HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 171 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako turista len tot okolie, cize kusok za polskymi hranicami, kusok za madarskymi, kusok za nemeckymi a Cechy, ziadne extremy :-)
Ako pracujuci som bol najdalej vyhnany do civilizovanych casti Rumunska (co bola akcna a pekna cesta).

Tie, kam by som chcel ist, su zalozene na zachvate z filmov a knih. Keby ze uz, tak asi Britaniu a Skotsko. Viem, ze to znie kockato, ale miesta, kde sa natacal Svaty gral su miesta, ktore su dobre body do planu (mam na mysli hrad Stalker a Doune, skotsky Glen Coe atd). A Britania preto, ze je to Britania. Aj ked v mojich predstavach je to obraz zo 60tych rokov, teda ten, ktory asi ani nikdy skutocne nejestvoval.

Inak jeden z chorych napadov je Gruzinsko a to tiez napodiv kvoli inspiracii v jednej knihe :-) Je tam Kaukaz, je tam historia, ktora mala slavu niekedy v 13. storoci a je tam krajina, ktorou sa zjavne premlelo vsetko mozne a ten gulas vyzera uzasne (ked fantasy kostym, tak inspirovany gruzinskymi krojmi ;-))

Neviem, ci mam krajinu, do ktorej by som sa silou mocou chcel dostat a ani nemam ziadnu krajinu, ktorej by som sa vyhol. Skor sa necham prekvapit - to, co sa opisuje hrozne a strasne, je nakoniec pekne a to, co vyzera monumentalne, je casto hrozne.

Ked tak uvazujem, tak fungujem na sposobe zachvatov - ak je prilezitost a nalada a ludia, tak som schopny ist hocikam a ciel nie je az taky dolezity.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ok ak si zaobstaras letenku, tak ma mozes dojst v lete na weekend kuknut do londyna :D

alebo pod s bandou kamaratov mna britain trip - zoberete stan a spacaky a pozicate si auto a za 2 weeks navstivite par vybranych miest na ostrovoch. a ked budete v londyne tak vas mozem aj povodit :D... potom z by som vedela odporucit mesto Eastbourne, Chester - to je asi najkrajsie mesto v anglicku, a potom narodny park Neviemakosavola medzi chestrom a Harlechom - mesteckom vo Walese... je tam vela co obdivovat. ale potom nechod ku stonehange, lebo k tym sa aj tak neda dostat z blizka.... a v celej britanii je vela podobnych miest, ktore su aj smrtelnym ludom pristupne...



mas nejaku vyhliadnutu knihu, ktoru by si chcel citat, ked docitas Babylonsky rozhovor a Pythonovcov?

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ok ak si zaobstaras letenku, tak ma mozes dojst v lete na weekend kuknut do londyna

To znie ako plan! Inak dakujem za pozvanie, ale to bolo neprezierave, lebo toto su presne take momenty, ked od vyhlasenia vyletu k objednaniu letenky uplynie ledva den :-))

Citácia:
mas nejaku vyhliadnutu knihu, ktoru by si chcel citat, ked docitas Babylonsky rozhovor a Pythonovcov?

No plan na dalsiu vec velmi nemam, ono beriem to, co mi pride prve pod oko. Ked som tot kupoval Pythonovcov, mohol to byt pokojne aj Wilde alebo Harry Potter ;-)

Videl som, ze opat vyslo Nadrazi Perdido od Mievilla (a anglicku verziu sa mi citat nechce), ale skor rozmyslam nad niecim veselym. (Mozno Gogolove poviedky, ak sa este daju kupit.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ak sa neda kupit tak v nejakej skolskej kniznici urcite bude...
a tu letenku kludne kup.. ak by to bolo nejakych par dni tak spat budes mat kde...len by to asi blo na zemi abo na nafukovacke...:D


riadis sa nejakym mottom? alebo nejakou hlbokou myslienkou?

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
ak sa neda kupit tak v nejakej skolskej kniznici urcite bude...
a tu letenku kludne kup.. ak by to bolo nejakych par dni tak spat budes mat kde...len by to asi blo na zemi abo na nafukovacke...:D

:!:

Cool-Lilla napísal:
riadis sa nejakym mottom? alebo nejakou hlbokou myslienkou?

Nie, neriadim sa ziadnym mottom, ktore mam velkymi pismenami nad dverami :-) Keby ze uz, tak "Nepozeraj sa az prilis daleko dopredu, uvidis tam totiz hrozne veci, namiesto toho sa radsej nechaj unasat" :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pekne... to mi pripomina trosku moje (asi) motto, ze neries kazdu prkotinu, nechaj to plynut, ono sa to samo caasom vyriesi.... a zatial to tak aj je... vela veci sa mi vyriesilo bez mojho aktivneho pricinenia....


myslis ze Buch a svetovy mier su zlucitelne pojmy? :)

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kde sa vidíš za 10 rokov? :)

v prípade, že táto otázka už padla a ja som si to nejako nevšimla, dávam druhú (ale povinnú):

Bol si už niekedy naozaj VEĽMI zaľúbený?

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
pekne... to mi pripomina trosku moje (asi) motto, ze neries kazdu prkotinu, nechaj to plynut, ono sa to samo caasom vyriesi.... a zatial to tak aj je... vela veci sa mi vyriesilo bez mojho aktivneho pricinenia....

Ano, niekedy je najlepsie robit nic. Aj ked robit nic je velke umenie.

Citácia:
myslis ze Buch a svetovy mier su zlucitelne pojmy? :)

Ostapa schvatila panika. Najstarsia z piketovych viest sa prave zacala ponarat do trasoviska vysokej politiky. Kazdu chvilu mohla zacat hovorit o Kellogovom pakte alebo o spanielskom diktatorovi Primovi de Rivera a uz ziadna sila na svete by ju nemohla odtrhnut od tejto uctyhodnej cinnosti.

Predpokladam, ze je to Bush s preklepom :-) "Svetovy mier" je pre mna natolko abstraktny a idealisticky pojem, ze pomaly neviem, co si mam pod tym predstavit (a toboz ake konkretne kroky mam spravit na to, aby som ho podporoval). Takisto "Busha" nevnimam ako jedneho vsemocneho cloveka, ktory kyvnutim prsta zrovna pol zemegule so zemou, pretoze za nim stoji obrovska masa ludi, ktoru on len stelesnuje. Jednoducho mi tato otazka pride prilis vzdialena a moje znalosti a zaujem o politiku je prilis maly na to, aby sa mi o tom chcelo uvazovat a prilis to riesit. (Ano a tu ma niekto moze skritizovat, ze ignorujem problemy ludstva...)

V poslednom case mi inak pride celkovo zbytocne bojovat a vzpierat sa proti "systemu", inak povedane, ked niekto zacne kritizovat pripadne bojovat proti "systemu", "masineriu", "svetovlade", tak vo vacsine pripadov skonci len pri tej kritike, ktorou sa aj tak nic nedosiahne, pretoze bojovat proti abstraktnej veci sa neda. Je vsak vdacnym cielom, lebo sa za nu da dobre schovat a frflat na nu :-)

Nezavisle na tom si myslim, ze svetovy mier uz od nepamati ohrozovany kde-kym, len ludia maju tendenciu zabudat, resp. vnimat len to, co prave vidia.

alef0 napísal:
Kde sa vidíš za 10 rokov?

Mne sa mari, ze tato otazka tu uz bola (alebo to je tym, ze som ju zvykol davat ludom ja?). Desat rokov je presne doba, ktora spada do tej dalekej buducnosti, nad ktorou si myslim nema zmysel uvazovat, lebo veci aj tak vypalia uplne inak. Samozrejme, to neznamena, ze zijem zo dna na den a ze neplanujem a ze sa vobec nezamyslam, ze treba mysliet na zenu a deti a rodinu a ostatne prirodzene a mudre veci. Skor ide o to, ze ked sa pozriem len tri roky dozadu, tak by som toto, kde som teraz, nikdy nevyprorokoval.

Vidim sa niekde na pomedzi IT a akademickeho sveta, pretoze coraz viac sa mi zda, ze ked sa tieto dve veci spoja, tak z toho moze vypadnut vela peknych veci. V poslednom case sa chcem vedome tiahnut k niecomu, kde su dolezite vedomosti a znalosti - tesila by ma predstava byt clenom v nejakej high-tech skoliaco-konzultacnej firme (nemyslim skolit sekretarky Word ale naozaj podavat/konzultovat vedomosti, ktore su skor specificke) alebo v niecom, co je zameranim blizke niecomu podobnemu IT univerzite (a teda by doplnilo tie vedomosti, ktore univerzita z roznych dovodov neposkytuje).

Niekde v Cechach a na Slovensku - a to nie pre to, zeby som bol domased, ale preto, ze tu vidim vela prilezitosti. Ale nebranim sa silou mocou ist niekam prec, len to nie je moja strasna tuzba.

Citácia:
Bol si už niekedy naozaj VEĽMI zaľúbený?

Cakas azda odpoved "nie"? ;-)

Ano, i s velkymi pismenami. Ved urcite poznas Losing My Religion od REM***

------------------
** Alebo pre mladistvych intelektualov, ktori chcu ohurit spolocnost, Borgesov Zahir.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
tesila by ma predstava byt clenom v nejakej high-tech skoliaco-konzultacnej firme (nemyslim skolit sekretarky Word ale naozaj podavat/konzultovat vedomosti, ktore su skor specificke) alebo v niecom, co je zameranim blizke niecomu podobnemu IT univerzite (a teda by doplnilo tie vedomosti, ktore univerzita z roznych dovodov neposkytuje).

Jaroslav Porubän high-level Java schoolings s.r.o.? :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
alef0 napísal:
tesila by ma predstava byt clenom v nejakej high-tech skoliaco-konzultacnej firme (nemyslim skolit sekretarky Word ale naozaj podavat/konzultovat vedomosti, ktore su skor specificke) alebo v niecom, co je zameranim blizke niecomu podobnemu IT univerzite (a teda by doplnilo tie vedomosti, ktore univerzita z roznych dovodov neposkytuje).

Jaroslav Porubän high-level Java schoolings s.r.o.? :lol:

Ano, napriklad :-) Clovek by netusil, ako firmy v Kosiciach prahnu po takychto ludoch.

Ono vo svete jestvuje viacero spolocnosti, ktore funguju na prevratenom principe. Za normalnych okolnosti vyrobis softver (Davano ;-)) a peniaze ziskavas priamo z neho. Ale zacinaju vyliezat aj take, ktore vyrobia softver (Davano ;-)), daju ho k dispozicii zadarmo a peniaze ziskavaju zo skoleni (Ahoj, E'lune, nechces zabit tyzden studiom Davana? Daj mi stovku a ukazem ti ako na to) a technickej podpory (Ahoj, E'lune, nefunguje ti Davano? Daj mi stovku a usetrim ti cas). Pretoze kym peniaze za predaj softveru ziskas raz, skoleni a technickej podpory moze byt potencialne bezpocet.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preco si robis v predchadzajucom prispevku srandu z davanistov a eluneho?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Daitenshi
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2007
Príspevky: 1533
Body: 33
Bydlisko: hore na kopci a dole pri rieke
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lebo sa to tam hodi ???? viem ze by mi to asi namalo prist smiesne ale skvelo si ma pobavil alef0

kedy si naposledy vyronil slzu , preco ?

_________________
Já tvora divokého nespatřil, jenž by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč nikdy neproklíná svůj osud.
Pád to je poslední vec co andel citi.... vzdaleny hlas mu neustale zni v hlave .... ale vubec poprve je to jeho vlastni


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
preco si robis v predchadzajucom prispevku srandu z davanistov a eluneho?

Nemala to byt sranda ani vysmech, len mi v rychlosti (a v snahe vyhnut sa zlozitym Áj Tý termitom) nenapadla ina analogia. Ak to niekoho urazilo, tak sa ospravedlnujem.

JuK-i napísal:
kedy si naposledy vyronil slzu , preco ?

Och, zhodou okolnosti to bolo velmi tesne minuly tyzden a bolo to (aka ironia) na filme - na Adamovych jablkach, pretoze to bol film, ktory mal az osobne sceny (de te fabula narratur, aby som vyzeral kewl a inteleguan) a takych nebolo vela.

Ale rozhodne neplati, ze kazdy tyzden v pondelok o siedmej si programovo vezmem ziletku (alebo zapalovac, odporuca 9 z 10 mladych hercov) a idem :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preco nie si medzi administratormi a obsluhou?

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
preco nie si medzi administratormi a obsluhou?

Lebo "ja nie som administrator(tm)". Kvoli prehladnosti a jednoduchosti a znizovaniu pravdepodobnosti omylu neadministrujem z tohto konta.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 171 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun