HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia

Pacila sa ti tato kniha?
Ano 79%  79%  [ 34 ]
Nie 21%  21%  [ 9 ]
Celkový počet hlasov : 43
Autor Správa

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
meloolem napísal:
alepreco myslite ze to este nemoze existova....bolo to tak brutalne vyvratene ze jednoducho a definitivne sa potvrdilo ze to co je v tej knihe je cista loz a falos???t


No...bolo dokazane, ze cely Kristov rodokmen a rodokmen zijucich Merovejovcov, co sa v knihe spomina, si vymyslel nejaky Francuz. Ten si takisto vymyslel novodobe Priorstvo Sionu, ktore s tym historickym malo spolocne akurat nazov(stavim sa, ze cistou nahodou :P :lol: ). Ten isty Francuz potom sfalsoval zopar listin a domyslel nejake detaily- a ked to Brown napisal, tak sa zacala vseobecna hysteria...

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad all - opet o cej doveryhodnosti sa chceme bavit? Cela biblia je vymysel a nikomu to nevadi. Iba nieco vymysleli ludia teraz a nieco pret tolkymi hodinami ze sa to uz neda dokazat ani vyvratit. V buducnosti mozno bude evanjelium podla browna sucastou bilie ak to bude vyhovovat.
Nerobme z biblie slovo bozie. Je to slovo ludske.!
To ze dokazes ze niekto vymyslel este neznamena ze nieco z toho nemoze byt pravda. Podla mna je pravdivost takychto veci nedokazatelna.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Hm, ja si myslim, ze to s tou bibliou je presne tak - slovo ludi, tak ako vznikali Rozpravky 1000 a 1 noci, tak si mozno ludia zapisovali zazitky a hla - mame bibliu a ludia tomu veria - je tam kopec nepresnosti, s ktorymi sa Brown pekne pohral - ak si Bibliu pozorne precitate, zistite, ze si tam v niektorych pripadov bral syn svoju mamu, vnuk babku a maju v tom riadny zmatok.

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
vratko napísal:
ad all - opet o cej doveryhodnosti sa chceme bavit? Cela biblia je vymysel a nikomu to nevadi. Iba nieco vymysleli ludia teraz a nieco pret tolkymi hodinami ze sa to uz neda dokazat ani vyvratit. V buducnosti mozno bude evanjelium podla browna sucastou bilie ak to bude vyhovovat.
Nerobme z biblie slovo bozie. Je to slovo ludske.!
To ze dokazes ze niekto vymyslel este neznamena ze nieco z toho nemoze byt pravda. Podla mna je pravdivost takychto veci nedokazatelna.


nie, nechceme. ja som len tlmocil odpoved na otazku, ktoru polozil meloolem, a to, ci bola dokazana pravost. Moja odpoved je, ze pravost nebola dokazana.

Adriell napísal:
Hm, ja si myslim, ze to s tou bibliou je presne tak - slovo ludi, tak ako vznikali Rozpravky 1000 a 1 noci, tak si mozno ludia zapisovali zazitky a hla - mame bibliu a ludia tomu veria - je tam kopec nepresnosti, s ktorymi sa Brown pekne pohral - ak si Bibliu pozorne precitate, zistite, ze si tam v niektorych pripadov bral syn svoju mamu, vnuk babku a maju v tom riadny zmatok.


Suhlasim v tomto s tebou aj vratkom. Mam na Bibliu podobny nazor a viem, ze je tam mnoho nepresnosti, ktore Brown jednoducho vyuzil.
Ale my sa bavime skor o tom, preco Brown vsade vykrikuje, ze to, co napisal je svatosvata pravda, ked to jednoducho nema potvrdene.
O to tu cely cas ide, nie o to, co si kto vymyslel a ci je Biblia pravdiva. A mimochodom, Biblia je offtopic, nemyslite? :wink:

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
pozri sa - lepsi vtak v hrsti ako zena na streche!
O tom to je ... Brown spravil resers(zozbieral udaje) toho co je vo svete a pravdivo to odcitoval - nikdy som nepocul jeho vyjadrenie ze to co napisal je pravda. Stale tvrdil ze to co napisal je pravdivo odcitovane a to je rozdiel. Obrovsky - to sa snazim od zaciatku nacrtnut ja. Preto on si radsej vybral vtaka v hrsti ako by mal dokazovat pravdivost zeny nastreche. :lol:
a pokial neuvidim browna na vlastne usiocinosusta hovorit ze je vsetko pravda dovolim si o citacii Brawna pochybovat aspon v zmysle vtaka v hrsti. :wink:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
All the history, artwork, ancient documents, and secret rituals in the novel are accurate.
-- Dan Brown, http://www.bookbrowse.com/author_interv ... number=226

While the book's characters and their actions are obviously not real, the artwork, architecture, documents, and secret rituals depicted in this novel all exist (for example, Leonardo Da Vinci's paintings, the Gnostic Gospels, Hieros Gamos, etc.).
-- Dan Brown, http://www.danbrown.com/novels/davinci_code/faqs.html

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad alef - ved to je krasny priklad na to o com hovorim.
Je rozdiel byt realny a byt pravdivy a je rozdiel co je realne a co pravdive. A ak niekto potom jeho slova prepisuje a si nie je tohoto faktu vedomy tak z toho vznikne nechtiac loz.

On ma proste realne dokumenty , miesta, ritualy ale nehovori ze su spravne alebo nebodaj pravdive - su iba realne. Teda ich opisuje pravdivo.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Brown povedal v mnohych rozhovoroch - ja NETVRDIM ze je to pravda, napisal som knihu - pocul ho niekto hovorit, ze tomu, co napisal veri? Ja nie - citovanie znamena, ze opakuje to, co niekde pocul, ved to tak robilo kopu spisovatelov, ktorych sa dnes musime v skole ucit - ak sa vam to nepacilo, mali ste prestat citat, mne sa to pacilo velmi a dakujem Vianociam, ze boli take stedre :wink:

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
...ale v kazdom pripade to rozvirilo poriadne debaty po svete :lol: 8)

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Este ze tak, uz bolo treba aby sa trosku otriasla stolicka pod Vatikanom... :ikonka17:

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
vratko napísal:
On ma proste realne dokumenty , miesta, ritualy ale nehovori ze su spravne alebo nebodaj pravdive - su iba realne. Teda ich opisuje pravdivo.


Zidia sa dostali do plynu sami, historici sa mylili. Tato teoria je potvrdena napr. v (Mrkvicka, 1995). Prvotny zaklad tymto faktom dal napr. (Taraba, 1997) po dokladnom vyskume v odtajnenych archivoch...


[Mkrvicka 1995] -- (bez nazvu), zapadna stena Domu sv. Alzbety, publikovane na soche Sv. Martina.
[Taraba, 1997] Mrkvicka, Jozef -- O nepravdivosti komplotu, sukromna vyskumna sprava, nepublikova(tel)ne.
------
Chcem tym povedat, ze ked nabuduce budem produkovat nejake fakty, tak si ich sam napisem, sam si ich ulozim do svojho archivu (cim ich zrealnim) a ked sa ma niekto bude pytat cudne otazky, tak len poviem, ze aha, fakty su realne, ved tuto *existuju* v mojom sufliku, ja som ich len opisal (pismenko po pismenku).

Hranica medzi dielom a meta-urovnou by mala ostat zretelna (ci aj to sa zvali na ,,postmodernizmus")?

Alebo ,,ludia kupujte si to, to vsetko je pravda (doslova!)" a ked to niekto zacne spochybnovat tak mam vyhovorku, ze jaj, ja som to len opisoval od slova do slova, ja za to nemozem, ze to nie je pravda (hlavne, ze sa peniazke kotulaju, yum, yum).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Chcem tym povedat, ze ked nabuduce budem produkovat nejake fakty, tak si ich sam napisem, sam si ich ulozim do svojho archivu (cim ich zrealnim) a ked sa ma niekto bude pytat cudne otazky, tak len poviem, ze aha, fakty su realne, ved tuto *existuju* v mojom sufliku, ja som ich len opisal (pismenko po pismenku).

Hranica medzi dielom a meta-urovnou by mala ostat zretelna (ci aj to sa zvali na ,,postmodernizmus")?

Alebo ,,ludia kupujte si to, to vsetko je pravda (doslova!)" a ked to niekto zacne spochybnovat tak mam vyhovorku, ze jaj, ja som to len opisoval od slova do slova, ja za to nemozem, ze to nie je pravda (hlavne, ze sa peniazke kotulaju, yum, yum).


Amen :ikonka19:

To je presne to, o com sa hadame cely cas...
Tym ale nechcem povedat, ze kniha je zla, jednoducho keby si Brown odpustil tu reklamu s tym, ze vsetko je pravda, myslim, ze by nikto nic nenamietal. Ale ako povedal alef, asi by ani nezarobil :roll:

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
mozete sa k tomu staviat ako len chcete - ale to je nepodstatne pretoze to chapete blbo :wink:

je rozdiel medzi chodenim po svete a zhananim 'faktov' ktore niekedy mozu byt skreslene a medzi tym ked si niekto nieco doma vymysli a to potom prehlasi za pravdu. To je uz prehnane a ani ako priklad sa nehodi.

Co ja viem tak vatikanska kniznica je dost strazena, neviem akym zarakom sa mu tam podarilo dostat ale ak tam bol a mal moznost prezriet aspon nieco tak na tej knihe je dost pravdy - aspon ja tomu verim.

A je to velmi vzdialene od nejakeho vyvyslu v mojej osobnej kniznici realizovaneho mnou.

Kusok sa ti ta hranica vysmykla.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
* Papier o Priorstve Sionu existuje.
* Papier o Priorstve Sionu je falosny (jeho obsah je vymysleny).

* Papier v mojej kniznici existuje.
* Papier v mojej kniznici je falosny (jeho obsah je vymysleny).

Ak ich opisem, oba budu ,,accurate", oba budu faktami (podla Brownovej uvahy, existujem, teda stavam sa faktom ;-))

Unika mi nieco?

Bud autor nie je v stave tri minuty vygoogleniu informacii (co nepredpokladam, verim, ze autor nie je priemerne blby American, ako nam ich prezentovuju media) alebo autor o lziach vie, ale ich nechce akceptovat, lebo to by nutne zruinovalo jeho pribeh a prienik do ,,metaurovne".

Hranica medzi pravdou a fantasy sa stiera a to zjavne len kvoli zvyseniu hypeu?. Iny dovod ma nenapada. Postmodernists and existentialists rejoice!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
no unika ti ten rozdiel, uz len ten prvotny ze necituje sam seba - to je jeden zo zakladnych principov citovania hocicoho.

druhy ti unika ten ze neexistenciu papiera nikto nedokazal. Dokazane boli iba nejake fakty, ze niekto si nieco vymyslel. Bolo to naozaj tak? Neurobil iba kopiu a pod.? Kto by si len tak vymyslal? bla bla. Preco sa nieco take nachadza aj v kniznici vo vatikane??

nema to podla mna zmysel. Ale pointa je v tom ze tomu venoval viac ako 3 minuty googlenia alebo 5minut na vymyslenie svojho papiera. Kusok prizemnit.....

ak tebe na to aby si tvrdil ze klame staci dokaz o tom ze napisane veci boli napisane neskor tak mne na to aby som tvrdil ze je to pravda staci to ze bez vanku sa ani listok nepohne - howg no comment viac k tomuto z mojej strany.

ale nie o tom bola ta kniha.....ano usla ti pointa - nie toto sa malo rozoberat. To nie je motto.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun