HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Konverziu do jpg neratam za upravu


hmm a co ratas za upravu? pripadne co robis s fotkami po nafoteni ty?

ja pri prevode rawu do jpeg robim vela krokov. mnoho z nich mozes urobit priamo pri foteni vo fotaku, ale ja preferujem urobit ich dodatocne v kompe v klude. a preto fotim do rawu kde to mozes urobit s minimalnou stratou kvality. plus mozem lahko upravit to co pri foteni doserem :D

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cokolvek ostatne je uprava ale mam vela fotiek ktore som iba skonvertoval do jpg pretoze uz na nich nebolo co upravovat.

Najbeznejsie upravy u mna su zmena nastaveni, svetlost, saturacia, orezanie.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
malokedy necham fotku tak ako to zvoli automat. vacsinou mu do toho zasahujem.. ako som povedal to sa da bud priamo pri foteni ale niekedy na to jednoducho nie je cas, preto to robim robim len nahrubo a detaily robim dodatocne.

pri prevode rawu do jpeg najcastejsie menim vyvazenie bielej pretoze automat vo fotaku to vacsinou pri umelom osvetleni dodrbe a pouzivam to na zmenu teploty farieb.
podobne aj opravujem nepodarenu automaticku expoziciu, v rawe sa toho da dost zachranit.
dalej je to sharpening a noise reduction ktory tiez radsej robim dodatocne a vratne, nez ked to fotak nejak defaultne odflinka a zakoduje do jpegu.

preto som pisal ze fotky pri prevode do jpegu upravujem a kym to neurobim, povazujem ich za polotovar. (plus samozrejme drastickejsie veci ako orez, klonovanie, vyhladzovanie, prechodove filtre a totalne zmeny tonality alebo simulacie filmu ked mam na to chut)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ty fotis v automatickom rezime??

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
corvus: a bavi ta to? mna uz samotne stahovanie fotiek + menenie na .jpg tak udesne otravovalo, ze ani nefotim..

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ty fotis v automatickom rezime??

a co si predstavujes pod takym automatickym rezimom?

ak sa pytas na nastavenie expozicie tak pouzivam na 95% prioritu clony. nastavim len clonu a spravny cas a expoziciu dopocita automat. ak vidim ze automat voli expoziciu naprd, tak dalsiu fotku urobim s posunutim expozicie bud do tmava alebo do svetla. a detailne ju upravim v pocitaci. full manual nepouzivam.

prioritu clony pouzivam aj na filmovej praktike a na olympuse (ak ho opravar po dvoch mesiacoch konecne opravi) mam zase prioritu casu.

Citácia:
corvus: a bavi ta to? mna uz samotne stahovanie fotiek + menenie na .jpg tak udesne otravovalo, ze ani nefotim..

bavi ma to menej ako fotenie.. ale beriem to ako povinnu sucast toho aby fotky vyzerali tak aby sa mi pacili. niekedy sa mi to desne nechce ale niekedy ma hrajkanie sa s tym bavi, napriklad ked som robil tvoje figurky tak ma aj postprocess dost bavil (tam som pouzival simulaciu filmu).

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neviem podla mna je fotka dobra vtedy, ked ju netreba dodatocne vobec upravovat. (prehodenie do jpg nie je uprava ktora meni fotku po vizualnej stranke)... radsej sa pohram s nastaveniami na fotaku a urobim 100 obrazkov jednej veci, a na tom sa naucim ako keby som potom este sedela za kompom a menila to co som zle odfotila...
pretoze ked raz zase budem fotit na film, tak chcem vediet fotit tak, aby som nemusela 3/4 filmu vyhodit...
a ak musis kazdu jednu fotku este extra upravovat, tak potom sa predsa nemozes nazvat dobry fotograf... to si len dobry grafik....

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lila :) lila :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
pretoze ked raz zase budem fotit na film, tak chcem vediet fotit tak, aby som nemusela 3/4 filmu vyhodit...


ale draha Lilla tak to funguje! opytaj sa na nejakom filmovom fore kolko zaberov si ludia nechavaju z jednej rolky. hlavne kvoli tomu ze jednoducho nevies ci si to pri fotografovani dobre nastavil a dobre odfotil (hlavne pri dynamickych objektoch ako su napr. ludia) kedze nemas okamzitu spatnu kontrolu.

plus mas trochu skreslene predstavy o skutocnom foteni na film... by si sa divila ako ludia co sa fotografovaniu na film naozaj venuju svoje fotky upravuju... len to nerobia s pocitacom ale pomocou chemie: prva vec je uz len zvolenie kombinacie film + vyvojka, dlzky vyvolavania a koncentracie vyvojky .. to ti robi take velke veci ze dovidenia. od kontrastu az po zrnistost a ton.
a potom je tu vyvolavanie fotky kde zase volis papier, chemiu dlzku macania fotiek a samozrejme orez robis zakryvanim a noznicami. znizenie expozicie casti fotky robis zakrytim pri vyvolavani rukou... je toho strasne vela co mozes robit

cesta k dobrej fotke z filmu vie byt riadne dlha len miesto lightroomu a photoshopu musis ovladat chemiu, zvacsovak a celkovo temnokomornicke postupy. (samozrejme vzdy sa da cvaknut a zaniest do fotolabu kde to prezenu automatickym procesom a potom sa divis jak je to nahovno)

a podla tvojej logiky napriklad Saudek nie je dobry fotograf ale dobry grafik pretoze on svoje fotky brutalne upravuje.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pokial viem, Saudek fotky domalovava, takze je skor maliar :wink:

edit: a k tym chemickym upravam - potom su ti ludia dobri chemici a technici, ale nie dobri fotografi... nech je vysledny obrazok akokolvek pekny, uz to nie je povodna fotka...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus> ja sa nehadam, ze neupravujes ja tiez upravujem ale rovnako mam vela zaberov ktore upravovat uz nemusim lebo su take ake chcem. To su tie roky fotenia na film ked sa kazdy zaber ratal :) s digitalom samozrejme clovek robi vacsie kraviny ved o tom to je.

Zaujimave, ze nikdy nepouzivas full manual. Hlavne pri foteni v tme som dokazal odfotit zabery z ruky iba na maualy.

Saudek je maliar podla mna a fakt by ma zaujimalo ako sa dostava k finalnym vysledkom. Ale to uz je behind the scenes :)


Lilla> to je vzdy otazka. Ja osobne ked upravujem vacsinou z toho tu povodnu fotku uz nespoznas. Fotka v tom pripade sluzi iba ako referencia pre vysledny obrazok. Stale je to vsak uprava fotografie a stoji za tym to odfotene. Tiez to povazujem za trochu podvod pretoze keby som bol zrucny tak si to nakreslim bez fotky ale niesom :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lilla nehnevaj sa ale hovoris z cesty.

Will: nocne zabery su samozrejme vynimka :) tam sa inak nez full manualom ani neda.

inak aby nevznikol mylny dojem: ja nemam rad prehnane upravy vo photoshope, naopak vacsinou sa drzim len zakladnych veci a len obcas experimentujem.

ale stojim si za tym ze pomoct fotky vylupnut sa do plnej krasy v temnej komore/photoshope neznamena ze clovek nie je dobry fotograf. to je jednoducho bullshit.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
noo mna potom zaraza, na co sa kupuju drahe fotaky, este drahsie objektivy, ked nie je mozne dostat z toho fotku ktoru uz dalej netreba upravovat...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lebo canon chce zarobit. sa ne?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no will ma canon a porobil aj par moc dobrych fotiek, ktore fakt nebolo treba dalej nejak doladovat... tak neviem ci to je len tym ze canon alebo akykolvek vyrobca foakof chce zarobit ;)

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun