HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun: no... ja som sa cez leto dost namotal na PortoRico... nieje to sice z "fachu"... ale ako vravim, mna to chytilo

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak mozem radit (a ze mozem :) ), skus najprv naozaj prebrat svoje preferencie ako je tu uz spominane. Cize typ hry, mnozstvo hracov, temu a prostredie. Potom kukni tutok
http://www.boardgamegeek.com kde si najdi co len chces vratane recenzii a doplnkov. Najlepsie bude, ked si zaroven otvoris stranku obchodu z ktoreho to chces zobrat (Brloh ak na pesi, Ebay abo thoughthammer ak si to chces nechat poslat, ale bacha na freight costs, vacsinou vyrovnaju cenu v brlohu :( ). No a potom uz len kupuj.

Ja osobne som vlastnikom haldy stolovych hier a uz som par kamaratom radil a su zatial spokojni, ale to naozaj vyzaduje aspon zakladne info.
Za dva K SKK toho najdes neurekom a velmi mile veci. Fakt je dolezity zaner. No ved skus daco pozriet na tom geeku a napis co sa ti pozdava (vsetko tam ma aj fotky obsahu tak uvidis aj plany, figurky  a podobne). Prediskutujeme potom a poradime sa, co by si si mal TY kupit hehe.

Inak muadenci a slecny, ak viete niekto zohnat hru Runebound (mate pribuznych co letia z USA sem v dohladnej dobe?) urobili by ste mi strasnu, ale strasnu radost.

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Hmmmm. Nam padli v robote tie zerzvery, bo nejako haprovali SK elektrické dráhy, takže som sa dostal k počítadlu až doma.

Ma predbehlo zopár ľudov, ale ...

Radiť niekomu, akú MSH si  kúpiť, toť bardzo ošemetná vec. Ako hovoria naší západní susedia : Niekto vdovy, iný panny (či tak nejako, nejake vdovky tam prisamzemi urkite spomínajú). Existuje pár mantinelov, ako nasmerovať MSH newbie pri kúpe.

Ale podľa mňa, je najdôležitejšie položiť si 3 základné otázky?

Pro primo - Koľko ľudí to bude najčastejšie hrávať?  Dvaja? Dvaja +-1?

Pro secundo - Má to byť hra viac orientovaná na "párty spoločnosť" (zábava skončila - zabudnite), či radšej do kruhu  dobrých priateľov, ktorí budú ochotní aspoň prvý krát venovať 10-15 minút vysvetľovaniu pravidiel, a následne si to zahrajú znovu so slovami: " A teraz ti to ukážem ..."

Pro tercio - Aký je spoločný koníček/profesia hráčov? RPG? Ekonómia? Matematika?

Čo sa tých otázok týka:

primo: zrejme traja a viac, ale ak to zvládne aj hru dvoch hráčov, je to vítané plus (no nie je to podmienka)
secundo: ja by som skôr volil ten kruh dobrých priateľov
tercio: uff. Neviem, či nejaký spoločný existuje. Možno to RPG?

A inak vďaka za rady priatelia!

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Čo sa tých otázok týka:
primo: zrejme traja a viac, ale ak to zvládne aj hru dvoch hráčov, je to vítané plus (no nie je to podmienka)
secundo: ja by som skôr volil ten kruh dobrých priateľov
tercio: uff. Neviem, či nejaký spoločný existuje. Možno to RPG?

A inak vďaka za rady priatelia!


Takže tu sú moje rady. Kedže to má byť pre 2+ tak potom
Sankt Petersburg Hra pre 2 až 4, ale výborne hrateľná aj v dvojke.
Citadela pre 2-7! hráčov, v dvojke je to síce strašný nervák (poker face nutnosť) ale aj vo dvoch je to dobré. Viď okolité doporučenia. (Thera, Corvus)
Osadníci z Katanu   - Klasika klasická. Je to síce pre 3-4 hráčov, ale v núdzi to môžu zahrať aj dvaja. Kedže tam ale ide o dražbu surovín, až vo väčšom počte je to to pravé. Osadníci sú ale fakt dobrá hra a ako úvod do MSH doporučem. Ak to budú hrať aj ľudia čo doteraz nič z MSH nepoznali, úspech je zaručený.
A ako pre RPG pozitív dávam do pozornosti Proroctví   - pre 2 - 5 hráčov a ide vlastne o akési RPG na stole. Hrdinovia, príšery, poklady, skill, gildy a podobne erpegoviny. Za epiku sa ale platí časom, takže nejaké 2 - 3 hodinky na partiu. Je to ale velmi dobrá hra, ktorá síce obsahuje kocky, ale tie sa používajú iba pri boji a dobrým manažmentom postavy si môžeš ušiť postavu podľa svojej chuti.

Ak máš ďaľšie otázky, rád upresním.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tá Citadela ma celkom zaujíma, už len jedna otázka: aký veľký je tam faktor šťastia?

Nemám veľmi rád hry, kde môžete prehrať len preto, že ste potiahli zlú kombináciu kariet.

Katan by som si možno celkom kúpil, ale chcel by som niečo, čo môžem zobrať na Silvestrovskú chatu a keďže Katan vezme zrejme Cerebro, tak by som radšej niečo iné.

A ešte jedna vec: niečo na štýl Risku (teda "vojnová" hra) čo stojí za to by nebolo?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v citadele je nahody podla mna malicko. napr. ked si tahas kartu budovy tak si zoberies dve a vyberies z nej tu co ti vyhovuje viac. a hrat sa da s hocicim. jednoducho prisposobis budovam svoj vyber postavy.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
v citadele je nahody podla mna malicko. napr. ked si tahas kartu budovy tak si zoberies dve a vyberies z nej tu co ti vyhovuje viac. a hrat sa da s hocicim. jednoducho prisposobis budovam svoj vyber postavy.


Súhlas a okrem toho jedna z postáv - Čarodej - dovoľuje manipulovať s kartami. Čiže si môžeš vymeniť karty v ruke v pomere 1:1 z bankom, alebo všetky svoje karty za všetky karty iného hráča.

Čo sa týka Risk-like hier, tak skús pozrieť Attack! alebo Axis and Allies. Tie by mali spĺňat to čo požaduješ.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
On aj Risk ako taky existuje v niekolkych mutaciach. Okrem klasickej "napoleonskej" dostat u nas aj fantasy aj sci-fi verziu.
Este sa skus pozriet na
Age of Mythology (kamarat si to chvali, ale nemam skusenost z prvej lebo som to nehral)
A game of thrones
Britannia
Shadows over Camelot

z inych sfer ako Fantasy a RPG
Lost valley
Caylus
Puerto Rico

Vsetko dostupne u nas, vsetko spada do definovaneho budgetu. Nic nae je kartove z toho.  Alebo by si sa mal dostavit do BA na vystavu, ktora prebieha v Inchebe a kupit si cosi tam (trva podla vsetkeho do 20.12.)

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sabathius napísal:
On aj Risk ako taky existuje v niekolkych mutaciach. Okrem klasickej "napoleonskej" dostat u nas aj fantasy aj sci-fi verziu.
Este sa skus pozriet na
Age of Mythology (kamarat si to chvali, ale nemam skusenost z prvej lebo som to nehral) A game of thrones Britannia Shadows over Camelot
z inych sfer ako Fantasy a RPG
Lost valley Caylus Puerto Rico
Vsetko dostupne u nas, vsetko spada do definovaneho budgetu. Nic nae je kartove z toho.

Tu si len treba dať bacha na jednu vec. Vyššie spomínané hry sú síce dobré, ale dosť drahé a pomerne náročné, (okrem Lost Valley). Aby sa ti Hostinský nestalo, že si síce splníš SVOJU túžbu, ale budeš mať problém ukecať niekoho na 2-3 hodinovú partičku.   :?

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jo to je pravda.  

Napriklad taky Caylus je celkom husty brainkiller. Nuz ber to vsetko ako priklady. Radit v tejto oblasti je fakt tazko. Ako pozeram na prispevky, je tu nazvov dosti. Ja by som doporucoval kuknut to na sieti (napr na tom boardgamegeeku) tam najdes porovnania, recenzie, foto a vobec vsetko co ti pomoze urobit si predstavu. Ona kazda hra tohoto typu ma v popise ze su pre viac ako jedneho hraca :). A aj najkrajsia a najlepsia hra akosi postrada caro ak ju nemas s kym hrat a zapada v polici prachom.

Nuze vzhuru za hlasom tvojho srdcorozumu

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja to asi vidím na tú Citadelu, aj keď tam nie sú figúrky. :) (aspoň to je rozumne prenosné)

A potom, niekedy neskôr, zrejme ten Attack!, príde mi to celkom ako vynovený Risk.

Vďaka vám všetkým za rady, pomohli.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ak môžem napísať, mňa osobne najviac fascinujú osadníci a tých by som si, zrejme budúci rok, velmi rád zaobstaral  :)

inak velmi dobrý topic

a fakt niekedy blavaci, dojdite aj s tymi MSH do warpu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
za 50skk?  :roll:  :twisted:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 64
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Osadnikov si ale kup urcite s novymi plastovymi figurami. Aj karticky krajiny maju lepsi design.
Ja ani neviem kde warp je :). My chodime ku kamosovi do Devinskej ze Corvus? :)

_________________
There's no place for elves


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sabathius napísal:
My chodime ku kamosovi do Devinskej ze Corvus? :)


no neviem ci ma domaci este pusti dovnutra  :oops:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun