HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 200 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Ďalšia
Autor Správa

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a ja som si vzdy nastavoval ISO na co najvyssie :lol:
sum je kewl :P

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 09.08.2004
Príspevky: 429
Body: 5
Bydlisko: La Blava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Inak obzrel som si specifikacie tvojho Fuji, svetelnost objetivu to ma dokonca este horsiu (3.5 - 3.7), ako som pisal povodne, co naozaj znamena, ze aj ked budes mat clonu uplne otvorenu (a teda clonove cislo 3.5), tak ti to do tmavsich podmienok urcite stacit nebude.

Mno, ano. Uz som si to aj odskusala. Pohlad na daleke nocne svetla Bratislavy mi z nasej ulice vysiel ako ten film, ze Ciernocierna tma, aj ked som mala nastavenu tu 3,5 clonu :roll:

_________________
Ringer


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
numen napísal:
Annun napísal:
Inak obzrel som si specifikacie tvojho Fuji, svetelnost objetivu to ma dokonca este horsiu (3.5 - 3.7), ako som pisal povodne, co naozaj znamena, ze aj ked budes mat clonu uplne otvorenu (a teda clonove cislo 3.5), tak ti to do tmavsich podmienok urcite stacit nebude.

Mno, ano. Uz som si to aj odskusala. Pohlad na daleke nocne svetla Bratislavy mi z nasej ulice vysiel ako ten film, ze Ciernocierna tma, aj ked som mala nastavenu tu 3,5 clonu :roll:

Nocne sceny treba fotit so stativom (alebo masinku aspon polozit niekam na zabradlie), to ti ziaden frajer neodfoti z ruky.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Viete mi niekto poradit s kupou ultrazoomu? Zatial sa mi pacia Olympus SP-560 a Panasonic FZ18, ale osobne tomu skoro vobec nerozumiem, takze sa rad necham poucit.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozrel som si specifikacie oboch a pridu mi skoro rovnake.

Panasonic ma vyhodu v optike, kedze im skla vyraba Leica a to je kvalita. Podla vsetkeho ale ma o trosku horsi senzor a obrazky preto mozno vyzeraju trochu horsie po stranke farebnosti a ostrosti.

Ja mam svoj starucky Olympusovsky UZ uz par rokov a aj ked vela veci uz na nom nefunguje velmi dobre (odmieta sa zapinat, v slabsom svetle je uz skoro nepouzitelny), stale v dobrom svetle robi krasne, farebne a uzasne ostre obrazky (moja stranka je ich plna), takze by som sa mozno rozhodol pre Olympus cisto len kvoli tomu.

Treba ale pocitat s tym, ze aj jeden aj druhy nebude velmi dobrou volbou pre fotky v krcme, alebo na koncerte, alebo vlastne hocikde, kde nebude dost svetla - ako ultrazoomy maju zakonite horsiu optiku (lebo sa od nej vyzaduje podstatne viac) a to ked sa skombinuje s malym senzorom, tak to na vyssich ISO nastaveniach (ktore v zlom svetle potrebujes) robi na obrazkoch niekedy paseku.

Na tvojom mieste skocim niekde do obchodu a obe si osaham, casto je dost dolezite aj to, ako sa ti fotak drzi - vyzoomuj si uplne objektiv, nech vidis, ake to je potom velke, pozri si, ako je spravene ovladanie a celkova ergonomia a nakoniec samozrejme okukni cenu.

Podla vsetkeho su to velmi porovnatelne modely, takze asi bude zalezat hlavne na tych detailoch.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Treba ale pocitat s tym, ze aj jeden aj druhy nebude velmi dobrou volbou pre fotky v krcme, alebo na koncerte, alebo vlastne hocikde, kde nebude dost svetla

Ja ho chcem hlavne na fotenie vonku (preto ultrazoom), takze toto mi nevadi. Inak cenovo je na tom lepsie Olympus, ktory sa mi osobne aj viac paci (z obrazkov). Osaham, uvidim :) Vdaka za odpoved.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na fotenie po vonku moze byt ten Olympus uplne idealny - ak sa za tie roky nestalo nieco hrozne s ich senzormi a optikou (co zase nepredpokladam), tak sa mozes tesit na velmi prijemne obrazky - olympusy maju krasny kontrast aj farby.

Treba este ratat s tym, ze UZ nie su ani velmi idealne fotaky na nejake serioznejsie fotenie architektury (ich optiky maju dost zle vlastnosti, maju tendencie krivit linie - to je kvoli tomu, ze vedia tak extremne zoomovat), ale aj to sa da vyuzit kreativne, ak sa chce. :)

Jediny problem s Olympusami moze byt v tom, ze maju tendenciu blbnut (tu hovorim ale len z vlastnej skusenosti a zo skusenosti jedneho - dvoch znamych - ci to plati vseobecne na Olympus, alebo sme mali jednoducho smolu, to neviem), ale aj ked blbnu, vacsinou tak, ze to fotak nevyradi, len maximalne trosku zneprijemni niektore operacie s nim.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som z olympusov neskutocne nestastny a nasrany, mali sme mju analog, a tiez mama dostala digital ako sluzobny (nepytajte sa naco je niekomu sluzobny fotak) a som z nich oboch nasrany, je mozne ze s klasickym proste neviem fotit ale ten digital je hrozny, neskutocne zly
dlho mu vsetko trva, kym odfotil leziaceho tigra tak tiger vstal a odisiel, ma sum, zle sa ovlada
cisla po mne nechcite som v skole

inak doma mam panasonic lumix a som najstastnejsi clovek na svete

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Otec si kupil pred asi 2 rokmi tiez ultrazoomovy Olympus rady 500 (tusim prave 500) bez stabilizatora. Mozem ti poslat nejake vzorove fotky, ktore z neho vypadli.

Pocul som tiez niekolko povzdychov, ze Olympusy uz nie su to, co byvalo - konkretne tie male lacnejsie kompakty (ta pestrofarebna seria) vraj boli dost zle (na ceskom serveri urobili dve recenzie lebo si mysleli, ze maju chybny kus a ono to nebol chybny kus).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
do tych UZ sa vobec nevyznam ale ohladom Olympus vseobecne sa pripajam k Ozzymu. Moj SP-nejakecislo je neskutocne spomaleny

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som teraz spravil upgrade z malickeho FEcka 210 na SP510UZ a rozdiel je takmer neporovnatelny. Neviem ako presne su na tom mjucka ale to male FEcko bolo dobre tak na jasne svetlo a kratku vzdialenost.
S 510nou som robil fotky teraz vo Svedsku aj v noci kedze tam cez leto nieje tma a uplna parada. Rovnako v normalne osvetlenej izbe mozem fotit bez blesku v pohode, co to FEcko nezvladalo vobec.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som dnes podedila po otcovi jeho starý foťák, lebo on si teraz kúpil niečo strašne nové a dobré.ehm.
je to olympus (áno áno, ja viem, pomalosť sama) C-8080 wide zoom.....a ide ma šlahnúť z tej rýchlosti, ale ja som celá happy, že mám foťák a nepustila som ho odvtedy z ruky :lol: dostala som rýchlokurz čo sa týka správnych nastavení a tak ďalej a pomaly sa do toho dostávam...
ale nuž, čo si o ňom myslíte?


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 29.03.2007
Príspevky: 18
Body: 5
Bydlisko: BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja ak by som mal brat ultrazoom, tak jedine Canon Powershot S5. Aj S3 pripadne kludne aj S2 ak by sa dal este niekde kupit, kedze rozdiel je minimalny a preco neusetrit. Akurat v beznych obchodoch sa uz velmi nenachadza.

_________________
whut?


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak si idem kupit zrkadlovku... uz sa len rozhodnut ci canon 450d alebo pockat na 1000d ...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kolega chce teraz predat Nikon D50 s troma objektivmi, UV filtrom a 2GB kartou za cca 18000.
(Nikon D50 + 18-55 + 55-200 +28-70)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 200 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun