HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
"Kde je? Kudy šel?!" Hlasy stráží se ozývaly ulicemi. "Támhle nahoru! Na střeše!"
Bílý stín hbitě skákal ze střechy na střechu, zespodu honěn vojáky. "Sokol!" Křikl jeden z měšťanů, když stín seskočil dolů na vojáka, přičemž mu probodl krk a běžel dál směrem ke kostelu, ze kterého právě vycházeli kněží v bílých róbách.
"Sakra! Ztratili jsme ho!" Naštvaní vojáci se rozprchli, zatímco stín teď uprostřed mnichů mířil pryč z města.


Biela tunika z kože prepásaná červenou látkou. To je prvé, čo udrie náhodnému pozorovateľovi do očí. Aj keď popravde, nasivastý nádych dáva znamenie, že jej nositeľ zrejme netrávi dni v snehovobielych perinách. Biela tunika dáva zároveň vyniknúť snedej tvári jej nositeľa. Presnejšie, len niekoľkým málo črtám, pretože majiteľ si takmer nikdy nedáva dole z hlavy kapucňu. Občas je možno zahliadnuť jemný profil nosa, či jemne neoholenú tvár večného pocestného. Pravú farbu očí asi nemal tú česť spozorovať nik, ale všetci by prisahali, že sú určite čierne (napriek tomu však bodajúce). Tuniku má prepásanú typickým širokým nahnedlým opaskom, na ktorom možno pohľadom obsiahnuť dva páry nožov (ich oceľovo sivá farba dokonale splýva s odevom) a dlhý meč. Cez plece má prehodenú ľahkú kušu a tulec so šípkami. Tieto zbrane však nevyzerajú byť tými najobľúbenejšími; ňou je dlhá a ostrá vystreľovacia čepeľ. Najčastejšie ju možno vidieť zovretú v nahnedlej ľavej dlani, zahalenej do polprstovej rukavice, ktorá voľne prechádza do zápästkov so zložitými bielymi motívmi. Samozrejme, dojem tuláka poskytujú aj kvalitné kožené čižmy, schopné prechodiť každý nečas.
Takto (veľmi presne) opísal Sokola jeden z mnohých potulných bardov, ktorí brázdia svetom. Avšak za bielou maskou sa skrýva muž menom Fonias, vysokej atletickej postavy, blížiaci sa k tridsiatke. Nosí obyčajné šedé nohavice a halenu, spolu s jednoduchou koženou vestou. Má po plecia dlhé, neudržiavané hnedé vlasy a matne svetlozelené oči, celkovo pôsobí tak ako vyzerá, ako tulák a cestovateľ. Kedysi dávno dobrovolný vojak, avšak ich rady po roku opustil a vydal sa do sveta. O šesť mesiacov dostal pozvánku k "Tajným jednotkám", avšak Fonias zistil, že za názvom sa skrýva pomerne rozsiahly cech špeciálne cvičených vrahov, ktorý pracoval legálne na objednávky od politických osôb. Keďže tou dobou nemal Fonias zrovna priaznivú finančnú situáciu, ponuku prijal. Tamojší vedúci zistili, že tento muž je veľmi schopný, fyzicky zdatný, s chladnou hlavou, nebezpečne vycibrenými zmyslami a navyše vedel aj slušne zaobchádzať s mečom a kušou. Keď mu počas jednej misie usekli prstenník ľavej ruky, dostal ako náhradu medený prsteň a zápästníky, pričom ten ľavý ukrýval na spodnej časti vystreľovaciu čepeľ. Prsteň, ktorý Fonias nosí na ľavom malíčku, je cez rukavicu spojený so zápästníkom a stačí skrčiť malíček do dlane, čepeľ sa bleskovo vysunie a zaujme miesto prstenníka.
Zhruba o tri roky na to Fonias nesplnil úlohu. Zlyhal, jeho obeť prežila a unikla mu. Akoby to nestačilo, ani následný únik mu nevyšiel práve tak, ako by si prial. Totižto, prenasledovatelia ho stačili obkľúčiť a zahnať na útes, ktorý bol pomerne vysoký a strmý, kde sa Fonias pokúsil odolávať presile, ale napokon ho do pleca zasiahla kopija, Fonias stratil rovnováhu a zrútil sa z útesu do hlbokej a širokej rieky. O niekoľko dní sa prebral v malej sedliackej chatrči, kam ho odniesli jeho záchrancovia, rybári, ktorí ho vylovili z vody a postarali sa o neho. Okrem zraneného pleca a dotlčeného tela mu nič vážne nebolo, pravda, keď ho našli, mal vysoké horúčky. S pomocou miestneho bylinkára a liečiteľa sa však o necelý týždeň mohol postaviť na nohy a jeho sila sa pomaly navrátila. Dedinčanom daroval celý obsah svojho mešca a odišiel. Zamieril do jedného z domov v blízkom meste, o ktorom vedel, že patrí Tajným jednotkám, on sám si tam predsa ukryl všetky peniaze, spolu s mečom a kušou, a teraz si ich hodlal vyzdvihnúť. Následne si nechal ušiť bielu tuniku (s kapucňou) z ľahučkej kože, zaobstaral si štvoricu skvelých vrhacích nožov, k tomu široký hnedý opasok a nový tulec na šípky. Takto sa zrodil Sokol.
Fonias sa totižto rozhodol pracovať sám. A po svojom. Odvtedy sa túla krajinou, žijúc život cestovateľa, zarábajúc si rýchlymi lekciami šermu, súťažami v pretláčaní či sprevádzaním obchodníkov. Pritom ale stále striehne, hľadajúc šlachticov a správcov, ktorí zneužívajú svoju moc. Keď sa o nich dopočuje, vytiahne z batohu svoju výstroj, oblečie svoju tuniku a vyzbrojí sa. Potom výjde von, splynie s davom a začne zhromažďovať informácie a nezriedka aj ľudí, ktorí sú ochotní za malú službičku pomôcť mu. Vždy si vypracuje zbežný plán úniku, ktorý sa však ešte počas samej akcie môže trochu pozmeniť. Svoje obete najradšej odsúdi verejne (a zásadne svojou povestnou čepeľou), aby ho videlo čo možno najviac ľudí, avšak prejaví k nim trochu poslednej úcty, zatvorí im oči, v duchu sa ospravedlní a následne utečie do bezpečia. Tam opäť odloží svoju masku a vydá sa opäť na cestu.
Hoci je Fonias schopný šermiar, voči presile si netrúfne a radšej uniká, nerád zbytočne prelieva krv, ale urobí tak, pokiaľ bude musieť. Často si ešte pred vraždou získa pár spojencov, ktorí mu pomôžu stratiť sa strážam a vojakom, doposiaľ sa mu táto metóda oplatila, Sokola ešte nikdy nechytili.

Statistiky pro O Fortunu:

Fonias – úroveň osvícení 6
člověk
---------------------------------------------------
Zdraví: 16
Vyrovnanost: 16
Aura: 9 (mírná)
Reputace: 11
Bohatství: 12
Útočnost (vystřelovací čepel - smrtící útok): 25
Útočnost (meč): 19
Útočnost (kuše): 19
Útočnost (vrhací nůž): 18
Důvtip: 2
Reakce: 18
Výdrž: 7
Vůle: 9
---------------------------------------------------
Vlastnosti:
SIL +1
OBR +3
ODL +1
INT +1
MDR +2
CHA +1
---------------------------------------------------
Rysy:
Aura mystickosti
Běh
Bleskové reakce
Hřbet cestovatele
Nadaný
Infiltrace
Kočičí mrštnost
Míření
Pevná vůle
Pozorná mysl
Precizní boj
Smrtící útok
Šermíř
Zdatné tělo
---------------------------------------------------
Dovednosti:
Akrobace 14(9) +10
Atletika 14(9) +10
Eskamotérství 10(7) +8
Fauna 7(6) +6
Klamání 10(9) +8
Kradmost 15(9) +10
Přežití 9(7) +6
Vnímání 11(9) +8
---------------------------------------------------
Vybavení:
Dlouhý meč - útočnost +4, váha 2
4x Vrhací nůž – útočnost +2, váha 0.5
Lehká kuše - útočnost +3, váha 2
Oblečení - váha 1
Batoh
Tulec a šipky
Sokolova róba - váha 1
Zápěstníky s vystřelovací čepelí

Popis rysov:

Aura mystickosti
(pouze na počátku hry)
Máte v sebe niečo tajomné, čo zapríčiňuje, že vám ľudia viac dôverujú.
Výhoda: Charisma +1.

Hřbet cestovatele
Častým cestovaním pešo, ste si zvykli na miernu zátaž výstroje a batožiny. Nerobí vám problém uniesť toho trošku viac, máte výdrž.
Předpoklady: Síla +1, Odolnost +1
Výhoda: Ignorujete postihy za lehké naložení a máte jenom polovinu postihů za středné naložení. Výdrž +2.

Kočičí mrštnost
(pouze na počátku hry)
Ste záhadne agilný, máte skvelo koordinované pohyby a pôsobíte dojmom, že je važe telo pružné a obratné, ako telo mačky.
Výhoda: Obratnost +1.

Míření
Máte skvelý zrak a dokážete bleskovo rýchlo a presne zamieriť svoj cieľ. Ste tak dobrí, že to zvládate aj v behu, či počas skoku, pričom obvykle zasiahnete.
Předpoklady: Obratnost +2. Moudrost +2.
Výhoda: Útočnost +3 pokud používaté střelnou, anebo vrhací zbraň.

Pevná vůle
Máte ocelové nervy, nestrácate koncentráciu, zachovávate si chladnú hlavu a znášate lepšie stres.
Předpoklady: Moudrost +2.
Výhoda: Vůle +3. Výdrž +1.

Pozorná mysl
(pouze na počátku hry)
Dokážete dobre vnímať čo sa deje okolo vás, udržiavate si prehľad nad situáciou a zdá sa, že vám skoro nič neunikne.
Výhoda: Moudrost +1.

Smrtící útok
Dokážete uskutočniť neuveriteľne rýchly útok nejakou malou skrytou bodnou zbraňou, proti ktorému väčšina ľudí nič nezmôže. Pokiaľ prekonáte reflexy cieľa, zasiahnete jeho krk, tepnu, alebo srdce, spôsobujúc okamžitú smrť.
Předpoklady: Obratnost +3. Moudrost +2. Precizní boj. Bleskové reakce. Infiltrace.
Výhoda: Můžete provést smrtící útok s bonusem +12 k Útočnosti, který cíl zabije, pokud překonáte jeho Reakce.

Šermíř
Ste zdatný šermiar a vďaka mnohým skúsenostiam či tréningu ste vyvinuli vlastný štýl, prevažne postavený na rýchlosti, presnosti a protiútoku. Podvedome využívate súperove chyby.
Předpoklady: Precizní boj. Obratnost +2. Moudrost +2.
Výhoda: Útočnost +5 pokud bojujete s jakýmkoliv druhem jednoručního meče.

Uhýbání
Máte vynikajúce reflexy, ktoré by sa skoro dali nazvať šiestym zmyslom, pomáhajúce vám vyhnúť sa zraneniu či smrteľným ranám.
Výhoda: Reakce +3.

Zdatné tělo
Vaša telesná schránka je vo veľmi dobrej forme. Zrejme je štíhlejšia a obratná, avšak s pevnými svalmi. Rovnako dobre môžete byť akrobat a zároveň atlét.
Předpoklady: Síla +1. Obratnost +1.
Výhoda: Akrobace +2. Atletika +2.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun