HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Jaký styl fantasy literatury máte rádi?
Epickou (Dragonlance, Tolkien...) 20%  20%  [ 7 ]
Městskou (Gaiman) 14%  14%  [ 5 ]
Hrdinskou (Sword and Sorcery - Howard, Salvatore, King) 14%  14%  [ 5 ]
Temnou (Marvin Peake, asi i Sapkowski, Kuglerová) 17%  17%  [ 6 ]
Pseudohistorickou (Gemmel, Sapkowski) 17%  17%  [ 6 ]
Jinou 17%  17%  [ 6 ]
Celkový počet hlasov : 35
Autor Správa

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Dalcor napísal:
A Nage - doufám že nevadí že jse tě doplnil

V pohode. Viem, že mám medzery vo vzdelaní.  8)

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
v poslednom case zistujem, ze mi najviac vyhovuje soft fantasy, ak taka kategoria je...no proste pribehy s nabuchanym barbarom, hrdinskymi hlaskami, povetrim nadzganym lietajucimi fireballmi, sexi zenami-bojovnickami, uber-mudrymi a vaznymi elfami, sedlackymi trpaslikmi a orkami a temnymi lordami ma uz vazne nebavia...lebo su vsade.

Preto sa mi napriklad nepacil Sapkowski.

Preto sa mi napriklad pacil Tad Williams.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
V knihách sa obmedzujem len štýlom - teda sci-fi a Fantasy. Čo sa týka konkrétnejších odvetví, je mi to jedno, hlavne aby to bolo dobré a aby sa mi to páčilo. V mojej zbierke je zastúpený zrejme každý z vami spomínaných žánrov. Pokiaľ je to zaujímavo napísané, tak sa pobavím aj pri dlhočiznej heroickej ságe, aj pri dvesto stranových "rýchlodielkach".


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Osobne som zacinal s hrdinskou a epickou fantastikou a jeden cas som na nu bol dost namotany.
Dnes je ale u mna situacia taka, ze hrdinska ale hlavne epicka fantasy mi zacina pripadat strasne nudna a hlavne otrepana. Mozno som necital tie spravne knihy, ale z toho, co som precital, ma nic nechytilo.

Naproti tomu ma ovela viac chyta nekonvencna a hlavne humorna fantasy(tuto kategoriu si, drhy dalcor paladin, akosi zabudol :) )- nieco na styl Gaimana,prip. Sakpaca, ale hlavne Pratchett. Takze z toho vyberu som dal mestsku, lebo je k tomu najblizsie, ale najviac mi sedi taky "Pratchettovsky" styl

P.S: sorry za rypnutie ale Dalcor: to hnusnejsiu farbu si si uz nemohol vybrat pri tych editoch?  :P

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Aldebaran napísal:
P.S: sorry za rypnutie ale Dalcor: to hnusnejsiu farbu si si uz nemohol vybrat pri tych editoch?  :P


IMHO da sa aj hnusnejšia najsť

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Pozor na OT!

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aký typ mám rád. Predovšetkým tú dobrú fantasy. Aby som to porovnal, musel by som čítať knihy od toho istého autora (nejakého dobrého) a z rôznych typov. Ak čítam rôzne typy od rôznych autorov. len ťažko viem porovnať kvality daného typu. Ak prečítam plno mestskej fantasy od dobrého autora a potom hrdinskú od amatéra, je jasné že budem mať radšej tú mestskú, ale to len preto že mám zlú skúsenosť s hrdinskou.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 165
Body: 6
Bydlisko: do na Košicoch

Neprítomný
Ja rad citam knihy ktore ma dokazu zaujat - takze nieco z epickej fantasy, nieco z hrdinskej (ale napr. Brambora Onana nemusim  8) ), nieco z temnej (tej je na trhu dost malo) a mam rad Gemmellove pseudohistoricke fantasy alebo Harrisonove Kladivo a kriz.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ogre napísal:
mam rad Gemmellove pseudohistoricke fantasy

Prečo je Gemmel medzi pseudohistorickými??? Ja mám od neho rád najmä Drenei Tales a tie bie sú ani pdeudo historické. Skôr sú hrdinské (niekedy ad absurdum - viď Drussa-Legendu).

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 165
Body: 6
Bydlisko: do na Košicoch

Neprítomný
Twoflower napísal:
Ogre napísal:
mam rad Gemmellove pseudohistoricke fantasy

Prečo je Gemmel medzi pseudohistorickými??? Ja mám od neho rád najmä Drenei Tales a tie bie sú ani pdeudo historické. Skôr sú hrdinské (niekedy ad absurdum - viď Drussa-Legendu).


Lebo pouziva niektore historicke fakty ktore zasadi do svojho romanu a okolo nich obali svoj pribeh. Dufam ze som to napisal dost zrozumitelne  :lol:  :oops:


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Čítal som od neho aj iné knihy (napráklad Král stínů - či ako sa volala), tam mal aj historické reálie... Ale pre mňa zostane otcom Drussa Veľkého.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 165
Body: 6
Bydlisko: do na Košicoch

Neprítomný
Gemmell sa uz dost opakuje v poslednych knihach, ale stale je viac nez slusne citatelny. Ja ho mam komplet. Niektore kusky su vyborne, niektore slabsie, ale celkovo je nadpriemerny.  Aj ked by som ti asi viac doporucil od Harrisona Kladivo a kriz, to je zaujimave citanie.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 07.01.2005
Príspevky: 1002
Body: 5
Bydlisko: never mind...
Pohlavie: Žena

Neprítomný
epicka, mestska, temna, pseudohistoricka.

len jeden druh??? vsak to je sialene


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Morwen napísal:
epicka, mestska, temna, pseudohistoricka.

len jeden druh??? vsak to je sialene

malo krat s tebou suhlasim ale tentokrat mas pravdu - no dal som hrdinsku ... :roll:

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Twoflower napísal:
Ogre napísal:
mam rad Gemmellove pseudohistoricke fantasy

Prečo je Gemmel medzi pseudohistorickými??? Ja mám od neho rád najmä Drenei Tales a tie bie sú ani pdeudo historické. Skôr sú hrdinské (niekedy ad absurdum - viď Drussa-Legendu).

Protže knihy jako Meč bouře jsou alternativní hostirií SKotska :)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun