HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Drakulov fúrik je stolovka pre 2-5 hráčov na motívy Stokerovie Draculy. Základná idea plusmínus zodpovedá románu a klasickým upírskym klišé: monsieur Dracula je tajomný upír, ktorý pobehuje hore-dole a družinka statočných lovcov sa ho snaží vystopovať. Tomu zodpovedá aj štýl hrania: jeden z hráčov sa stáva Draculom, a ostatní predstavujú zmienených lovcov, ktorých mená určite poznáte (napr. slečna Mína "Nášľapná" Harkerová). Celá veselá naháňačka sa odohráva po šírej mape Európy precízne rozdelenej na civilizovaný Západ a menej civilizovaný východ (kde sa Draculovo dúpä nachádza niekde na Ukrajine ;-))

Keďže ide o hru od Fantasy Flight Games, budete potrebovať dosť miesta na herný plán Európy a o niečo viac miesta pre veľkú, ale nie ohromujúcu záplavu kariet. Každý hráč si vyberie predpripraveného lovca (lovci sa líšia počtom životov, špeciálnymi schopnosťami a počtom kúsancov od Draculu, ktoré rozchodia), jeden si zvolí Dr. Aculu a ide sa.

Základná idea je prostá: Európa je sieť miest poprepánaných pomalšími cestami, rýchlejšími železnicami a sladkovodnými moriami, ktorými si možno skracovať cesty. Fígeľ pobehovania po tejto sieti spočíva v tom, že hráči absolútne netušia, kde sa Dracula nachádza. Jediné, čo vidia, je postupnosť šiestich posledných lokácií, kde sa Dracula v posledných 6 kolách nachádzal, ale pozor! nevidieť presná mená miest, ale len to, či sa Dracula pohyboval po mori alebo po súši. Aby to nebola hra, kde slepý v labyrinte hľadá cestu von, odhadovaniu napomáha sada kariet udalostí, ktorá uľahčuje odhadovanie, prípadne odhaľuje niektoré konkrétne mestá, ktoré poctil Mr. Anticesnak poctil svojou návštevou. Zistiť niekdajšiu prítomnosť lorda Drakulu možno aj jednotlivým navštevovaním miest -- ak sa Dracula v poslednom čase nachádzal v meste, ktoré navštívil lovec, umožňuje to spresniť lokáciu.

Samozrejme, aby to nebola len bezbrehá naháňačka, dôležitým elementom sú aj súboje. Dracula zanecháva v mestách rozličné potvory a netvory. Na súboj s nimi slúžia karty vybavenia, ktoré ubližujú nepriateľom a jednoducho sťažujú finálny súboj s ich pánom. Hra sa pritom môže skončiť dvoma spôsobmi: buď lovci porazia Draculu (teda dostanú sa do rovnakého mesta ako on a dokážu mu znížiť životy na nulu), alebo sa Dracula stane príliš mocným, získa 6 bodov sily a zvíťazí jeho hráč.

Celý tento draku-lov sa dá zvládnuť za cca 2 a pol hodiny -- ale veľa záleží od vytiahnutých kariet -- náhoda je totiž viac než významný element. Taktizovanie je možné v oblasti pohybu jednotlivých lovcov (ak sa presuniete všetci na jeden koniec mapy, máte takmer zaručené, že sa Dracula ocitne práve na opačnom konci) a v plánovaní používania udalostí, ktoré môžu napomôcť v hľadaní či porážaní Nepriateľa.

Túto hru by som vzdialene porovnal s Arkham Horrorom (koniec-koncov, reklama sa nachádza na konci pravidiel), rozdielom je azda mechanika (nehráte proti hraciemu plánu), zrejme jednoduchšie pravidlá, kratšie trvanie, a podľa všetkého kratšie finálne súboje.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tato pseudorecenzia isla podla jednej odohratej hry. Hrali sme 1 Dracula + 2 hraci, hra v takomto pripade dovoluje jedenmu hracovi zobrat az dvoch lovcov. Za 2,5 hodiny, kde sme zaratali aj dlhsie vysvetlovanie pravidiel, sme odohrali asi 9 kol a uspesne porazili Draculu. Nasa hra vsak vyzerala presne ako ten slepec. Velmi velmi dlho sme naslepo pobehovali po mape a vobec netusili, kde je Dracula. Cer-"Dracula"-ebro zo svojho Draculu vytrieskal dost vela, miatol nas cik-cak pohybmi, chodil dopredu a vracal sa, velmi dlhu dobu stravil na mori (Dracula na mori sice prichadza o zivoty, ale na druhej strane trojita cesta cez more znamena presun cez tristvt mapy, kde su lovci absolutne zmateni), a dorazil to jednym teleportom, ktory v podstate takmer vsetky odhady polohy anuluje.

Nakoniec sa Dracula ocitol v Anglicku, kde sme vhodnym pouzitim kariet udalosti v podstate presne ukazali, kde sa nachadza a Cerebrov priamy utok na mojho lovca vyzbrojeneho krucifixom, svatenou vodou a psami v case, ked bol Dracula spolovice vycerpany skackanim po mori, urobil zo suboja az takmer antiklimakticku vec. Zazili sme totiz len jediny suboj, a i ten sa skoncil za dve kola.

Ked sme sa bavili potom o hre, tak naozaj tu ma nahoda asi mimoriadne velky vyznam. Nam napr. takmer nesli karty na odhalovanie polohy, odohrali sme len jeden "den" (kazde rano dostanu lovci specialny bonus, kde sa mozu spytat na mesto spred siestich kol, kde bol Dracula) a i to odhalenie bola nahoda.

Chcelo by to odohrat viacero hier, aby sa ukazalo, ci je to fakt az take nahodne, alebo ci sa tam da pouzit aj nejaka vacsia taktika.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
sladkovodnými moriami

Huh?

alef0 napísal:
Chcelo by to odohrat viacero hier, aby sa ukazalo, ci je to fakt az take nahodne, alebo ci sa tam da pouzit aj nejaka vacsia taktika.

Taktika začne až keď sa trafíš do nejakého mesta kde Dracula bol. Z histórie sa dá +- vydedukovať čo robí, ale akonáhle čľupne do vody tak dedukcia končí a hrá sa zase naslepo.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dovolim si nesuhlasit... :) napriklad ked som clupol do vody a nasledne spravil dva "sea movementy"... dalo sa urcite vydedukovat, kde nie som (kedze ste vedeli, ze som do atlantiku clupol)... nemohol som byt ani v irskom mori, ani v biskajskom napr... akonahle by som sa movol este o jedno more vedeli by ste, ze nemozem byt ani v severnom, ani v prielive... :) je to dobre na zmetenie vas, ale dedukovat sa da stale este :)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A fakt. Tie moria tam sú obmedzené. :) Na to som zabudol.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hral som a celkom sa mi to pacilo, ked si dobre spominam.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zdravím. Neviete kde sa to dá zohnať? Jeden kamoš to chce kúpiť.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
google.sk
napr
http://www.shopcenter.sk/subcategory.asp?catcode=900

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 03.01.2010
Príspevky: 46
Body: 1

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co oni davaju za feature, no ja by som to hodnotil skor negativne, je ten neustale mozny prolonging hry. nikdy nemozes riadne odhadnut predpokladany cas, vzdy je tam sanca na nejaky event/nieco, co to dalej zamota... najlepsim prikladom tohoto je prave ten teleport. uz som cakal/tesil sa, ze bude koniec hry a zrazu toto dracula pouzil a hor sa ho zase hladat marhu. to je kinda unfunny

tiez je podla mna v tej hre dany az prilis maly doraz na kolaboraciu jednotlivych postav. vacsinou sa to totiz dostane do stadia, ze sa vyvinie jedna dominantna postava (co vacsinou suvisi s najmensou vzdialenostou od draculy), resp. dominantny hrac (suvisi so znalostou pravidiel?), ktory operuje vlastne aj za ostatnych. + je tam ta vec zdielania informacie o kartach na ruke, tak to fakt ti ostatni hraci mozu odist a dracula si da s tym jednym 1v1. a budu to mat aj rychlejsie... chcelo by to mozno zvyraznit vlastnu agendu kazdeho hraca/postavy, nech to nie je tak ploche

vizualne ale inak pekne, pravidla nie az tak narocne. ale asi tak 7/10 by som dal

_________________
"when you don't create things, you become defined by your tastes rather than ability. your tastes only narrow & exclude people. so create." ~ _why


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun