HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iäduen Arethil
Iäduen pochádza z elfského rodu Arethil. Jeho otec bol lovec a matka veštkyňa. Iäduen sa odmalička zaujímal o mágiu, ktorej bolo v rodnom hvozde požehnane, či už to bola mágia prírody, rôznych bohov, alebo čarodejov. Jeho otec vždy tajne dúfal, že sa jeho syn nakoniec vydá po jeho stopách, pretože bol aj veľmi obratný, nielen inteligentý. Avšak mladý elf sa rozhodol odísť, aby sa mohol stať kúzelníkom. Študoval istý čas na elfskej akadémii mágie v ich hlavnom meste a potom ho opustil, aby sa stal učeníkom a pomocníkom váženej elfskej kúzelníčky Faedrin. U nej zostal ešte niekoľko rokov, dokým ho Faedrin doslova vyhnala, pretože najlepší učiteľ je život a jeho skúsenosti. Precestoval niekoľko rôznych zemí, zhromažďoval nové poznatky o mágii, naučil sa mnoho nových kúziel a sem-tam chvíľu poslúžil niektorým vysokopostaveným pánom a paniam. Napokon sa vrátil do rodnej domoviny, kde ukázal svoje nadobudnuté znalosti a schopnosti. Ukázalo sa, že Iäduen sa okrem kúzelníctva venoval aj šermu, konkrétne starému elfskému štýlu dvoch čepelí, ktorý sa mu zapáčil. Ale keďže sa mu nechcelo stať sa učiteľom, alebo vstúpiť k niekomu do služieb, vrátil sa teda do sveta.

O pár mesiacov stretol upíra Uriasa, ktorý sa k nemu pridal. Ani jeden z nich vtedy netušil, že tým sa zrodí jedna z najnebezpečnejších dvojíc na svete. Spoločne dokážu vyhladiť skoro čokoľvek. Práve preto si ich najímajú hlavne ľudia a trpaslíci, ktorí často bojujú s okolitými nepriateľmi. Iäduen s Uriasom sú častokrát schopní bez pomoci zlikvidovať malé armády orkov a podobných nepriateľov. Oni sami uprednostňujú keď môžu vyraziť na čele, pretože vtedy je najvhodnejšie použiť Iäduenove útočné zaklínadlá. Avšak aj bez použitia čarov sú veľmi nebezpeční, hlavne Urias, ktorý je doslova vraždiacim monštrom.

Iäduen je päť a štvrť stopy vysoký, váži zhruba stodesať libier. Má po plecia dlhé tmavohnedé vlasy, snedú pleť, žiarivo modré oči a šlachovité štíhle telo. Nosí magicky upravenú elfskú krúžkovú zbroj, kožené nohavice a nízke cestovateľské čižmy. Na rukách má čarovné náramenníky a za opaskom sa mu v pošvách ukrývajú dva meče. Iäduen je povahovo zdvorilý a pokojný, s ukľudňujúcim hlasom. Málokedy zvyšuje tón a nerád sa háda, no väčšinou si aj tak stojí za svojim názorom, nech si vraví kto chce, čo chce. Uvedomuje si rozsah svojich magických schopností a práve preto je v ich používaní opatrný, málokedy ich použije zbrklo. V bojových schopnostiach o troch zaostáva za svojím priateľom, vynahrádza si to niekoľkými podpornými kúzlami a hlavne svojim potenciálom deštrukčných i pomocných zaklínadiel. Často nosí v rakve spiaceho Uriasa v jeho vaku, pokiaľ cestujú počas dňa.

IÄDUEN ARETHIL CR 17

Male Elf Wizard 11/Fighter 6
CG Medium humanoid(elf)
Init +5 Senses Spot +17 Listen +17
Languages Common, Elven, Draconic, Sylvan
----
AC 24, touch 15, flat-footed 19
hp 83 (17HD) DR 5/adamantine
Fort +12, Ref +11, Will +11
Speed 20 ft. (4 squares)
Melee Iaduen's Wolf +15/+10 (1d8+7 +1d6 cold /19--20 x2) and Breeze Blade +13/+8/+3 (1d8+4/18--20 x2) or
Melee Iaduen's Wolf +13 (1d8+7 +1d6 cold /19--20 x2) and Breeze Blade +13 (1d8+4/18--20 x2)
Base Atk +11; Grp +13
----
Wizard spells prepared (CL 15):
6 - Chain Lightning(2), Disintegrate(2), Greater Heroism
5 - Break Enchantment(2), Hold Monster, Telepathic Bond, Teleport, Wall of Force
4 - Detect Scrying, Dimension Door, Fire Shield, Ice Storm(2), Stoneskin, Wall of Ice
3 - Dispel Magic, Displacement, Fireball, Haste, Nondetection, Slow, Water Breathing, Wind Wall
2 - Alter Self, Glitterdust, Mirror Image, Protection from Arrows(2), Scorching Ray(2), Spider Climb
1 - Detect Secret Doors, Endure Elements, Expeditious Retreat, Feather Fall(2), Identify, Shield, True Strike
0 - Arcane Mark(2), Detect Poison(2), Light, Mage Hand, Mending, Prestidigitation(2)[br]
----
Abilities Str 14, Dex 20, Con 16, Int 18, Wis 13, Cha 15
SQ Elf traits, Scribe Scroll, Summon Familiar
Skills Concentration 18(15), Climb 7(5), Handle Animal 12(10), Jump 16(15), Knowledge(arcana) 19(15), Listen 17(15), Ride 10(5), Spot 17(15), Swim 12(10)
Feats Combat Expertise, Combat Reflexes, Dual Strike*, Improved Two-Weapon fighting, Practised Spellcaster**, Silent Spell, Still Spell, Two-Weapon Defense, Two-Weapon Fighting, Weapon Focus(longsword), Weapon Specialization(longsword)
Possessions Blessed Book, Bracers of Defense +2, Breeze Blade, Iäduen's Elven Chainmail +1, Iäduen's Wolf, Traveller's Outfit
----
FAMILIAR: Iusus
Male Weasel
N Tiny Magical Beast
Init +2 Senses Spot +18 Listen +18
----
AC 20, touch 14, flat-footed 18
hp 41 (1/2 HD)
Fort +9, Ref +8, Will +11
Speed 20 ft. (4 squares), climb 20 ft.
Melee Bite +16 melee (1d3–1)***
Base Atk +11; Grp -1
----
Abilities Str 3, Dex 15, Con 10, Int 11, Wis 12, Cha 5
SA Attach
SQ Deliver touch spells, Empathic Link, Low-light Vision, Scent, Share Spells, Speak with master, Speak with animals of its kind, spell resistance 16
Skills Balance +12, Climb +10, Hide +11, Move Silently +8, Spot +18
Feats Agile, Improved Evasion, Weapon Finesse
*tento feat je z príručky Complete Adventurer
**tento feat je z príručky Complete Divine
***Iusus je permanentne očarovaný kúzlom Greater Magic Fang


Breeze Blade keen silvered longsword +1
Čepeľami vánku sa nazývajú meče, ktoré boli vykované z alchymického striebra za pomoci vzdušného elementála. Vyzerajú krehko, ale napriek tomu smrtiace. Ich čepele sú bledé a nelesknú sa, ale keď niekto meč podrží proti slnku, alebo jasnému a silnému zdroju svetla, čepeľ je priesvitná s matne rozpoznateľným obrysom. Iaduen získal svoju čepeľ ako dar od jedného elfského princa.

Iäduen's Elven Chainmail +1 AC 5, Max DEX bonus +7, AC Penalty 0, Arcane Spell Failure 10%; Damage Reduction 5/adamantite
Pri návšteve elfského dvora mal Iäduen možnosť spoznať elfského zbrojára, špecialistu na mitrilové zbroje elfov. Spoločne sa im podarilo vytvoriť tento vzácnejší kúsok. Vďaka Iäduenovej mágii je zbroj volnejšia, pričom jej tvrdosť dosiahla veľmi vysokej úrovne, zbroj spoľahlivo prerazí jedine adamantitová zbraň. Jej jedinou nevýhodou je, že zaťažuje pohyb rovnako ako obyčajná krúžková zbroj.

Iäduen's Wolf frost brand longsword +3
Tento meč stvorili spoločnými silami najvyšší majster kováč trpaslíkov z Medenej hory a Iäduen, na elfovu žiadosť (a samozrejme za tučnú odmenu cenných predmetov, čítajúcu v prepočte 30000 zlatých). Meč má rukoväť z mitrilu, ktorej dominuje nádherná rytina hlavy snežného vlka a čepeľ zo zliatiny mitrilu s diamantovým prachom, ktorá v chladnom prostredí (pod nulou) matne žiari (nie je možné žiaru zrušiť), chráni majiteľa pred ohňom (pohlcuje prvých 10 bodov ohnivého zranenia) a uhasí nemagický oheň v okolí. Môže dokonca zrušiť dlhotrvajúce ohnivé kúzla (dispel check 1d20 +14 proti kúzlu), ale nie okamžité. Na povel "Mesiac žiari!" sa čepeľ zahalí rúchom chladu (ktoré neubližuje majiteľovi) a pôsobí dodatočné zranenie chladom. Nakoniec môže zbraň na povel "Zavy!" dvakrát denne na cieľ do vzdialenosti 30 stôp vystreliť ľadový paprsok (ranged touch attack), ktorá pri úspešnom zásahu udelí 4d6 chladného zranenia.

Urias Lorman
Urias pochádza z nižšieho šľachtického rodu Lormanovcov. Jeho rod sa vyznačuje hlavne tým, že jeho členovia sú vynikajúci rytieri, vojvodcovia a generáli. Preto bol chlapec odmalička vedený k adekvátnej činnosti, hlavne boju s kontaktnými zbraňami, jazde na koni a štúdiu vojenskej taktiky. Okrem toho sa musel naučiť jazyky trpaslíkov a elfov, pretože sú najčastejšími spojencami ľudí v boji. Jeho osobným učiteľom sa stal jeho strýko Ian, ktorý bol majstrom boja s dvoma zbraňami a vynikajúcim taktikom. Cvičil Uriasa v tomto štýle a potešilo ho, keď videl chlapcovo nadanie v tomto smere. Avšak okrem pozoruhodnej obratnosti disponoval Urias aj nadpriemernou silou, inteligenciou, intuíciou, zmyslami a mal takú sebe vlastnú charizmu, jeho slabosťou bola chabá fyzická odolnosť. Práve preto v očiach jeho otca nebol práve najlepším synom. Navyše chlapcove tendencie povedať otvorene čo si o kom, či o čom myslí, mu spôsobovali problémy. Kto to už len videl, aby šľachtic a tobôž nie budúci vojak a veliteľ kritizoval príkazy, dával rady starším a odmietal robiť to, čo sa mu protivilo? Otec bol z toho na nervy, ale mladíka pred oficiálnym vyhostením z rodiny zachránilo napokon prijatie do žoldnierskej družiny.

Počas štyroch rokov pôsobil v spomínanej družine a časom sa prestal orientovať iba na bojové schopnosti, zapáčili sa mu schopnosti rôznych banditov, zlodejov a iných tulákov. Naneštastie jeho členstvo v nej sa skončilo, keď padol za obeť upírke, ktorú mali za úlohu zlikvidovať. Jeho nemŕtva pani sa nedočkala nového sluhu, tak ako plánovala. Nečakala, že Urias sa prebudí hneď po pár hodinách a neoddane jej odtne hlavu jej vlastným mečom. Keď sa Urias spamätal, zistil, že sa stal upírom, no o mesiac na to sa dozvedel, že je ojedinelý prípad. Totižto nepremenil sa presne tak ako by mal, chýbala mu schopnosť manipulovať mysľou iných, ovládať zvery noci a dokázal sa premeniť len na obyčajného vlka a netopiera. Navyše sa stal skoro dvakrát rýchlejším než bol ako smrteľník.  Najpodstatnejšie pre neho bolo, že si zachoval ľudskosť, hoci sa odjakživa držal stranou od spoločnosti. Vyhľadal teda pomoc jediného z preživších členov družiny, o ktorom vedel, že by mu zbrklo neublížil, kúzelníka Ichilora. Ichilor sa síce nad stavom svojho teraz už bývalého kolegu začudoval, ale ochotne mu pomohol. Vytvoril pre neho špeciálny mech, vďaka ktorému Urias nepotrebuje sať krv z iných živých bytostí.
Ešte niekoľko rokov žil ako tulák, dokým nenatrafil na elfského bojového mága Iäduena z rodu Arethil. Bol jedným z mála, ktorí ho dokázali akceptovať takého, aký je a preto Urias navrhol, že sa k nemu pridá. Iäduen súhlasil a tak vzniklo dnes legendárne vyvražďovacie duo.

Urias je vyše päť a pol stopy vysoký (presnejšie 5,7 stôp) a váži stopäťdesiatštyri libier. Má po lopatky dlhé havranie čierne vlasy, skoro až mŕtvolne bledú pokožku, krvavočervené oči a štíhlu postavu. Nosí elfskú krúžkovú košeľu, čierne kožené nohavice a vysoké čižmy. Za obyčajným koženým opaskom vysia dve pošvy s jeho mečmi. Cez plece máva prehodený svoj mech a magický batoh. Povahovo je dosť tichý a odmeraný, avšak s príťažlivou tajomnou aurou. Nikdy si nenechá ujsť príležitosť na sarkastické, alebo cynické poznámky a nikdy nereaguje na posmešky, urážky, či narážky, nepotrpí si na reputáciu. Má šiesty zmysel na povahy a správanie iných, niekedy to pôsobí akoby vedel čítať myšlienky, a neľudsky dobrý zrak a sluch. Občas sa rád "predvádza" tým, že sa znenazdajky spustí zo stropu, zhmotní niekomu za chrbtom z hmlistej formy a podobne. Odkedy má magický vak, už nemusí svoju rakvu nosiť, ale radšej ju uchováva v ňom, pričom ak s Iäduenom cestujú počas dňa, tak celkom prakticky odpočíva v rakve vo vaku a ten nesie Iäduen. Príležitostne si rád "cucne", no nikdy nie z nevinných, viac-menej preto, lebo by si tým spôsobil problémy s Iäduenom a na druhú stranu, za tú dlhú dobu si na troliu krv zvykol. V boji spolieha na rýchlosť, reflexy, intuíciu a taktiku, čo mu však nebráni vtrhnúť do najväčšieho chumlu, pokiaľ si je istý, že to jeho regeneračné schopnosti, obratnosť a upíria odolnosť zvládnu. Urias má fyzicky ani nie tridsať, ale ako upír strávil už vyše dvadsať rokov. K Lormanovcom sa nehlási, hoci meno rodu používa naďalej, čo u tých, ktorí jeho rod poznajú, vyčarúva nechápavé pohľady na tvári.

URIAS LORMAN CR 20*

Male Vampire human Fighter 4/Rogue 10
CN Medium undead (augmented humanoid)
Init +10 Senses Spot +20 Listen +20
Languages Common, Elven, Dwarven
----
AC 29, touch 19, flat-footed 29
hp 91 (14HD) DR 10/silver and magic
Resistance cold 10, electricity 10
Fort +8, Ref +17, Will +7
Speed 50 ft. (10 squares)
Melee Spellbane +19/+14 (1d8+9/19--20 x2) and Alamar's Blade +17/+12/+7 (1d8+5/19--20 x2) or
Melee Spellbane +19 (1d8+9/19--20 x2) and Alamar's Blade +17 (1d8+5/19--20 x2) or
Melee Slam +15 (1d6+4 plus energy drain)
Base Atk +11; Grp +19
----
Abilities Str 19, Dex 22, Con -, Int 12, Wis 15, Cha 18
SA Blood Drain(1d4 Con/round), Energy Drain(2 negative levels), Sneak Attack +5d6
SQ Alertness, Alternate Form(bat, wolf), Combat Reflexes, Damage Reduction (10/silver and magic), Darkvision 60 ft., Evasion, Fast Healing (5), Gaseous Form, Improved Evasion, Improved Unarmed Strike, Improved Uncanny Dodge, Lightning Reflexes, Sneak Attack +5d6, Spider Climb, Trapfinding, Trap Sense +3, Turn Resistance (+4), Uncanny Dodge, Undead Traits
Skills Bluff 12(0), Climb 11(7), Disable Device 13(10), Escape Artist 9(3), Handle Animal 7(3), Hide 14(0),  Intimidate 11(7), Jump 16(12), Listen 20(10), Move Silently 14(0), Ride 10(4), Search 14(3), Sense Motive 20(10), Spot 20(10), Tumble 15(8), Use Rope 11(5)
Feats Blind-Fight, Combat Expertise, Dual Strike**, Endure Sunlight*** Improved Two-Weapon fighting, Quick Draw,  Two-Weapon Defense, Two-Weapon Fighting, Weapon Focus(longsword), Weapon Specialization(longsword)
Possessions Alamar's Blade, Bag of Holding (type II), Elven Chain shirt, Spellbane, Traveller's Outfit, Urias' Bloodskin
*Uriasova nebezpečnosť oveľa vyššia, pretože je nedokonalý upír
** tento feat je z príručky Complete Adventurer
*** tento feat je z príručky Libris Mortis


Urias' Bloodskin
Tento na pohľad obyčajný mech na vodu je jeden z výtvorov kúzelníka Ichilora, jedného z členov Uriasovej bývalej družiny. Je naplnený krvou trolla a očarovaný zaklínadlami, ktoré zabezpečujú, aby v mechu vždy zostala aspoň kvapka krvi a posilujú regeneračnú schopnosť krvi. Vďaka tomu má Urias pri sebe vždy poruke čerstvú krv, hoci neveľmi chutnú, ako sám tvrdí. Málokto si všimne, že mech má na remeni malinkým elfským písmom vyryté Uriasovo meno.

Elven Chain shirt AC 4, Max DEX bonus +7, Armor Check penalty 0, Arcane Spell Failure Chance 10%
Túto nádhernú elfskú krúžkovú košeľu z mitrilu ukoristil Urias ešte ako podiel pokladu z dobrodružstiev s družinou.

Spellbane longsword +3; 3/day Dispel magic
Spellbane kedysi patril jednému džinovi, avšak Urias mu ho ukradol, alebo ako on tvrdí, požičal si ho, pretože džin ho nepotreboval. Spellbane dokáže trikrát denne použiť magickú silu na rušenie čarov. Meč sa vzhľadom podobá na obyčajný, ale stredom čepeľe sa od rukoväti až po špičku tiahne cikcakovitá rytina smaragdovej farby.

Alamar's Blade longsword +1, +3 against ethereal and incorporeal creatures
Alamar bol údajne obyčajný kováč, ktorého pripravil o život jeho konkurent. Duch kováča potom strávil poslednú hodinu pred odchodom vo vyhni, kde dokončil svoj posledný rozrobený meč. Týmto čepeľ získala magickú schopnosť zasiahnuť aj nehmotné. Meč vyzerá na pohľad úplne obyčajne, ale po zotmení je čepeľ priehľadná, navyše každý, kto vie zaobchádzať s dlhým mečom, pocíti ľahkosť a vyváženosť, v takýchto rukách je Alamarova čepeľ považovaná za ľahkú zbraň. Urias ho získal od svojej bývalej upírskej pani.


Naposledy upravil Aeris dňa Pi. 26. Jan 2007, 12:28, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ Facebook  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2814
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To aj niekto cita?

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
To aj niekto cita?

tvoj prispevok  :lol:

ale mi sme tu za tých zlých a malo RPG orientovaných, tak nekazme temu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
To aj niekto cita?


Predstav si, že áno.  :) Inak vás upozorňujem, že ďalšie viac-menej OT posty v tejto téme už neprežijú.


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15686
Body: 306
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
To aj niekto cita?


Toto je vskutku hodnotny prispevok. Navrhujem preliezt vsetky temy v Kniznici literarnych experimentov a vlozit tam tento vyrok.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun