HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Vyjadrujte sa na tuto temu lebo by somm rad poznal vas nazor. Moj? Dobra zem ale napisane trosku slabsie. Isto by som to neporovnaval so Stredozemou. Ale inak sa to da celkom dobre citat ked sa do toho clovek dostane 8)


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
K tejto teme sa mozem vyjadrit iba skromne. Zememoria som videl akurat v knihkupectve a obal vyzeral k svetu. Len som nechcel riskovat tazke $, aby som si ich kupil - keby sa mi to nahodou nepacilo, tak co potom? Asi by som si vytrhal vsetky vlasy. :lol: Radsej zainvestujem do nejakej overenej klasiky.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Riso napísal:
K tejto teme sa mozem vyjadrit iba skromne. Zememoria som videl akurat v knihkupectve a obal vyzeral k svetu. Len som nechcel riskovat tazke $, aby som si ich kupil - keby sa mi to nahodou nepacilo, tak co potom? Asi by som si vytrhal vsetky vlasy. :lol: Radsej zainvestujem do nejakej overenej klasiky.



riso..ak sa ti pacil tolkien a pp tak toto by si teoreticky nemusel zavrhnut. aj ked. nuz kto vie. a na nase pommery to nieje az taka draha kniha(200Sk,-)...a treba experimentovat


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Mam tu knihu dokonca doma, vlastnu. Ale pravdu povediac, za tych par mesiacov, co ju mam, som sa do nej pozrela len par krat a precitala som asi 5 stran. Nejak ma ten zaciatok za srdce nechtyil. Mozno je len slovensky preklad taky blby, neviem... SKusim si to precitat, ked budem mat viac casu. Co teda tak skoro nebude...

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Riso napísal:
: Radsej zainvestujem do nejakej overenej klasiky.


Vsak to je overena klasika :ikonka32:


Ja som cital celu trilogiu a mozem povedat, ze je to velmi prijemne citanie. Nic z coho by clovek odpadol nadsenim, ale rozhodne tie investovane peniaze nebudete lutovat :)
A teraz niekedy vraj vysli aj nejake dalsie diely.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Nightfall: No neviem, ked to je take lacne ako povedal meloolem, tak to mozno skusim. Ale tou klasikou som myslel, ze doma mam zopar nedokoncenych sag (Duna, Prvni carodejovo pravidlo - z toho zatial len prvy diel - a pod.) a tie by som chcel docitat. Zajtra odchadzam na lyzovacku, ale kedze v Tatrach vraj nie je mnoho snehu, tak budem mat cas rozhodnut sa. :)


Hore
 Profil  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 09.08.2004
Príspevky: 429
Body: 5
Bydlisko: La Blava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Jj, to uz je klasika:)....ked som citala prvy diel, dost ma to chytilo. Pribeh je zajimavy a velmi sa mi pozdava to, ako leGuinova opisala carodejov/magiu a spol :ikonka19:....Bohuzial citala som iba prve dva diely :roll: , setrim na treti :? .....viem ze vysli este dalsie dve knihy, jedna je stvrty diel sagy a dalsia su vlastne iba poviedky o zememori :)

_________________
Ringer


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
nage napísal:
Mam tu knihu dokonca doma, vlastnu. Ale pravdu povediac, za tych par mesiacov, co ju mam, som sa do nej pozrela len par krat a precitala som asi 5 stran. Nejak ma ten zaciatok za srdce nechtyil. Mozno je len slovensky preklad taky blby, neviem... SKusim si to precitat, ked budem mat viac casu. Co teda tak skoro nebude...


musis sa prehryzt prvymi stranami. aj ja som to chcel zabalit. a nie raz. ale potom sa to celkom rozficalo a zwerinka. teda v ramci moznosti. ale citat sa to dalo


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Nightfall napísal:
Riso napísal:
: Radsej zainvestujem do nejakej overenej klasiky.


Vsak to je overena klasika :ikonka32:


Ja som cital celu trilogiu a mozem povedat, ze je to velmi prijemne citanie. Nic z coho by clovek odpadol nadsenim, ale rozhodne tie investovane peniaze nebudete lutovat :)
A teraz niekedy vraj vysli aj nejake dalsie diely.


lutovat isto nie. ale je pravda ze to nieje nic revolucne vo svete fantasy. nevies ci vysli po slovensky? lebo sa stranke brlohu maju od nej asi 5 knih ale tie su ceske. ja by som to rad slovensky. doma mam 1 a 2 diel tej trilogie o zememoriach a gedovi po slovensky a tak by som bol rad keby mi to tam pasovalo. nie ako pp a silmarillion mam od slovartu a nedokoncene pribehy su ceske a hobbit je v tom zelenom viazani, ktore je mimoxodom super


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
numen napísal:
Jj, to uz je klasika:)....ked som citala prvy diel, dost ma to chytilo. Pribeh je zajimavy a velmi sa mi pozdava to, ako leGuinova opisala carodejov/magiu a spol :ikonka19:....Bohuzial citala som iba prve dva diely :roll: , setrim na treti :? .....viem ze vysli este dalsie dve knihy, jedna je stvrty diel sagy a dalsia su vlastne iba poviedky o zememori :)


ten styl carovania je fakt do pohody. to jej vyslo.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
meloolem: v slovencine som to este nevidel..ja som to cital v cestine a anglictine


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
písal som do slovartu a dozvedel som sa zdrvujucu infoshku....tretie pokracovanie bude az koncom aprila....ohh shit :( :evil:

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Selar napísal:
tak tu som cital jednu ci dve knihy ale bola to asi taka nuda ako kedrigern cize som to po par mesiacoch pustil z hlavy a si to ani poriadne nepamatam. Knihy co ma nezaujmu si proste nepamatam, ved kto si ma pamatat setko ked rocne precitam cez 100 knih :?


Ked som to ja cital prvy krat, tak som z toho mal presne rovnaky pocit, ale na druhy pokus sa mi to celkom zapacilo..takze mozno by si mohol dat Ursule este jednu sancu :P

Saimon napísal:
Má to iba tri časti je to napísané na obale knihy a to: -Čarodej zememorí
-Hrobky Atuanu
-Najvzdialenejšie pobrežie

O Tehanu neviem ale nie je to štvrtá čásť a trojku som ešte nečítal lebo ani za svet ju tu v Prešove neviem nájsť.


Ano, povodne to bola trilogia, ale ak sa nemylim tak neskor vysli este nejake dalsie casti :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
ja som sa jej pokusil dat second chance ale dako nevidalo...pripadalo mi to este horsie

a je to trilogia ale su k tomu dopisane jedna ci dve knihy...podobne ako PP a nedokoncene pribehy a silmarillion..

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 10.11.2005
Príspevky: 8
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
No ja som Le Guinovú čítala v češtine, dosť ma to chytilo za srdce.
Pokiaľ viem, má niekoľko dielov, úvodné poviedky... A ešte niečo, už podľa toho natočili v USA aj film.

Pravidlo jmen - poviedka
Čaroděj zeměmoří
Hrobky Atuánu
Nejvzdálenější pobřeží
Tehanu
Jiný vítr
Příběhy zeměmoří

Myslím, že to stojí za prečítanie.

_________________
Vale všetkým, čo zaslúžia si našu úctu !!!


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 39 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun