HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 98 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Ktorá z Tolkienovych kníh sa vám páčila najviac?
Hobit 23%  23%  [ 10 ]
Pán Prsteňov 43%  43%  [ 19 ]
Silmarillion 34%  34%  [ 15 ]
Iná (Nedokončené príbehy, Príbehy z čarovnej ríše,...) 0%  0%  [ 0 ]
Celkový počet hlasov : 44
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Hlavne klídek.  :ikonka32:

Ayaki: Pre originálnych autorov fantasy by som na tvojom mieste vytvoril samostatnú tému, tu sa to stratí a je to OT, takže to v konečnom dôsledku asi aj tak len vymažem.  :roll:

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
damn hell she's good...
pekelny ohen na hlavu farara
moj prispevok o skupinkach bol obrazny narazal som na -cliche
viem ze to robil christopher som to cital ,ale pacili sa mi nedokoncene pribehy len tam bola chyba ze boli nedokoncene.. :twisted:
nesmies brat vsetko tak dotknuto a ohnivo

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
myslim ze pan pratchet do rozhovoru pre reflex povedal ze nema rad ak jeho knihy zaraduju medzi fantasy...
originalny je pan dann abnett

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Originalny je napr. stopro Pratchet, ale kedze som necital knizky od tak vela fantasy autorov, tak ma iny teraz nenapadne. Jedine Herbert, lez to nie je fantasy.  :D


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
A vskutku, samostatny topic o originalnych fantasy autoroch by bodol.  :idea:


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
ked sa to tak vezme tak tolkien fantasy nezalozil. mozno mu dal konkretny rozmer a styl. ale take grecke myti a baje...mozno aj rozpravky. ved to je stare ako ludstvo samo.

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Connan predbehol vsetky Tolkienove diela, takze Tolkien naozaj nezalozil fantasy.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
A k tym greckym mytom a pod. Ak sa nemylim, tie patria k ludovej tvorbe a preto nemozeme hovorit o fantasy literature v pravom slova zmysle.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Riso napísal:
A k tym greckym mytom a pod. Ak sa nemylim, tie patria k ludovej tvorbe a preto nemozeme hovorit o fantasy literature v pravom slova zmysle.


ved ja som to nemyslel ze prave to je fantasy ale proste tie prvky su tu dlho. proste nadprirodzene veci, magia, monstra...... to tu vsetko bolo a asi to cakalo na cloveka ako tolkien ktory to skompletizuje a vznikne fantasy.

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
meloolem napisal:

Citácia:
ved ja som to nemyslel ze prave to je fantasy ale proste tie prvky su tu dlho. proste nadprirodzene veci, magia, monstra...... to tu vsetko bolo a asi to cakalo na cloveka ako tolkien ktory to skompletizuje a vznikne fantasy.


Tak to mas pravdu, musim suhlasit. :)


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
mna by ale zaujimalo ci ste nasli mozno daku skrytu symboliku v rolkienovom diele ako takom. ja som daco postrehol ale to su mozno hluposti. aj ked, no kto vie?.... :P

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Myslis nejake paralely, mnoo mam o tom dokument z bbc postavy tolkienovych diel a ich dvojcata v historii ludstva.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
meloolem napísal:
mna by ale zaujimalo ci ste nasli mozno daku skrytu symboliku v rolkienovom diele ako takom. ja som daco postrehol ale to su mozno hluposti. aj ked, no kto vie?.... :P


Skrytej symboliky by tam bolo a bolo a bolo, lenze to by sa JRRT zacal obracat v hrobe -- v uvode totiz dorazne odmieta hladat v diele analogie (konkretne vojna = 2. sv. vojna, prsten = mocna zbran).

(osobne ma v celku fascinovala v Silmarillione posledna veta v popise Numenoru o Atalante ;-)


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Doplnok : Mnoo on bojoval v 1svetovej vojne, takze je to aj 1st aj 2nd ww. :twisted:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
ja len ze sa nemozem zbavyt pocitu ze valinor mi pripomina USA....mozno je to blbost ale....je to na zapade, do diania v stredozemi nejako podstatne nezasahuju ale predsa len poslu pomoc.....ista podoba tam asi bude. mozno je to len nahoda ale neviem neviem

a este tam celkom citit ze bol krestan kvoli usporiadaniu bozstiev - Iluvatar bol najhlavnesji cize by mohol byt nieco ako Boh, Valar nieco ako apostoly ci anieli alebo tak nejak a morgoth ako lucifer. kedze morgoth poxadzal z valar a potom sa z neho stalo zlo a lucifer bol udajne tiez padly aniel....

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 98 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun