HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedze sme sa zatial viaceri zhodli, ze gustafova predstava je ok a to co chceme :)
Bitte schon.

Citácia:
Dobrodružstvo, odohrávajúce sa v dystopii, teda opaku utopie. Lovci bohov bola taká symbolika by som povedal. "Bohovia" by boli ľudia, bytosti, ktorý vďaka svojim schopnostiam (nemyslím teraz magickým a tak) dokázali si podmaniť prostí ľud, alebo jednoducho masy ľudí, či už tak, že by ich uctievali ako bohov alebo by im jednoducho vládli, chápete čo myslím... Mohli by to byť vodcovia náboženských hnutí, alebo tak...
Nepamätám si už presne ako to bolo, ale zdá sa mi, že sa tam niesla podobná myšlienka ako v Clash of Titans, teda, že by ľudia postupne zabudli/zanevreli na pravých bohov a tým by sa to nepáčilo a vlastne vďaka tomu by bol ten svet jedna veľká dystopia, pretože priazeň bohov by zmizla. Na svete by však zostali stále jedinci, ktorý by si žili ako páni vďaka tomu, že majú pod malíčkom veľké skupiny ľudí, ba čo celé národy...
A možno by neskôr išlo aj o priamu konfrontáciu s bohmi...
Ide o to, že by to nebol fantasy svet, alebo aspoň nie v takej miere ako sme zvyknutý. Žiadny elfovia, trpazlíci, všemocný čarodeji, draci a tak. Pravdaže, ja osobne by som tam niečo "magična" rád uchoval, ale skôr takým štýlom, že ľudia s nejakou mocou sú rarita. Teda vie sa o ich existencii, no nenájdete čarodeja na každom kroku, chápete čo myslím... Nech sa to vymyká takým tým "klišoidným" konceptom fantasy. Keď tak mať nejakú schopnosť ale špecifickú, charaktzeristickú pre tú danú postavu... Ďalej postavy. Mali by to byť postavy ovplyvnené prostredím, postavy s pádnym dôvodom aby bojovali proti tamtým ľuďom. V očiach verejnosti sú to vrahovia, vyvrheli, žoldáci, špina, hnus... Proste výsledok doby. Ide o to, že takmer väčšina spoločnosti by bola sfanatizovaná, to znamená, že by si neuvedomovala čo sa s ňou vlastne deje. Preto vás, ako nepriateľa ich pána, ich boha, považujú za zlo.
Nemalo by to byť typické výpravné dobrodružstvo, typu "dojdem do krčmi, obvolám ľudí a hor sa vraždiť, zvrhávať". Preto by som nechcel aby zo začiatku tvorili skupinu. Predsalen, každý má svôj osobitný dôvod k tomu, aby proti nim bojoval. Naše postavy by sa nemali poznať a keď tak by som ich rád dal dokopy pod vplyvom okolností.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie je to v mojej moci, ale rád by som začal :)

Gustafa čakáme na teba, stvoriteľa


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na ja, cakame :D


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v priebehu tohoto tyzdna

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo si pamätám, tak niekedy roky dozadu sme takéto niečo tiež plánovali, akurát s tým, že to malo byť doslova o ľuďoch vraždiacich svojich stvoriteľov. Anyway, ak to bude zaujímavé, tak sa pridám (len aby som sa vyhol plagiátorstvu, keďže akurát čítam vec s v podstate identickým settingom lol).


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no šak to, len si nepametam uz presne detaily... ale svojich stvoritelov... ako to myslis, bo to si dako nepametam :D a co dobreho citas?

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pamätám si iba tento koncept, ale ak by sa to malo použiť, tak zas snáď nebude problém domyslieť omáčku (napr. ľudstvo sa dostalo tak ďaleko, že bohovia už nie sú schopní ovládať ich osudy, vytvorili cestu ako ich strhnúť z ich sveta, bla bla, etc.). Vtedy si to tuším Elune niekde zapisoval, tak ak by sa trocha pohrabal, možno niečo nájde. A čítam (slowpokujem) Berserk :).


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Manga ?:) Pozerávaš aj anime?:) Inak som rád, že sa zapojíš :) Elune neviem... pisal som mu, pytal som sa ho, ale neviem ci bude mat zaujem... dobre nejak tu omacku dotvorime podla deja. Ak sa stihnem naucit celu filozofiu zajtra tak este zajtra pidam prvy prispevok, ak nie tak v pondelok pri stasti :ikonka18:

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No konkrétne Berserk som videl iba začiatok už dosť dávno a povedal som si, že si to radšej prečítam (teraz robia tiež na novej movie sérii). Inak anime ako takého pozerám kopu.

Som ale celkom zvedavý, ako toto dopadne (posledný krát, čo som sa pokúšal rozbehať davano, tak to hneď skapalo); ešte jedného človeka by som do toho vedel dotiahnuť, tak ak sa nás zopár nazbiera, ani nebude treba tak často písať, aby sa to niekam hýbalo. A Davano vlastne funguje? Lebo mne jaksi nejde.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Specter - davano nejde, alef0 povedal, ze ked sa to rozbehne, tak nema problem to potom (vsetky prispevky) hodit na davano. Momentalne mame pisat tu na forko :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej, tak som povedal, lebo ked sa neviete dohodnut na pisani na forum, tak zbytocne budem investovat energiu do toho, aby som to rozbehal a bude tam mrtvo

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sranda ani som nevedel :) ja pozerávam tiež anime :) mangu len občasne čítam, keď ma niečo zaujme :)

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mam problem, napisal som uvodny post, ale v podstate nema moc charakter uvodneho postu. Nie je tam vela zachytnych informacii. No problem je skôr v tom, ze sa akosi neviem rozhodnut, ci to zacat s tymto. Mam chut totiz napisat nieco zucelenejsieho, nieco ako poviedku, po dlhom case a uvazoval som, ci by som v tomto nepokracoval :D zrejme to je kvalitne ako hovno, ale pre vlastne potesenie uvazujem, ze ci v tom nebudem pokracovat... preto neviem ci zacat dobrodruzstvo s tymto, ci to neskor nebudem lutovat.dalsia vec, moc tam nie je vysvetlene o celej situacii a o svete. Je tam spomenute len zakladne clenenie co sa geografie tyka, ale este nic konkretnejsie :/ fuuu no nvm

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
gusttafa napísal:
mam problem, napisal som uvodny post, ale v podstate nema moc charakter uvodneho postu. Nie je tam vela zachytnych informacii. No problem je skôr v tom, ze sa akosi neviem rozhodnut, ci to zacat s tymto. Mam chut totiz napisat nieco zucelenejsieho, nieco ako poviedku, po dlhom case a uvazoval som, ci by som v tomto nepokracoval :D zrejme to je kvalitne ako hovno, ale pre vlastne potesenie uvazujem, ze ci v tom nebudem pokracovat... preto neviem ci zacat dobrodruzstvo s tymto, ci to neskor nebudem lutovat.dalsia vec, moc tam nie je vysvetlene o celej situacii a o svete. Je tam spomenute len zakladne clenenie co sa geografie tyka, ale este nic konkretnejsie :/ fuuu no nvm

Príliš dlhý post na začiatok by práve nebol moc dobrý nápad. Keď potom totiž niekto príde a hneď uvidí monster post, tak ho to akurát odradí. A konkrétne informácie o svete sú na začiatok dosť nepotrebné (vlastne by mohli byť pre celý príbeh skôr negatívne), keďže je ďaleko zaujímavejšie svet predstavovať postupne (a takto by akurát ostatní stratili možnosť podielať sa na jeho budovaní). Teda neviem či je toto vôbec k veci, keďže neviem ani čo presne myslíš tým, čo si napísal. V každom prípade, ak niečo máš tak to tam skôr hoď :D


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto by som poprosil pouzivat ako pokec k dobrodruzstvu. Do "Provizoria" pisat len pribeh ked tak.

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 36 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun