HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 347 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Ďalšia

Ak by sa znovu organizovala nejaká herná akcia, mali by ste záujem skôr o:
Komornejšiu akciu do 12 ľudí. Chata pre viacmenej užší kruh 50%  50%  [ 14 ]
Niečo väčšie. Hranie a turnaje pre maximálny počet záujemcov 50%  50%  [ 14 ]
Celkový počet hlasov : 28
Autor Správa

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Hodím sem zoznam mojích hier. Môžte sa pýtať, alebo komentovať.

BANG! + rozšírenie Město duchů  - kartová hra na motívy Divokého Západu.


Toto poznam(teda bez toho rozsirenia). Sme to kupovali kamoske na narodky a nakoniec sme sa s tym skoro tri dni v kuse bavili jak male deti :lol: Srandovna hra, som zvedavy, co nove prinasa to Město duchu

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aldebaran napísal:
Srandovna hra, som zvedavy, co nove prinasa to Město duchu


Město Duchů v češtine, sú vlastne 2 originalne rozšírenia Dodge city a High Noon. Takže ako vravia naše šampóny: dva v jednom :-)

V rozšírení DC pribudlo tuším 16 nových postáv a karty so zelenym okrajom. To je niečo podobné ako modré (vykladajú sa na stôl), ale po použití sa odhazujú. Sú tam celkom zaujímavé veci. Aj medzi novými postavami, aj zelenými kartami.

HN rozšírenie je trochu iné. Je to samostatný balík kariet, z ktorých šerif v každom kole jednu otočí a tá má potom vplyv na všetkých hráčov počas jedného kola. Napr.: Kazateľ - hráči nemôžu hrať BANG!, Kocovina - hráči stácajú svoje špec. vlastnosti, Mesto Duchu - mrtve postavy sa vracajú na jedno kolo do hry atď.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Aldebaran napísal:
Srandovna hra, som zvedavy, co nove prinasa to Město duchu


Město Duchů v češtine, sú vlastne 2 originalne rozšírenia Dodge city a High Noon. Takže ako vravia naše šampóny: dva v jednom :-)

V rozšírení DC pribudlo tuším 16 nových postáv a karty so zelenym okrajom. To je niečo podobné ako modré (vykladajú sa na stôl), ale po použití sa odhazujú. Sú tam celkom zaujímavé veci. Aj medzi novými postavami, aj zelenými kartami.

HN rozšírenie je trochu iné. Je to samostatný balík kariet, z ktorých šerif v každom kole jednu otočí a tá má potom vplyv na všetkých hráčov počas jedného kola. Napr.: Kazateľ - hráči nemôžu hrať BANG!, Kocovina - hráči stácajú svoje špec. vlastnosti, Mesto Duchu - mrtve postavy sa vracajú na jedno kolo do hry atď.


No, tak z toho, co citam, to vyzera velmi zaujimavo...Asi pockame do dalsich kamaratkinych narodenin a kupime jej tento expansion, aby sme sa mali s cim hrat :lol:

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aldebaran napísal:
No, tak z toho, co citam, to vyzera velmi zaujimavo...Asi pockame do dalsich kamaratkinych narodenin a kupime jej tento expansion, aby sme sa mali s cim hrat :lol:


To Ti na každý pád odporúčam.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som to hral.... A poviem vam je to horsie nez heroin :D Pokial neviete co s nacatym vecereom vytiahnite Bang a mate co robit, n minulorocnom TolkienCone sme to drtili ostosest, potom sa to kupilo a drtieva sa to dodnes na reozlicnych akciach(vratane rozsireni, prosto je to pecka  :lol: ).

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som raz (viac krat) hral na jednej chate take to dobijanie sveta... a kolonizovanie.. neviem jak sa to volalo, ale je to mrrte zname... oneee... nejako R.. alebo jak. neviem. proste pecka..

ale sme sa MRRRTE pohadali...a nahučali na seba :lol:  :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
ja som raz (viac krat) hral na jednej chate take to dobijanie sveta... a kolonizovanie.. neviem jak sa to volalo, ale je to mrrte zname... oneee... nejako R.. alebo jak. neviem. proste pecka..

ale sme sa MRRRTE pohadali...a nahučali na seba :lol:  :lol:



Žeby Risk? Alebo teda Riziko v českej mutácii?

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ANO!!! RISK!!! uplna pecka... hehehe.. ale bol som vyhlaseny za hajzla triedy po tom, čo som vo vhodny čas ukončil všetky spojenectva až na jedno, zničil šeckych... a posledne kralovstvo si nechal ako zakusok. viem že ma potom nemali radi :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2005
Príspevky: 134
Body: 5
Bydlisko: České Budějovice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
 Warhammer, figurkový LotR a iné, sú podľa mna tzv. wargaming. Tento typ hier som na mysli nemal. Myslím, že nesplňajú minimálne 2 podmienky, ktoré som popisoval niekde vyššie. Konkrétne : dobu hrania a zapojenosť hráčov.

Oboje splňují - LOTR bitka nemusí trvat déle než hodinu a oba hráči jsou zapojení až do konce. I pokud je jich víc, tak všichni hráči můžou hrát až do konce, když převezmou kontrolu nad částí spojencovo jednotek, nebo mu alespoň poradí v postupu.
Jinak máš docela slušnou sbírku her ...

_________________
Jerson má vždycky pravdu, kromě případů, kdy jí nemá.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jerson napísal:
Oboje splňují - LOTR bitka nemusí trvat déle než hodinu a oba hráči jsou zapojení až do konce. I pokud je jich víc, tak všichni hráči můžou hrát až do konce, když převezmou kontrolu nad částí spojencovo jednotek, nebo mu alespoň poradí v postupu.


Tak aby bolo jasné. Nemám absolútne nič proti figurkovým hrám typu Warhammer, W40k, LotR, alebo Mage Knight. To, že v zbierke nemám ani jednu takúto hru, má iné príčiny.
Ale tieto hry naozaj pokladám za wargaming, (čím neznižujem ich zábavnosť), a nepatria do mnou popísanej kategórie. Rád sa o nich budem baviť, ale iba v súvislosti s hrami, ktoré uvádzam ja. Čiže porovnavanie, kladov a záporov atď.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez si myslim, ze by bolo vhodne sa skor venovat nonRPG, nonwargaming hram.

Ja som inak kdesi v Brlohu videl Civilizaciu (v duchu tej od Sida Meiera) a celkom ma to zaujalo. Ale recenzie na nu boli pomerne rozporuplne. Nestretol sa s tym niekto?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ja som inak kdesi v Brlohu videl Civilizaciu (v duchu tej od Sida Meiera) a celkom ma to zaujalo. Ale recenzie na nu boli pomerne rozporuplne. Nestretol sa s tym niekto?


Bohužiaľ som Civilizáciu nehral, ale chcel by som.
V podstate existujú 3 Civ stolné hry. Civilization (1981) a Advanced Civilization (1991) od Avalon Hillu a nová Sid Meier's Civilization - The Boardgame (2002).

Tú Adv Civku som našiel na nete ako print and play.

Pripájam linky na anglické game rewiev na Advanced civ:
http://www.boardgamegeek.com/geekforum. ... gameid=177
a Sid Meier´s Civ
http://www.boardgamegeek.com/geekforum. ... ameid=3633

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som videl tu, co mala prilepok Sid Meier's a bola to nejaka ,,revised edition".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ja som videl tu, co mala prilepok Sid Meier's a bola to nejaka ,,revised edition".


Dnes sa dá kúpiť už iba tá. Tie staršie už iba z druhej ruky. Ale princíp, je v zásade rovnáký. Buduješ civilizáciu od nuly. Akurát Sid meier´s sa odohráva na mape celého sveta. (ústupok pre emerikáncov) a tie staršie sa hrajú na mape Stredomoria a blízkeho okolia.
Tieto hry sa najlepšie hrajú so zabehnutou partiou, ktorá sa už vyzná v pravidlách, aby to odsýpalo. A treba si rezervovať pár hodín na hru.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
a pls ake je War of the ring?


Hore
   
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 347 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun