HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako som uz par krat spominal, tak RPG tak ako ho hrame, teda "klasicky" model: "GM si pripravi dobrodruzstvo a hraci ho odohraju" ma uz prestava bavit a uspokojovat.

Chcel by som sa posunut k niecomu inemu. chcel by som aby bola hra viac o postavach a ich moralnych problemoch a dilemach. a chcem aby ste tieto dilemy do hry prinasali vy sami ako hraci...Ja ako GM by som sa snazil vam na to davat podnety.

Warhammer ponuka mnoho dilem (asi najklasickejsia: je to dobry clovek ale poznaceny chaosom zabit ho ci nie?) a bolo by fajn keby ste sa k nim stavali menej jednostranne ale naopak snazili sa ich rozvyjat.. Teda ubrat fanatizmu a ciernobieleho videnia sveta ale snazit sa preskumat tie sede otiene..


Jednoducho by prestalo ist o to 'dokoncit dobrodruzstvo' ale o to rozvynut vztahy medzi vasimi postavami a zamerat sa na ich vnutorne konflikty a dilemy.  A co je dolezite, vedome tomu prisposobit svoje hranie... teda nevolit riesenia ktore by viedli najkratsou cestou k vysledku, ale take ktore by rozvinuli zaujimavu situaciu a nejak viedli k prejaveniu tychto dilem a konfliktov.

mozno to niekomu znie trochu strasidelne a boji sa ako by takuto hru zvladal, ale podla mna ma cenu to vyskusat.. hoci je takmer iste ze prve pokusy vsetkych zucastnenych budu kostrbate ... ale ako odmena mozu prist nove zazitky...

Chcel by som aby nase hry boli co najmenej riedke, aby v nich bolo co najviac okamihov hodnych zapamatanie...
a btw nezda sa vam zvlastne ze okamih na ktory vsetci najviac spominame (milenecka hadka) nemal s dobrodruzstvom ktore sme hrali absolutne ziadnu suvislost? takych momentov by som chcel zazit co najviac...

bol by som rad keby nase hranie preslo podobnym prerodom ako Bifiho Warhammer hra popisana tu: http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=3208
(velmi poucne citanie ked sa na to spatne pozeram, pozrite na tie krasne WH postavy)


rad si vypocujem vase predstavy toho co od hry ocakavate... ale ak to bude len to "prist si oddychnut na hranie a cakat cim ma GM zabavi", tak rad ponuknem svoju funkciu Gamemastera niekomu kto bude ochotny hru viest takymto sposobom.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 18.09.2006
Príspevky: 13
Body: 5
Bydlisko: Kladno

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hehe,
koukám, že uvažuješ podobně jako já. Taky bych rád zavedl podobně směrovaný způsob hraní v naší DnD skupině. Zatím jsem si řekl, že by mělo stačit, když si všichni udělají postavu se zajímavým pozadím, které jako DM budu ve hře akcentovat (něco na způsob volně použitých Fate aspektů) a když zdůrazním hráčům, že příběh a svět můžou doplňovat i jinak než hraním své postavy, ale můžou dodat i něco externího, zvlášť, když to k postavě nějak patří.
Ale zatím, na moji hru ještě nedošlo, současný DM zatím neměl kritický nedostatek času. A jeho kampaň neskončí, protože s hraje "nekonečným" způsobem.
To je vlastně druhá věc, kterou bych chtěl změnit, zkusit hru vést tak, aby se po nějaké době (cca 10 session) uzavřel jeden příběh. Na to nemám, žádné vymyšlené techniky, spoléhám na intuici a vědomé ovlivňování hry DMem.

Jinak se nenechte rušit, já sem občas nakouknu pro kontrolu, jestli se v pravidlech Warheart neobjevilo něco pro mě inspirativního.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
je to dobry clovek ale poznaceny chaosom zabit ho ci nie?
a bolo by fajn keby ste sa k nim stavali menej jednostranne

... aj keď je to tvoja sestra?

A ďakujem za pochvalu.  :P

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun