HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Životopis
Pred povznesením
Kyuujin len nerád spomína na svoje detsvo a to, čo sa stalo predtým, než bol obdarený Mesačnou Esenciou. On a jeho otec (matka zomrela pri pôrode) dlhé roky žili v taige na sever od Cheraku, živiac sa predajom koží ulovenej zveri. Avšak jedného dňa sa do ich oblasti prisťahoval barbarský kmeň, ktorý nebol vonkoncom priateľský, lov zveri sa stal priveľmi nebezpečný a preto lovec s chlapcom opustili svoju starú chatrč a vydali sa, ako už mnohokrát predtým, na juh do Cheraku. No tentokrát neprišli predať úlovky, ale nájsť tu nový domov, či už len prechodne, alebo natrvalo. Otcovi sa podarilo zamestnať u starého koželuha, kde svoje zručnosti vymieňal za obstojný peniaz, zarábal dosť na to, aby mohol syna poslať na dva roky do školy, kde sa naučil čítať a písať a nabral trochu tých základných znalostí.
Keď Kyuujin zažíval svoje sedemnáste leto, do Cheraku zavítal kapitán Davius, dedič krvi ohnivého draka, so svojou čerstvou korisťou, hlavou náčelníka barbarského kmeňa, ktorý nedávno začal otravovať v blízkosti mesta. Napochodoval so svojím oddielom priamo do stredu mesta, kde hlavu napichol na kopiju a slávnostne ohlásil svoje víťazstvo. Neskôr do dielne Kyuujinovho otca doniesol jeden z kapitánovych vojakov tie najlepšie ukoristené kožušiny, z ktorých mal koželuh vyhotoviť čo najlepší kožuch pre kapitána. Nanešťastie sa kapitánovi výsledok jeho práce nepáčil a potrestal koželuha neľudsky silným kopancom, ktorý Kyuujinovho otca úplne zaskočil a rozdrtil mu hrudník. Chlapec sa okamžite vrhol vpred k otcovi a so slzami v očiach zasypal Davia tými najhoršími urážkam aké len poznal a svoj prejav doplnil záverečným vrhnutím otcovho loveckého noža. Davius sa nožu ľahko uhol, ale toto bola pre neho posledná kvapka, kapitán nechal prepuknúť svoj blčiaci hnev. Kyuujin zaraz zmĺkol a na jeho tvár sa okamžite naplnila hrôzou, keď k nemu kapitán kráčal obklopený niekoľko metrov vysokým ostrým plameňom plným nenávisti. Kyuujin sa snažil utiecť, ale verní vojaci fagana obkľúčili a zahnali do slepej uličky, kde si ho kapitán náležite vychutnal. Stačilo mu len vytasiť plamenný meč a Kyuujinove vlasy zbeleli a vzápätí všetky vypadali, tak silná a surová bola kapitánová vôľa. Keď chlapec napokon omdlel od strachu, prikázal ho vyviesť z mesta a popraviť ho v taige ako bezbrannú zver.
Prešli skoro dva dni, keď sa Kyuujin napokon prebudil spútaný povrazmi na voze a obklopený poltuctom Dariovych vojakov, ktorí sa práve chystali dokončiť kapitánov rozkaz. No v tom okamihu sa rovno cez nich prehnal doslova vodopád čiernych motýľov, ktorý vojakov vážne dosekal, a kým sa stihli poriadne spamätať a uvedomiť si čo sa deje, útok sa zopakoval a poslal ich k zemi s ťažkými poraneniami a krvácaním. Zrazu sa na voze objavilo dievča v ťažkom plášti, z ktorého trčalo len niekoľko prameňov gaštanovo hnedých vlasov, len o niečo mladšie než Kyuujin a prerezalo mu povrazy. Kým sa stihol vôbec poriadne postaviť a poďakovať, dievča zmizlo, zanechávajúc v ňom akýsi čudesný pocit povedomosti. Ale to teraz nebolo podstatné, musel sa čo najrýchlejšie dostať do bezpečia. Našťastie ho o pár dní našla dvojica Mesačných, ktorí Kyuujinovi prezradili, že veštci nedávno predpovedali jeho povznesenie. Kyuujin tomu síce veľmi dobre nerozumel, ale vďačne sa nechal doprovodiť do bezpečia za veštcami.  

Povznesenie
Kyuujin strávil niečo vyše roka v spoločnosti malých skupiniek Mesačných Vyvolených prináležiacich Striebornému Paktu a hlavne pod neustálym dohľadom svojho majstra a učiteľa Šepkajúceho Rysa, ktorý zbožnoval doberanie si svojho učňa, ktorého vlasy boli snehobiele ako brada prastarého deda. Kyuujinovi sa jeho príprava na povznesenie celkom páčila, ale jeho myseľ pravidelne blúdila k spomienkam na ten osudný deň a na záhadné dievča, dúfal, že raz zistí, kto to je. A čoskoro sa tak aj stalo, pri svojom návrate z lovu (ktorý bol pre neho často tréningom) zazrel záblesky ostrého zlatavého svetla, siahajúce vysoko do neba. Plný zvedavosti sa svižne prikradol ku zdroju tohto fenoménu, mladej žene v svetlomodrej róbe a v ťažkom šedom plášti, s dlhými, zvlnenými, gaštanovohnedými vlasmi, ako s dýkou v ruke ustupuje pred troma hobgoblinmi, pričom ďalší traja ležali na zemi v kaluži krvi. ‚‚To je ona!‘‘ prehnalo sa mysľou Kyuujinovi a ďalej si pamätal len to, ako sa vrhol medzi nich a na hrudi zacítil prudké bodnutie. Keď sa prebral, skláňal sa nad ním Šepkajúci Rys a vysvetlil mu čo sa stalo. Keď Rys dorozprával, Kyuujinovi odľahlo, podarilo sa mu ju ochrániť, aj keď ľutoval, že sa prebral príliš neskoro. Mladá žena odišla skoro ihneď potom ako ho odniesli do jaskyne, poďakovala sa Šepkajúcemu Rysovi a darovala mu pre Kyuujina malý talizman na hojenie rán. Oslave na počesť jeho povznesenia, prejavom múdrych starších a veštcov a ceremónií prijatia Kyuujin nevenoval pozornosť, znovu cítil ten povedomý pocit, no tentokrát bol omnoho silnejší. Preto po zložení všetkých záverečných skúšok poďakoval majstrovi za jeho múdrosť a učenie a vydal sa za tajomným pocitom, smerom na juhovýchod. Trvalo to niekoľko dlhých týždňov, ale nakoniec predsalen našiel čo hľadal, v meste, ktoré dovtedy videl už niekoľkokrát, ale ani raz sa doň neodvážil vstúpiť – Nexus. Vďaka silnému neznámemu putu a inštinktu sa mu podarilo prekaziť prepad lovcov hláv a neznámu v plášti zachrániť po druhýkrát. Iris sa predstavila ako liečiteľka a  čarodejníčka, ktorá už skoro dva roky žila ako Slnečná Vyvolená. Jej cieľom je nájsť spôsob, ako zneškodniť prekliatia Vyvolených a zabrániť vzniku ďalšieho Uchvátenia. Kyuujin, teraz zreteľne cítiac magické puto medzi nimi dvoma, sa Iris ponúkol ako ochranca a pravá ruka.  

Od povznesenia
Odvtedy už ubehlo pätnásť rokov a za ten čas prerástlo ich spojenectvo do priateľstva, aby z toho napokon vykvitla láska. Spoločne prekonali mnoho prekážok, mimo iné aj jeden Dyvoký Hon, ale ich cieľ je stále v nedohľadne, preto sa občas radi primiešajú do rôznych záležitostí, ktoré upútajú ich pozornosť.

Opis:
Kyuujin je asi šesť stôp a dve palce vysoký, váži okolo stošesťdesiat libier a žije už tridsaťtri rokov. Má štíhlu a ľahkú postavu, ale svaly má dosť silné a je odolný, aj keď na to nevyzerá. Pleť má už odmalička bledú, ale zdravú, ako mnoho obyvateľov Severu. Má po pás dlhé, jemné, snehobiele vlasy a bystré, žlté líščie oči, ktoré sú jeho poznávacím znakom a preto si väčšina ľudí nikdy nepamätá ich farbu. Na čele má striebristý plný kruh a na chrbte, ramenách a píšťalách má strieborné tetovania, ktoré sa rozžiaria iba za pomoci Esencie, inak sú dokonale neviditeľné. Nosí pomerne voľné a jednoduché, šedé oblečenie obyčajného lovca, ktoré mu padne aj v Bojovej Podobe. Jeho anima žiari matnou striebristou farbou a v plnej sile dostáva podobu démonickej striebornej líšky. Kyuujin má na člena kasty Plného Mesiaca veľmi neobvyklú Duševnú Podobu – snežnú líšku, a aj jeho Bojová Podoba nie je oveľa väčšia a hrôzostrašnejšia, ako to bežne býva, ale vyzerá ako „obyčajná“ humanoídna líška s bielym kožuchom a vlasmi. Práve preto ho väčšina protivníkov podceňuje, čo Kyuujin s radosťou zneužíva. Častokrát ho v Bojovej Podobe možno vidieť na Severe, kde mu teplý líščí kožuch znateľne uľahčuje život v mrazivých tundrách. Nakoniec sú tu ešte zápästníky z mesačného striebra (Moonsilver Heartstone Bracers), ktoré mu daroval Šepkajúci Rys, do ktorých Kyuujin vsadil svoj srdečný kamienok – Kruh Nepovšimnutého Predátora (Orb of the Unnoticed Predator).  

Osobnosť:
Kyuujin je veľmi rozvážny a vypočítavý, ale pre dôležitý cieľ je ochotný urobiť skoro čokoľvek. Nie je síce zbabelec, ale najradšej konfrontuje problémy v čo najvýhodnejšom okamihu a ostražito si zachováva chladnú hlavu. Keď už raz riskuje, jeho pevná vôľa ho ešte nikdy nesklamala. Jedinou spoľahlivou metódou, ako ho poriadne naštvať je úmyselne uraziť, alebo ublížiť Iris, dotyčný si môže byť skoro istý tým, že ho v noci navštívi (ľuďmi nazývaný démon) Strieborný lišiak. Našťastie pre neho si toto „monštrum“ nikto nespája s potulným lovcom, ktorý občas predáva užitočné časti rôznych príšer, alebo ich trofeje. Ostatne, nikto by o jeho ľudskej podobe nepovedal, že by mohla skrývať na Severe a Východe pomerne známeho zabijaka. Ale v skutočnosti Kyuujin má radšej lov Dyvočinou zmutovaných oblúd a rôznych iných bytostí, aj keď si občas nenechá ujsť príležitosť navštíviť paláce arogantných vyvolených, ktorým dračia krv stúpa do hláv. No úplne najradšej má sprevádzanie Iris pri dobrodružných výpravách do nie-tak-celkom neškodných ruín a iných podobných lokácií.  

Schopnosti:
Kyuujin spolieha hlavne na obratnosť tela a vycibrené zmysly, kombinované s prefíkanosťou. Pohybuje sa veľmi nenápadne a potichu, a vďaka svojmu srdečnému kamienku nezanecháva svoj pach ani stopy na akomkoľvek povrchu. Čo sa týka boja, spolieha hlavne na svoju Bojovú Podobu (navyše nechce prezradiť svoju ľudskú podobu) a prirodzené zbrane, ktorými dokáže bleskovo rýchlo zaútočiť. Dokáže sa veľmi rýchlo premieňať (pričom si dokáže zachovať svoju vlastnú obratnosť aj v inej podobe), konkrétne okrem svojej Duševnej Podoby sa môže stať malou, nenápadnou užovkou, ostrozrakým jastrabom a smrtiacim šabľozubým tigrom. Dokáže sa stať kompletne imúnnym voči snehovým búrkam a mrazom Severu, ako aj jedovatým rastlinám a dotieravému hmyzu Východu, navyše sa nikdy nestratí, dokým sa aspoň raz za 24 hodín pozrie na mesiac. Napriek tomu, že v boji spolieha najviac na obratnosť a rýchlosť svojich útokov, dokáže sa stať neuveriteľne odolným, nedbajúc na zranenia, ktoré dokáže aj okamžite zregenerovať. Nakoniec je tu ešte pár trikov, ktoré mu uľahčujú ukrývanie. Jeho Bojová Podoba má niekoľko výhodných „mutácií“, konkrétne sú to: Pazúry, Zlepšený Sluch, Zlepšený Čuch, Tesáky, Srsť, Malý, Chvost a Vlčia Chôdza (Claws, Enhanced Hearing, Enhanced Smell, Fangs, Fur, Small, Tail, Wolf’s Pace). Jeho prednostná vada je Prekliatie Hladného Rosomáka (Curse of the Hungry Wolverine).  

Fara:
Kyuujinovi sa podarilo vydobiť si od namysleného lesného ducha jeho (mesačnou silou prekypujúcu) faru, neďaleko východného pobrežia Bieleho Mora. Nachádza sa v prekrásnej starej jaskyni do ktorej v noci dierou v strope dopadá mesačný svit, ožarujúci malinké podzemné jazierko a s ním aj celú jaskyňu.

Taktika a kombá:
Základom Kyuujinovej taktiky je jeho Bojová Podoba, čiže Premena Smrtiaceho Dravca (Deadly Beast Transformation), pričom si rovno pomôže Pazúrmi Strieborného Mesiaca (Claws of the Silvermoon). Ďalším bodom je Neľútostná Mesačná Zúrivosť (Relentless Lunar Fury), ktorá mu umožňuje okamžite aktivovať ľubovolné množstvo (čiže aj všetky) jeho bežných obranných a pasívnych podporných schopností (Secure Cat Stepping, Golden Tiger Stance, Wasp Sting Blur, Steadfast Yeddim Meditation, Eye of Cat). Kyuujina táto Zúrivosť privedie do stavu chladnokrvného predátora-zabijaka, čo zvyčajne stačí na to, čo nezvládne Bojová Podoba s Pazúrmi. Ak by na to predsalen nestačila, sú tu ešte dva Kyuujinove kombá - ‚Bleskový Pazúr‘ a ‚Bleskový Švih.‘
Bleskový Pazúr spája prvé dve Znamenitosti Obratnosti (First a Second Dexterity Excellency) s Útokom Bleskového Úderu (Lightning Stroke Attack). Navonok to pre nepriateľa nepôsobí veľmi impozantne, ale len máloktorý divák dokáže vnímať s akou neuveriteľnou rýchlosťou mu rozdriape hrdlo, či prerazí srdce.
Bleskový Švih potom spája Bleskový Pazúr s vražednou technikou Naťahovanie Dyvokých Koreňov (Spreading the Wyld Roots), vďaka ktorej môže Kyuujin v rovnakej rýchlosti zasadiť až štyri rany (ktoré môže rozdeliť aj medzi viacerých nepriateľov). Obrovská nevýhoda tohto komba však spočíva v tom, že je využiteľné iba v oblastiach, ktoré minimálne hraničia s Dyvočinou.

Štatistiky
Caste: Full Moon
Anima Banner: Strieborná démonická líška.
Tell: Žlté líščie oči.
Spirit Shape: Snežná líška.
Attributes: Strength 3, Dexterity 5, Stamina 4; Charisma 2, Manipulation 3, Appearance 2; Perception 4, Intelligence 3, Wits 5
Virtues: Compassion 2, Conviction 4, Temperance 4, Valor 2
Abilities: Athletics 4, Awareness 4, Craft (Water) 1, Dodge 5, Integrity 3, Linguistics (Native: Skytongue, Others: Claw-Speak, Forest-tongue, Riverspeak) 3, Lore 1 (Geography +1), Martial Arts 5 (Unarmed +1), Occult 1, Presence 1 (Intimidation +1), Resistance 3, Stealth 4 (Ambush +1, Moving Silently +1), Survival 5, Thrown 2
Backgrounds: Allies 2, Artifact 2, Heart’s Blood 1, Manse 3, Mentor 2, Reputation 1, Resources 2, Solar Bond 3
Charms: First Dexterity Excellency, Second Dexterity Excellency, First Perception Excellency, First Stamina Excellency, First Wits Excellency, Claws of the Silver Moon, Graceful Crane Stance, Light-Footed Mountain Goat Stance, Cat-Falling Attitude, Secure Cat Stepping, Golden Tiger Stance, Wary Swallow Method, Wind-Dancing Method, Flowing Body Evasion (Conviction Flaw), Ground-Denying Defense, Instinct-Driven Beast Movement, Flight of the Sparrow, Wasp Sting Blur, Twin-Fang Technique, Octopus and Spider Barrage, Lightning Stroke Attack, Spreading the Wyld Roots, Ox-Body Technique, Steadfast Yeddim Meditation, North Mastery Technique, East Mastery Technique, Relentless Lunar Fury, Durable Battle-Mind, Bruise-Relief Method, Halting the Scarlet Flow, Eye of the Cat, Lodestone Reckoning Manner, Righteous Lion Defense (Iris), Spider’s Trap Door, Thieving Magpie Prana
Knacks: Humble Mouse Shape, Internal Form Mastery, Subtle Silver Declaration, Deadly Beastman Transformation, Quicksilver Second Face, Lightning-Change Style
Join Battle: 9
Attacks:
Human Form:
Punch: Speed 5, Accuracy 12, Damage 3B, Defense 13, Rate 3
Kick: Speed 5, Accuracy 11, Damage 6B, Defense 10, Rate 2
Clinch: Speed 6, Accuracy 11, Damage 3B, Defense -, Rate 1
Hybrid Form:
Punch: Speed 5, Accuracy 12, Damage 3B, Defense 13, Rate 3
Kick: Speed 5, Accuracy 11, Damage 6B, Defense 10, Rate 2
Clinch: Speed 6, Accuracy 11, Damage 3B, Defense -, Rate 1
Punch (Claws): Speed 5, Accuracy 12, Damage 3L, Defense 13, Rate 3
Kick (Claws): Speed 5, Accuracy 11, Damage 6L, Defense 10, Rate 2
Bite: Speed 5, Accuracy 11, Damage 3L, Defense 11, Rate 1
Soak: 5L/5B
Health levels: -0/-1/-1/-2/-2/-2/-2/-2/-2/-4/Incap (+2 dying levels)
Dodge DV: 10      Willpower: 8
Essence: 4
Personal Essence: 20       Peripheral Essence: 44 (48)
Commited Essence: 4

ORB OF THE UNNOTICED PREDATOR (MANSE •••)
This flattened sphere is patterned like the skin of a leopard. The stone prevents its bearer from leaving tracks, even in thick mud or fine dust, and eliminates all traces of her scent and the scent of anything she wears or carries. These benefi ts also extend to any animal she rides and to anyone she carries, but do not extend to any companions moving on their own. If the bearer moves in a slow and stealthy fashion, the stone also mutes any noises she makes and bends
shadows to her advantage, increasing the difficulty of all Awareness rolls to notice her presence by 1.
*z príručky Oadenol‘s Codex  

THE CURSE OF THE HUNGRY WOLVERINE
The character is overcome with the boundless importance of the instant. He cannot ignore his vision of how things should be, no matter what the consequences. The Hungry Wolverine will
cripple someone who tries to take his bowl of rice as surely as he will fight to preserve his
own life. The character must always do what he thinks is right even if it means dying in the process. Storytellers should consider the character’s own past history when judging what
the character defines as “right.”
Partial Control: The character may verbally bully an opponent into cooperating rather than resorting to violence. Of course, some foes may not cooperate in which case fighting may prove inevitable.
*z príručky The Manual of Exalted Power: Lunars

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun