HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 47 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Mam teda napad: co takto zalozit slovensky prekladovy kluc? Samozrejme, so sustavnym pamatanim na Rytirove stranky?


iba DnD alebo vseobecne scifi a fantasy?

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je podla mna jedno a to iste. Stale mozes mat pri kazdej polozke kategoriu.

napr.
elf | elf | (vseob.)
elf | skriatok | (anglicka bestiologia)
elf | petrolejarska firma | (spolocnosti)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
edit
elf-nekvalitny ukrainsky samopal

_________________
Blep


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
elf - v nemčine číslica 11

Ale toto už zaváňa Obrázok.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim si ze prekladovy kluc je vhodnejsie robit specificky na konkretnu hru. Mimo ineho uz len kvoli tomu ze by potom mal niekolko tisic hesiel. A urcite je uzitocne oddelit pojmy cisto mechanicke/systemove k nejakej hre od povedzme vseobecnych sci-fi technologii.

M

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja mlcky pesimisticky predpokladam, ze kluc by sa doplnal podla potreby. Nepredpokladam, ze zrazu niekto pride a bude mat v lavej ruke 4000 terminov z Tolkiena a v pravej 5000 terminov zo Star Wars.

Ak by sa to urobilo cez ,,sekcie", tak hadam nie je problem casom osamostatnit nejaku vacsiu sekciu tykajucu sa nejakej oblasti (povedzme osamostatnit kluc tykajuci sa StarWars).


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale pre zaciatok moze byt trebars kluc nejakej hre na ktorej sa dohodne ze sa ide prekladat, a ten nemusi bat spociatku viac ako 50-100 hesiel.

M

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som zvedavy ako prelozite napr. gnome - pretoze v 'slovencine' gnóm ma kusok iny vyznam.

nieco ako elf vs. elf.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gnom je permonik :D .

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No podľa mňa je to zbytočné - ono sa toho zasa na Slovensku toľko neprekladá, aby to potrebovalo osobitný kľúč... :D

Maximálne nejaký menší kľúč, kde by sa riešili veci, ktoré sa nedajú rovno prebrať z českého...


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi napísal:
Gnom je permonik :D .


no ved o tom hovorim...permonik v mojej predstave je nieco ine ako gnom.... :wink:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dryden napísal:
No podľa mňa je to zbytočné - ono sa toho zasa na Slovensku toľko neprekladá, aby to potrebovalo osobitný kľúč... :D

Maximálne nejaký menší kľúč, kde by sa riešili veci, ktoré sa nedajú rovno prebrať z českého...


Možno by to zbytočné nebolo, ak by bol kľúč dosť obsiahly a kvalitný, a podarilo by sa dohodnúť s niekoľkými vydavateľmi, čo vydávajú sdifi/fantasy knihy na slovensku (3x sláva pre odvážlivcov), možno by sa názvoslovie časom zjednotilo, po kľúči by siahli profesionálni prekladatelia, a nevznikali by také zlátaniny, ako slovenský LOTR (ohyzd, glgáň, ...)

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dryden napísal:
No podľa mňa je to zbytočné - ono sa toho zasa na Slovensku toľko neprekladá, aby to potrebovalo osobitný kľúč... :D

Maximálne nejaký menší kľúč, kde by sa riešili veci, ktoré sa nedajú rovno prebrať z českého...


No ved nehovorim, ze to ma byt RPG udalost roka, staci skromne zacat a udrziavat. Skusim coskoro zhlobit nejaky uzivatelsky interface s databazou?


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
crowen napísal:
Dryden napísal:
No podľa mňa je to zbytočné - ono sa toho zasa na Slovensku toľko neprekladá, aby to potrebovalo osobitný kľúč... :D

Maximálne nejaký menší kľúč, kde by sa riešili veci, ktoré sa nedajú rovno prebrať z českého...


Možno by to zbytočné nebolo, ak by bol kľúč dosť obsiahly a kvalitný, a podarilo by sa dohodnúť s niekoľkými vydavateľmi, čo vydávajú sdifi/fantasy knihy na slovensku (3x sláva pre odvážlivcov), možno by sa názvoslovie časom zjednotilo, po kľúči by siahli profesionálni prekladatelia, a nevznikali by také zlátaniny, ako slovenský LOTR (ohyzd, glgáň, ...)


Kým vieš snívať, tak máš nádej... :lol: :lol: :lol:

Ja som skôr za prístup prekladať a veci riešiť za pochodu, ako sa bohvie dlho paprať s kľúčom, ktorého praktická využiteľnosť je pomerne diskutabilná. A stále by tu bola otázka, kto by bol ten najvyšší guru, ktorý by rozhodoval v prípade nevyhnutných konfliktov. Je tu niekto, kto má fakt rešpekt? Podľa mňa nie. Takže by som to nechal hlavne na autoroch jednotlivých prekladov, ktorí by prekladali slová, na ktoré by narazili a tie by sa priebežne pridávali do kľúča. Samozrejme dosť diskutabilných vecí by bolo treba prediskutovať v širšom kruhu...

A pokiaľ ide o preklad slova gnome, tak výraz permoník nie je realite o nič bližší ako normálne gnóm, na ktoré sú hráči zvyknutí, takže by som to nechal tak...


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dryden napísal:
Takže by som to nechal hlavne na autoroch jednotlivých prekladov, ktorí by prekladali slová, na ktoré by narazili a tie by sa priebežne pridávali do kľúča. Samozrejme dosť diskutabilných vecí by bolo treba prediskutovať v širšom kruhu...
.


To je aj moja skromna predstava. Proste kluc by sa vytvaral postupne podla potreby a konflikty by sa (niekde) rozdiskutovali.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 47 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun