HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 02.02.2008
Príspevky: 7
Body: 5
Bydlisko: Koniec sveta-Orava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja som zatiaľ nič nehrala, ale niekedy začať musím. A odporúčali mi, že tu sa dá veľa dozvedieť.

Neviem presne čo by som chcela hrať, poznám akurát Dračí Doupe, Dech Draka a ešte zopár vecí z Pevnosti.

Peekay-čo také chrumkavé máš na mysli? :ikonka01: Sem s nápadmi !  S eng sme na tom v pohodke, teda, no, dokážem sa akotako vykoktať.

A vážne neviete čo je Camelot? No normálne je to akože legendárny hrad kráľa Artuša, ale pre Morganu je to zrejme miesto v jej hlave, kde sa utieka ked ignoratský rytieri majú na práci iné veci ako ju obšťastnovať.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nienna:  WUSHU!

http://www.bayn.org/wushu/WushuOpenCZ.rtf

je to v cestine. jednoduchy a genialny system. par stran pravidiel, da sa rovno hrat. (upozornenie: ak ked su tie pravidla napisane ako by sa v nich dali hrat len akcne hry nie je to pravda. je to jeden z mala skutocne univerzalnych systemov)

precitaj si zapisy z nasich hier:
[Wushu] Sword & Sorcery
[Roanoke/Wushu] Za mnou stojí Wendigo
[Wushu] Ladova kralovna obrov
[Wushu] Zaslubene mesto
[Wushu] Drugs, salt n' pepper

podrobnejsie rozpisane Wushu aj s prikladmi je tu: http://wiki.saberpunk.net/Wushu/OpenRel ... tion=print (tato verzia je uz prelozena do slovenciny a caka len na korektury)

na Draci Doupe sa vykasli (pre svoje vlastne dobro)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa Po. 04. Feb 2008, 16:58, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dračí Doupe je dobré, ale ak vieš dobre po anglicky tak ho mozes preskocit a hrat nieco komplikovanejsie. Priklady Ti spomenuli ostatný.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, ak zvladate anglictinu, druha otazka je:

Pozeravate televizne serialy? Ak ano, ktore su vase najoblubenejsie? Ak nie, tak ktore knihy/filmy sa vam pacia?

(ak sa cudujes, preco sa pytam taketo veci - nie, nepomylil som si to tu s OKCupidom, iba sa snazim ziskat predstavu o tom, aky styl a aky zaner by vam sadli)

p.s. ked uz Corvus lobbuje so zapismi, tak budem aj ja - moja oblubena hra produkuje taketo zazitky (when done right, that is) :D

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Dračí Doupe je dobré, ale ak vieš dobre po anglicky tak ho mozes preskocit a hrat nieco komplikovanejsie. Priklady Ti spomenuli ostatný.

Wushu je *jednoduchsie* nez DrD. a nemusis vediet po anglicky ani hrat nic komplikovanejsie.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A hlavne nepotrebujes pri kazdom novom leveli hladat prirucku. Na druhu stranu, mozno to bude tym, ze vo Wushu nie su ani levely ani prirucky :lol:

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wushu by vam malo vyhovovat (ked uz nad tym sedel corvus s polovicou hostinca), keby boli problemy, staci to sem postnut, urcite sa najde dobra dusa, ktora vsetko ozrejmi.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 02.02.2008
Príspevky: 7
Body: 5
Bydlisko: Koniec sveta-Orava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozrem sa teda na to Wushu, aj na tie vaše zápisy a potom sa uvidí. Ked vravíte, že to nie je extrémne zložité a mám sa koho poradiť, mohla by som to skúsiť.

Seriály moc nepozerám, neni čas, s filmov a kníh mám najradšej fantasy, samozrejme LOTR, teraz sa mi celkom videl Beowulf, 300. Knihy- na provom mieste určite Tolkien, Pratchett, Anthony, Rowlingová.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nienna napísal:
Pozrem sa teda na to Wushu, aj na tie vaše zápisy a potom sa uvidí. Ked vravíte, že to nie je extrémne zložité a mám sa koho poradiť, mohla by som to skúsiť.

pozri pozri :) a ak ti nieco nebude jasne tak sa opytaj.

Peekay napísal:
A hlavne nepotrebujes pri kazdom novom leveli hladat prirucku. Na druhu stranu, mozno to bude tym, ze vo Wushu nie su ani levely ani prirucky :lol:


jak ze nie su? http://www.bayn.org/wushu/books.html  :lol:

Wire-Fu - Your comprehensive guide to running Wushu games in the style of Hero & The Matrix!

Pulp-Fu - A Wushu game of noir style & pulp action!

A Wushu Guide to Car-Fu - High speed chases, acrobatic stunts, and cars as melee weapons!

A Wushu Guide to Gun-Fu - Guns, lots of guns, spaghetti westerns, gangsters, and snipers.

A Wushu Guide to Cut-Fu - Swords and knives from the Three Musketeers to the Seven Samurai.

A Wushu Guide to Wyrd-Fu - Magic and high strangeness, from hoodoo to hermeticism.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz Corvus... je rozdiel medzi priruckou a desatstranovym wordovskym dokumentom, vytlacenym cez PDFFactory :lol:

Anyway, ako tak citam slecnine preferencie, ja by som paradoxne ocakaval, ze jej dobre sadne Pendragon. Ale to je fakt beh na dlhe trate :)

Som zvedavy, co povie na Wushu (ta 300vka v preferenciach tomu trochu dava potencial).

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aj ja som zacinal s DrD a aj ked sa k nemu nehodlam vracat, dalo mi co to do skusenosti, zistil som ako sa mam v hre spravat a ako to hrat co najlepsie. Potom ked som hral DnD som citil ze to drd mi nieco dalo aj ked ma dost nanic pravidla
tuto v presove je nevyhoda co sa stolnych rpg tyka ze sa organizuju vrcholne nepravidelne sessiony (zazil som jednu hru  :lol: ) a je to trochu skoda, podla mna by mal kto hrat len nema kto GMovat
A potom tie pravidla treba vzdy oprasovat

osobne ma zaujima shadowrun len tuto to nikto nehra a nemam ziadne papierove rulebooky ktore by boli lepsie nez tie internetove


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Thuriazs napísal:
Aj ja som zacinal s DrD a aj ked sa k nemu nehodlam vracat, dalo mi co to do skusenosti, zistil som ako sa mam v hre spravat a ako to hrat co najlepsie. Potom ked som hral DnD som citil ze to drd mi nieco dalo aj ked ma dost nanic pravidla


Problem je v tom, ze existuju aj ine styly hrania, ako vyzaduje DrD resp. DnD... a ked sa raz na nieco naucis, tazko sa ti oduca.

Takze to, ze DrD "ta nauci", nie je nutne vyhoda ;)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Pútnička

Založený: 03.02.2008
Príspevky: 5
Body: 5
Bydlisko: Camelot †
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nienna napísal:
A vážne neviete čo je Camelot? No normálne je to akože legendárny hrad kráľa Artuša, ale pre Morganu je to zrejme miesto v jej hlave, kde sa utieka ked ignoratský rytieri majú na práci iné veci ako ju obšťastnovať.


??? any problem with me?  :D


ach, do púpavy, človek tu nie je jeden deň a keď sem dôjde, s hrôzou zisťuje, že pribudlo toľko príspevkov, že to nestihne prečítať ani za rok (a to som plánovala, že si pozriem aj iné témy, aby som bola v obraze, o čom tu ešte môžem písať. no ako pozerám, nevydá...  :( ).

a ešte jedna vec by ma zaujímala (dopredu sa ospravedlňujem za moju totálne šibnutú otázku, ale ako vravím, som totálny začiatočník, vlastne asi ešte 10 km pred úrovňou začiatočníka), na hranie stolových hier je potrebné nejaké vybavenie? čo je potrebné si zakúpiť? lebo teraz som celá dpoletená. myslela som, že je to typ stolovej hry, kde je potrebné si zakúpiť nejakú mapku alebo čo (myslím to Wushu), ale teraz mám pocit, že to tak nie je. prosím, mohol by niekto z vás hodiť odkaz na miesto, kde sa vo fóre píše o základoch týchto hier? lebo ak by som to mala začať hľadať, to aby som tu ponocovala 4 noci (a google ma sklamal, vyhadzuje mi tam samé bojové umenie).

_________________
"I'll be never yours. I have brave defender and he will kill you if you touch me. Would be better if I died than I should belong to you."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
na Wushu potrebujes okrem bujnej fantazie este pero a papier, seststenne kocky (minimalne 6 ale lepsie je aspon 12, uplne najlepsie je ked su v dvoch roznych farbach ale nie je to podmienka) a kopu(>20) zetonikov (to mozu byt kludne mince, zetony z nejakej stolovej hry ci rulety...)

a to je vsetko. ziadnu 'mapu' nepotrebujes. netreba si pliest moderne spolocenske hry (ako osadnici s katanu, carcassone atd) s RPG hrami. vies tento rozdiel alebo ho potrebujes vysvetlit?

linky na wushu su v tomto poste

ak budes chciet este nieco hladat o wushu v google tak zadavat 'wushu rpg' pripadne 'wushu open rpg' pretoze wushu je naozaj aj meno cinskeho bojoveho umenia.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čaute krajanky.

Nie je to síce RPG, ale v Námestove pravidelne nepravidelne hrávame moderné spoločenské hry. Viac o hrách v mojom profile.
Môžte ma kontaktovať cez PM, alebo priamo tu na fóre.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun