HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hra niekto sach? Aky je vas oblubeny opening za bieleho/cierneho? Myslite si, ze je lepsi rytier alebo strelec? Oblubeny gambit?

Som na chess.com ako TwelveFuriousPawns, ak niekto ma zaujem, mozme skusit korespondencnu hru :)

Takze, co sa tyka mna, tak oblubeny opening:

biely: asi King's Pawn, je to flexibilne a vacsinou transponujem do Ruy Lopez alebo King's Gambit podla nalady, v minulosti som testoval aj ine taktitky ako Bird's opening, King's Indian Attack a pod. ale neosvedcili sa mi.
cierny: tu sa priznam, ze si nie som isty, skusal som rozne obranne strategie ale nejak mi nic nesedi, zvacsa len par prvych tahov kopirujem hru bieleho a potom podla situacie planujem, ako zautocim na krala (zvacsa sa snazim vyvinut tlak na E7).

Odporucam http://www.youtube.com/user/kingscrusher kanal na youtube.com, chlapik postuje pravidelne 5 min. blitz hry s vybornymi komentarmi (casto proti IM alebo GM).


Naposledy upravil Riso dňa Ne. 08. Máj 2011, 23:14, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
fuha :) no sach si zahram rad ale na totalne amaterskej urovni. Nepoznam asi ani jednu taktiku ci nejake triky, proste vzdy nad tym dlho uvazujem (a vacsinou asi aj zle :D), ale tak ma to bavi. Mna by zaujimalo, ako sa meni pre teba ta hra, ked uz ovladas tahy a mas napozerane nejake tie hry - zacina to byt viacej o kombinatorike a o snahe odhadnu aku taktiku robi nepriatel a podla toho nasadit protitaktiku, alebo je hra principialne rovnaka ako ked si to este neovladal? zbadal si na sebe nejaku zmenu v priebehu toho ako si sa to ucil?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nedávno som s kámošom hral pár partičiek jak sme inštalovali WoWko na moj notbuk...

A rozmýšlal som že by som sa tomu aj častejšie venoval... tak kľudne aj teraz.. nedáme na tom chess.com?


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tejto hre by som chcel rozumiet viac ako rozumiem :) tiez som uplny amater, sach hravam fakt len obcasne. uz som aj rozmyslal nad nejakymi knizkami alebo internetovymi portalmi, ze by som sa naucil taktiky, ale nejak som od toho upustil

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kludne sa zaregistrujte, a poslite mi friend invite. Som TwelveFuriousPawns, korespondencna hra je uplny relax, da sa nastavit aj viacero dni na jeden tah (ked chcete velmi pomalu hru, tak aj 1 tyzden/tah).


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
fuha :) no sach si zahram rad ale na totalne amaterskej urovni. Nepoznam asi ani jednu taktiku ci nejake triky, proste vzdy nad tym dlho uvazujem (a vacsinou asi aj zle :D), ale tak ma to bavi. Mna by zaujimalo, ako sa meni pre teba ta hra, ked uz ovladas tahy a mas napozerane nejake tie hry - zacina to byt viacej o kombinatorike a o snahe odhadnu aku taktiku robi nepriatel a podla toho nasadit protitaktiku, alebo je hra principialne rovnaka ako ked si to este neovladal? zbadal si na sebe nejaku zmenu v priebehu toho ako si sa to ucil?


No ja som tiez amater, nechodim na ziadne turnaje, nemam ani oficialny rating. Ale zaujima ma to a rad si pozriem raz za cas nejaku blitz 5 minutovu hru s komentarom od kingscrushera (je to jeden zUK masterov) popripade si raz za cas zahram online. O kombinatorike to nie je (aspon nie pre mna, mozno pre geniov typu Kasparov alebo Fisher, ktory vedia odhadovat vyvoj aj niekolko tahov dopredu), skor sa snazim vyticit si nejaky konkretny ciel a ist za nim, popripade ho zmenit, ak sa zmeni situacia.

Napriklad casto si zvolim ako dlhodoby strategicky ciel utok na policko E7 (ktore je velmi casto najvacsim rizikom pre superovho krala), takze postupne zacnem posuvat figurky takym sposobom, aby na E7 utocili (strelec, kon, dama), popripade sa pokusim otvorit si E lajnu (napr. obetovanim pesiaka) pre vezu, aby sa tiez mohla zapojit do utoku na E7. Samozrejme, ze to nie je take jednoduche a dost casto treba zmenit strategiu, ked vidim, ze policko, na ktore som sa zameral, je velmi dobre branene, tak vyskusam presmerovat utok inde. Hram dost intuitivne a viac ako 1-2 tahy dopredu nerozmyslam.

Obcas tiez vyskusam gambit. Su situacie, ked sa oplati obetovat pesiaka, dvoch alebo aj strelca/rytiera, ak na oplatku ziskam pozicnu vyhodu, ale vytvorim slabinu v obrane superovho krala, ktoru v buducnosti budem vediet vyuzit k utoku.


Naposledy upravil Riso dňa Ne. 08. Máj 2011, 23:27, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ok, som registrovaný keď tak si ma pridajte...

Weerty :)

kludne možme dať aj Annuňácky turnaj


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hrám šach. Úplne amatérsky. Istý čas som sa chcel naučiť otvorenia, ale naučil som sa jedno a potom ma to prešlo. Odvtedy začínam každú hru rovnako (kráľov pešiak o dve, ľavý kôň, pravý kôň, biely strelec). Samozrejme, vždy je tam istá flexibilita. Keď som čierny, tak sa obvykle snažím kaziť bielemu otvorenie, aby stratil ťah (teda aby prešiel z ofenzívy do defenzívy).

Osobne mám radšej šach na živo. Korešpondenčný šach som skúšal, ale tam to potom nemá takú dynamiku a celkovo po Xtom ťahu sa mi zdá, že sa hra práve začala, len figúrky sú divne rozložené. Nič pre mňa.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Temu som presunul. K tomuto stolu sa preda len hodi viac ako do RPG.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun