HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
on it! :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pripadn pozri manual ci tam nepisu nieco o doporucenych bateriach.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Asi to spravím tak, že kašlem na ten kompakt, a nejaké delo pohľadám... Keď tak, ktoré by si odporúčil, klasicky pomer cena=kvalita


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A delo ako vyriesi tvoj problem s baterkami?

Naco ti vlastne bude zrkadlovka? Aby si ju vlacil a fotil nou presne to, co sfotis kompaktom, t. j. fotky typu ,,kostol", ,,ja a moja frajerka na plazi" ci ,,kvietky v Moskve"?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmmm.. thinkable
Na čo si kúpiť namakaný komp, keď counter strike fičí aj na tom starom? to je asi tak


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tvoja analogia nefunguje :-) Vobec neplati, ze ,,kompakt = stara sunka" a ,,zrkadlovka = nabijacka masina". Neviem preco ma kopa ludi dojem, ze ,,mam zrkadlovku, som cool, muzi po mne idu" a pritom ich vrcholnym dielom je zmienena ,,ja a frajerka na plazi odfotena opitym Poliakom nakrivo.".

Povedal by som, ze to je skor ako ,,mam tablet, ktorym leziem na internet vo vlaku" a ,,mam nabuseny notas 17ku, na ktorom doma vypekam CSko". Oba su pocitace a maju vyhody aj nevyhody.

Napr. tu je nasa stara skvela tema, kde je to vsetko jasne a strucne vysvetlene.

Zrkadlovka ma sirsie moznosti, ale zase je hovadna a nepohotova. Jej normalny pouzivatel bud vie presne, do akych podmienok ide a voli konkretny objektiv alebo berie preventivne so sebou minimalne dva/tri a mozno stativ. Ak si znalec, vytrieskas z toho dost, ale ak si opica, ktora chce len automaticky pohotovo cvakat, pripadne si tam samospust pre fotku rodiny, a nemas vybavenie, fotis pomaly horsie nez s kompaktom.

Kompakt vytiahnes z vrecka jednym chmatom, v letku zapnes a fotis jak divy, ale zase nemas tolko moznosti a niektore featury obvykle nedas (napr. klasicke imidzove blury na pozadi).

Ale tema ma 4 roky, mozno sa doba uz posunula.

V kazdom pripade asi je dobre zvazit, ci naozaj nestaci nejaky lepsi kompakt za 300 eur, nez narvat dvojnasobok za zbytocnost a byt ako sekretarka, ktora smazi Solitaire na stvorjadre so 6GB RAM.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dík za mostík, z ktorého sa možem odraziť.. ešte to zvážim, ale prvé čo sa ide kupovať je asi chlieb, potom sa stavím po novú nabíjačku a baterky... však ten môj kompakt nie je až tak zlý :)


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zvaz si kolko si fotis a zvaz fotoaparat typu ultrazoom:
Obrázok

Zrkadlovku v tej cenovej kategorii kupis uz iba pouzitu. Najlacnejsie zrkadlovky zacinaju okolo 500 eur. Je pravda, ze aj slabsiemu telu ked das dobry objektiv tak spravis krasne fotky ale to su stovky eur navyse, presnejsie povedane za taky objektiv das iba o malo menej nez za telo, ked budes trvat na canon / nikon objektivoch tak minimalne tolko co za telo a viac.

Mozes kupit univerzalny objektiv z rozsahom +- 18 - 200 co ti bohate pokryje cele spektrum, nemusis menit objektivy a na turisticku fotografiu to bez problemov staci. Tu sa ale dostavame spat k tomu kolko fotis a ako moc ti vadi vlacit so sebou fotak. Ja som si uz zvykol a ked idem von, zriedka vychadzam bez fotaku ale to znamena niest minimalne jeden bag. Ked uz nic ine ten ultrazoom je neporovnatelne skladnejsi a funkcie ti ponukne rovnake vratane fotenia do rawu na lepsiu neskorsiu upravu.

Ja osobne som presiel na zrkladlovku ked som zistil, ze ultrazoom uz nestaci a zrkadlovka sa neporovnatelne jednoduchsie* ovlada. (* neviem preco ale zakladne Nikony maju menu dost podobne tomu v ultrazoomoch a je to imo zly krok spat ked uz clovek prechadza na "vyssiu triedu" takze napr. najzakladnejsi Nikon by som si nekupil ked uz.)

Mas to ako s akymkolvek inym hobby, postupne do toho budes investovat peniaze ajked iba na rozne kravinky typu k ruksaku dokupis malu brasnu, kupis si lepsi popruh, aspon dve karty, battery grip, cokolvek. Rataj kludne s tym, ze za fotoprislusenstvo das sumy za ktore ini ludia chodia na 14 dni na dovolenky a ty na tu dovolenku nepojdes :D

Vzhladom na svoj vek, rovno sa dopredu opytaj vasich ci ti to zafinancuju :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuž hobby si musím financovať sám :) BTW veľký dík za super text pre začiatočníka, fakt si pomohol :)

Kámoš začal nedávno fotiť a on mal to šťastie, že sa narodil fotografovi (ináč keď ho fotím ja, strašne sa hanbí ale je dosť fotogenický) možno poznáš jeho otca (Daniel Veselský), ako čo som kukal jeho veci tak dosť dobré a stále behá fotiť budovy pre firmy a tak a foťákov (diel) má v arzenále veľa... Tak keď budem na SVK popýtam sa ho či by mi nejaký nestrelil s priateľskou cenou (ale na to sa nespolieham)

No a jak vidím, tak zatiaľ mi bude musieť stačiť ten kompakt no, ale keďže veľmi rád fotím a vo fotkách som viac sebakritický ako v literárnych dielach tak sa asi o taký rok vidím s delom :) ale ten 1st step bude vyriešenie bateriek :D

edit: a pomôžte prosím, neviem jako toho kámoša odhovoriť od šupky, fotky .. :?


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
haha čakal som kedy nás niekto splitne :D


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
IMHO je milion serverov, kde mozes prist aj s fotkami z kompaktov a naucia ta vela o kompozicii a teorii, lebo to je dolezitejsie nez draha masina, ktoru mas v ruke.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este jedna poznamka, telo z druhej ruky je trosku osemetne. Je rozdiel ked niekto trebars vyhra v sutazi a ponukne to pretoze ma lepsie cize beres novy fotak za lepsiu cenu a ked niekto predava fotak z ktorym fotil viac rokov. Zrkadlovka je stale dost mechanicka zalezitost a jednotlive komponenty casom obchadzaju. Zatial co objektiv nieje problem pouzit po dedovi ak nieje doskrkany, telo jazdene nejakym profikom nemusi byt najstastnejsia volba.


P.S.: pojem delo asi vypusti zo slovniku ja fotim ja Canon 450D ktory sa uz dva roky ani nepredava (novy) a samozrejme ze by som chcel lepsi lebo som uz mal moznost osahat si vyssie triedy ale nemozem povedat, ze nedostacuje mojim potrebam.

Vyssia trieda je o vacsom komforte, lepsej technike ale nie nutne o vacsich moznostiach.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja by som telo z druhej ruky tiez nekupoval, specialne uzavierka ma dost obmedzenu zivotnost (toto by mali byt oficialne cisla Canonu, pri Nikone to bude zrejme podobne):

Citácia:
Model - Rated Shutter Life
Canon EOS Digital Rebel XS / 1000D - 100,000
Canon EOS Digital Rebel T1i / 500D - 100,000
Canon EOS Digital Rebel XSi / 450D - 100,000
Canon EOS Digital Rebel XTi / 400D - 50,000
Canon EOS Digital Rebel XT / 350D - 50,000
Canon EOS 50D - 100,000
Canon EOS 40D - 100,000
Canon EOS 30D - 100,000
Canon EOS 20D - 50,000
Canon EOS 5D Mark II - 150,000
Canon EOS 5D - 100,000
Canon EOS 1D Mark III - 300,000
Canon EOS 1D Mark II N - 200,000
Canon EOS 1DS Mark III - 300,000
Canon EOS 1DS Mark II - 200,000


To su priemerne hodnoty, cize pri takej 400D ti v priemere po 50 tisic obrazkoch odide uzavierka. Nie je problem v servise vymenit novu, ale zaplatis si za to (par stovak dolarov ak sa nemylim).

50 tisic obrazkov ti poloprofik nafoti ako nic.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kupil som si lepšie baterky do kompaktu a fičím si takto :) , ale ďakujem, že ste mi poradili... keď budem neskôr kupovať zrkadlovku, tak toto opäť zhliadnem


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 23.01.2010
Príspevky: 274
Body: 9
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako laik sa chcem spýtať na foťáky SONY. Všade sa omiela buď nikon alebo canon. Viete mi povedať o tom niečo viac? :)
thx


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun