HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto je

moj prvy vytvor robeny tabletom, este nie je hotovy a je to len skica, robene na wacom graphire 4

postrehy:
rovne ciary idu sakramenstky tazko, a vyzivat funkciu rovnej lajny prilis bije do oci
neni to papier
chvilku trva nez si clovek zvyknek ukat do monitora namiesto papiera

Obrázok

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kladie pero pri prechode tabletom nejaky odpor ? ( materialove riesenie by ma zaujimalo )
a ako je to s citlivostou tabletu na tlak pera  ?

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj ma 512 urovni citlivosti, a zatial mi to staci , profesionalnejsia rada intuosi maju 1024, ale kedze som nemal moznost vskusat mozme povedat za zatial mi tych 512 urovni pritlaku staci

iank tlak pera je uzasna vec , napr pri pero kresbe alebo robenim z ceruzkou sa to da celkom fajn simulovat, lahke tahy slabsie ciary , ked tlacis farbis silnejsie, pri malovanim sa da napr kontrolovat opacity

bohuzial ony plast nekladie odpor hoci neni to az tak hrozne kedze aktivna plocha je ciastocne zdrsnena, chvilku mi trvalo nez som si zvykol ako to klze, ale ide naozaj o vec zvyku v podstate viac kontrolujem svoju ruku

Obrázok

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ako je prepojene pero s tabletom ?  a znazornuje tablet aj rychlejsie pohyby perom ?

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Osobne som s tabletom nikdy nerobil, ale kamarát, ktorý spolu so mnou chodil na základnú výtvarnú školu a teraz výtvarné umenie voľade študuje mi vravel, že na kresbu to určite nie je vhodné, skice si robí vždy ručne a oskenuje, ale coloring sa s tým robí výborne.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie je s nim prepojene nijak, dokonca nema ani baterky a zaznamena vsetky pohyby, hoci nejake super rychle tahy som neskusal

@ aeris: no neviem jaky tablet ma tvoj kamos ale musim nesuhlasit, zalezi totiz vysostne od typu znacky a modelu, ak ma nejaky genius aj s myskou za 3000 sk tak s tym moze tak maximalne strihat fotky, lepsie wacom intuosy alebo cintix su robene na architektoniku kreslenie a dizajn hoci su sakra drahe (cintix stoji 92 litrov  ale zasa ide o obrovsky tablet s monitorom dokopy), vymakane inutosi stoja do dvadsat a da sa s nimi uzasne kreslit, a graphirom takisto

ide len o vec cviku, ved sa pozri kolko grafiky sa robi rucne a tabletom, concept arty a pod. snad si nemyslis ze vsetko sa scanuje

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
@farar: Mňa nepresvedčíš, 17 rokov žijem na pentelke a za nič ju nevymením, takú ostrosť a presnosť tablet podľa mňa ešte nedosiahol. Ale každému podľa svojho gusta.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dobre ja ti predsa nenutim kupovat tablet, ale porovnavat z pentelkou je trosku zbytocne a hlavne uplne mimo kedze styl kreslenia a zobrazenia je uplne iny, ked nakreslis vo pohotoshope na A4 s pixlovim kurozorom ciaru takmer ju neuvidis, ale je to zbytocne porovnavat digitalny obraz a kreslenie na papier sa v tomto aspekte diametralne odlisuju

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 10
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som dostala prednedávnom tablet , vacom a ešte sa na tom len učím  a používam metódu kreslenia a potom naskenovania skice..je to pre mna vyhodnejsie lebo s ceruzkou robim krajsie zazraky ako s tym perom..ale ked si zvyknem mozno raz to robit nebudem...a vyfarbovanie ..to je fakt perfektna vec na tom..
ale kreslenie z ceruzkou ma svoje caro..a niekedy ma viac lakaju len kresby ciernobiele ako farebne fanarty


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.11.2005
Príspevky: 144
Body: 5
Bydlisko: Erias

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Moj tatka mi nedavno privezl z prace vyrazeny atrojkovy tablet, a to je teprve bomba... souhlasim, ze v mnoha vecech se to s tuzkou a papirem srovnavat proste neda, ale i tak to ma sve kouzlo...
                   a zkousel jsem jej vyuzit i v 3d grafice, a vubec to neni spatne... nemam sice jeste take zkusenosti ve 3dcku, ale i tak jsem pro to nasel vyuziti... je to fajn zalezitost...

_________________
Obrázok
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun