HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
RASS'GAERAN CR 15

Male half-human/half-brass dragon bard 5/brass dragon disciple 10
CG Medium humanoid(human)[Half-Dragon]
Init +7; Senses Spot +2, Listen +2
Languages: Common, Draconic, Elven
----
AC 21, touch 13, flat-footed 15
hp 98 (15 HD)
Fort +9, Ref +10, Will +13
Speed 30 ft. (6 squares)
Melee bite +17/+12 (1d6+5/20) and 2x claw +17/+12 (1d4+5/20)
Base Atk +10; Grp +14
Special Actions 1/day Breath Weapon 6d8 (line of fire, DC 21), 4/day Shout (Thunder Lute)
Bard Spells Per Day: 8/8/7
Bard Spells Known (CL 5): 2-- Cat's Grace, Heroism, Mirror Image
1-- Charm Person, Cure Light Wounds, Expeditious Retreat, Remove Fear
0-- Dancing Lights, Daze, Detect Magic, Light, Know Direction, Mage Hand
----
Abilities Str 18, Dex 17, Con 12, Int 15, Wis 14, Cha 19
SQ bardic knowledge, bardic music, blindsense 60ft., countersong, dragon apotheosis, inspire competence, inspire courage +1, natural armor +4, wings
Feats Combat Casting, Dodge, Improved Initiative, Improved Multiattack, Mobility, Multiattack
Skills bluff 10(6), concentration 13(12), diplomacy 8(4), intimidate 10(6), knowledge(arcana) 10(8), knowledge(dragons) 21(19), perform(oratory) 9(5), perform(sing) 14(10), perform(string instrument) 23(19)
Possessions traveler’s outfit, +2 studded leather armor, Thunder Lute, ring of Freedom of Movement, ring of protection +2, amulet of Mighty Fists +3

Rass'gaeran má veľmi zaujímavú minulosť. Odmalička bol posadnutý drakmi. V mestečku, ktorom vyrastal tým bol známy úplne každému. Už ako malý chlapec sa učil naspamäť všetky básne, balady a príbehy o drakoch, ktoré sa mu dostali do rúk alebo do uší. Svojím dračím repertoárom udivoval každého cudzinca, ktorý v mestečku pobudol, pretože tam vždy chodil recitovať a spievať. Časom sa naučil dračiu reč od mladého učňa kúzelníka, ktorý sa do mesta prisťahoval. Keď mu otec daroval lutnu, chlapec neváhal a hneď ako sa o mesiac zjavili potulní muzikanti, pridal sa k ním, dúfajúc, že sa mu splní jeho životné prianie. Totižto Rass (ako ho volajú), vlastne vtedy ešte mal ľudské meno Rufus, si od svojich siedmich rokov pri svojej každovečernej modlitbe predspaním prial od svojho patróna, aby "sa priblížil drakom". Toto želanie sa mu splnilo na dvadsiatetretie narodeniny, keď sa mu prisnil sen o dračej jaskyni, v ktorej sídlil mosadzný drak, ktorý volal jeho meno. V skutočnosti ten drak práve vyslovil svoje želanie, prial si v živote mať aspoň jedného potomka, pretože bol odjakživa neplodný. Bohovia sa rozhodli vyplniť priania ich oboch, Rufusa aj draka. Keď Rufus našiel jaskyňu zo svojho sna, drak Wamnion, mu vysvetlil, že to čo sa práve s Rúfusom deje, je čin bohov, ktorí mu darovali dračiu krv. Rufus pobudol niekoľko mesiacov so svojím dračím otcom, ktorý mu dal meno Rass'gaeron. Wamnion ho však poslal do sveta, aby naplno prebudil svoju novú krv. Po skoro šiestich rokoch sa mu to podarilo, Rass sa stal poldrakom. Za tú dobu si však získal aj dobrú povesť a navyše väčšinu ľudí vďaka nej jeho výzor nezaujíma a aj naďalej ho majú radi, rovnako ako jeho príbehy a piesne. Rass teraz už niekoľko rokov cestuje s malou družinkou dobrodruhov, Xamionom, Tamirou a Arleen. Povráva sa, že Tamira je do neho zaľúbená, no nik to ešte nedokázal potvrdiť, ale ani vyvrátiť.

POVAHA
Rass je priateľský, ľahkovážny a nespoľahlivý tulák, no možno práve vďaka tomu ho majú radi. Rass je vždy ochotný si robiť z niekoho žarty, no rovnako je schopný sa smiať sám na sebe. Rád "nerobí niečo užitočné", ako to nazýva Tamira, často hrá na svojej Hromovej lutne, len preto že sa nudí, alebo je v okolí príliš ticho. Nerád bojuje, čo však neznamená, že je zbabelý, naopak svojim priateľom dokáže výrazne pomôcť uspieť proti nepriateľom, či už svojou hudbou, kúzlami alebo vlastnými pazúrmi. Miluje slobodu a tento pocit nerád stráca, čo sa ale často nestáva, vďaka čarovnému psteňu od Wamniona a svojím dračím krídlam. Rass zbožňuje krčmové bitky, s radosťou sa ich zúčastní, keď sa mu naskytne príležitosť, považuje to za skvelú zábavu. Napriek svojmu pôvodu a svojej krvi, Rass nie je arogantný ani nemá nutkanie sa vyťahovať, tobôž nie niečo si dokazovať.

POUŽITA
Ako NPC je ideálne použiť Rassovu celú družinu, keďže je vždy s nimi. Rass sa najlepšie hodí do role zabávača alebo znalca, vďaka svojím vedomostiam, repertoáru a záľube v hudbe. Môže hráčom porozprávať niektorý zo svojich príbehov, pričom nie každý z nich je už len legenda. Rass sa veľmi nehodí do pozície hráčskej postavy, ledaže by hráči hrali s celou Rassovou družinou.

TAKTIKA
Rass je slušný bojovník, hoci nerád bojuje. V priamom boji používa svoje prirodzené zbrane, proti presile, alebo silným protivníkom využije špeciálnu schopnosť svojej lutny. Pokiaľ ide naozaj do tuhého, neváha použiť svoj dračí dych. Pokiaľ situácia nie je vážna, radšej svojich priateľov podporí svojou hudbou, ak ale je potrebné, aby sa zapojil do boja, pomocnými kúzlami podporí priateľov aj sám seba a pridá sa do boja na blízko. Vyradených spolubojovníkov vždy odtiahne z boja a stabilizuje pomocou liečivého kúzla.

Thunder Lute
Hromová lutna, zvláštny to nástroj, je unikát, vyrobený gnómom Qizcilom. Vydáva tóny ako elektrická gitara, pričom sa na ňu aj podobá, nepotrebuje však žiadny zdroj elektriny. Štyri krát za deň dokáže spôsobiť silnú zvukovú vlnu, sprevádzanú hlučným neznesiteľným tónom, podobne ako kúzlo Shout. Keďže lutna sa nevydarila tak ako Qizcil zamýšľal (pôvodne sa malo jednať o lutnu, ktorá by predčila aj tie najjemnjšie tóny elfských lutien), daroval ju Rassovi, ktorý na nej vedel zahrať skutočné melódie, narozdiel od iných, ktorým sa nepodarilo nič lepšie než len otrasné drásave zvuky. Dnes už ubehli skoro tri roky odkedy ju Rass dostal do daru a za ten čas na nej zložil mnoho skladieb.

VZHĽAD
Rass je dosť vysoký, meria presne 179 cm, za čo ale čiastočne vďačí svojej premene, pred ňou siahal len do 171 cm. Hoci je jeho telo statné, váži len niečo okolo 80 kg, má skôr atletickejšiu postavu, hoci jeho dračie svaly nie sú prehliadnuteľné. Každý kúsok jeho tela prešiel dračou premenou na 100% a tak aj Rass vyzerá, dračia hlava, šupinaté telo, chvost s hrebeňom a pazúry na končatinách. Jeho šupiny majú peknú a lesklú mosadznú farbu. Farba očí sa po premene nezmenila, zostali svetlohnedé. Má 29 rokov + 38 dní.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun