HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 330 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na adrese http://dbserver.ics.upjs.sk:8080/davano je k dispozicii "nove" Davano. Uvodzovky su tam preto, ze hoci je to vec, ktora sa snazi zachovavat filozofiu stareho Davana, kod bol kompletne napisany zgruntu odznova.

Na danej adrese je skusobna verzia, momentalne je prazdna ako Annunove sudy s kofolou. Ak chcete, pridajte sa donho, zalozte si postavy a pokracujte tam. Je dost pravdepodobne, ze najdete mnozstvo chyb a zahadnych magickych vypisov - ak na nieco take natrafite, napiste o tom sem a problem sa bude riesit.

Podstoly pre dobrodruzstva budu casom zrusene. Ak sa podari, mozno sa vlozia do noveho Davana stare prispevky.

------------------------------

Rozdiely medzi starym a novym Davanom:
* postavy nemaju ziadne chlieviky typu Magia, Spolocnik a pod. Vsetko pchajte pod popis. To iste sa tyka dobrodruzstiev.
* na spodku stranky je rozbalovatko Aktivna postava. To obsahuje postavu, ktoru mate prave vybratu. S aktivnou postavou mozete prispievat do daneho dobrodruzstva. Ak ste s aktivnou postavou v dobrodruzstve, v ktorom postava nevystupuje, nemozete donho prispievat, ale mozete si ho pozerat (toto sa myslim v starej verzii nedalo).
* vsetky pouzivatelske konta boli zrusene. Zaregistrujte sa znovu.

------------------------------

Casto kladene otazky (FAQ)
*  Ako mozem prispievat do dobrodruzstva?
Vyberte z hlavnej stranky dobrodruzstvo, ktore sa vam paci. Kliknutim na Vstupit do dobrodruzstva sa zobrazi okno, kde si vyberiete postavu, s ktorou sa na dobrodruzstve budete podielat.

Ak chcete prispievat do dobrodruzstva, v ktorom uz ste, vyberte si z rozbalovacieho okienka na spodku stranky aktivnu postavu. Ak je aktivna postava v dobrodruzstve, mozete prispievat pomocou odkazu Pridaj novy prispevok na spodku stranky.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa So. 02. Feb 2008, 16:14, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. podla mna je zbytocne, aby sa pri kazdom novom prispevku musel vyplnovat nadpis
2. bolo by fajn keby clovek pri pisani noveho postu videl v nejakom scrollovaciom okne aj tie predchadzajuce (tak ako vo forach)
3. a mohli by sa dat upravovat uz napisane posty
4. a pri mojom prispevku mi to zobrazuje ze bol napisany inou postavou nez mojou
5. a tlacitko upravit profil nefunguje

6. jaj a este by sa mohli dat dobrodruzstva v zozname nejakym sposobom filtrovat resp. menit ich zobrazenie podla casu/nazvu/...


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dakujem ti, ze si to preklikal.

Neviem, ako to bolo s nadpisom v predoslom Davane (pamata si to niekto?). Nadpis moze preberat z nazvu dobrodruzstva alebo z prveho odseku textov, neviem, co je lepsie.

S tym scrollovanim je to zaujimave (pozorujem, ze Davano sa nebezpecne zacina podobat foram).

Posty sa upravovat daju, pri poste je link - alebo si zazil nejaku chybu?

K cudzej postave - napisala ju ina tvoja postava alebo nejaka komplet cudzia? Podotykam, ze autorstvo sa riadi aktivne vybratou postavou (rozbalovatko dole).

Tlacidlo Upravit profil je na oklamanie nepriatela, take nieco nie je dopracovane.

Filter nebol ani v starom Davane, casom sa mozno dorobi.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Link na opravu postu nevidim. Nema ho len sef dobrodruzstva?

Post napisala jedina moja postava, ale zobrazuje sa ako post od uplne cudzej postavy (myslim ze tvojej  :ikonka01: ) Moja postava neni ani na zozname aktivnych postav v tom dobrodruzstve.

V starom davane sa dobr. radili myslim ze podla abecedy co bolo dost nestastne. Ak uz nemoze byt sposob zobrazenia volitelny, tak ho navrhujem defaultne nastavit tak, aby sa hore zobrazovali dobr. s najnovsim prispevkom (ak to neni problem)


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Link mas vtedy, ak si adminom dobrodruzstva, alebo ak upravujes post svojej postavy. Celkom mi nie je jasne, ako si mi mohol ukradnut postavu, ale to, ze nemozes post upravovat, je kvoli tomu, ze nevlastnis danu postavu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Evidentne je postava Alefina nejak expanzionisticka, lebo post ukradla aj mne.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uz sa to vyriesilo. Bola to moja chyba, v utrobach fungovalo nieco inak, ako som si myslel, ze funguje.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Št. 11. Okt 2007, 9:04, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nieco ako remember logged in user sa tam neda?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No idem kuknut co ste to splodili:)


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
takze je dobre ze ste uz nieco splodili a pripada mi to moc hcaoticke a casto sa v tom stracam:Pv popise postavy by mohli byt tie moznosti co boli v starom a tak:)ale inak je to ok a som rad ze uz nieco take funguje


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
gusttafa napísal:
takze je dobre ze ste uz nieco splodili a pripada mi to moc hcaoticke a casto sa v tom stracam:Pv popise postavy by mohli byt tie moznosti co boli v starom a tak:)ale inak je to ok a som rad ze uz nieco take funguje


Ak je nieco chaoticke, pis pis pis, ako by si to rad videl. Moznosti postavy boli zahodene ako nedolezite. Mozno casom. Cielom bolo vobec nieco rozbehat. (Stare Davano som nemal k dispozicii, takze som len hadal, ako to mohlo fungovat)

Citácia:
Nieco ako remember logged in user sa tam neda?

Low priority.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Dakujem ti, ze si to preklikal.

Neviem, ako to bolo s nadpisom v predoslom Davane (pamata si to niekto?). Nadpis moze preberat z nazvu dobrodruzstva alebo z prveho odseku textov, neviem, co je lepsie.



Predtým nadpis sa nemusel písať, ale keď som opravoval post, tak tam nadpis už musel byť zadaný. Riešil som to medzerníkom a vyzeralo to ako bez nadpisu.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ak je nieco chaoticke, pis pis pis, ako by si to rad videl. Moznosti postavy boli zahodene ako nedolezite. Mozno casom. Cielom bolo vobec nieco rozbehat. (Stare Davano som nemal k dispozicii, takze som len hadal, ako to mohlo fungovat)

Napriklad mne sa nepaci ze je tam vela zatvoriek,ciarok,bodiek,ramcekov,podciarknuti,dalej sa mi to zda trocha vsetko natlacene na seba a nepaci sa mi ta farba:D:D:Dale to neber tak ze to je zle ja len hovorim co tam mne trocha vadi:)ja mam radsej take jednoduchsie riesene veci:)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak je prazdny nadpis, vezme sa z nazvu dobrodruzstva a pripoji sa datum a cas.

Co sa tyka vzhladu, navrhnite nieco, ja som koder, nie webdizajner :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vzhľad sa mi páči, ajkeď by mohol byť trošku tmavší odtieň zelenej  :) . Mohla by sa prirobiť kolonka: pravidlá dobrodružstva... ja by som to nepchal všetko do popisu.
A páči sa mi, že používateľ môže upravovať svoje posty - to v starom davane nebolo.

Inak vďaka, že sa tomu venujete. Nemyslel som, že sa to bude riešiť takto rýchlo... Vďaka! :furik:


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 330 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun