HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Riso napísal:
Marcus: To je az taka dlha saga? Tak to som teda netusil. Hm.  :o


no je to fakt dlhe ale poviem ti ze je to skvele. Cakal by som ze pri takej dlhej serii to uz bude trosku nuda ale opak je pravdou.
Odporucam trosku zainvestovat a postupne kupit vsetky casti, urcite nebudes lutovat.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 14.08.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Tak teraz ste ma ludia vazne, ale vazne a este vaznejsie vytocili! Kym si ujo Tolkien tahal kacicku po piesconej plazi v uprsanom a studenom´Anglicku, iny ujo, volal sa R.E.Howard prave rozmyslal nad opisom svojho Conana, ktory je najlepsim a najvymakanejsim hrdinom Fantasy. Cize pokial je niekto originalny, tak je to Howard.

Gaiman sa neopici ani si nerobi prcu. Gaiman pise zaujimavo a komicsovym stylom, lebo je povodne autorom komiksov

Tot vse z me strany  8)

_________________
"Lidé se mi svěřují. Rádi si se mnou povídají."


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 51
Body: 5
Bydlisko: Nitra

Neprítomný
Podľa mňa je vzhľadom k obsahu celkom originálny Szapkowski :).

_________________
http://www.fem.uniag.sk/havran - Havranov mini-blog
http://www.belit.sk - SFaFK Belit
http://www.parcon.sk - Parcon 2007 Nitra


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
de Carabas napísal:
Tak teraz ste ma ludia vazne, ale vazne a este vaznejsie vytocili! Kym si ujo Tolkien tahal kacicku po piesconej plazi v uprsanom a studenom´Anglicku, iny ujo, volal sa R.E.Howard prave rozmyslal nad opisom svojho Conana, ktory je najlepsim a najvymakanejsim hrdinom Fantasy. Cize pokial je niekto originalny, tak je to Howard.

Gaiman sa neopici ani si nerobi prcu. Gaiman pise zaujimavo a komicsovym stylom, lebo je povodne autorom komiksov

Tot vse z me strany  8)


Nič proti Howardovi, ale musím ťa poopraviť - zatiaľ čo sa Howard tahal káčera po nejakom texaskom pieskovisku, Tolkien bojoval pri Verdune... :D  :D


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
tak tak gaiman-Sandman nie?
pratcheta spominat nebudem ale teraz citam salvatora Dark elves -homeland- nejde o nic prevratne a ide o zabudnute rise ale  opisuje negativne prostredie co sa casto nevidi tak ako napr. dan abnett v jednej knihe (nespomeniem si meno) pise o chlapovi ktory sa dostal  do zajatia z armady imperia a tam robil generalovi gladiatora- ten chlap si to nikdy nepripustil ale prijal barbarov za svojich a dokonca bojoval prosti svojmu kamosovi  -zjavne negativne postavy boli zobrazene  pozitivne -podobny pocit som mal z darth-a vadera

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 14.08.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Dryden: ja viem, ze je Tolkien starsi, ja som to myslel z hladiska pisania... Zatialco Tolkien spisal a vydal Trilogiu okolo tej druhej svetovej vojny, Howard bol mrtvy tri roky pred jej zaciatkom (1906 - 1936). Takze tak, aby sme predisli nedorozumeniam.

_________________
"Lidé se mi svěřují. Rádi si se mnou povídají."


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.12.2004
Príspevky: 92
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Neviem prco ma to nenapadlo hned, asi som mal v hlave nieco ine (zeby nejaku zapoctovku? :D ) Zabudol som totiz na dielo, ktore by malo patrit k "zakladnemu vzdelaniu" kazdeho Fantsy fanusika, tak ako Tolkien.
Hovoria vam nieco slova ako Corwin, Merlin, Oberon, Vzor, Dvory Chaosu, AMBER?
Tato Zelaznyho saga urcite nepatri do "klasickeho" prudu fantasy, vymedzeneho starym panom profesorom. Niektori mozu namietat, ze to nie je uplne Fantasy, ale co to potom je?

K tomuto chcem pridat este autora, ktory je sice znamejsi klasickymi dielami ako su cikly Shannara a Landover (cital som to po anglicky, neviem ake su prekladove nazvy),
ale skuste si precitat (ak zozeniete) knizky "Zavod s Demonem" a "Ritir Svetla" od Terryho Brooksa, ak toto nie je originalna fantasy, tak potom neviem :cry: .

Dalsie dielo - Hohlbeinov ciklus o "Carodejovi Zo Salemu" (tak mu hovoria na jednej stranke), som uz spominal.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Va'di: Keby som sa k niektorej z tych knih dostal, tak si ju s radostou precitam.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.12.2004
Príspevky: 92
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
Riso napísal:
Va'di: Keby som sa k niektorej z tych knih dostal, tak si ju s radostou precitam.


Wsetko je na webe


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Jasne, ale ja nerad citam elektronicke knihy. Radsej klasicky papier.


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Robin Hobb
Ian Irvine
Sapkowski podla vas nie je fantasta?
Konrad T. Lewandowski
Juraj Cervenak

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
nage: Cervenak je len slaby odvar zo Sapkowskeho :ikonka20: je sice pekne, ze sa pokusal pracovat so staroslovanskymi realiami ale to je tak vsetko co je na jeho diele ako tak originalne :?


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Hmm, mozno mas v tomto ohlade pravdu. ALe spracoval to velmi dobre, podla mna. Myslim si ze niekedy originalita nespociva len vo vymysleni niecoho vlastneho, ale aj v tom chyteni sa za iste veci, ktore boli kedysi vymyslene. Potom ich len treba dobre spracovat a je z toho nieco vynimocne a dalo by sa povedat aj originalne. Mohli by sme sa pohadat o hraniciach originality. :D

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
nage: ci je to spracovane dobre alebo nie je vec vkusu, ale originalny Cervenak urcite neni. Originalny bol Sapkowski ale Cervenak len kopiruje jeho styl :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
no, kazdy si vytvara vlastny styl rozne. Kazdy spisovatel na zaciatku niekoho kopiruje a postupne sa vypracuje a je mozno lepsi ako jeho niekdajsie vzory.Je to vec casu. Ved pockajme a uvidime ci bude Cervenak originalnejsi ako je teraz. Ale ked pise Conana pochybujem, ze sa opakuje po Sapkowskom... :wink:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun