HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak kratky navrat medzi vas vazeny a mili annunaci koli plneniu si slubov a zavezkov, cize:

Vy, ľudia z fóra, máte možnosť pýtať sa ma na čo chcete (aj na osobné veci, samozrejme treba byť taktný) a ja sa budem snažiť čo najpravdivejšie odpovedať. Ak na otázku odpovedať nechcem, skúsim uviesť dôvod prečo (ale verím, že to bude zriedkavé).

Pravidlá sú jednoduché - žiadne urážky, žiadne nemiestne otázky (heslá, PINy..), žiadne vulgárnosti a ŽIADNE FLAMY alebo provokačné otázky. Prosím berte to tak, že sa chceme spoznať a nie tak, že si zo seba chceme robiť srandu - preto to aj dávam do všeobecného pokecu a nie na dvor - ide o serióznu vec. Ak budete v tejto sérii tém provokovať, alebo budete hnusní, alebo budete robiť neporiadok, dostanete ban.

Na moje spovedanie máte týždeň - po týždni náhodne vyberiem niekoho z vás, kto sa mi prihlási PMkou s tým, že by mal záujem a on sa stane ďalším cieľom otázok (tému už nech si k tomu založí sám, s tým, že tam skopíruje tieto pravidlá a dodrží nadpis, teda "Verejná spoveď - Meno).

Och a bolo by dobré, keby ste o otázkach a odpovediach príliš nedebatovali - ak budete mať pocit, že niečo chcete prebrať / prediskutovať, zvážte, či sa neoplatí založiť vlastnú tému na dvore, alebo aj tu.

Ľudia, ktorí sa prihlásili už predtým, sú naďalej zaradení do žrebovania o to, kto sa bude spovedať na budúci týždeň a mne môžu písať tí ktorí majú záujem, no neprihlásili sa ešte.

Fire at will


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skutocne len kratky navrat?


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
skutocne len kratky navrat?

neviem ci chapem otazku, ale ano,  pokial som dobre pochopil princip spovedi tak trva tyzden. Na spoved som sa prihlasil hned pri jej vzniku. Som tu na tyzden. V tejto teme.


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 222
Body: 5
Bydlisko: Košice / Trebišov / hladajte v lese

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mas nieco proti hostincu? Nieco proti ludom a inym stvoram objavujucim sa tu a popijajucim s radostou hostinskeho pripravky? Alebo ti to vsetko dokopy sposobilo nechut bytia tuto?

Mohol by si sa opysat par vetami, strucne, vystizne, a predstavit sa tak tym, pre ktorych si obaleny prilis velkou ruskou temnoty?

_________________
Let Light be with you,...
... Darkness will be my power.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ak mas na mysli projekt hostinec, tak nie, nemam proti nemu nic. Naopak povazujem to za skvelu myslienku, vidim v tom kopec usilia a prace, avsak skrze to, je to pre mna istym synonymom zodpovednosti. Voci praci, usiliu a myslienke prechovavam velku uctu - snad asi najvacsiu co sa tyka sk-sfaf internetovych portalov. Najviac sa mi paci rodinnost. Voci chapaniu kolko zodpovednosti to prinasa mam svoje vyhrady, osobne si myslim, ze na tomto je este kopec prace - teda neviem ako je to teraz, ale v minulosti bolo. Nemyslim si, ze spolocnost je schopna napredovat bez toho aby vedela diskutovat. Koli nemoznosti diskusie som odisiel. Ak si sa pytala na to. Rodinka je tu taka hasteriva co ja nemusim. Byvam vacsinou unaveny dost z celeho dna.

Proti ludom nemam nic, dokonca ani proti tym, ktory si zvykli zo mna 'utahovat' - nemam problem to prejst bez mierneho zamyslenia nad podstatou veci. Co ma vsak vrcholne znechucuje a neviem sa na to pozerat je apatia zodpovednych voci takemu stavu kde im ich pracu niekto degraduje. Ak im to nevadi mne to vadi. Neviem sa na to pozerat.

Istu dobu som prispieval medzi pripravky prezentovane na hostinci - naopak, pripravky povazujem za velmi dobre sprijemnenie pobytu.

O mne: velka laska k materialom(ocele a pod.), cim ich viacej skumam tym si pripadam hlupejsi, uz ma to zacina deptat, milujem LARPy a fantasy - ma LARPoch je super ze je to live a hrate s kamosmi live, sfaf ma velmi neoslovuje, resp. iba male oblasti, ked niecomu verim dost som tomu venoval uvah a preto si za nazorom dost stojim, ale som o nom ochotny a rad diskutujem, podotykam diskutujem, mam rad sportove aktivyty, ktore ma akokeby stale prebudia k zivotu, napriklad take vysavanie cim dalej tym viacej milujem - ponatahujem sa a aj osoh z toho je, pacia sa mi dievcata, som lahko vybusny voci ludskej hluposti v niektorych formach, nemam rad klamanie a spekulaciu, cim viac som starsi tym viac si myslim ze je nutne investovat co najviac casu mladym a vysvetlovanie im mnohych veci, lebo badam kopec zmetenosti, osobne som myslim ze som dobrak ktoreho uz moja zena povazuje za naivneho dobraka, ale aj tak ma podporuje za co ju lubim, som ale prisny skzrze co robim kopec chyb, ale prisiel som na to ze keby som nebol prisny tak by som ich robil este viacej a nezil by som tak ako povazujem za spravne...mam 170 (som taky drobcek), a 85kg. Som vystudovany strojar, na SAV som vystudoval doktoranduru, bol som v IE na EU projekte na UL Limerick a teraz som v NL a pracujem pre EC. Ako vedec som dost apaticky voci tomu co sa robi a ergo aj lenivy - ak vsak vidim v niecom prinos a viem ze je to prospesne pre ludi a ma to hlavu a petu tak robim na tom od rana do vecera. Potom mi ostava cas uz iba na larpy a veci s tym suvisiace.

Povazujem sa za velmi jednoducheho cloveka.

Ak som nieco zabudol co je este vhodne dodat tak mi pripomen,


Naposledy upravil vratko dňa Pi. 04. Máj 2007, 15:18, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Povazujes sa za dinosaura LARP/RPG komunity? Mas nejake zazitky z herneho praveku?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ako si sa dostal k larpom, kedy to bolo "prvykrat" ?


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Povazujes sa za dinosaura LARP/RPG komunity? Mas nejake zazitky z herneho praveku?

povazujem sa skor za pametnika, neviem preco dinosaurus vo mne evokuje niekoho, kto v davnom obdobi aj mal nejaky vplyv. Ja si pametam, ak nie zaciatky, tak dobu tesne po nich, ale bol som radovy pesiak. Vtedy som chcel hlavne z hier a ludi v systeme tazit a ani ma nenapadlo ci by bolo vhodne davat nieco spet. Chcel som sa hrat. Ja. Teraz je to uplne ine, skor ma naplna davanie ludom, ci uz zazitkov, alebo prostriedkov realizacie ci napredovania.

Iste je ich kopec, ale vzhladom na otazku snad napisem nostalgicku spomienku na dva javy. Prvy jav bola uplne prva hra jednej postavy zlodeja hobita v druzinke ktora uz mala par hier za sebou. Na postavu som sa velmi tesil, priprava pozadia bola perfektna hlavne co sa tyka systemu myslienkovych pochodov ktore mohla mat. 2 metre v jaskyni som siel pomaly cele dobrodruzstvo zo vsemozneho strachu a preciznosti nad riesenim pasci. Ved kto chce umriet ze? A ja , heh pardon moja postav, som nechcel. Bola to moja najlepsia hra a viem ze uz taku nikdy nezazijem. Som uz totiz po usi v mechanizmoch hier. Preto zavidim kazdemu ktor ide s iskrou v ociach hrat svoju prvu hru.
Dalsi vyjav je z prveho larpu. Brnenia boli vtedy ruksaky do ktorych ste si kladli kamene, tehly hocico a podla vahy sa urcilo obranne cislo a teda typ brenia. Pametam som ze som sa na chcrbte vlacil s celou platovkou - bolo takmer nemozne v tom bojovat. Ale co nespravi munchkin na to aby mal najlepsie cisielka. Aj tento faktor mi pomohol neskor nad uvahou co je vlastne dolezite na hre. Na tej istej hre si pametam ako som sa obetoval v rituali ktory mal zachranit 'svet'. Naozaj som to precitoval ako obetu. Takisto uz dany moment asi nezazijem tak intenzivne - asi aj preto ze ten co ritual vykonaval a mi povedal na co je tak klamal a vlastne ma ojebkabatil. Ritual bol vsak pre cosi neuspesny a temne veci na ktore bol v skutocnosti urceny sa nekonali. Ja som odisiel predsasne vlakom domov. Bolo to prvy aj posledny krat ked som si pisal s ucastnikom larpu papierove listy. Vseved z prahy - organizator.


Naposledy upravil vratko dňa Pi. 04. Máj 2007, 15:20, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
ako si sa dostal k larpom, kedy to bolo "prvykrat" ?

mna stale tato otazka vystrasi, lebo datumy neznasam a uz teraz viem ze sa v poctoch a spomienkach pomylim, bol to larp v drienovci tusim v , ok okolo 1990 roku

EDIT: dostal som sa k tomu tak ze sa hral dracak, tak bola maturita, alebo to bolo pred maturitou? ok okolo maturit okolo datumu vydania magicku som zrazu koli tomu ze som bol vedeny ako clovek ktory je za kazdu srandu v tej oblasti dostal pozvanku - vtedy nebol internet v takej forme ako je teraz, tak dosla postou a v nej stalo prid tam a tam...tak som siel....


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ahoj Vratko :)

My sa ešte nepoznáme, ale raz si sa ma zastal na SLAD fórach, keď som písala niečo o tom, že pre babu nie je bohviečo hrať 5 dní niekde uprostred prírody za dažďa. Takže za toto vďaka :) A čo sa týka otázky: čo robíš? štúdium je / bolo aké? A profesia?

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
Ahoj Vratko :)

My sa ešte nepoznáme, ale raz si sa ma zastal na SLAD fórach, keď som písala niečo o tom, že pre babu nie je bohviečo hrať 5 dní niekde uprostred prírody za dažďa. Takže za toto vďaka :) A čo sa týka otázky: čo robíš? štúdium je / bolo aké? A profesia?


ahoj,
si ma milo prekvapla ze si to este pametas. Pokial si dobre spominam tak v danej diskusii dost chybala predstavivost diskutujucich vzhladom k vacsej citlivosti zenskeho organizmu - hlavne niektorych organov. + ine pridruzene faktory. Veru...mate to tazke.

momentalne robim 'smetiara'. Riesime a posudzujeme v time jednu z moznosti bezpecneho ulozenia jadroveho odpadu. Ludia sa jedrovej energii proste nevyhnu. Odpad tu bude a je problemom ako ho bezpecne poriesit. Materialy a nadoby musia splnat rozne kriteria + hladaju sa co najlacnejsie riesenia, lebo davat odpad do platiny tiez nie je bohvie co.

Na studium si nemozem stazovat, lebo rozumiem a chapem profesorskej prisnosti a tym padom som mal k diskusii s profesormi dvere otvorene. Nadabil som na jednu vynimku alebo bola jedina. Kedze som studoval co ma bavi tak som mal studium prijemne. Skor sa mi nepacili prijimacky - povodne som skusal priemyselny dizajn. Tam to vsak bolo dost o protekcii. Niektore veci co ludia spravili na talentovych skuskach boli alebo onicom alebo dopredu dohodnute - ergo nebola to talentova skuska ale nieco na co sa niekto na sukromnych konzultaciach dopredu pripravil. Preto ma to tam sklamalo a isiel som na strojarinu kde system prijimame vsetko a riedime na nevhodne pocas roka daval prislub mensich zasahov takeho charakteru.
Praca je takisto to co ma bavi. Mnohokrat vsak vidim ze sa to nerobi pre ludi, je mnoho apatie a spekulacie. Idea vedy ma byt prospech pre vsetkych a mnohkrat sa tato idea straca v tom kto sa dostane k vacsiemu korytu. Z toho som dost znechuteny a uz som mnohokrat rozmyslal ze odidem zo sfery. Zatial si to ale nemozem dovolit z prozaickych dovodov - nemam este na dochodok ale 33 rokov sa blizi a potom uz iba popijam vinecko  :wink: . Ale principialne ma praca bavi.


Naposledy upravil vratko dňa Pi. 04. Máj 2007, 23:04, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co by si robil, keby si nebol vedcom?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Co by si robil, keby si nebol vedcom?

keby som vyrastal v irsku bol by som jednoznacne rugbysta - je to najkrajsia hra na svete co sa tyka muzskych hier podla mna. A neskutocne mi sedi od a po zet.

Ale ak si to myslel ze keby som teraz hodil vedu za hlavu.....chvilku by som asi pracoval v pneuserise. Potom by som sa rozhliadal. Ak by som mal kapital na cca rocne studium a vybavu kovacskej dielne tak by som sa dal na to a robil napriklad unikatne noze a cepele. V podstate to mam aj v plane, ale najprv chcem zabezpecit rodinu.

Tiez by som nepohrdol pracou v automobilke a asi by som sa pokusal aj o to, mam dost co ponuknut aj im.

Tiez mam velmi rad zvaranie a zvaracov treba vsade. Preukaz a vycvik mam mam cize by to bola iba otazka casu.

No a posty ako generalny riaditel hocicoho alebo prezident sa neodmietaju  :wink:


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 07.01.2005
Príspevky: 1002
Body: 5
Bydlisko: never mind...
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ahoj vratko :)

comu vdacim za niekdajsiu zvysenu pozornost venovanu na SLADe? :)
kedy sa chystas objavit na Slovensku?


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Morwen napísal:
ahoj vratko :)

comu vdacim za niekdajsiu zvysenu pozornost venovanu na SLADe? :)
kedy sa chystas objavit na Slovensku?

ahoj,
noooo rozmyslam....poriadne ani neviem....tazka otazka...
tak pozornost stale mas a priblizne tu istu...iba forma sa zmenila na tvoje prianie. Pravdepodobne vo forme aj pozornosti zohral rolu moj volny cas, to ze mas niektore crty ktore sa mi pacia, tvoja lahka excitovanost z malickosti a styl excitovanosti, a tie fotky co som zneuzil na iny popis ako bol realne som nevedel odolat (to foto kde si spadla na kolena do snehu sa nedalo nepouzit ked ma to uz napadlo tak zmanipulovat).
Ja by som to skor charakterizoval nejako takto - salil som sa s niekym kym sa ziadalo mne ale asi neziadalo jemu. Snad tak.  :wink: Pardon.

EDIT - na slovensku sa objavim v lete niekedy okolo 5teho jula pridem do KE kde budem vykonavat lenosenie, staranie sa o LIBRIS a pripravovat sa na DbF a Erronis co sa tyka kostymov a budovy kovacskej dielne. Pretoze cez rok nemam kde a kedy. Hlavne kde. No a potom po erronise navrat do holandska az takmer do vianoc.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 43 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun