HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia

Pacila sa ti tato kniha?
Ano 79%  79%  [ 34 ]
Nie 21%  21%  [ 9 ]
Celkový počet hlasov : 43
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
citali ste? ak ano tak sa vyjadrite co si myslite o tejto knihe ktora podava rozne informacie ohladne krestanskej viery ako takej......

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ujde,ale je to totalne vykradnutie knihy Tajny ostrov Templarov-tato kniha je napisana ako faktograficka,ktora samozrejme potom vytvara vlastne hypotezy a teorie,ale DA Vinciho kod skoro kazdu jednu vecokopiroval,su tam spominane tie iste uvahy,ved napokon aj Tajny ostrov pise o poklade templarskom,a Kod obsahuje vsetky udaje,ktore su v tejto knihe zozbierane a dane do logickeho sledu.Dokonca aj niektore mena ako Saunier,co je v DA Vinciho kode velmajster sionu,je v ostrove spominane ako meno knaza,ktory v 19 storoci napisal jednu zaqujmavu knihu.Co sa tyka napr krsteneho mena Bezu,to uz je asi moja zaujatost :) ,ale v ostrove je toto meno casto omielane,lebo je to nazov jedenho kostola.Brown sa Tajnym ostrovom Templarov minimalen inspiroval,skode,ze nieco podobne neurobil aj v svojej 2 knihe Anjeli a Demoni,ktory uz pripomina akcny hollywoodsky film a cela zapletka ma zaklad v tom,ze Galileo patril k iluminatom-skoda,ze ked vznikli iluminati(tento datum sa vie presne a j meno zakladatela),tak Galileo uz asi 2 storocia bol po smrti :D .Kod sa aspon neda tak lahko vyvratit ako cely Anjeli a DEmoni

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Stoji vo fronte :-) Podla tohto zakladnou tragoediou autora je, ze si vsetko nasprtal, ale podla vsetkeho nie dostatocne (na rozdiel od Tajneho ostrova a Il Pendola di Foucault ;-)


Hore
 Profil ICQ  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Je to Šifra mistra Leonarda doufám?Je to o tom jak hledají hrob Máří Magdaleny?
Pokud je to tohle tak se mi to líbilo.Konečně to tak nějak je všechno v hromadě.Všude byly jen takový náznaky,ale máš pravdu,že na toto téma existuje spousta knih.Jestli se nepletu tak něco takovýho už naznačovola i Woodová v jedný ze svých knih.Jenže každý tam napsal jen kousek a vysvětlení symbolů jako takových kdo a proč nebo tak tam moc není.Jak říkám mně se to líbilo.Byla jsem spokojená.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Kleriker napísal:
Ujde,ale je to totalne vykradnutie knihy Tajny ostrov Templarov-tato kniha je napisana ako faktograficka,ktora samozrejme potom vytvara vlastne hypotezy a teorie,ale DA Vinciho kod skoro kazdu jednu vecokopiroval,su tam spominane tie iste uvahy,ved napokon aj Tajny ostrov pise o poklade templarskom,a Kod obsahuje vsetky udaje,ktore su v tejto knihe zozbierane a dane do logickeho sledu.Dokonca aj niektore mena ako Saunier,co je v DA Vinciho kode velmajster sionu,je v ostrove spominane ako meno knaza,ktory v 19 storoci napisal jednu zaqujmavu knihu.Co sa tyka napr krsteneho mena Bezu,to uz je asi moja zaujatost :) ,ale v ostrove je toto meno casto omielane,lebo je to nazov jedenho kostola.Brown sa Tajnym ostrovom Templarov minimalen inspiroval,skode,ze nieco podobne neurobil aj v svojej 2 knihe Anjeli a Demoni,ktory uz pripomina akcny hollywoodsky film a cela zapletka ma zaklad v tom,ze Galileo patril k iluminatom-skoda,ze ked vznikli iluminati(tento datum sa vie presne a j meno zakladatela),tak Galileo uz asi 2 storocia bol po smrti :D .Kod sa aspon neda tak lahko vyvratit ako cely Anjeli a DEmoni


cela tato kniha je vlastne postavena na veciax ktore boli pisane a niektore boli aj historicky podlozene....v podstate to musel okopcit.....neslo tam o to aby tam daval nejake svoje teorie..islo o pribeh a tie spominane fakty su (zrejme) opisane...a s tym saunierom...o tom tiez viem, nasiel som to na nete. v najblizsix dnox by sa mi do ruk mali dostat aj anieli a demoni ale po tomto tvojom prispevku ma akosi opustilo nadsenie.

ale jedna vec ktora ma uplne necakane skoro hodila o zem bolo odhalenie ucitela....to bol pre mna sok

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ano, a kosicku katedralu by mali obliehat ezoterici -- najvychodnejsia goticka pamiatka, Frantisek Rakoczi II. je Majster R, dokonca tu bol ulozeny gral (sic!) :-)


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
alef0 napísal:
Ano, a kosicku katedralu by mali obliehat ezoterici -- najvychodnejsia goticka pamiatka, Frantisek Rakoczi II. je Majster R, dokonca tu bol ulozeny gral (sic!) :-)



coze??????

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Mne sa DaVinciho kod pacil. Nemala som zatial moznost citat Tajny ostrov Teplarov, takze nemozem posudit, nakolko to bolo odkopirovane. Dost mi "sadol" styl, akym je tato kniha napisana. Kapitoly su kratsie, takze citatela lahko udrzia v strehu bez zbytocnych "hluchych miest". Osobne som 3/4 knihy precitala na jeden tah. Pekne sa pohral aj s postavami, takze citatel ma moznost odhadovat kto je vlastne kto a ako to cele dopadne a zaverecne odhalenie je aj tak v istom smere necakane.


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kleriker napísal:
Ujde,ale je to totalne vykradnutie knihy Tajny ostrov Templarov-tato kniha je napisana ako faktograficka,ktora samozrejme potom vytvara vlastne hypotezy a teorie,ale DA Vinciho kod skoro kazdu jednu vecokopiroval,su tam spominane tie iste uvahy,ved napokon aj Tajny ostrov pise o poklade templarskom,a Kod obsahuje vsetky udaje,ktore su v tejto knihe zozbierane a dane do logickeho sledu.Dokonca aj niektore mena ako Saunier,co je v DA Vinciho kode velmajster sionu,je v ostrove spominane ako meno knaza,ktory v 19 storoci napisal jednu zaqujmavu knihu.Co sa tyka napr krsteneho mena Bezu,to uz je asi moja zaujatost :) ,ale v ostrove je toto meno casto omielane,lebo je to nazov jedenho kostola.Brown sa Tajnym ostrovom Templarov minimalen inspiroval,skode,ze nieco podobne neurobil aj v svojej 2 knihe Anjeli a Demoni,ktory uz pripomina akcny hollywoodsky film a cela zapletka ma zaklad v tom,ze Galileo patril k iluminatom-skoda,ze ked vznikli iluminati(tento datum sa vie presne a j meno zakladatela),tak Galileo uz asi 2 storocia bol po smrti :D .Kod sa aspon neda tak lahko vyvratit ako cely Anjeli a DEmoni


Jasneee...To by si nebol ty, Kleriker, keby si v kuse nekritizoval :P Prave mam v plane sa do tej knihy pustit...Este ze ta poznam, lebo inak by ma ta chut presla :lol:
Kazdopadne, ostatni vravia ze je to dobra kniha, takze ju cez "predlzeny vikend" precitam(dufam) a potom sa s vami podelim o nazor...

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Airin napísal:
Mne sa DaVinciho kod pacil. Nemala som zatial moznost citat Tajny ostrov Teplarov, takze nemozem posudit, nakolko to bolo odkopirovane. Dost mi "sadol" styl, akym je tato kniha napisana. Kapitoly su kratsie, takze citatela lahko udrzia v strehu bez zbytocnych "hluchych miest". Osobne som 3/4 knihy precitala na jeden tah. Pekne sa pohral aj s postavami, takze citatel ma moznost odhadovat kto je vlastne kto a ako to cele dopadne a zaverecne odhalenie je aj tak v istom smere necakane.


takze tajny ostrov TEPLAROV :lol: :lol: :lol: :lol: zwerina
inak si to vystihla fakt presne to s tymi kratkymi kapitolami. ozaj som to newedel prestat citat iba kwoli tomu. ked som si o polstvrtej rano polomrtvy vravel:"ved uz iba jedna kapitola. aha ved len tri strany." a takto som sa zhavil az som od uplneho vycerpania odpadol. :twisted: :P ale citalo sa to velmi dobre.
teraz mam anjeli a demoni tak som zvedavy...

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
HLBOKO SA OSPRAVEDLNUJEM ZA PREKLEP :)


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ANDĚLY a DÉMONY jsem koupila právě proto,že mně Šifra mistra Leonarda docela dostala.Podle mně je Leonardo lepší,ale uvidíš....


Hore
 Profil  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
mne sa to nepacilo a ja sprosta som si to kupila

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
A který Ti nepadly Andělé nebo Leonardo?


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja mam doma oboje, ale este som sa k nim nedostal. Ja mam tolko vela dobrych knih, ze ich nestiham citat. :lol: :lol:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun