HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 64 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Citate knihy v elektronickej podobe?
Ano 60%  60%  [ 30 ]
Nie 40%  40%  [ 20 ]
Celkový počet hlasov : 50
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
SylwerDragon napísal:
Citácia:
SylwerDragon: praveze nesuhlasil..ako konkretne v tomto pripade je to jedno, ale nemam rad pristup: "Sice mi je to na nic, ale ked je to zadarmo tak si naberem plnu igelitku"


Ja ta plne chapem ale musis uznat ze ak chce niekto nieco sirit po Inter. musi to najskor mat nehovorim ze stahovat hocico je ten spravny sposob ale myslim si.. ze ak nieco stahujes moze sa ti casom dostat do ruky aj nieco vynimocne a to musis uznat..a este nieco ja som za kupovanie knih nic sa nevyrovna knihe ,,ale povedzme si to uprimne dnes stoja knihy vela..clovek nema pomaly s coho zit same ucty ....skolne...a potom vyhodit za knihu 400SK resp 2.3 1200Sk je trocha dost...a co ak je niekto student??? to si potom len mozes nechat snivat ze to vsetko zaplatis.....ale o tom som nechce..

Povedz mi preco je az take zle ked clovek nieco stiahne a potom to da niekomu inemu???
Uz sa opakujem ,,ael kebyze existoval sposob ako mat knihu stale po ruke myslim moznost si ju kupit tak by som aj zacal setrit ale ako uz vies s knihami je to tak Legendy a pod.. ze su na trhu chvylu a bumm nikde nic a musis niekolko rokov cakat .....takze tak.


Pozri ja nemam nic proti ekniham, ale stahovat nieco aj ked to nepotrebujem, proste len preto, ze to je zadarmo mi pripada..ehm..chamtive :roll:
A zase stahovat vsetko na co narazim s tym, ze niekedy sa mi to mozno bude hodit..to za chvilu by si mal plny disk zbytocnosti, v ktorych sa nakoniec aj tak nevyznas.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
O chamtivosti by niektori Slovaci mohli hovorit. Staci sa pozriet na nedavnu akciu isteho dennika, ktory si zrazu zacali kupovat ludia, ktori nikdy predtym nic necitali a dokonca i v desiatkach kusov. A clovek, ktory mal seriozny zaujem o onu knihu, mohol istu uz o siedmej!!!, do kelu.

E-knihy stahujem (teda nie vsetky, niektore), ale necitam. Preco? Uhm, stale dufam, ze si to niekde vytlacim, zadarmo, pretoze nerad citam dlhe texty z monitoru. Ale obcas je dobry zdroj knih i predajna Lacne knihy (isteho casu napr. Cesta Krve 2, za 25,-Sk)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Inak neviete ako je to s tym citanim z monitoru? Naozaj to moze cloveku poskodit zrak? :ikonka06:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
[ziadam Annuna o odmazanie riadku a odsun predchadzajuceho a tohto prispevku do zvlastnej temy]

No, ak verime vyrobcom CRT monitorov (CRT ziarenie - jedina zivotna sila programatora), tak ziarenie by az taky problem nemal byt. Problem vidim v tom, ze tvoje okohybne svaly su n hodin vo viacmenej rovnakej polohe, co im asi neprispieva, plus ze vraj clovek divajuci sa na pocitac nemrka az tak casto, ako by mal (spominaju sa strasne premlky), plus ked je na monitore neludska frekvencia (co sa asi az tak casto nestava), ktovie co to robi s tvojim mozgom.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Myslim, ze nova tema nie je potrebna..ono to dost suvisi s eknihami podla mna :)

A okohybne svaly sa hybu asi rovnako ako ked citas normlanu knihu nie? :o


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Preto sa odporuca prestavka po 3/4 hodine citania/pisania/kompovania...lenze ju nikto nedodrziava...


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
[ziadam Annuna o odmazanie riadku a odsun predchadzajuceho a tohto prispevku do zvlastnej temy]

Zamieta sa. :) To je podľa mňa ešte relatívne ok. A tiež sa mi nechce. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.10.2004
Príspevky: 41
Body: 5
Bydlisko: Povazska Bystrica / Brno

Neprítomný
eknihy su dobra vec na archivaciu ale pri citani(uceni) plati: papier je papier


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
K tomu monitoru, ak mas 100MHZ frekvenciu sa hovori, teda cital som ze to vobec neskodi. A este maly navod pre citanie z monitoru :
1. Sediet rovno pred monitorom, tak aby vrch obrazovky bol v jednej rovine s ocami, pre netechnicke typy sediet tak aby ste sa na obrazovku divali trocku zvrchu.
2. Kazdu minutu aspon na 3 sekundy pozriet zrakom niekam inam (napr na stenu, von z okna, alebo niekam inam, len nie do televizora, alebo do druheho monitora ).
3. Kazdu hodinu si dat 5 minutovu prestavku od cumenia do monitora.
4. Necitat viacej ako 5 hodin denne.
5. Pismo si nastavit od velkosti 10 po 16.
6. A samozrejme jest vela mrkvy (fakt dobre na zrak).

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
To je sice pekne, lenze moj monitor ma sice 100MHZ, ale chudacik ma uz 7 rokov a samovolne sa zosvetluje, ztmavuje a obcas si aj obraz poskoci (ale to len obcas), clovek aby sa chystal na jeho odchod do kremikoveho neba. A okrem toho, tato jeho starecka vlastnost nerobi mojim ociam bohvie ako dobre

:ikonka31:

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  


webbooks.host.sk


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Pri všetkej úcte k predošlému pisateľovi a stránke: autor sa mohol aspoň podpísať...alebo uviesť pár teplých slov. Takto mi to pripadá ako spam...

----
Waitress: Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato;
Vikings: Spam, spam, spam, spam...


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 28.10.2004
Príspevky: 53
Body: 5
Bydlisko: BA - SVK - EARTH

Neprítomný
No ja zostanem radsej pri klasickych knihach... Nenavidim citanie z monitora... nepohodlne, nepohodlne.. a este raz nepohodlne... :lol: a este ked ktomu priratam moje cocky, ako nehrozi... po chvili sa mi zacne rozmazavat text... (to sposobuje uz hore spominane menej castejsie mrkanie, chudata moje cocky sa potom vysusaju :D)
A nie je nad pocit vecer si sadnut ku knihe, s teplym cajikom v rucicke :D Alebo moc romanticka predstava?


Hore
 Profil ICQ  


A okrem toho na zachode si nepocitas :-)


Hore
   

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Anonymous napísal:
A okrem toho na zachode si nepocitas :-)

Je dosť možné, že toto je najmúdrejšia veta doteraz vyslovená v ľudskej histórii. Respect.

Ja nemať na záchode knihu, prasknú mi črevá. :)

Ale tak všetci zabúdate na jednu šikovnú vecičku a to Palm, vďaka ktorému sa dá čítať relatívne pohodlne skoro všade a vďaka LCD displayu aj relatívne zdravo.

Ale Karumis má úplnú pravdu, romantický večer s knihou, čajom, keksíkom a prípadne aj nejakou tou piškótkou (ehm :) ) nič nenahradí. (asi preto mám nimi zapratanú polovicu izby, že - knihami, nie piškótkami)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 64 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun