HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 23 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 10.11.2005
Príspevky: 8
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Táto obchodná politika sa mi veľmi páči - aj keď je zriadenie malej študovne praxou v mnohých veľkých kníhkupectvách, je to skôr riešenie pre ľudí, čo majú predsa len trošku viac voľného času. Bežný človek, ktorý síce má v práci dosť času aj na čítanie, totiž nemá šancu dostať sa do tejto študovne v rámci otváracích hodín. A tu pre mňa nastupujú E-books.

Teraz neberme do úvahy, či elektronické knihy, ktoré ste čítali alebo vlastníte, máte stiahnuté "zadarmo" alebo ste za ne poctivo zaplatili. Ide o to, čo vám tie knihy dali.
Ja osobne som sa vďaka nim vrátila opäť po dlhej dobe k pravidelnému čítaniu 1-2 kníh denne, ak mám samozrejme chuť a čas.
Niektoré knihy, ktoré som takto prečítala mi nestoja za to aby som ich išla kúpiť, boli by to zbytočne vyhodené peniaze Ale iné, ktoré by som si v obchode asi nekúpila - lebo by ma nikdy nezaujali na prvý pohľad, ma oslovili tak, že si teraz kupujem celú sériu 30-kníh. Síce nie naraz, ale postupne. A k nim sa potom vraciam znovu a znovu.
Ich elektronickú formu mám aj naďalej uloženú na disku a bude fungovať ako záložná kópia.

Niekto možno povie, že nelegálne stiahnutá kópia knihy je okrádaním štátu, vydavateľa a autora - u mňa však v konečnom dôsledku viedla k zakúpeniu danej knihy a záujmu o ďaľšie knihy toho istého autora. A čo u vás?

_________________
Vale všetkým, čo zaslúžia si našu úctu !!!


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ano u mě to funguje dost podobně


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Presne tak. Stane sa že risknem prvý diel a ak sa zapáči pokračujem v sérii, ale väčšinou nekúpim kým nemám aspoň VEĽMI dobré referencie/nečítal som už niečo od autzora. Je ťažké vyberať ak má človek obmedzení príjem a nechcš kúpiť niečo slabé. E-books ponúkajú pohodlnú ukážku v prístupnom čase.
Aj keď niekedy prečítam e-verziu a nekúpim aj keď sa páči. Tých peňazí predsa len nie je neobmezene.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
zalezi od druhu knihy ale je to podobne, su klasiky ktore som najprv cital ako e books ale teraz sa nimi hrdim vo svojej zbierke a nedam na ne ani krivo pozriet

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 10.11.2005
Príspevky: 8
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Presne toto som chcela počuť, mám medzi známimi pár policajtov - síce len budúcich a kupodivu dosť inteligentných 8) , ale toto nechce nikto z nich pochopiť. Okrem toho - vďaka elektronicky prístupným knihám som sa ja vôbec dostala k čítaniu fantasy - dovtedy to boli pre mňa zbytočne vyhodené peniaze za nejaké rozprávočky pre dospelých. Tak som bola vychovaná a doteraz to rodičia nevedia prekusnúť - platím si tie knihy sama, ale zazerajú akoby som si kúpila niejaký nezmysel... :?

_________________
Vale všetkým, čo zaslúžia si našu úctu !!!


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2005
Príspevky: 7
Body: 5

Neprítomný
osobne som precitala asi tucet ebooks a asi polovicu z nich sa chystam kupit si skutocne. je to podla mna rozumny postup (samozrejme je to relativne ako vsetko) lebo kupovat knihu je casto ako kupovat macku vo vreci. sak takto som sa dostala k sapkowskemu a teraz nanho nedam dopustit...

_________________
what a nice day...
...but they never last...
...stupid nice day


Hore
 Profil  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
viem ze je to mierne OT, ale skuste sa zamysliet nad tym, ze ked si tu knihu nemozte kupit, napriklad ste odcestovany abo daco, potom sa vam stanu jedinou moznostou
e-booky, a ano, vacsinu knih ktore som ako e-booky precital som si kupil, abo kupim, ak sa nahodv objavia v knihkupectvach ...

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Guitar napísal:
Tak som bola vychovaná a doteraz to rodičia nevedia prekusnúť - platím si tie knihy sama, ale zazerajú akoby som si kúpila niejaký nezmysel... :?


Poviem ti len jedno Je jedno ako sa na to pozeraju alebo co si o tom myslia a nie preto lebo si ich kupujes sama (za svoje) ale pretoze si kupujes knihy ktore nieco povedia tebe a nie niekomu inemu.

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Meatatron napísal:
viem ze je to mierne OT, ale skuste sa zamysliet nad tym, ze ked si tu knihu nemozte kupit, napriklad ste odcestovany abo daco, potom sa vam stanu jedinou moznostou
e-booky, a ano, vacsinu knih ktore som ako e-booky precital som si kupil, abo kupim, ak sa nahodv objavia v knihkupectvach ...


alebo ich uz nekupis pretoze su to take knihy ako napr. Saga DRAGONLANCE...proste nikto ich nechce pustit ..a vedia co robia  :)

Citácia:
osobne som precitala asi tucet ebooks a asi polovicu z nich sa chystam kupit si skutocne. je to podla mna rozumny postup (samozrejme je to relativne ako vsetko) lebo kupovat knihu je casto ako kupovat macku vo vreci. sak takto som sa dostala k sapkowskemu a teraz nanho nedam dopustit...


Presne moj pripad. Ja si tiez chcem kupit knihy v tlacenej podobe pretoze je mozne sa k nim vratit zatial co pri e-books je problem s monitorom a podobnymi vecami ....ako da sa ale papier je papier

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 04.12.2005
Príspevky: 45
Body: 5

Neprítomný
Ja som kupovala knihy od Dana Browna a Ursuly K. le Guin bez toho ,aby som si ich predtým prečítala a bola som milo prekvapená.
Ale keď je kniha v mestskej knižnici,tak si ju prvýkrát prečítam tam


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
práve to je ten problém ... tento typ literatúry sa tam moc často nevyskytuje... a súhlasím.... papier je proste papier :D

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 01.01.2006
Príspevky: 50
Body: 5
Bydlisko: Brátyslava-okolie ako sa nazyva tato rit sveta

Neprítomný
Ja si o knizke ktoru chcem kupit najprv zozeniem referencie a ked su dobre tak kupim, ak sa neviem rozhodnut tak precitam 1-2 kapitoly v knihkupectve (tak narychlo samozrejme  :lol: ), alebo zozeniem e-book a potom kupim... Ak sa jedna o sagy/serie pockam kym vydu cele a ak su referencie zhruba väcsiny z nich podla mojho vkusu kupim...
Ale aj tak som sa uz zoparkrat popalil a bolo to doost neprijemne (najmä pre moju penazenku). Bol to Stoparov sprievodca, ktoreho som kupil celeho a vooobec mi nesadol (a vysolil som zanho nieco vyse liter), dalej Posledni viking od Andersona a urcite Mytus, ktory som cital "odzadu" a samozrejme Eragon (tu som sa sekol ze som si kupil "ospevovanu" knizku aj ked nevysla cela saga...)... na viac si nespomeniem ale viem ze v tych knizkach, ktore nesadli boli urcite min. 3 litre...

Teraz sa napr. chystam na srie Warhammer (ako klasicky tak 40k) a vsetky knihy mam "zratingovane" a z nich tak 3/4 "okuknute"... Tak uvidim ci sa zase seknem...  8)


Hore
 Profil  


black_rogan napísal:
Teraz sa napr. chystam na srie Warhammer (ako klasicky tak 40k) a vsetky knihy mam "zratingovane" a z nich tak 3/4 "okuknute"... Tak uvidim ci sa zase seknem...  8)

neseknes :P


Hore
   

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
no byt tebou by som si z kingoviek precital najprv jednu dve a nekupoval celu seriu - hlavne z warhammerskej serie, 40 k uz je lepsia
kazdopadne ak ti anglictina nerobi problem, s radostou siahni po inych knihach z black library (mnou neustale vsade ospevovany gaunts ghosts a dan abnett)

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 147
Body: 5
Bydlisko: LM
Pohlavie: Žena

Neprítomný
jeziisek ma obdaroval "hrbou" ebooks (predtym som to nejak ee... vzdy som mala dost "papierovych" knih, ktore som chcela citat) a dobre dlhu chvilu som sa nemohla odtrhnut od notebook-u.. jedina vec, co mi vadi, su poznamky autora alebo prekladatela, ktore su zasadne na samom konci... (a mne sa to nikdy nechce dat na koniec, lebo medzitym zabudnem, kde som skoncila  :wink: )

_________________
Gänsehaut statt Gänsemarsch


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 23 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun