HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 347 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Ďalšia

Ak by sa znovu organizovala nejaká herná akcia, mali by ste záujem skôr o:
Komornejšiu akciu do 12 ľudí. Chata pre viacmenej užší kruh 50%  50%  [ 14 ]
Niečo väčšie. Hranie a turnaje pre maximálny počet záujemcov 50%  50%  [ 14 ]
Celkový počet hlasov : 28
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lebo arkham nie... :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no podla toho co pisete som celkom sklamany, som cakal ze to je viacej na roleplay etc; azaňád scem nejaku fajnovu novu krasne vyzerajucu a bohovsky hrajucu sa deskovku ,ked nie hororovu tak aspon scifi alebo fentezy, nieco minimalne aspon tak dobre ako moja fejvrit BSG, zatial som nehral nic s tak skvelou atmosferou...

celkovo dajte nejaky typ ak mate (-ziadna agricola,osadnici,carcassona etc. plz)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie, to je stolovka jak slak, proste jediny naznak roleplayu su tie charaktery, ale nie kazda karta, co ma statistiky Sila, Mudrost, Sudnost este musi znamenat postavu do rolovky.

To, ze si pri otvarani brany budes prespevovat Cthulhu kantaty, je sice pekne, ale hra ta za to nijak neodmeni.

Ale ako pozeram, Arkham je podobny v BSG v tych charakteroch, v tom, ze musite drzat resourcy a podobne. V BSG mi pride zaujimavejsie ten koncept dvoch stran, ktore hraju proti sebe (Cylony vs humani), co v kombinacii s tym, ze nevies, kto je kto, prinasa veselie. Arkham je zase cista kooperacia.

V tych dalsich veciach ti neporadim, mne sa osobne zamluvaju tie veci, ktore zase tebe nie, ale skusim sem nahnat Peekaya.

Nejaky Descent by sa ti nepacil?

Teraz inak vysiel Warhammer Fantasy Roleplay 3e, ono je to hybrid medzi RPG a stolovkou, netusim co to je, viem o tom len to, ze RPGckari na to nadavali, lebo to ma tritisic fufnikov, ale je to tiez FFG - teda megakrabica.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez by som poradil pozriet na niektory z Descentov, pripadne Shadows over Camelot (prvok skryteho zradcu)


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
diky moc za rady chalani, descent som sa uz snazil zhanat vsade-mozne ale bez uspechu, ani na ihrysku ani v brlohu ho nemaju a z bookdepositu sa proste bojim objednavat stolovky... :|

tie tiene nad camelotom vyzeraju zaujimavo, btw. nehrali ste nahodou niekto bud tu obycajnu warcraft boardgame (nie WoW boardgame) alebo starcraft boardgame?

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
starcraftu hej, ale je to..ako by som to...
nic nove pod slnkom imo
a nieje tam nic zaujmave okrem settingu

pamatam si na taku kartovu hru nieco s kolonizaciou a dobyvanim vesmiru
boli 4-6 frakcii ci kolko, karty planet, karty artefaktov, karty vyroby a tak
hrali vsetci naraz vo fazach. najprv sla orderova, potom vselijake typu resarch, build a tak. a podla toho aky si dal order, si mohol reagovat v prislusnej faze.
to bola najsampopici vesmirna hra inak co som mal tu sancu hrat..fakt doporucujem. ale jak sa vola netusim

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skus si spomenut :P presne hentake volaco by mi asi sedelo

btw,
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... pace-alert

toto niekto nehral?

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... the-galaxy

je to super uz len moznostami co napr vies vytiahnut a aky fluffovy background tomu vies dat
bud budes developovat ako peace loving resarch a skoncis vesmirnou federaciou gayov
alebo skoncis pri new galactic order ako vodca vojenskych planet
alebo hocico pomedzi to
a to je len fluffova moznost,mozes na to hodit kako a ist po vitazstve inak..
vazne doporucujem, hral som asi 10x a vzdy som sa na to tesil jak deco. dokonca som koli tomu castokrat nehral warhammer : )))

http://www.ihrysko.sk/dobyvatele-vesmir ... p-330.html
jo. v sobotu mam menini. kto mi to kupi? :P

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warcraft Boardgame, pokial je to ta stvorcova krabica, som hral u Yarpena na chate. Ono to bola taka klasicka ,,kazdy na kazdeho" takticka vec, v porovnani s Arkhamom ma to bavilo menej.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1) to, co spomina zrudi sa vola Race for the Galaxy (v cestine to vydava Albi pod menom Dobyvatele Vesmiru). Problem s ceskou verziou je ale to, ze zatial neexistuju lokalizovane rozsirenia (existuju zatial dve, chystaju sa dalsie).

2) Warcraft som hral - celkom prijemne, bolo to tusim pod dve hodiny na partiu. Mal som dojem, ze tazisko je skor na ekonomickej stranke veci ako na fighte - vyhraval ten, kto lepsie vedel naharvestovat stuff a za ten sa vyresearchovat k najpokrocilejsim jednotkam - tie dost s prehladom pwnili zvysok. Expanziu som nehral, takze to netusim.

3) Starcraft som hral - mne to prislo ako najlepsia z FFG "big box" hier. Nemas tam to relativne nudne obdobie buildupu co zvykne v takychto hrach byt. Od prveho kola mozes ist do osterho konfliktu s ostatnymi hracmi (priam aj musis, kedze mapa je velmo klaustrofobicka a prakticky na nej nie su "safe spoty"). Boje maju element nahody, ale ovplyvnujes ich kartami z ruky. Bolo relativne jednoduche (na rozdiel od Warcraftu) dostat sa k pokrocilejsim jednotkam, tym padom to bola intenzivna a relativne vyrovnana mydlenica furt. Z toho co som videl som mal dojem, ze ta hra dobre skaluje (teda sa hra priblizne rovnako bez ohladu na pocet hracov).

4) Space Alert som hral a mam doma - zaujimava hra, tazka kooperativka. Napad s audio-stopou je genialny. Pravidla su strukturovane tak, ze sa mozes ucit hrou (teda nie je nutne najprv studovat pravidla, zacina sa takymi "uvodnymi" scenarmi, ktore ta postupne ucia pravidla). Spociatku je to easy, ked sa dostanes k misiam s full rules-setom, zacina to byt hodne huste. Je to kooperativka, takze ak si kompetitivny typ, nemusi ti vyhovovat. Na druhu stranu, challenge ponuka ta hra rozhodne dostatocny :) (kratku recenziu najdes tu)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warcraft mam aj s rozsirenim, tak pripadne na letnom stretku mozes otestovat :) Neviem ale ci je to presne to co hladas..

ad alef: jak kazdy na kazdeho? nehrali sme nahodou 2 na 2 ?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bolo to 2:2? Hral som to dokonca s tebou, nie? Och, nepamatam si nic.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
no podla toho co pisete som celkom sklamany, som cakal ze to je viacej na roleplay etc; azaňád scem nejaku fajnovu novu krasne vyzerajucu a bohovsky hrajucu sa deskovku ,ked nie hororovu tak aspon scifi alebo fentezy, nieco minimalne aspon tak dobre ako moja fejvrit BSG, zatial som nehral nic s tak skvelou atmosferou...

celkovo dajte nejaky typ ak mate (-ziadna agricola,osadnici,carcassona etc. plz)


Skús teda mrknúť aj na Warrior Knights. Info TU a TU.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
okej takze ...vec sa ma asi tak ze som si kupil proroctví po všakovakých moznych reviews atd, hru som zatial hral dva krat, nejaky uneseny z toho niesom, hra mi pripada taka nejaka polovična a nedotiahnuta, som zvedavy na ten expansion;

hlavne mi vadi to ze postavy neleveluju (ehm) ,nemaju ziadne specificke vlastnosti atd, obzvlast mi lezie na nervy ze pociatocna volba postavy je vlastne uplne bezpredmetná, kedze ku koncu (pri hre s troma hracmi), sme mali vsetci takmer vsetko namaxovane, kde je potom logika v tom ked ma niekto povedze mystika a niekdo zaklinacku a kazdy z nich ma rovnake stats... :roll:

momentalne mam objednane Middle Earth Quest na ktory sa uz ohromne tesim, lebo som nepocul nan jedineho kriveho slova,potom sa budem snazit zreferovat...

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bat)R(flaj napísal:
descent som sa uz snazil zhanat vsade-mozne ale bez uspechu, ani na ihrysku ani v brlohu ho nemaju a z bookdepositu sa proste bojim objednavat stolovky... :|

Ak by si este stale mal zaujem, tak som narazil na toto http://www.aukro.cz/item1031854308_descent_journeys_in_dark.html


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 347 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun