HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale will nieje umelec zomgzomg!!!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
fu, tak imho mne sa lahsie robili pekne, ostre fotky s bratovym nikonom ako s mojim entry level canonom, ale o tom potom...


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
noo mna potom zaraza, na co sa kupuju drahe fotaky, este drahsie objektivy, ked nie je mozne dostat z toho fotku ktoru uz dalej netreba upravovat...


omg lilla to snad nemyslis vazne... ak ano tak ti rad vysvetlim naco sa tie drahe fotaky a objektivy naozaj kupuju.

Spoiler! :
napriklad preto aby niekto mohol odfotit male macicky bez toho aby im blyskal do oci alebo boli na fotkach mazle. alebo aby bolo pri portretoch pekne rozmazane pozadie. alebo aby niekto mohol odfotit malickeho chrobaka tak ze mu je vidiet kazdy chlpok.......



a neviem ze by som povedal ze 'sa neda urobit fotka ktora vyzera dobre bez uprav' . odvazil by som sa ale tvrdit ze 90% fotkam sa da pomoct aby vyzerali este lepsie nez ako vylezu z fotaku. niekedy staci hoc len trosicku zdvihnut kontrast alebo podobna prkotina, len treba vediet kde siahnut.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ono ja co mam fotak, tato si kupil taky isty, fotil makro kvetin takze na kvietkoch vies spocitat zrnka pelu, vcele je tiez vidiet kazdy chlpok, fotky su skvele a tato to urcite neupravoval lebo to nevie...a fotil aj nase mackech, fotil portrety a tiez ma rozmazane pozadie... a to mame ibe ultrazoom...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
omg lila tak by som ta sflejmil az by ti vlasky poodlietaly lebo toto je pre mna strasne citliva tema na ktoru som sa pochytil uz s nejednym vo fotografii nevzdelanym clovekom. ale budem sa krotit. pouzivas vsetky tradicne argumenty cloveka co nevie o fotografii nic.

ty si definujes fotografiu ako "schopnost dobre pouzivat fotak" co je samozrejme aboslutny nonsens

fotografia je totiz "schopnost vytvorit dobru fotografiu"

mnoho umeleckych fotografov doladuje svoje fotografie po tom, ako ich odfoti. ansel adams, jeden z najvacsich umeleckych krajinkarskych fotografov historie, raz povedal, ze negativ povazuje za len knihu not (nôt) a az print za samotne hudobne predstavenie (a to bolo prosim v case, kedy digitaly neexistovali). skoro vsetky veci co sa teraz robia vo photoshope sa kedysi robili chemiou a robili sa denno-denne, lebo fotografia nie je len o tom, ze viem spravne nastavit clonu (no je to samozrejme dolezite), fotografia je o tom vyprodukovat vizualne silny obrazok. ak by si chcela studovat, najdes tisice knih o tradicnej analogovej fotografii a o alchymii vyvolavania fotiek a robenia printov. adams konkretne bol jednym z mala, ktori radi detailne popisovali technicke procesy schovane za ich fotkami a tie su casto velmi rozsiahle (adams bol zaroven este puritan - okrem orezov, burningu, dodgingu, obcas upravy uhlov a perspektivy toho vela nerobil).

ludia co si myslia ze jediny spravny fotograf je fotograf co vsetko sfoti presne ako chce priamo na fotaku a potom s tym uz nic nerobi su ignoranti co absolutne netusia ako funguje umelecka a komercna fotografia (tieto kategorie sa casto prelinaju). kriste, este aj ludia co fotili a fotia na polaroidy s nimi robia neuveritelne veci len preto, aby mali moznost sa s fotkou hraj aj potom, co z masiny vypadne.

samozrejme trochu ine podmienky su pri reportaznej fotografii, kde ide o zachytenie reality, nie o umelecku hodnotu, ale to je uplne ina kategoria a uplne iny ciel

a preco sa kupuju drahe fotaky?

lebo jedna z veci, ktoru musis robit v case ked snimku fotis, je komponovanie: musis si ujednat v hlave kompoziciu finalneho obrazku, postavenie jednotlivych prvkov voci sebe navzajom atd. ak mas drahy fotak a dobru vybavu, umoznuje ti to pouzit siroke spektrum objektivov a filtrov, ktore vedia velmi efektivne kompoziciu menit. moderne fotoaparaty ti zaroven poskytuju mechanizmy, ktore, ak si sikovny a skuseny, ti umoznuju skratit cas straveny neskor vo photoshope / ciernej komore tym, ze ukony, ktore by si kedysi inak robil sam, spravia za teba. plus, drahe fotaky maju casto zaroven funkcie, ktore oceni len clovek, ktory sa foteniu venuje aktivne (externe blesky, rychle zaostrovanie, viac zaostrovacich bodov, stabilizery, atd.). ak by si sa rozumela do optiky, pochopila by si mozno aj trochu nestastne zvoleny corvusov priklad o rozmazanych pozadiach (hlbka ostrosti na zrkadlovke s obrovskym senzorom a na kompakte je uplne ina).

nastuduj si problematiku a pochopis

disclaimer: osobne som skor puritan a fotky sa snazim fotit tak, aby vela uprav nebolo nutnych. ak vsak z estetickych dovodov nutne su, nemam s nimi problem a nepokladam ich za nieco, co je zle, alebo za nieco, co z mojej fotky zrazu spravi "len grafiku"

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v com ich upravujete?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ked len rotujem a cropujem (co je vacsionou) tak v takej storocnej veci co pouzivam aj na prehliadanie fotiek - ACDsee

ked chcem daco viac, tak fotosop

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
takto keby to povedal corvus na zaciatku, som ticho. pekne si to vysvetlil. ale corvus to podal tak, ze fotakom len cvakne a potom travi hodiny vo fotoshope...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dakujem annun vcera som trieskal hlavou so klavesnice a lilla ja ta snad na na chate zaskrtim.. kde som napisal ze travim hodiny vo photoshope?

inak na upravu fotiek pouzivam Lightroom, velmi sikovny program a bezna uprava jednej fotky mi trva asi pol minuty.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Velmi dobra tema! (Som sa vzdelal a zmenil si pohlad)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
Lilla nehnevaj sa ale hovoris z cesty.

Will: nocne zabery su samozrejme vynimka :) tam sa inak nez full manualom ani neda.

inak aby nevznikol mylny dojem: ja nemam rad prehnane upravy vo photoshope, naopak vacsinou sa drzim len zakladnych veci a len obcas experimentujem.

ale stojim si za tym ze pomoct fotky vylupnut sa do plnej krasy v temnej komore/photoshope neznamena ze clovek nie je dobry fotograf. to je jednoducho bullshit.


Co je samozrejme v poriadku mna skor uz potom zarazaju upravy typu zmeni sa uplne farebna skala a vyrenderuju sa nove oblaky a slnko je z inej fotky. To uz mi pride, ze stacilo pockat pol hodinu a cvaknut :)

Ono zas prehnane s tym ani moc nespravis ked nemas konkretny napad inac je to akurat tak posuvanie vsetkych posuvatok ci to nahodou nieco nevyda :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ale will nieje umelec zomgzomg!!!


Som ale viem si to odfotit :P
:ikonka42:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a vies si aj HO odfotit? :shock:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
a vies si aj HO odfotit? :shock:


Aj sebe aj inym. Aj ho aj ju :P
Chces umelecke fotky? :obocie:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vcera sme prvy krat vyvolavali fotky.najprv to bolo trochu krusne ked nam papier cernal prilis rychlo, ale ked som zistil ze chyba je v tom ze som nezasunul do zvacsovaka krytku na strbinu na filtre a cez nu presvitalo svetlo, tak sa nam zacalo aj darit a par fotiek sme uspesne zmakli. Niektore vysli lepsie, niektore trochu horsie ale na zaciatok slusne.

a bola to vacsia fun ako fotosrot, len som bol trochu nafetovany z chemikalii :D

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun