadnej civilizacii mnohymi vecami a aj k jeho rozvoju. Hlavne jeho rozne reformacie. (samozrejme, k rozvoju Zapadu prispelo kopec veci. nabozenstvo je jedno z nich)
Nemyslim si, ze zakaz potratov je spravna vec alebo zeby zmluva o vyhrade svedomia bolo tiez nieco dobre alebo spravodlive. Ale nepovazujem debatu o tychto veciach za nejaky prejav fanatizmu zo strany cirkvi. Su to jej hodnoty a je uplne legitimne a spravne ze o nich debatuje. k upalovaniu to ma daleko.
Snazim sa zit mravne a mat zasady a hodnoty, aby mal moj zivot nejaku vahu. verim ze bez mravou sa zit neda. a bez nich ani vytvorit spolocnost.
ale v teme nabozenstvo - spolocnost, este nemam uplne jasno a neverim az tak moc niektorym clankom co sa popisu v Tyzdni o vyzname nabozenstva :) takze zatial tolko.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
tak sorry...
(vidiš, viemsa ospravedlniť, priznať si chybu :P )

-metal alebo elektronika?
-gumkáči či kačerovo?
-chip alebo dale?
-empire či chaos hordes?

vidim vidim :D

- metal :) Rhapsody su pomali uz mojou hymnou. Hlavne Emerald Sword. zasveteni chapu :P potom podobne veci ako Heloween, Manowar, Nightwish, Iron maiden. obcas si pustim dajaku tu vec ako ACDC a tak.
Priznam sa ale, ze na tuto hudbu som presiel doslova zo dna na den. malo to samozrejme svoj dovod :) predtym som pocuval veci ako Enya, Mike oldfield, keltske pesnicky a podobne, heh.
- fuuf. tazka volba :) asi kacerovo. nikdy nezabudnem, ako som u mami v robote v kuse hraval na starej 386 tu hru Kacerovo :) i ked Gumkaci boli tiez super. fakt tazko si vybrat.
- Empires :) sila je v poriadku a rade :)

PS: kurnik, dajak zabudam odpovedat - chip alebo dale? hmm.. asi chip. taky sympatak :)

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mal si ostať pri oldfieldovi a enye :ikonka01:
jj, poriadok beats kejoz:)

landa? okrem toho že je fašounek, maš rad jeho lyrics? davaju ti dačo?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
mal si ostať pri oldfieldovi a enye :ikonka01:
jj, poriadok beats kejoz:)

landa? okrem toho že je fašounek, maš rad jeho lyrics? davaju ti dačo?

no zostat som nechcel :) metal ma posunul kusa inam. myslim ze k lepsiemu. Oldfield a Enya na mna posobili moc melancholicky. okrem ineho.

Landa? nepocuvam ho vobec. nie ze by sa mi jeho hudba nepacila, ale nikdy som ju nejak seriozne nezacal pocuvat, takze poriadne ani neviem o com je :P ani lyrics. ja sa za hudbou nejak nezeniem. mam tu hudbu ktoru mam. mam nejake CD a to mne staci. nepbrowsujem po nete a nestahujem furt dajake skladby. Mam CD od Rhapsody, nejake od tych ostatnych skupin a to mi staci. ked sa mi dostane do ruky nejake CD s fajn hudbou tak napalim :)
o Landovi som pocul, ze mal alebo ma nejake tie nacisticke nazory, ale naozaj, viem o nom minimum, takze nejdem ho hodnotit.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dari sa ti sklbit intrakovy zivot neustaleho chlastania a pod. so serioznym , zodpovednym chodenim do skoly a ucenim ?
chodieval si resp. chodis na brigady ?
sledujes ligu majstrov?
ovplyvnili ta nejak hrdinovia zo serialu Dawsonov svet?
nechal by si sa zlakat temnou stranou sily, nech uz to znamena cokolvek ?


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kde sa vidis o dvadsat rokov?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erkenbrand napísal:
Zrudi: jasne ze nie! Wlachovi som odpovedal uz na minulej strane. asi to nezbadal. som uz viac zdoraznil jeho meno, uz to tam vidno :) vsak v tej odpovedi som spomenul toho Thomassa Jeffersona, na ktoreho ma upozornil Silver :)


jasne, sorac, len som nevidel vyquotovanu otazku tak som myslel ze si ju prehliadol :ikonka18:


pridam dalsiu:
keby si mal odstranit jednu osobnost zo slovenskej historie, kto by to bol?
a kto naopak mal najpozitivnejsi vplyv? ducek? MRS? Vlado  M :wink:?


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 07.03.2007
Príspevky: 83
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tvoj obľúbený autor ?
A.....kedy si sa naposledy ...hmm,nechal uniesť  :ikonka01: ?


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andym napísal:
dari sa ti sklbit intrakovy zivot neustaleho chlastania a pod. so serioznym , zodpovednym chodenim do skoly a ucenim ?
chodieval si resp. chodis na brigady ?
sledujes ligu majstrov?
ovplyvnili ta nejak hrdinovia zo serialu Dawsonov svet?
nechal by si sa zlakat temnou stranou sily, nech uz to znamena cokolvek ?

- jasne ze da. ked nechlastas :) ale tak, chodime s kamaratmi pit sem tam, sem tam aj tak ze rano skor ako o 12h nevstaneme ani nahodou, ale da sa. Nie je problem si napr. dva krat do tyzdna niekam vybehnut a vypit.
ono ide proste o to, ako vazne to s tou skolou myslis. ked to s tou skolou myslis seriozne, a mas chut na sebe pracovat, lebo Ta ta skola bavi, tak si najdes cas na ucenie a aj na to si niekam vyrazit, do mesta :)
- chodieval som na brigady. letaky a podobne :) ale teraz uz nie. do USA dufam ze mi to vijde toto leto :)
- nie vobec. kedysi som zvykol sledovat Formulu 1 a sem tam aj hokej, ale po nastupe na politologiu som to prestal sledovat. ja som pozeraniu na sport v telke nikdy moc neholdoval a na intraku pre mna viac menej prestal existovat pojem Televizia :)
- Dawsonov svet som keeedysi videl. par dielov, ale ci ma to ovplyvnilo? asi nie. nevidel som vazne vela dielov a tie co som videl, mi pripadali tak ze Dawsonov svet je taky klasicky teenagersky (americky :P ) serial. ako som vravel, uz pomali neviem co je Televizia. iba sem tam nejaky dokument cumnem na STV2 :)
- ci by som sa nechal zlakat? no snad nie  :lol: zalezalo by od toho ako velmi sexy by bola ta moja Amidali :D
Alef0 napísal:
Kde sa vidis o dvadsat rokov?

Momentalne sa vidim iba v jednom dome s jednou zenou a nejakymi detmi. dvadsat rokov je dlha doba a ja si nechcem vytvarat pre seba nejaka tie sny, nejake velke sny, lebo o to to bude horsie, ked sa nakoniec rozplynu. Zivot je velmi nevyspytatelny a kto vie kam ma to zaveje :) Moj momentalny ciel je stale sa vzdelavat v politike ekonomike a podobne ako najlepsie viem, skoncit v TN skolu a potom skusit niekde magistra. a vyuzit kazdu prilezitost ktora mi pride pod ruku v oblasti politologie :)
Sny su nutne, ale dnes som v dobe, kedy mam za sebou niekolko.. porazok.. a preto sa nesnazim davat si velke sny ale nejake mensie a skor brat kazdu moznost ktora sa niekde v naznaku objavi. Chcem najprv stat na svojich nohach a vediet kde vlastne stojim a az potom sa niekam rozbehnut :)
Wlacho napísal:
keby si mal odstranit jednu osobnost zo slovenskej historie, kto by to bol?

pre mna je to uplne jednoduche. Jozef Tiso. nepochybujem ziadnu sekundu. Mne bude marne niekto rozpravat, ze on, prezident republiky, nevedel o tom ze zidia su niekam transportovani, ze sme za to nemcom aj platili, a ze sme boli prvi z nemeckych satelitov, ktori nemcom zidov poslal.
i ked, on je ale iba jeden clovek v tom celom kolotoci. ja by som najradsej zmazal cele to obdobie slovenskeho fasistickeho statu, pretoze je to podla mna najvacsia skrvna na bielom platne nasej narodnej hrdosti. z mnozstva dovodov...
ale.. zase. za poslenych 50 rokov bolo na slovensku viac ludi, ktori by si zasluzili..  byt odstraneni.
Citácia:
a kto naopak mal najpozitivnejsi vplyv? ducek? MRS? Vlado  M ?

Vlado? hehe :P iba zo slovakov? Dubcek nie. on bol zrejme dobry clovek a snazil sa, ale nepochopil, ze komunizmus je bludna ideologia.
no.. urcite Milan Rastislav Stefanik. zalozil spolu s Masarykom a Benesom stat, s ktorym sme predstihli vtedajsiu dobu. Milan Hodza. nie ten sturovec, ale ten nas prvy predseda vlady za CSR. bol to podla mna vcelku fajn statnik.
heh.. je to vtipne, ale sedim pred pocitacom uz niekolko minut Wlacho, a rozmyslam nad velkymi slovakmi.. a hlavou mi furt behaju cesi.. hehe.. heh.... ach.
dajme tomu, ze Stur, lebo zachranil slovenskost, a mozno Mikulas Dzurinda. on nie je vynimocny clovek, ale mal v tazkej dobe odvahu postavit sa vrahom z HZDS. a urobit reformi.
Enil napísal:
Tvoj obľúbený autor ?
A.....kedy si sa naposledy ...hmm,nechal uniesť :P ?

oblubeny autor? hmm.. neviem ci nieco take naozaj aj mam :) nie lutujem. nemam nieco take ako oblubeneho autora. ako som pisal predtym, beletriu az tak moc necitam a o tych filozofoch ci ekonomoch nemozem povedat, ze su "moji oblubeni autori", precital som od kazdeho tak maximalne dve knihy. Skor su to ludia, ktorych myslienky a nazory sa mi pacia / nepacia :)
moj oblubeny autor clankov je Frantisek Sebej a asi aj Peter Schutz (volajte sanitku, niektori ludia tu teraz urcite dostali infarkt :) ).
nechal uniest? to je u mna v podstate celkom caste :) laskou sa nechavam unasat pomerne casto. vtedy dokonca aj zacinam recitovat :) (nechcite ma vtedy pocut :) ) Battle Star Galacticov som sa naposledy nechal uniest. ten serial sa mi moc paci :) no.. tak asi. lepsia odpoved na tuto otazku ma momentalne nenapada.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V čom podľa teba spočíva dôležitosť/nedôležitosť (?) ženy v mužovom živote?

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Veríš v prezumpciu neviny?

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nemyslis si, ze tebou obdivovany G.W. Bush je tak trochu...hlupy? Narazam na mnohe jeho vyroky, ktore casto budia dojem, ze mu chybaju zakladne vedomosti.
napr:
Citácia:
We spent a lot of time talking about Africa, as we should. Africa is a nation that suffers from incredible disease."

Citácia:
"I don't know why you're talking about Sweden. They're the neutral one. They don't have an army."


Suhlasis s porusovanim zakladnych ludskych prav na Guantaname?
Myslis si, ze je pripustne mucenie zajatych teroristov, ak by informacie takymto sposobom od nich ziskane mohli pomoct odvratit dalsi teroristicky utok?


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erken, si za trest smrti?

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vincik zabudol na svoju trademarkovu otazku: Ktora zena z Hostinca sa ti najviac paci? (okrem nemenovanej osoby :-))

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozes menovat tu nemenovanu osobu?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun