HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stalo sa to už niekomu? Máte s tým skúsenosti?

Mňa to postihlo na poslednej hre, kde našu družinu v noci prepadla skupinka upírov a moju maličkost dokonca stihol/la leader/ka skupiny aj pohrýzť... a teraz po pár dňoch (3-4) sa zo mňa stal upír (heh a akurát tam sa hra skončila... polovica družiny musela preč učiť sa na skúšky :P )... a tak sa pýtam, či to už niekto zažil (popr. bol toho obeťou) a pár nápadov tiež uvítam :)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozor, strasna ironia.

* Vyhladame upira
* Nechame sa pohryzt
* Zomrieme
* Zozenieme prirucky k Vampire: Masquerade
* Nastudujeme
* Pokracujeme v hre.

Nie, upirovia .... hm, skusenosti nemam.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Heh tak akože Vampire ešte nemám v úmysle hrať (pretože si ešte nikto odnás nezohnal príručku a tiež neviem či by im ten štýl hry vyhovoval), ale inak "vďaka" za radu ;)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale nehovorim, ze by to nebol dobry napad. Dala by sa na tom postavit cela kampan -- clovek sa chce oslobodit z Kliatby, ale nevie ako.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu sa riesilo hranie upira v druzine. Diskusia je pomerne dlha, takze sa mi sem nechcelo pisat nejake zhrnutie

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris: no ak hrate klasicke fantasy dobrodruzstvo tak pouzitie pravidiel z Masquerade si neviem dost dobre predstavit, pretoze tie su robene pre "realny" tj. ludsky svet, a s fantasy rasami, zbranami, kuzlami,... tak nejak nepocitaju :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Aeris: no ak hrate klasicke fantasy dobrodruzstvo tak pouzitie pravidiel z Masquerade si neviem dost dobre predstavit, pretoze tie su robene pre "realny" tj. ludsky svet, a s fantasy rasami, zbranami, kuzlami,... tak nejak nepocitaju :roll:


ale pocitaju

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, po precitani onej debaty som nadobudol dojem, ze urobit z upirskeho druzinika iba akusi medzihru, nie je prave najlepsi napad.

Asi sa to predsa len ,,zvrhne" bud na styl Vampira, alebo na rozlozenie celej druziny, prip. na znacny chaos.

Na hranie vampirov je asi predsa len najlepsi Vampire.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
suhlas, pre VtM existuju pravidla aj pre predosle obdobia, napr pre stredovek a pod. a len tam mimochodom vo world of darkness existuju aj magovia/dokonca je ich celkom dost/, aj lykani aj iny manici. a krom toho, ti su aj v sucastnosti podla Vampire...vlastne to nie je VtM ale skor Vampire: dark age :lol: :lol: ale proste su pravidla aj pre daleku minulost coz znamena mece, magia, atd.

a len tak mimochodom si precitaj historiu klanu Tremer ak mi neveris co sa tyka magov. Ich klan vlastne z magov vzisiel :lol: :lol:

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dark Ages upravuju hranie Vamipra v stredoveku, to vsak neznamena, ze by vyriesili problem premeny trpaslika na upira a podobne...alebo sa mylim?

ad Tremere: ano su to magovia, ale mag-Tremer je nieco uplne ine ako mag v inych RPG (ale to uz sem nepatri)


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nightfall: tremer je sice upirsky mag ale vzisiel z jedneho z domov magov ci jak sa to tam u nich nazyva a ti magovia, su echt magovia:))

mno ale mas pravdu, ze to neriesi premenu trpazlika na upira. ja len, ze by sa dalo uhrat to aj tam ale to je fuk. ono v dnd s premenou na upira nevim, nevim.

v drd boli myslim tie premeny na upira ci lykana nejak prepracovane ale nie som si isty

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Dark Ages upravuju hranie Vamipra v stredoveku, to vsak neznamena, ze by vyriesili problem premeny trpaslika na upira a podobne...alebo sa mylim?

ad Tremere: ano su to magovia, ale mag-Tremer je nieco uplne ine ako mag v inych RPG (ale to uz sem nepatri)


Kludne pouzi prirucku dark ages:mage. A premenu riesi, pretoze vacsinou sa hra zacina hranim za cloveka, ktory je nasledne premeneny na upira... proste pomaly ziskavas prehlad o svojich novych upririch schopnostiach, prehlad o upirej spolocnosti, ... premenou sa nestavas superupirom so vsetkymi schopnostami

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Len je otazka, do akej miery je to uzitocne aj pre ostatnych neupirskych hracov v druzine. Skor by som sa tomu celemu vyhol.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Len je otazka, do akej miery je to uzitocne aj pre ostatnych neupirskych hracov v druzine. Skor by som sa tomu celemu vyhol.


To nehovorte mne, ale DMovi, ja som sa snažil to nejako "uhrať" argumentami o tom, že niektorí družiníci ho klamú a dakedy praktizujú dicefudgeing, a že ja som toto nikdy nerobil.. tak že či neurobí aspoň raz výnimku... "Prd borošov" mi povedal... a možno pochopil prečo (na posledy čo sme trénovali šerm) som "trénoval", až tak, že to vyzeralo na berserk Drizzta... no hádam ten svoj posledný DM čin zruší, bo inak ma v našej skupine znenávidia ešte viac ako doteraz (trošku dlhšia hystorka).. mno čo už aj "fantasy" život vie byť sviňa (skôr Warhog) :?

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa tá myšlinka upíra celkom pozdáva. Čítal som to po štrvtú stranu a tam to prešlo do diskusie čo to je fantasy - dočítam neskôr. Tak sa mi zdá že hlavným problémom bolo
1, či bude upír "uslintaný magor túžiaci po krvi" podliehajúci všetkým predsudkom o upíroch.
2, upír musí (neviem prečo) mať superschopnosti ktroré ho robia najbossom

K bodu 1, hádam len toľko, že to predsudky. Ak si pamätáte film Upíri, rád by som vám pripomenu scénu keď luvec strčí upíriemu princovi pred nos krucifix a ten len povie: "Som ateista". Prečo by všetky prostriedky mali fungoať? Nechsi PJ sám určí aké obmedzenia dá upírovi a bude o nich vedieť len on a upírov hráč. Samozrejme že môže zvyšok skupiny zavaliť toľkými legendami o upíroch až by z toho bola kniha.

A k bodu 2,. Upíra by so nedal ako postavu. Skôr ak v boji niekoho zabije upír, bude preňho premena v upíra ako "druhá šanca". Namiesto smrti sa počase preberie ako upír. Schopnosti bude mať presne ako predtým - až na pár bonusov ako napríklad regenerácia keď pije krv (PJ určí koľko ho to vylieči), alebo až ho znovu zabijú (bude normálne zraniteľný) po boji znovu vstane. Okrem tých to výhod dostane aj nejaké postihy (určí PJ tak aby to bolo aspoň približne vyrovnané s bonusmi).

Až na týchto pár detailov to bude obyčajný hrdina (atribúty a povolanie sa nezmenie) a bude postupovať akoby bol človekom. Jednoducho upír ako ďaľšia rasa.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun