HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na náměstí se zhromaždila kopa lidí, městský hlásník se právě chystal podat hlášení.
"Kapitán městských stráží vyhlasuje odměnu deset tisíc zlatých mincí za dolapení Šupinatého korzára, pirátského kapitána Yijira, živého nebo mrtvého. Šupinatý korzár včera v noci vyraboval všechny klenotníky a vykradl hlavní přístavní skladiště. Za každou pomoc a informaci, vedoucí k dolapení korzára budete náležitě odměneňi"


Yijiru je kapitán jednej z najznámejších pirátskych lodí, Leviathana. Tento svojrázny šupinatec velí trom tuctom rôznych mužov, všetkých však spája to, že sú to skvelí námorníci a hlavne piráti. Leviathan je stredne veľký koráb, prekvapivo veľmi rýchly a nebezpečný. Ale nie len kvôli tomu sú Šupinatý korzár a jeho pirátska banda takí známi, svoju povesť si zaslúžili poctivým rabovaním bohatých prímorských miest a občas aj vojenských pevností. Táto banda, a hlavne jej kapitán, majú povesť najväčších "hajzlov" v okolí, neštítia sa totiž fakt ničoho a nehanbia sa ani za tie najhoršie činy, práve naopak, užívajú si to.

Yijiru žije na mori už sedemnásť rokov a osem rokov je kapitánom svojej vlastnej posádky a vlastnej lode. Vyrastal na juhozápade, v tej oblasti prevažujú zhluky malých tropických ostrovčekov a tak tam prevažne žijú jašteroľudia a niekoľko malých osád ľudí. Yijiru je sirota a už odmalička sa pretĺkal životom ako vedel. Presnejšie, klamal, podvádzal a kradol kde a ako len mohol. V skutočnosti mu to skoro nikto nezazlieval, pretože väčšinou to všetko robil preto, aby si zaobstaral niečo do úst a miesto na spanie. Keď však bol starší a blížil sa dospelosti, narazil na pirátov, ktorí odtiaľto pašovali perly. Fascinovaný, týmito, v jeho očiach majstrami, zrodil sa v jeho myšlienkach sen, ktorý sa čoskoro vyplnil. Yijirovi sa totižto podarilo dostať na jednu z veľkých obchodných lodí, ktoré tam zavítali len dvakrát za rok. Po dlhej plavbe sa konečne dostal na jeden z hlavných kontinentov, do obrovského prístavného mesta. V ňom žil ešte dva roky, kým sa mu podarilo nájsť ochotného pirátskeho kapitána, ktorý ho vzal na svoju loď ako nového člena posádky.

To však bolo pred dvadsiatimi rokmi a odvtedy si Yijiru čo-to preskákal. V hierarchii stúpal rýchlo, za rok sa stal kapitánovou pravou rukou a bol ňou ešte necelých jedenásť rokov. Potom loď potopili kráľovské lode a Yijiru ako jeden z mála preživších našiel útočisko v malom prístave. On a ešte päť mužov z bývalej posádky sa rozhodli vytvoriť vlastnú bandu a tak pilne zhromažďovali prostriedky na loď, rovnako ako aj posádku. O rok a pol Leviathan po prvýkrát vyplával na more a tým sa začala nová fáza Yijirovho života, fáza kapitána vlastnej lode a Šupinatého korzára. Túto neveľmi prezieravú prezývku mu dali kráľovskí námorníci, ktorí doteraz dychtia po tom, aby ho dolapili a následne obesili.

Kapitán Yijiru je skoro dva metre (zhruba 195 cm) vysoký, štíhlej, ale svalnatej postavy, jeho šupiny majú farbu na slnku vyblednutej svetlozelenej. Má pretiahnutú hadiu lebku a žlté hadie oči. Na jeho hlave a tmavých po plecia dlhých "vlasoch" väčšinou tróni vyblednutý čierny trojuholníkový kapitánsky klobúk. Zvyčajne má na sebe voľné ľanové nohavice, jednoduchú bielu halenu a po kolená dlhú koženú vestu svetlohnedej farby. Za koženým opaskom má v pošve povesený rapír, k tomu ešte svoju špeciálnu trojhlavňovú pištol (páli naraz iba jednu guľku, nie v dávkach) a vzadu zastrčenú dýku. Topánky ani čižmy nenosí, pre jašteroľudí je aj ich vlastná špeciálna obuv nepríjemná.

Šupinatý korzár je dokonalý klamár a podvodník, riadi sa však svojím vnútorným kódexom, ktorý ale s tým kráľovským nemá veľa spoločného. Má rád alkohol, najviac miluje dobrý rum, kartové hry a dobrú zábavu (pod čím si väčšinou môžme predstavovať krčmu plnú ožraných pirátov). Yijiru je trochu šialený, má mierne homicídne sklony a tendencie nevedieť kedy prestať, na jeho obranu treba povedať, že je nesmierne odvážny, bleskovo rýchly, vynaliezavý, skvelý šermiar, slušný strelec, vynikajúci kapitán a je nadovšetko oddaný svojej posádke (ako samozrejme aj oni jemu). Občas si rád pustí "hubu na špacír" a porozpráva čosi o svojích zážitkoch (pričom niektoré nemusia byť tak celkom pravdivé, keďže si ich občas upravuje a prikrášľuje). Dá sa nahovoriť k všelijakým kšeftom, avšak určite nedovolí, aby mu niekto za jeho služby či pomoc patrične nezaplatil. A aj napriek tomu, že je to pirát, mnoho ľudí ho má rado (prevažne tí, čo nemajú v láske kráľovskú monarchiu, alebo tí, čo žijú na slobodných územiach a ostrovoch), pretože Šupinatý korzár vie, koho sa oplatí okradnúť a obyčajný ľud to určite nie je.

Statistiky pro O Fortunu:

Kapitán Yijiru – úroveň osvícení 6
jěštěří muž
---------------------------------------------------
Zdraví: 16
Vyrovnanost: 16
Aura: 9 (mírná)
Reputace: 15
Bohatství: 10
Útočnost (Rapír): 16 (ve vlhkém, vodním prostředí 18)
Útočnost (Dýka): 14 (ve vlhkém, vodním prostředí 16)
Útočnost (Pistol): 18 (ve vlhkém, vodním prostředí 20)
Útočnost (Úder chvostem): 12 (ve vlhkém, vodním prostředí 14)
Důvtip: 14
Reakce: 15 (ve vlhkém, vodním prostředí 17)
Výdrž: 13
Vůle: 13
---------------------------------------------------
Vlastnosti:
SIL +2
OBR +5
ODL +1
INT +3
MDR +0
CHA +1
---------------------------------------------------
Rysy:
Bleskové reakce
Důvtipný bojovník
Jěštěří humanoid
Mořský vlk
Odvážný
Pevná vůle
Precizní boj
Prolhanec
Přirozená regenerace
Šibal
Výrečnost
----------------------------------------------------
Dovednosti:
Atletika 10(8) +6 (ve vlhkém, vodním prostředí 12)
Akrobacie 10(5) +6 (ve vlhkém, vodním prostředí 12)
Eskamotérství 7(2) +4
Jazyk(obecní) 5(2) +2
Jazyk(jěštěří) 8(5) +4
Klamání 10(6) +6
Kradmost 10(5) +6
Přežití 7(7) +4
Vnímání 5(5) +2
Znalost(kartografie) 10(7) +6
Znalost(námořníctví) 12(7) +6
---------------------------------------------------
Vybavení:
Rapír - útočnost +4, váha 2
Dýka - útočnost +2, váha 1
Pistol - útočnost +6, váha 1
Oblečení - váha 1

Popis rysov:

Důvtipný bojovník
Možno nieste ten najsilnejší, najobratnejší, či najskúsenejší bojovník, určite však viete ako prekabátiť nepriateľa, dostať ho do úzkych, či odhaliť a využiť chybu v jeho obrane. Kombinujete ostrú oceľ s ešte ostrejšou mysľou.
Předpoklady: Inteligence +2; Důvtip 5+.
Výhoda: Máte bonus k Útočnosti, roven polovině hodnoty vašeho Důvtipu (zaokrouhleno nahor).

Jěštěří humanoid
(Počítá se jako tři rysy)
Ste členom rasy humanoidných jašterov, ktorí žijú v tropickom ostrovnom prostredí. Sú vyšší než ľudia, majú hadie alebo jašterie hlavy a oči a ich telo pokrývajú jemné šupiny rôznych odtieňov zelenej, modrej, hnedej alebo žltej. Prsty na nohách a rukách majú zakončené ostrými pazúrmi. Majú dlhé chvosty a blany na nohách. Zriedkavejšie mávajú na hlavách tenké chápadlovité "vlasy" tmavých farieb. Dožívajú sa 110-150 rokov.
Výhoda: Obratnost +2; Charisma -1; Důvtip +2; Bonusy +2 k Atletice, Akrobacii, Reakci a Útočnosti ve vlhkém a vodním prostředí. Aura +3.

Mořský vlk
Strávili ste veľa rokov na lodiach, na ostrovoch, šírich moriach a oceánoch. Nemožno poprieť vaše skúsenosti, pokiaľ nevlastníte a nieste kapitánom vlastnej lode, určite patríte medzi najzručnejších námorníkov a ľudí pohybujúcich sa po vodách.
Předpoklady: Znalost(námořnictví) 8+; Mnoho let strávených na moři.
Výhoda: Znalost(námořnictví) +2; Důvtip +2; Výdrž +1.

Nezkrotná vůle
Máte ocelové nervy, nestrácate koncentráciu, zachovávate si chladnú hlavu a znášate lepšie stres.
Předpoklady: Charisma +1.
Výhoda: Vůle +3.

Prolhanec
Jste majster podfukov a klamstva. Viete dokonale vierohodne vyhlásiť čokoľvek a mnoho ľudí vám všetky výmysly skutočne uverí. Zrejme patríte medzi protizákonné živly, alebo naopak, medzi slizkú časť šľachty.
Předpoklady: Inteligence +1. Charisma +1. Klamání 5+.
Výhoda: Klamání +3; Důvtip +1.

Přirozená regenerace
Niektorí jašteroľudia zdedia, alebo sa im vyvinie schopnosť regenerovať bunky v tele. Tento pomalý a pri vážnych zraneniach veľmi bolestivý spôsob liečenia tela je veľkou výhodou. Nepomôže hneď, ale rapídne urýchli zotavovanie.
Předpoklady: Jěštěří humanoid; Odolnost +1; Výdrž 5+.
Výhoda: Postava si může dvakrát za den vyléčit po dva body Zdraví. Zlomené, nebo zničené orgány a časti těla (kromě mozku, míchy a srdce) časem opět dorostou (v případě orgánů se vytvoří nové).
Pokiaľ postava stratí životne dôležité orgány (mimo srdca, miechy a mozgu), vytvoria sa nové za 24 hodín. Avšak dovtedy sa niekto nejakým spôsobom musí postarať o to, aby postava tak dlho prežila.

Šibal
Ste prefíkaný ako líška. Zrejme už od detstva vymýšľate rôzne cesty ako efektívne obchádzať prekážky.
Předpoklady: Inteligence +1.
Výhoda: Důvtip +2.

Uhýbání
Máte vynikajúce reflexy, ktoré by sa skoro dali nazvať šiestym zmyslom, pomáhajúce vám vyhnúť sa zraneniu či smrteľným ranám.
Výhoda: Reakce +3.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun