HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Pacila sa ti tato kniha?
Ano 79%  79%  [ 34 ]
Nie 21%  21%  [ 9 ]
Celkový počet hlasov : 43
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tato debata v ostatnom case ani nie je o pointe knihy.

Mam z teba, vratko, mam dojem, ze stale sa drzis toho, ze ,,existujem => som pravdivy" (ja som to z tvojho prispevku tak pochopil). Ak sa ti nepaci, ze citujem sam seba, mohol by som napriklad citovat zbierku Skvrkanie v bruchu Fera Fasistu.

Chcem povedat toto, ze nepaci sa mi, ze autor, kade chodi, take vravi, ze vsetko, co je v knihe, je ,,presne", ,,realne", ,,zalozene na faktoch", ci ,,existujuce". To je sice pravda, ale len v zmysle rule lawyeringu, hry o slovickach.

Autor to podla mna robi primarne v zaujme toho, aby sa zvysenia predajnosti.

A keby historicke fakty boli naozaj historickymi faktami, bola by to ovela vacsia sranda :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
vratko napísal:
no unika ti ten rozdiel, uz len ten prvotny ze necituje sam seba - to je jeden zo zakladnych principov citovania hocicoho.

druhy ti unika ten ze neexistenciu papiera nikto nedokazal. Dokazane boli iba nejake fakty, ze niekto si nieco vymyslel. Bolo to naozaj tak? Neurobil iba kopiu a pod.? Kto by si len tak vymyslal? bla bla. Preco sa nieco take nachadza aj v kniznici vo vatikane??


Vratko, ty asi necitas nic, co sa tu napisalo... :roll:

Bolo dokazane, ze Priorstvo a cely humbuk okolo Merovejovcov BOL vymysleny. Papier teda existuje, ale je falosny.

A co sa tyka tej poznamky o tom, ci si to naozaj niekto vymyslel a ci naozaj len neurobil kopiu mi pripomina uvazovanie v style: "Ja viem, ze on vie, ze ja viem. Ale co ak si on mysli, ze ja neviem, ze on vie, ze ja viem..." Mozno sa mylim, ale zatial mi to tak pripada.

A co sa tyka prikladov co ti alef dal- ano, boli zvelicene, ale boli zvelicene naschval a podla mna presne trafil tam, kam chcel.

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Sa tu hadame, či to bola pravda, alebo nie. Zaujímalo by ma kde pravda stojí, ale v DaVinciho kóde ju aj tak rozhodne nenájdem. A aj keby to je pravda , tak by som ju nehĺadaľ zrovna v beletrii. Ide hlavne o pointu, ktorá sa skrýva pod napínavím príbehom. Ľuďom pripomenúť, alebo ich oboznámiť, že cirkev neni taká svatá na akú sa hrá, biblia nie je od boha, za vznikom kresťanstva boli nekalé praktiky a hlavne že určite to nebolo tak ako cirkev vraví. (Už len samotná biblia bola od jej ,,vzniku,, mnohokrát prepísaná) A vôbec. Keby si mám vybrať ktora pravda je pravdickejšia tak berem Brownovu a nie tú od cirkvi. Úprimne, ako bolo aj v knihe spomínané, pravdu sa nikdy nedozvieme, potom by sa vytratilo všetko to nadšenie a mýtickosť a taktiež by to bolo neprospešné pre mnohých.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja by som si nevybral ani Brownovu pravdu -- z dovodov uvedenych vyssie.

Citácia:
,,Takže", zaváhal Belbo, ,,ten pán zaznamenáva len overené pravdy."
,,Pravdy?", zasmial sa Aglie a znova nám z krabice ponúkol znamenité rachitické cigary. ,,<<Quid est veritas?>>
vravieval pred rokmi jeden môj známy. Zväčša je to hromada nezmyslov."

-- Umberto Eco: Foucaltovo kyvadlo, XLVIII.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Sa tu hadame, či to bola pravda, alebo nie. Zaujímalo by ma kde pravda stojí, ale v DaVinciho kóde ju aj tak rozhodne nenájdem. A aj keby to je pravda , tak by som ju nehĺadaľ zrovna v beletrii. Ide hlavne o pointu, ktorá sa skrýva pod napínavím príbehom. Ľuďom pripomenúť, alebo ich oboznámiť, že cirkev neni taká svatá na akú sa hrá, biblia nie je od boha, za vznikom kresťanstva boli nekalé praktiky a hlavne že určite to nebolo tak ako cirkev vraví. (Už len samotná biblia bola od jej ,,vzniku,, mnohokrát prepísaná) A vôbec. Keby si mám vybrať ktora pravda je pravdickejšia tak berem Brownovu a nie tú od cirkvi. Úprimne, ako bolo aj v knihe spomínané, pravdu sa nikdy nedozvieme, potom by sa vytratilo všetko to nadšenie a mýtickosť a taktiež by to bolo neprospešné pre mnohých.


Skor sa hadame o tom, preco Brown vydava polopravdu za cistu pravdu.
Cela tato polemika by asi nevznikla, keby si pan brown odpustil ten nestastny nazov "Fakty" v knihe...

Ale inak s tebou suhlasim- mne sa ta kniha tiez pacila a tiez nie som prave stupencom cirkvi a "svatosti" Biblie.
Donuti cloveka sa trochu zamysliet nad tym, ci je vsetko naozaj ttake, ako sa to zda...Keby Brown nevydaval DaVinciho kod za faktografiu, myslim, ze by mu nikto nic nevycital

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Vid

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 21.09.2005
Príspevky: 14
Body: 5
Bydlisko: Komjatice

Neprítomný
Nechcelo sa mi


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Len kniha!!! Boze, ludia, len obycajna kniha!!!  Nikto nehovori, ze to tak bolo - mali ste si to precitat, potom vratit do kniznice alebo na policku a pokracovat vo svojom beznom zivote pripadne citat nieco dalsie... Keby to bolo zle napisane, tak by sa nad tym nikto nepozastavil a vsetci by to ofrflali behom jedneho tyzdna. Za to, ze to bolo precizne a genialne napisane, clovek sa do toho vzil a napatie sa dalo miestami krajat - ze bola ta kniha proste dobra (priam skvela) tak z toho robite halooo. Podla mna by ste tu nemali nadavat na autora za to, ze sa vam to zda ako blud... Povedzte svoj nazor - ved aj ten jeho moze byt celkom iny - mozno priam nudny, ale keby v knihe opisal priamo ten - tak by o jeho dielko nik nezakopol. Fikcia a fantazia je skvela vec a raz sa musela dotknut aj takejto temy.

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 21.09.2005
Príspevky: 14
Body: 5
Bydlisko: Komjatice

Neprítomný
Len kniha? To by bola pravda, ak by sa jej autor vyhol tvrdeniam o "faktoch", na ktor


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Ak to brali velmi vazne, tak mi je ich luto... Bolo to oznacene ako thiller a nie ako historicky dokument.

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Adriell napísal:
Ak to brali velmi vazne, tak mi je ich luto... Bolo to oznacene ako thiller a nie ako historicky dokument.


Bolo by to tak brane,. ak by sa autor vyhol tomu slovu FAKTY hned na zaciatku...A o tom sa tu uz hadame tak tri strany...Ako povedal alef:
alef0 napísal:
Vid

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun