HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 190 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalšia
Autor Správa

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2005
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: TAM ROVNO A DOPRAVA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.bomb.sk/arush/text/hobby.htm
http://www.graffiti-street.com

Graffiti není vandalizmus, graffiti je začínající umění moderní doby!
Tak jako malířství a sochařství nebylo považováno za vysoké umění,
jsou i graffiti odsuzovány a považovány za vandalizmus.

http://casopis.markiza.sk/archiv/2000/45/6/1.html

a nakoniec nieco z môjho domova:
http://hip-hop.sk/graffiti/mukeja-3-gra ... -zo-soboty

_________________
...
Obrázok
[small]is back ...[/small]


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MORBIDUS napísal:
Iliathan napísal:
MORBIDUS napísal:
jedno wam poviem keby ste wrajtily by ste vedeli co to je nie je to vandalizmus ide o osobny prejav odporucam vam precitat historiu wriittingu a potom sa ozyvat poznat ludi ktory sa tomu venuju chodit spolu na akcie atd. proste je to kultura a s tim hip-hopom ja pocuvam prevazne techno ale dakedy som pocuval hip-hop dokonca aj metal...
a kulturne pamiatky sa zamlovavaju iba  ak uz neni miesto alebo ak je dotycny psychycky narusena osoba
Mr.MORBIDUS PVN CREW


MORBIDUS nic proti tebe , ale toto je pekny blud.


tak si na nespravnom fore to je vsetko co k tomu vies povedat?povedz aka [vymazané] teba bavi? nejaka hra? nejaka [vymazané] HRA alebo CHLASTAT A VRIESKAT SPITY NIEKDE V MESTE TO JE TVOJA KULTURA? pre mna to nieco znamena ale to ty ani vy ostatny asi nepochopite TO TU NENI ZIADEN WRITER?


Ale ano jeden tu taky bol. Tiez reci o nicom , argumentacia na urovni 5 rocneho decka , a reci o tom ako to nechapeme , ake strasne umenie writterstvo je a a aky sme obmedzeny a podobne kydy.
Ak tu nevie niekto nieco povedat si to ty , precital som si vsetky tvoje prispevky a nieco take zmetene som uz davno necital, nauc sa aspon trosku stylizovat , lebo toto je vazne hruza ( alebo aspon skus trochu vychladnut nez zacnes pisat )
Pises o kulture , pre mna kultura vychadza z umenia ( toto slovko si ani nespomenul ) , a umenie je bud v myslienke a pocite , alebo v dokonalosti. Grafity nemaju ani jedno ani druhe ( tagy ani nespominam ), takze kulturu by som radsej nespominal.
Ono hip hop " kultura " je prave tymto charakteristicka , je postavena na kydoch a primitivizme , ci hudobne , ci umelecky a protagonisti tejto "kultury" su vacsinou klasicky chcelibysmebytumelci. ( uznavam nie vzdy je to pravda )

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
Ale ano jeden tu taky bol. Tiez reci o nicom , argumentacia na urovni 5 rocneho decka , a reci o tom ako to nechapeme , ake strasne umenie writterstvo je a a aky sme obmedzeny a podobne kydy.
Ak tu nevie niekto nieco povedat si to ty , precital som si vsetky tvoje prispevky a nieco take zmetene som uz davno necital, nauc sa aspon trosku stylizovat , lebo toto je vazne hruza ( alebo aspon skus trochu vychladnut nez zacnes pisat )
Pises o kulture , pre mna kultura vychadza z umenia ( toto slovko si ani nespomenul ) , a umenie je bud v myslienke a pocite , alebo v dokonalosti. Grafity nemaju ani jedno ani druhe ( tagy ani nespominam ), takze kulturu by som radsej nespominal.
Ono hip hop " kultura " je prave tymto charakteristicka , je postavena na kydoch a primitivizme , ci hudobne , ci umelecky a protagonisti tejto "kultury" su vacsinou klasicky chcelibysmebytumelci. ( uznavam nie vzdy je to pravda )

Spravny nazor. Grafity a podobne je obycajny vandalizmus a mal by sa trestat ovela raznejsie a tvrdsie, ako dnes. Hip hop nie je kultura, skor idea: idea nepracovat, kradnut, byt arogantny a kaslat na autority. Casom snad vymizne.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MORBIDUS napísal:

tak si na nespravnom fore to je vsetko co k tomu vies povedat?povedz aka [vymazané] teba bavi? nejaka hra? nejaka [vymazané] HRA alebo CHLASTAT A VRIESKAT SPITY NIEKDE V MESTE TO JE TVOJA KULTURA? pre mna to nieco znamena ale to ty ani vy ostatny asi nepochopite TO TU NENI ZIADEN WRITER?


ako, Morbidus, ked uz nevies argumentovat, aspon po sebe precitaj co pises a hlavne sa ukludni. Ked takymto sposobom "prijmes" pokojne vyjadreny nazor ineho, co myslis, preco si potom ludia o graffitoch a writeroch myslia to, co si myslia...?
Aj tymto sa reprezentujes, tak sa laskavo uvedom, lebo to moze skoncit aj  bananom

A inak sa plne priklanam k Iliathanovi a Cyricovi. Graffiti nie su umenie. A vobec, ak je to take strasne umelecke a krasne, preco si to ti ludia nekreslia na papier(platno) alebo nejake umele steny(to bola kravina, ja viem :P ) ako vsetci ostatni umelci? Preco tym musia "ozdobovat" budovy, navyse proti voli ostatnych?

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MORBIDUS napísal:
jedno wam poviem


prosim ťa, NIČ nam nevrav.. ale fakt NIČ... ja som si sprejol, lepil a tak a FURT JE TO PRE MŇA VANDALIZMUS!!! a čo že jeto vyjadrenie osobneho postOi!a? ked nakopem nekomu hubu len preto že je černoch/beloch/arab, je to tiež IBA osobný prejav? je to PROTIZAKONNE!!!
poprosil by som back to earth... vskutku proti nekerým grafitakom a tak nemam ništ..ale proti idiotom čo dojdu a načmaraju nekde tag mam všetko... 8)

gogo: yop, decká izba :lol:
alef:  :lol:
morbidus: až budeš mať vlastny byt, tak ta to dufam prejde doftedy..alebo ako hovori moja mama: až budeš mať vlastny byt, tak si pre mňa za mňa aj naser do stredu obyvačky :lol:

vy ludia ktory sa tomu nevenujete neviete co to je. umrem :lol: ó najmocnejší a najmudrejší... my sme len také socky, a ty si náš 16ročný guru :lol:

obhajovat kulturu ku ktorej patrim od plytkych brehov dunaja az po vysoke stity tatry a tato KRITIKA ty urcite patri som myslel že sa pokadím..to si vymyslel sam, alebo tipomohol jožo ráááž: od tatieeer k dunajuuu siirottiii spieeevajuuuu... že na nas nemajúúú aj ked si wrajtujuuuuu :lol:

TO TU NENI ZIADEN WRITER? definuj... plz. som vrajter ked sprejujem cez nejaku šablonu?  :)

Pises o kulture , pre mna kultura vychadza z umenia ( toto slovko si ani nespomenul ) , a umenie je bud v myslienke a pocite , alebo v dokonalosti. Grafity nemaju ani jedno ani druhe ( tagy ani nespominam ), takze kulturu by som radsej nespominal.

ehm Ivko: grafitty maju aj myšlienku aj pocit..a nekedy aj dokonaloť.. tagy nemaju ani hovenko :lol:

Cyric: nemaš pravdu a ja dufam, že hip hop nevymyzne. len dufam že sa vrati k undergroundu...  navyše, vy mudre hlavy, grafity nedavaju len raperi... ok?
hip-hop v svojej podstate je punk. len inak umeleckydany.. to čo ty považuješ za hiphop je večšinou len kopa komerčných hovien

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bacha ZRudi.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:shock: načo? ha? najslušnejší možný prispevok. žiaden flejm, žiadne OT, žiaden SPAM...






...paranoia? :shock:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Bacha ZRudi.

Tiez nechapem. Par prispevkov predtym si precitaj .......

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2005
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: TAM ROVNO A DOPRAVA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
Iliathan napísal:
Ale ano jeden tu taky bol. Tiez reci o nicom , argumentacia na urovni 5 rocneho decka , a reci o tom ako to nechapeme , ake strasne umenie writterstvo je a a aky sme obmedzeny a podobne kydy.
Ak tu nevie niekto nieco povedat si to ty , precital som si vsetky tvoje prispevky a nieco take zmetene som uz davno necital, nauc sa aspon trosku stylizovat , lebo toto je vazne hruza ( alebo aspon skus trochu vychladnut nez zacnes pisat )
Pises o kulture , pre mna kultura vychadza z umenia ( toto slovko si ani nespomenul ) , a umenie je bud v myslienke a pocite , alebo v dokonalosti. Grafity nemaju ani jedno ani druhe ( tagy ani nespominam ), takze kulturu by som radsej nespominal.
Ono hip hop " kultura " je prave tymto charakteristicka , je postavena na kydoch a primitivizme , ci hudobne , ci umelecky a protagonisti tejto "kultury" su vacsinou klasicky chcelibysmebytumelci. ( uznavam nie vzdy je to pravda )

Spravny nazor. Grafity a podobne je obycajny vandalizmus a mal by sa trestat ovela raznejsie a tvrdsie, ako dnes. Hip hop nie je kultura, skor idea: idea nepracovat, kradnut, byt arogantny a kaslat na autority. Casom snad vymizne.


sa skonsoliduj preboha... idea nepracovat kradnut? skakat a vrieskat je nasa tombola musi byt bordel ako na koncerte zony A pod slovkom bordel nie je vyznam rozbijania poharov ale vreskot do tanca tleskot a odbocujes od temy

_________________
...
Obrázok
[small]is back ...[/small]


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2005
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: TAM ROVNO A DOPRAVA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
MORBIDUS napísal:
jedno wam poviem


prosim ťa, NIČ nam nevrav.. ale fakt NIČ... ja som si sprejol, lepil a tak a FURT JE TO PRE MŇA VANDALIZMUS!!! a čo že jeto vyjadrenie osobneho postOi!a? ked nakopem nekomu hubu len preto že je černoch/beloch/arab, je to tiež IBA osobný prejav? je to PROTIZAKONNE!!!
poprosil by som back to earth... vskutku proti nekerým grafitakom a tak nemam ništ..ale proti idiotom čo dojdu a načmaraju nekde tag mam všetko... 8)

gogo: yop, decká izba :lol:
alef:  :lol:
morbidus: až budeš mať vlastny byt, tak ta to dufam prejde doftedy..alebo ako hovori moja mama: až budeš mať vlastny byt, tak si pre mňa za mňa aj naser do stredu obyvačky :lol:

vy ludia ktory sa tomu nevenujete neviete co to je. umrem :lol: ó najmocnejší a najmudrejší... my sme len také socky, a ty si náš 16ročný guru :lol:

obhajovat kulturu ku ktorej patrim od plytkych brehov dunaja az po vysoke stity tatry a tato KRITIKA ty urcite patri som myslel že sa pokadím..to si vymyslel sam, alebo tipomohol jožo ráááž: od tatieeer k dunajuuu siirottiii spieeevajuuuu... že na nas nemajúúú aj ked si wrajtujuuuuu :lol:

TO TU NENI ZIADEN WRITER? definuj... plz. som vrajter ked sprejujem cez nejaku šablonu?  :)

Pises o kulture , pre mna kultura vychadza z umenia ( toto slovko si ani nespomenul ) , a umenie je bud v myslienke a pocite , alebo v dokonalosti. Grafity nemaju ani jedno ani druhe ( tagy ani nespominam ), takze kulturu by som radsej nespominal.

ehm Ivko: grafitty maju aj myšlienku aj pocit..a nekedy aj dokonaloť.. tagy nemaju ani hovenko :lol:

Cyric: nemaš pravdu a ja dufam, že hip hop nevymyzne. len dufam že sa vrati k undergroundu...  navyše, vy mudre hlavy, grafity nedavaju len raperi... ok?
hip-hop v svojej podstate je punk. len inak umeleckydany.. to čo ty považuješ za hiphop je večšinou len kopa komerčných hovien


a teraz si co myslis ? ze ty tu 500 000 ludi napise "ze dobre si mu dal" ," jo zrudi ta ty si vrah"... seriem ty na twoj nazor a ked my nechas adresu tak ty ukazem co na graffitoch nemam rad....

_________________
...
Obrázok
[small]is back ...[/small]


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2005
Príspevky: 100
Body: 5
Bydlisko: TAM ROVNO A DOPRAVA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ulmian napísal:
viva la GRAFFITY
street art!!! stikerz stencils posters to your home :)

http://www.ppgnd.szm.sk
http://www.propaganda.bomb.sk (este je len rozpracovana ale neake fotky z ulice )

(ziadna reklama ale moje  stranky mam aj v profile vo www ale teraz sa hodia k teme tak chcem na nich specialne poukazat )

ze sa vam nepacia tagy... vec vkusu :)
popisane vlaky?  pohladenie pre dusu :)

hura ona na tomto fanrtasy fore je konecne nejaky realista

_________________
...
Obrázok
[small]is back ...[/small]


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
Cyric: nemaš pravdu a ja dufam, že hip hop nevymyzne. len dufam že sa vrati k undergroundu...  navyše, vy mudre hlavy, grafity nedavaju len raperi... ok?
hip-hop v svojej podstate je punk. len inak umeleckydany.. to čo ty považuješ za hiphop je večšinou len kopa komerčných hovien

MORBIDUS napísal:
sa skonsoliduj preboha... idea nepracovat kradnut? skakat a vrieskat je nasa tombola musi byt bordel ako na koncerte zony A pod slovkom bordel nie je vyznam rozbijania poharov ale vreskot do tanca tleskot a odbocujes od temy

Mienka sa utvara podla prezentovania a propagacie idei. Ked niekto vidi nieco zmysluplne v niceni cudzieho majetku (grafiti nie je nic ine, len vandalizmus), zasluzi si aj par rokov vo vazeni, aby schlaidl hormony.
Beriem HipHop tak, ako sa prezentuje navonok: ako "gangsterska subkultura" a naozaj nemam zaujem skumat nejake jeho "hlbsie" myslienky. Staci mi to, co vidim. A samozrejme netvrdim, ze vsetci grafitaci uctievaju hip-hop. Verim tomu, ze ked vyrastu z puberty, bude to lepsie.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
MORBIDUS napísal:
a teraz si co myslis ? ze ty tu 500 000 ludi napise "ze dobre si mu dal" ," jo zrudi ta ty si vrah"... seriem ty na twoj nazor a ked my nechas adresu tak ty ukazem co na graffitoch nemam rad....


morbidus týmto si nam dokázal že si prázdny debil ktorým lomcujú hormóny. lebo, ty prípad, som sa ťa dokonca ZASTAL... ak niepriamo teba, tak tej "komunity" a umenia... ale  vo svojom primitivizme si si to žial nevšimol. dufam že si ťa najde nejaky floyd a pojdeš čučať do basy, s botami ako si ty sa tu už neda diskutovať, ubožiatko :wink:

cyric: a čo graffity LEGALNE podporene mestskym zastupitelstvom??? ehm.. aj ty trošku otvor oči a budtrooošku slobodnejší. ty, na rozdiel od Morbiusa, na to máš

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
cyric: a čo graffity LEGALNE podporene mestskym zastupitelstvom??? ehm.. aj ty trošku otvor oči a budtrooošku slobodnejší. ty, na rozdiel od Morbiusa, na to máš

A preco si myslis, ze nejake mesto VOBEC legalne taku aktivitu podporuje? Nie je to nahodou preto, lebo tak chce znizit mieru vandalizmu verejnych budov? Stoji to za zamyslenie. Co sa tyka grafity, moj nazor sa nezmeni. Hip hop... nepocuvam, mozno to bude v tom.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
hm, moj skromny nazor na toto je,ze to odsudzujem, napr. nebol pekny pohlad ked som kazdy den siel do skoly, ktora bola tak dosprejovana, alebo ked vidim pekny dom v centre BA a cely je pocmarany... ako, tie obrazy co kreslia sa mi lubi, ale co keby to hodili na papier? myslim ze by to nestratilo lesk...
snad ste ma pochopili, lebo mam jaksik malu slovnu zasobu  :lol:


Hore
   
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 190 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun