HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

malujete, kreslite, alebo fotografujete?
malujem 5%  5%  [ 2 ]
kreslim 33%  33%  [ 13 ]
fotim 10%  10%  [ 4 ]
z kazdeho rozku trosku 18%  18%  [ 7 ]
tak toto prenechavam ludom, ktory to vedia 33%  33%  [ 13 ]
Celkový počet hlasov : 39
Autor Správa

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to mi pripada ako tie alibisticke tvrdenia, ze najlepsi a najinteligentnejsi studenti aj tak vzdy mavaju trojky, lebo ich to proste nebavi a to podstatne sa i tak naucia samy doma...
co je totalna sprostost, ked dakto na to ma, tak je to super, vacsinou sa vsak aj tak musi snazit- pokial nie, musi sa snazit kruci viac a dakedy ani to nestaci.

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Galthea napísal:
to mi pripada ako tie alibisticke tvrdenia, ze najlepsi a najinteligentnejsi studenti aj tak vzdy mavaju trojky, lebo ich to proste nebavi a to podstatne sa i tak naucia samy doma...


:ikonka19: To je casto pouzivany alibizmus a velmi casto od ludi, ktori nemaju celkom pravo to povedat.

Ale je pravda, ze talent vie dost pomoct a casto ma fascinuje. (pamatam sa na jednu powerpointovu prezentaciu....sudruh prisiel, mal ju ciernym textom na bielom, ale naukladal to tak i onak, zvolil pekny font, prelozil tri palicky cez seba, ktorymi vytvoril akesi logo a cele to vyzeralo ani z reklamnej kancelarie a pritom to bolo zbuchane za 5 minut, ach :-)
Taki ludia maju v umeleckych kruhoch prudku vyhodu (napr. ja by som sa mohol snazit na vytvarnej skole, kolko chcem, ale Lockwood zo mna nebude).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono ak clovek nema talent na kreslenie, tak sa moze dostat po urcity stupen. Bez kuska talentu sa to podla mna neda. k tomu uz ani skola nepomoze. Bud ho mas, alebo nie. :) Aspon ja to takto vnimam.

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja si myslim, ze pokial nemas talent, tak sa mozes naucit kreslit nieco...co ti nejde od srdca...teda ak ma chapete...pokial talent mas, tak dokazes presne stvarnit, to, co tym chces povedat, co chces namalovat...pokial nemas talent, tak sa z toho moze stat nieco uplne ine, nepodobne tvojej predstave...

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
andelika napísal:
ja si myslim, ze pokial nemas talent, tak sa mozes naucit kreslit nieco...co ti nejde od srdca...teda ak ma chapete...pokial talent mas, tak dokazes presne stvarnit, to, co tym chces povedat, co chces namalovat...pokial nemas talent, tak sa z toho moze stat nieco uplne ine, nepodobne tvojej predstave...


Tak nejako. :)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mam nazor taky ze kazdy ma talent - iba su iste sereotypy malovania ktore ho odradzaju od toho aby svoj pohlad prezentoval bez zabran.

kazdy ma vlastny styl. A tak ako sa olympijsky vitaz na 100 metrov musel naucit behat tak sa musi aj druhy michelangelo naucit malovat. Neda sa to hned. A kazdy ma svoj vlastny styl.

Napriklad taky Valejo si vymyslel ze iba pekne naarazuje ludske tela, obrkesli ich a dokresli prisery. Kusok to sexualne naladi a cakal co bude - mal obrovsky uspech, mne sa jeho malby pacia ale po primarnej umeleckej stranke to nie je nic moc. Myslim Borisa. Ale je to jeho styl a nasiel sebarealizaciu sa.

Podobne si vsimnite v kazdom zivotopise takychto autorov ako sa pohadali so svojimi profesormi na tom co je a co nie je pekne. Napriklad taky Martin Benka ktoreho styl je nadherny. Jeho majster to povazoval za brak. Ale ujalo sa to.

A z vlastnej skusenosti viem ze vyjadrit to co ma clovek na dusi zo zaciatku trva dlho - tomu kto ma talent o nieco kratsie a ten kto ma genia tie tahy zisti takmer hned. Ale kazdy sa moze a aj by mal ak ma chut odvazit do tohoto prostredia malby a kresby a zisti ze aj jeho vytvory su po roku snazenia krasne a zapacia sa ludom s podobnym citenim. A pri kresbe viac ako kdekolvek inde plati - detaily su korenie a unahlenost a strach su skodcovia.

Napriklad ten moj avatar - je to sice 5 minutova kresba v photoshope ale vyjadrit sa mi pocit co som chcel podarilo, aspon pre moje oko. Nie je to umelecke dielo ale mne sa paci - som s tym spokojny a je to moj styl....

Tak dotoho.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 17
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pre mňa talent znamená byť tvorivý, mať fantáziu. realizácia sa dá naučiť, aj keď niekomu ľahšie a niekomu ťažšie. môj učiteľ mi raz povedal, že talent tvorí 10% zbytok je tvrdá práca


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
rathviel - celkom s tebou suhlasim, sam na sebe som pozoroval ze zaciatocne kresby boli totalne ako zo skolky, neskor som sa hral trenoval aby ruka isla s hlavou a okom a dokazal som nakreslit sice bez ducha ale pekne krivky - trenoval som na obkreslovani valeja. To mi vsak nedalo a potom som sa snazil kreslit nieco co by nieco vyjadrilo - nejaky pocit a velmi som sa nezameriaval na to ako to bude vyzerat - islo o ducha - dalsi krok mozno bude ze to cele spojim neviem.
Zavisi od casu - uz som dlho nekreslil.

Avsak ked si uvedomim ze je to ako konicek a od skolkarskej kresby az po nejaku tu krajsiu mi to trvalo cca 10 rokov spinaveho casu - tak neviem ci 10% ale tvrda praca to v pripade profesionalnej malby urcite je. A lezie to dost na nervy. Preto to nerobima robim si to pre vlastne potesenie :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad 007: pls, poznate niekoho z VSMU, kto chodi na scenografiu, alebo produkciu?

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
A pri kresbe viac ako kdekolvek inde plati - detaily su korenie a unahlenost a strach su skodcovia.

suhlasim. preto vacsinou kreslim, ked som smutna alebo neviem ako dalej a potrebujem sa ukludnit.
je uzasne, co dokaze spravit taka mala ciarka.

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2006
Príspevky: 135
Body: 5
Bydlisko: Madain Sari (TO/NR)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
shady napísal:
je uzasne, co dokaze spravit taka mala ciarka.


to ano!  :evil:  preto je guma mojim veeelmi dobrym pomocnikom!  :lol:

_________________
Obrázok
Obrázok
http://eowyn13.deviantart.com/gallery/


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun