HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik

Založený: 30.08.2006
Príspevky: 18
Body: 5
Bydlisko: Trnava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zdravím všetkých v tomto threade.

Na Specter-ov podnet by som sa rad pridal ku vášmu "dobrodružstvu".

Dopredu sa ospravedlňujem ze kvôli skole je dosť možné ze budú chvíle keď nebudem môcť písať vôbec.
Posnažím sa písať dlhšie a znesiteľnejšie posty.

Zatiaľ sa mi námet dobrodružstva páči a som zvedavý ako sa ďalej rozvinie.

A rovno by som chcel prispieť aj jedným nápadom. Aj keď zatiaľ som si neni istý z toho co ste napísali ci chcete aby naše postavy boli absolútne "obyčajný" alebo o niečo lepší. Môj návrh sa vzťahuje k 2. prípadu . Pri čítaní tejto pasáže: "Keď tak mať nejakú schopnosť ale špecifickú, charakteristickú pre tú danú postavu..." ma napadlo možné riešenie. Uznajte sami nakoľko je použiteľné. Každý charakter by si mohol zvoliť jeden "trait" (nie nutne magického charakteru) ktorý by ho odlišoval od ostatných ludi. Vďaka tomuto "traitu" by mohol robiť niečo co by bežný zástupca daného druhu nebol schopný (bud vôbec alebo by nebol schopný podať rovnaký výsledok dlhodobo/viac krát za sebou). Príklady možných "traitov": Majster s mečom, Vrtký jazyk, Nevinný výzor ... (predpokladám že ďalšie si viete domyslieť samy).

_________________
"Most people believe magic is only a trick. Why change their minds?"

http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDet ... ?&id=25557


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak hlavná postava by mala byť asi v každom prípade "niečim" špeciála, keďže asi nebude moc zábavné písať príbeh s nudnou postavou. To čím má byť unikátna by som ale nechal na diskrénosť každého jednotlivca zvlášť a nerobil z toho nejaké pravidlo; čím menej bude celá vec schematická, tým lepšie. U mňa aspoň (a aj u gusttafu, podľa prvého postu :D ) sa ale môžte spoľahnúť, že budem používať a rozvýjať viac ako jednu postavu. Nejaký protagonista ale samozrejme nesmie chýbať (aj keď možno v rôznych častiach príbehu sa ich vystrieda viac) :D

Hlavne ale nech sa to hýbe. Podľa posledného pokusu (ten post-apo story) zjavne traja hráči nestačia.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som to skôr myslel v duchu toho aby neboli tuctové. Aby nebol každý len "bojovník" alebo len "čarodejník" ale aby bola tá postava niečím výnimočná, nejakou schopnosťou, svojimi vedomosťami alebo niečím... Moja postava, ešte sa, to síce nemôžete dozvedieť, ale je výnimočná. Možno ju spravím viac špeciálnou aby som mohol nejak aspoň trochu udávať tempo hlavného príbehu. Môžem vám niečo o nej povedať, ale budú to SPOILERI :Dčiže radšej by som to nechal na to, ako sa to rozvinie v deji

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Skrátka ide o to aby bola schopná vecí, ktoré nikto iný nemôže. Nie zase, aby bola boh, ale chápete... aby bola niečím výnimočná, alebo potrebná, alebo ako to nazvať...

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hodil som tam prvý príspevok, ale nepísal som nič už aspoň 9001 rokov, tak to tak možno aj vyzerá. Tiež nemám rád 1st person rozprávača, ale tomu sa v takomto úvode asi nedalo vyhnúť.

Anyway, gusttafa, dúfam, že som ti nepokazil nejaké plány - chcel som aby sa tie story čo najskôr spojili (aby sme si nepísali každý niečo iné). :D


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Specter napísal:
Anyway, gusttafa, dúfam, že som ti nepokazil nejaké plány - chcel som aby sa tie story čo najskôr spojili (aby sme si nepísali každý niečo iné).

gusttafa napísal:
Preto by som nechcel aby zo začiatku tvorili skupinu. ... Naše postavy by sa nemali poznať a keď tak by som ich rád dal dokopy pod vplyvom okolností

:D


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jed> Myslím, že práve takéto niečo by boli tie okolnosti, o ktorých písal (tým tvorením skupiny myslel niečo iné imo). Teraz už ale viem, že som asi nejaké plány zničil, ale ak ide iba o charakterizáciu, tak na tú by nemalo mať veľký vplyv to, či bude prítomný nejaký tulák v bezvedomí.

Tiež by bolo pekné nejaké vyjadrenie k celej veci od ostatných, čo sa chceli pridať.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
on sa aspoň rozhýbal, vy ste plačkali, plačkali a zrazu hrobové ticho od vás

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sorry ja už som mal niečo rozpísané, čo som sem chcel postnuť, len volajako sa nepodarilo

Napadla ma taká vec, keďže už to začína zaváňať relatívne peknou antikou, opravte ma niekto ak sa mýlim
tak teda tá vec,
keďže hrať príbeh za nudnú postavu je nudná hra, to sa asi nikto neháda, takže ma napadlo, že by každý bol jakýsi poloboh, syn/dcéra boha a smrtelníčky, či syn/dcéra bohyne a smrtelníka,

takisto by sme (polobohovia) zdedili akési schopnosti po bohoch/bohyňách, dajme tomu : foter šlahal blesky, mamka bola nerváčka, tak keď ma niekto na sere, šlahnem blesk


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Znie to dobre, ale má to jeden háčik. To by sme boli všetci niečím rovnaký. Práve toto je to, čomu by som sa chcel vyhnúť, aby sme neboli všetci "jedného druhu" ale aby sme boli čo najviac odlišný :) ale ako napad sa mi to páči :) kľudne to použi pre svoju postavu... moja postava ale poloboh nie je :) aaaale! ma predsalen nieco s bozstvom spolocne len to nebudem zatiaľ prezrádzať ;)

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak by sa ti chcelo sprav prosím nejaký zhrn súhrnov sveta, nech viem ako písať, resp. čo písať o postave :)


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 30.08.2006
Príspevky: 18
Body: 5
Bydlisko: Trnava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sorry že som doteraz nemohol ale mal som v škole dosť veľa práce.

Dúfam že je to čitateľné. Tiež som totiž nepísal už nejaký ten piatok.
Podarilo sa mi vytvoriť, na môj štýl až netypicky dlhý post. Dúfam to nebudete brať ako štandard.

Predpokladám, že som nikomu nič neskazil, keďže sa môj post nikoho iného netýka ale keby predsa len tak dajte vedieť.

_________________
"Most people believe magic is only a trick. Why change their minds?"

http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDet ... ?&id=25557


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tvoje posty by asi mohli byť dlhšie, keby si písal viac omáčky a opisov. Ten istý príapad je aj tretia časť toho môjho postu - pôvodne som ho ani neplánoval dať tam hneď. A keby som ho postol zvlášť, tak verím tomu, že by bol o dosť zaujímavejšie napísaný (a aj dlhší). V každom prípade, ešte asi bude chvíľu trvať, než si všetci vybavia tie svoje prológy (ja to už mám vlastne poriešené), tak hlavne nech to celé nevyhasne.

A mohli by sme sa dohodnúť pre budúcnosť na niečom takom, že ak napíšeme nejaké dôležité rozhodnutia za iné postavy, budeme si posielať posty súkromne na editing pred tým, než ich postneme.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Máte tam môj post. Nič dlhé, nič extra. Nechcem v úvodnom poste moc rozoberať dej ani vlastnosti.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vidím, že už sa čaká len na mňa... Nemám teraz vôbec čas :? ak sa dá tak ma preskočte, ja sa tam nejako vsuniem, ak nebudete proti


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun