HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Daelkyr po sebe zanechali niekoľko jaziev, ktoré hyzdia tvár Eberronu. Avšak existujú tí, ktorí sa ich snažia zo všetkých síl odstrániť, a jedným z nich je aj on...

Kaelan pochádza z klanu takzvaných Čepeľových tanečníkov sídliacich v okolí Pylas Maradalu. Narodil sa v čase, keď už jedenásť rokov (905 YK) zúrila Khorvairom vojna a valenarskí elfovia ešte veľa neznamenali a preto zažil svojich druhov v tom najagresívnejšom svetle. Odmalička bol vedený k boju a naučil sa jazdiť na koni, napriek tomu, že nejakou záhadou nemal rád kone už od narodenia, on sám to opísuje ako nepríjemný pocit zhnusenia. Keďže teda nebol zrovna najlepším jazdcom, u svojho klanu bol skôr niekým "do počtu", hoci jeho zručnosť s tradičným valenarským dvojitým šamšírom bola medzi najmladšími elfami jednou z najlepších. Chlapec mal však nezvyčajnú tendenciu rozmýšľať nad ich kultúrou a vierou, či pravidlami. To ho čoraz viac vzďaľovalo od ostatných mladých elfov, pretože si nemyslel, že ich predkovia porazili obrov len preto, aby sa následne stali podobnou hrozbou pre Khorvaire. Mal síce rád boj, ale honbu za mocou považoval za nezmyselnú. Kaelan veril, že poslaním pravého bojovníka je chrániť a nie dobývať. Urobil však osudnú chybu, keď svoje myšlienky otvorene prezentoval svojmu otcovi Thailovi. Hrdý valenarský jazdec Thail nezniesol takéto zneuctenie predkov a viery, vyhostil syna z klanu, pričom mu nezabudol povedať, že odteraz už nie je výtaný u valenarských elfov a že ho bez váhania zabijú, keď sa k nim ešte raz priblíži. Šokovaný Kaelan, ponechaný napospas stepiam iba so svojími osobnými vecami a koňom, ktorý už napohľad pôsobil biedne, akoby bol už len niekoľko dní pred smrťou, sa musel rozlúčiť so svojím dovtedajším životom. Mal vtedy iba päťdesiattri rokov a nevediac kam ísť, zamieril do Ravar Oriothu, Džungle Šamšírov, dúfajúc, že sa tam ukryje pred valenarskými jazdcami. Kaelan sa odmalička vedel dobre prispôsobiť okoliu, ale v kútiku duše vedel, že pláne a púšť sú trochu príliš pusté na to, aby sa tam cítil dobre. Preto sa mu v džungli celkom zapáčilo a strávil v nej päť mesiacov, dokým raz na južnom pobreží džungle nezbadal loď. Podvedome pocítil vlnu nadšenia a rýchlo založil čo najväčší oheň aký len dokázal, aby upútal pozornosť posádky, dúfajúc, že mu pomôžu. Lodivod napokon plamene zbadal a kapitán lode bol zvedavý, čo robí obrovská vatra na okraji džugle. Ukázalo sa, že je to valenarský mladík, podľa tradícií ešte stále dieťa, ale fyzicky i mentálne už dávno dospelý muž. Kaelan zistil, že jeho záchrancovia sú aerenalskí elfovia na spätnej obchodnej ceste z Pylas Madaru. Po chvíli presviedčania zo strany mladíka, lodivoda a niekoľkých členov posádky, kapitán odsúhlasil jeho prítomnosť na palube, pod podmienkou, že si "cenu" plavby odpracuje pomáhaním posádke.

Konečne v Korranbergu sa Kaelan zoznámil s trpaslíckym divotvorcom, ľudskou čarodejkou a tváromeňkyňou, ktorej nikdy nedokázal poriadne dôverovať. Táto banda
postupne docestovala až na územie Eldínskych končín, kde druidské sekty a strážcovia hraníc len nedávno vyhlásili nezávislosť. A tu sa pre Kaelana začal nový život pod stromami Týčiaceho lesa. Opustil družinu dobrodruhov, aby sa mohol usadiť v týchto (v jeho očiach) nádherných končinách, kde zo všetkého prúdila čistá starobylá sila prírody, skoro vôbec nedotknutá vojnou a "umelou" mágiou. Čoskoro ho vyhľadali druidi, strážci brány, ktorí zmýšľanie tohto nového obyvateľa uvítali a dovolili mu zložiť skúšku hraničiarov brány, počas ktorej Kaelan odhalil mnohé zverstvá, ktoré po sebe démoni daelkyr zanechali. Jeho bojovný duch sa zaprisahal vymazať tieto odporné nestvory z povrchu Eberronu. Z tohto valenarského hraničiara, ktorý medzi prevažne orkskými strážcami prírody pôsobil nemiestne, ba až na smiech, sa stal prvotriedny lovec nestvor, nemŕtvych a démonov. Môžete ho nájsť prakticky v ktorejkoľvek časti Khorvairu, v ktorej sa vyskytujú podobné príšery, ale najpravdepodobnejšie v lese Eldínu.

Kaelan je na elfa pomerne vysoký (päť a pol stopy) a váži stodesať libier. Má krátke čierne vlasy a snedú pokožku. Na hlave nosí čiapku z vystuženej kože s rovnakými rúškami (teda až na to, že sú zelené a nie biele), aké majú klasické valenarské turbany, preto mu prakticky vidno iba svetlohnedé jastrabie oči. Nosí elfskú krúžkovú zbroj a na nej ešte ľahký tmavohnedý kabát, pripomínajúci varkoč so širokými rukávmi. Na chrbte nosí skladaný dlhý luk, spolu s tulcom šípov a z ruky skoro nikdy nedá svoj milovaný dvojitý šamšír. Má deväťdesiattri rokov (998 YK).

Kaelan je rozporuplnej povahy, na jednej strane je tu jeho tendencia premýšľať, taktizovať, hodnotiť a prispôsobiť sa, a na druhej bojovný a zúrivý valenarský duch i cit pre česť. V jednej chvíli je to rozvážny stopár, aby vzápätí na to prudko zaútočil na svoju odpornú korisť. Vďaka prostrediu, v ktorom vyrastal, jeho vyhosteniu a nakoniec aj prirodzenej uzavretosti do seba, nie je Kaelan v komunikácii práve zdatný, naopak, skôr uvíta prítomnosť zvieraťa, než ľudskej či podobnej bytosti. Siko, jeho verný šedohnedý vlk by vám čo-to o ňom prezradil, pravdaže, to by ste sa s ním museli vedieť zhovárať ako Kaelan. Kaelan sa snaží vždy dodržať svoje slovo a hlavne svoj celoživotný sľub vyhubiť ohavné neprirodzené bytosti z Eberronu. A hoci je to veľký samotár a individualista, vždy ochotne príjme pomoc v boji proti nim, no akúkoľvek inú ponuku (skoro) vždy odmieta. Má silný pud ochrancu, čo sa týka Eldínu, ale i prírody Eberronu ako takej a iných súdi podľa postoja k okoliu, najmä prírode.

Kaelan ako bojovník a lovec od prírody neváha spory riešiť priamym konfliktom, ako slovným, tak aj fyzickým. Preferuje boj nablízko, v ktorom s pomocou jeho dvojitého šamšíru rozsieva smrť, ale dokáže nepriateľov vystrielať, pokiaľ to už naozaj inak nejde. Kto raz videl ako masakruje dolgauntov, či dolgrimov, zostane stáť v úžase, pri pohľade na svištiace ohnivé kolesá tvorené šamšírom, ktoré vzdialene u niekoho vyvolajú obraz tanca smrti.

Kaelan Jaeldira CR 14

Male Valenar Elf Ranger 9/Gatekeeper Eldeen Ranger 5
NG Medium humanoid(elf)
Init +7 (+2 if Ohnivý vietor is in hand at the start of combat) Senses Spot +19 Listen +19
Languages Common, Elven, Sylvan
----
AC 20, touch 14, flat-footed 17
hp 92 (14HD+28)
Fort +12, Ref +13, Will +6
Speed 30 ft. (6 squares)
Melee full attack Ohnivý vietor +15/+10/+5 (1d6+3 +1d6 fire/18--20 x2) and Ohnivý vietor +15/+10 (1d6+3 +1d6 fire/18--20 x2) or
Melee dualstrike 2x Ohnivý vietor +13 (1d6+3 +1d6 fire/18--20 x2) or
Melee Ohnivý vietor +17 (1d6+4 +1d6 fire/18--20 x2)
Ranged composite longbow +17/+12/+7 (1d8+2/ x3) or
Ranged composite longbow +17 (1d8+2/ x3)
Base Atk +14; Grp +16
----
Ranger spells prepared (CL 4):
2 - Barkskin
1 - Endure Elements, Longstrider
----
Abilities Str 14, Dex 16, Con 14, Int 13, Wis 14, Cha 8
SQ Animal Companion, Combat Style, Darkvision 60ft., Elf traits, Evasion, Favored enemy aberrations +4, Favored enemy outsiders[evil] +2, Favored enemy undead +4, Hated Foe, Improved Combat Style, Resist Corruption, Slippery Mind, Swift Tracker, Wild Empathy, Woodland Stride
Skills Handle Animal 9(10), Hide 18(17), Knowledge(geography) 14(13), Knowledge(nature) 17(14), Listen 19(15), Move Silently 18(17), Ride 6(1), Spot 19(15), Survival 19(17)
Feats Blind-Fight, Combat Expertise, Dual Strike*, Endurance(R), Improved Initiative, Improved Two-Weapon Fighting(R), Track(R), Two-Weapon Fighting(R)
Possessions 20 arrows, composite longbow(Str bonus +2), +1 elven chainmail, identification papers, Ohnivý vietor, ring of protection +1, traveling papers, traveller's outfit
----
ANIMAL COMPANION: Siko
Male Wolf
N Medium Animal
Init +3 Senses Spot +3 Listen +3
----
AC 17, touch 13, flat-footed 14
hp 30 (4 HD+12)
Fort +7, Ref +7, Will +2
Speed 50 ft. (10 squares)
Melee Bite +5 melee (1d6+2)
Base Atk +3; Grp +5
SA Trip
----
Abilities Str 14, Dex 16, Con 16, Int 2, Wis 12, Cha 6
SQ evasion, link, low-light vision, share spells, speak with master, scent
Skills Hide +4, Listen +3, Move Silently +5, Spot +3, Survival +1**
Feats Track, Weapon Focus(bite)
Tricks Attack, Come, Defend, Fetch, Guard, Heel, Stay, Track
(R)bonusová odbornosť hraničiara
* táto odbornosť je z príručky Complete Adventurer
** vlci majú +4 rasový bonus pri stopovaní čuchom


Ohnivý vietor +1 burning valenar double scimitar
Tento krásny dvojitý šamšír s rytinami v tvare plameňov na čepeliach dostal ako dar od jedného mága zo Zilarga, ktorému v Týčiacom lese zachránil život. Hoci Kaelan nič nežiadal, pretože to bral ako samozrejmosť a svoju povinnosť, mág sa za ním o pár týždňov vrátil, aby mu z vďaky dal jeden zo svojich výtvorov. Kaelan spočiatku rázne odmietal, no napokon privolil, potom ako si šamšír vyskúšal a dozvedel sa, že je s ním zviazaný ohnivý elementál.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15686
Body: 306
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja celkom nerozumiem, na co je z hladiska fluffu a celkovej kompozicie postavy tych 14 levelov. Podla mna by sa postava dala vystavat na piatej urovni a nic by sa nestalo.

Takto to vyzera, ze ma levely len kvoli tomu, aby mal levely.

Ako sa stal eldeenskym rangerom?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aureon buď pozdravený!

Keďže som sa ako dopisovateľ Šarnského Vyzvedača pred niekoľkými mesiacmi zúčastnil na poznávacej výprave eberronským juhovýchodom, ktorej stredobodom bol pokus o zdokumentovanie a lepšie pochopenie kultúry bojovných elfov z Valenaru, zvaných tiež „Hrdí bojovníci“, nedá mi inak, než prispieť svojou trochou a vyjadriť názor na životný príbeh, na týchto stránkach predostretý.

S ohľadom na stúpajúcu popularitu takzvaných „ísternov“ alebo „valenariek“ medzi brelskou mládežou, ako aj rastúci význam tohto militantného štátu na khorvairskej politickej scéne považujem otvorenú diskusiu a snahu o hlbšie pochopenie ducha Valenar za kľúčové pre ktoréhokoľvek vzdelanca západu. Dovoľte mi teda poodkryť zopár myšlienok, výhrad k prečítanému, návrhov, rád, ako lepšie priblížiť tento fascinujúci ľud, ktorý som mal v poslednej dobe tú česť bližšie spoznať (na tomto mieste chcem poďakovať Dailianovi Tosandrimu, môjmu sprievodcovi myslením Valenar a vernému spoločníkovi na onej náročnej ceste) a jeho individuality širokej verejnosti.

Kaelanovo zhnusenie koňmi mi pripadá vskutku mimoriadne až nepatričné (najmä vzhľadom na jeho lásku k zvieratkám), akoby sa autor snažil nájsť nejaké odôvodnenie ako sa zbaviť koňa, keďže mu jazdecký boj a veci s tým súvisiace očividne nezapadajú do koncepcie charakteru. Nač sa však uchyľovať k takým východiskám, keď elegantnejšie riešenie je na dosah – Kaelanov predok, elfský hrdina prisúdený pri narodení dieťaťu, a teda paradigma jeho správania sa, jednoducho koňa v boji nepoužíval a teda ani tradícia nevyžaduje nič podobné od ustaraného Kaelana.

Iste mi dáte za pravdu, že obraz Valaes Tairn ako neľútostnej kavalérie je v mysliach civilizovaného sveta tak hlboko zakorenený, že nieto dôvodu ho viacej rozvíjať

Kaelan istotne nemusel byť odstrčeným elfom do počtu, Valenar vedú aj partizánsky spôsob vojny, kde týždne chodia po horách a teda jazda nie nutnosťou.

Následne, ak smiem podotknúť, pôvod Kaelanovej duchovnej vzbury mi nepríde, vzhľadom na valenarskú tradíciu, úplne zdôvodnený. Honba za mocou je to posledné, čo charakterizuje týchto elfov. Určite so mnou budete súhlasiť, ak budem tvrdiť, že im ide o napodobnenie a uctenie si činov dávnych obrobijcov a iných hrdinov a vytúženým cieľom je vedenie obrannej vojny na pôde Valenaru proti mnohonásobnej presile, ktorá prinesie predkom tú najväčšiu satisfakciu.

Čo prinútilo Kaelana vykašľať sa na oddetsva vštepované tradície? Nebolo by výhodnejšie bližšie objasniť, čo bol jeho predok zač a od toho odvodiť jeho motivácie?

Nesúhlas so spôsobmi svojich druhov mohol mať hlbšie korene – možno bol na Aerenale obklopený jedincami, čo mali blízko k druidskej tradícii, možno nedokázal vychádzať so svojimi druhmi, lebo mal vždy bližšie k zvieratám (miloval svojho koňa, ale ten možno neskôr zhynul – Val. tátoša ťažko nahradiť) a bol silný individualista, možno jeho predok bol stelesnením cti a Kaelan nemohol strpieť, že kráľ Vadalia zradil Cyre...

Vyhostenie Kaelana, čo isto uznáte, je málo uveriteľným – keďže Valenar nie sú bezvýhradne bezohľadnou vojenskou juntov, krvilačnou „hordou gnollov“ apod., ideál spravodlivého ochrancu (Kaelanov ideál) je úplne v súlade s ich tradíciami. Spravodliví bojovníci existovali aj v dobách Xen’driku a ich napodobňovanie určite nie je nezvyklým, ba ani trestuhodným javom, ako ním nie je ani odpor k autoritám – ich spoločnosť je prekvapivo slobodná, voľná a malé skupinky podobne zmýšľajúcich mladíkov, odčlenených od bánd s inou filozofiou, križujúce Púšť čepelí, nie sú ojedinelým zjavom.

Čo ak dôvodom jeho ostrakizácie bola skôr ľahostajnosť, neúcta k predkom? Ak sa spreneveril svojim hodnotách, starešinovia mu mohli odobrať predka a tým pádom by sa dostal na okraj spoločnosti.

Valaes Tairn nie sú bezvýhradne púštnymi nomádmi – vo Valenare žijú len kratulinko a dovolím si tvrdiť, že v ich rovníkovej domovine je rôznorodé prostredie (džungľa, step,...), takže les by im istotne nemal byť cudzí.

Kaelan je rozporuplnej povahy, na jednej strane je tu jeho tendencia premýšľať, taktizovať, hodnotiť a prispôsobiť sa... To je v mojom ponímaní  charakteristické pre Valenar všeobecne, pretože kvôli svojej slabšej stavbe a malému počtu musia spoliehať skôr na vlastný rozum, než na neuvážlivé útoky hrubou silou. Nemyslím, že by práve toto bolo to, čo má Kaelana od jeho súkmeňovcov odlíšiť.

Čo ak je to úplne naopak? Čo ak Kaelanovi bojová zúrivosť zatemňuje myseľ natoľko, že nedokázal vychádzať s druhými? (V tom prípade by však mal levely barbara, nie hraničiara)

Ako vedel jeho kamarát mág vytvoriť typicky valenarskú zbraň?

Bolo by zaujímavé zistiť, že Kaelanov predok bol jedným z mizivého počtu elfov, čo v službách (alebo nezávisle od) Dhakaanskeho impéria bojovlai proti invázii daelkyr v dávnej minulosti. Z toho by vyplynula aj úplne prirodzená motivácia pre Kaelana.

Na 14. úrovni je Kaelan nepochybne jedným z najsilnejších bojovníkov, čo chodili lesmi Eldínu v posledných desaťročiach (ak nie tým najsilnejším) a pravdepodobne o ňom koluje celá séria legiend... Je však viac ozaj viac? Level osem znie rozumnejšie (R5/GER3), stavia ho schopnosťami nad svojich ex-súdruhov, nerobí z Kaelana Khyberom-otriasajúcu-supersilu, ale stále ho ponecháva extrémne zdatným bojovníkom, postrachom zatúlaných aberácii. V každom prípade by nebol úplným omylom ani 4., 5.level, teda úroveň bojovej elity, ktorou Valaes Tairn sú.

Bez ohľadu na vyššie uvedené si nesmierne vážim podobnú i akúkoľvek inú osvetovú činnosť, ktorá poodhaľuje čo-to z tajov Eberronu pre bežného obyvateľa Piatich Národov a autorovi držím palce v ďalšej (nepopierateľne inšpiratívnej) tvorbe.

Nech vás sprevádza Pútnik! (May the Traveler be with you! )

_________________
Here's looking at you, kid.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15686
Body: 306
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uz len rozsah textu mi brani k tomu dodat nieco dalsie.

(Som zvedavy, kedy sa zbehnu hnidopichovia ;-))

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun