HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no, takze v prvom rade na skusenostiach zalezi a hlavne rezisera cize toho kto bude hovorit co a ako sa ide robit.
Ako dokaz tohto vam ukazujem prvy film nas, kamosov z triedy
http://www.youtube.com/watch?v=0jv163iBsdc
a porovnajte to (zhruba to spracovanie) s
http://www.youtube.com/watch?v=XKmMl4Rc5fw
alebo http://www.youtube.com/watch?v=tdqtTQVaPaQ v ktorom som sice nehral ani nic ale je to podla mna najvydarenejsie z nasej serie.
Vsetky tieto filmy berte tak, ze sme na plac dosli len s hrubou predstavou o com to asi bude a cely dej a vsetko okolo toho sme vymyslali na mieste, natocili v priebehu par hodin, zostrihali v priebehu dalsich par hodin ap reto to vyzera tak jak to vyzera, imho mohlo by to byt aj lepsie  :lol:

Specializujeme sa (v nasim projektoch- pracach na estetiku) na kratke zabery radovo 3-10 minut ale mojmu srdcu sa uz davnejsie zachcelo daco dlhsie natocit. Rad by som sa pridal aj ked mam par vyhrad ktore by ste ku mne mohli mat a ktore poskytnem az bude viacej info. Mozem pomoct so strihom, zvukovymi a inymi efektmi na takej urovni aka je v tychto videach a ak sa pritrafi nejaka vhodna rola (zalezi o com bude ten film) aj by som si zahral  :wink:

a HLAVNÁ pripomienka je. Pred tym nez dojde hocikto na plac, treba mat rozmyslene jednotlive sceny VRATANE DIALOGOV. Improvizacia je pekna vec, ale v malom. Vymyslat kazde slovo az na mieste......aj taky film sme mali. Bol to nas uplne prvy. Ten nie je na youtube ale aj keby bol, nedal by som ho sem. Natolko hrozne to bolo. Este horsie nez to vojenske (pracovny nazov "Štvanec") A myslienka bola pritom dobra  :(  mozno to niekedy spravime znova

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad "lesnicke plaste a mece"
nehcem sirit skepsu, ale robit s  rozpoctom 0 sk nieco mimo real je vcelku...odvazne
ono aj ta najhlbsia myslienka by asi bola ubita, keby tam pobehovali chlapici v postelnych plachtach a s palicami v rukach


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 06.01.2007
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ten rozpočet 0.- som myslel tak, že nie predom ako sa začne natáčať a bude len pripravený scenár - nebudem mať na stole položených povedzme 20 litrov a poviem , že toto je cifra za ktorú sa ten film bude realizovať - samozrejme že to bude niečo stáť, len nemám v pláne zrovna nakúpiť 4 meče po 4000 a pod. Čo sa týka improvizácie - je to záležitosť v ktorej sa musím viac trénovať, moje dosavadné projekty išli presne podľa železného scenára


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
... a kde je link na nejake tvoje doterajšie projekty?
inak zaoberať sa otazkou kostymov a mečov je myslim trošku zbytočne, lebo každy druhy šermiar ti niečo take ked už priamo nepožičia zadarmo, tak aspoň vypomože nejakol....
a kedže dneskaj je už pomaly každy slovak šermiarom, maš po probleme :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 06.01.2007
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zverejnené na nete niesú, keď ich budete horibilne chcieť vidieť dám ich na rapid 400 a 200 mb v mpeg a to v rare, keby som to skomprimoval na menej asi by ste z toho moc nevideli


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
http://www.youtube.com/watch?v=tdqtTQVaPaQ


Podla mna celkom sranda napad (ti utekajuci ludia...), len ja ako divak-kibic by som to asi cele skratil :-)

Citácia:
inak zaoberať sa otazkou kostymov a mečov je myslim trošku zbytočne, lebo každy druhy šermiar ti niečo take ked už priamo nepožičia zadarmo, tak aspoň vypomože nejakol....
a kedže dneskaj je už pomaly každy slovak šermiarom, maš po probleme

Presne, ak mas dobry napad v duchu historickeho sermu/fantasy, tak ti staci na SLADe lusknut prstami a nabehne 10 vykostymovanych ludi.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 03.02.2006
Príspevky: 409
Body: 5
Bydlisko: Serenity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
s tym suhlasim, je to tak...

ale kde to budes natacat, ake mesto?

_________________
Môj Svet
"Shiny!"


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 06.01.2007
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja ešte neviem či vôbec natáčať budem, lebo konkrétne teraz priznám sa žiadnych spolupracovníkov nemám a neviem ako takéto debatovanie len po fóre dopadne. Ja som z Piešťan, natočiť by sa to dalo aj tu niekde v okolí, ale keby som to naozaj ako robil tak by som tak by som tam chcel mať aj nejaké vizuálnejšie prírodné scenérie - takže by to bol aj výlet do slovenského raja, alebo napríklad - to sa ešte ukáže


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovensky raj.. ak by pre tuto sceneriu chybali herci tak... netreba vampira?  :twisted:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Videl si tie ukazky na IMDB? Co na ne vravis? Splnaju tvoje predstavy alebo by si ich rad vylepsil?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hehe super tému ste tu spustili. My sme tu tiež kedysi točili (nepoviem že filmy) ale skôr také krátke skeče. A viem čo to je nacvičiť si niečo aby to aj nejako vyzeralo (aj tak sme väčšinou všetko točili Live :) ).
Ale neskôr som už mal vymyslený scenár, aj technické zázemie (všetko by sa dalo natočiť celkom lacno), prostredie som mal nájdené aj špeciálne efekty som mal vymyslené. Len nám chýbali kostými a dva meče (presne).
(ak budem mať čas tak spíšem asi ako to malo vyzerať a môžete posúdiť)

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 06.01.2007
Príspevky: 9
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kým dám dokopy ten scenár bude to ešte trvať, mimo to teraz ani moc času na to nemám tak sa ospravedlňujem. Aj keď aj tak neviem či by vám to moc povedalo taký technický scenár (uvidí sa). Ten film nechcem situovať ako pokus urobiť fantasy pretože to by bolo o ničom - to by bolo nedôverihodné, ale skôr vytvoriť filozofickú drámu o ľuďoch ktorý odsudzujú stereotypnosť, nezaújmavosť a debilnosť malého šedého sveta v ktorom žijú a vôbec ím to nedá sa s ním zmieriť a existovať ako šablónovitá súčasť spoločnosti. Malo by to byť o zaujatosti súčasného človeka na svoj vnútorný svet a o silnom rozpore ktorý medzi ním a realitov vzniká


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no to si si teda riadne nalozil, ked to vide tak to je aj na oskara... :P


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun