HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem je tento (a to je imho presne problem z Vampira)
* upir saje krv -- slusny zo zvierat, neslusny z ludi, co bud neprijemne, alebo zlocin
* upir sa spaciruje len v noci -- co je iste znacne obmedzenie pre ostatnych druzinikov

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
NO PROBLEM

upir saje krv - veď nemusí každý deň, jednoducho počas dobrodružstiev sa nasaje a kým hrdinovia hľadajú obživu spí v rakvi a trávi

upír sa špacíruje len v noci - alo bolo spomenuté na RPG fúrach v dungeone je to jedno, na povrchu cestuje: a, v noci; b, v uzavretom koči; c, v hrubom čiernom kabáte, ktorý ho úplne chráni. (d, PJ mu dá iné obmedzenie a na svetlocitlivosť pozerá ako na jednu z mnohých povier)

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Problem je tento (a to je imho presne problem z Vampira)
* upir saje krv -- slusny zo zvierat, neslusny z ludi, co bud neprijemne, alebo zlocin
* upir sa spaciruje len v noci -- co je iste znacne obmedzenie pre ostatnych druzinikov


ad upir saje krv: poznám dosť upírov, ktorí sa napijú z ľudí, ale to len tak jemne a obeti spôsobia nanajvýš bolesti hlavy alebo závrate keď sa po pár minútach preberú. A tí čo pijú krv zvierat (hlavne klan Gangrel keď sme už pri Masquerade), tak neviem prečo by to malo byť nepríjemné, možno má každá zvieracia krv inú chuť (ľudské typy majú, to som testoval aj ja), ale to si myslím, že by nebol problém.

ad upir spaciruje len v noci: Nesúhlasím, to záleží od toho, aký upír (lepšie povedané ako starý) obeť priviedol do sveta temnôt, pretože pokiaľ viem, tak upír má nad sebou stále väčšiu moc (po istú hranicu samozrejme), takže ak by obeť bol vzkriesil taký 500 ročný upír (a že ich je aj celkom dosť), tak by jej nemuselo slnko veľmi prekážať, možno obmedzovať v koncentrácií, spôsobovať závraty alebo bolesť no smrteľné by to byť nemuselo (samozrejme ak by zas bola 14 hodín na slnku tak to už by smrtelné muselo byť)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Problem je tento (a to je imho presne problem z Vampira)
* upir saje krv -- slusny zo zvierat, neslusny z ludi, co bud neprijemne, alebo zlocin
* upir sa spaciruje len v noci -- co je iste znacne obmedzenie pre ostatnych druzinikov


aj slušny z ľudí. len ich nemusí vypiť celých. može ich nechať žiť.. pravidlá WoD naštastie nerobia z kusanca rovno druheeho upííra
hm... ta druhá vec je závažna.. ale aspoň by sa parta mohla haluziť s Rakvou...
akože
-Parta Rakvonosičov
-Rakvakemping
-Majty Rakva of +5 to life...
-Rakvác :lol:

Aeris napísal:
ad upir spaciruje len v noci: Nesúhlasím, to záleží od toho, aký upír (lepšie povedané ako starý) obeť priviedol do sveta temnôt, pretože pokiaľ viem, tak upír má nad sebou stále väčšiu moc (po istú hranicu samozrejme), takže ak by obeť bol vzkriesil taký 500 ročný upír (a že ich je aj celkom dosť), tak by jej nemuselo slnko veľmi prekážať, možno obmedzovať v koncentrácií, spôsobovať závraty alebo bolesť no smrteľné by to byť nemuselo (samozrejme ak by zas bola 14 hodín na slnku tak to už by smrtelné muselo byť)


ehm. WoD upírom vadí slko tak či tak.. na veku nezáleží... ale iným upírom???hm... ne, urobil by som ho silným, ale túsrandu s dňom a nocou by som nechal... veď prečo nie? alebo by mal mrrrrtne postihy za behanie cez deň.. niečo ako Jane Nowak (či jak sa volá, baba jedna) mala v takej haluznej knižke :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
selar: vsak ano, mne skor slo o to, ze sposob kuzlenia a vobec uprava magie vo Vampirovi je velmi odlisna od inych systemov a nehra tam taku vyraznu ulohu

crowen: Ja viem ako riesia premenu pravidla VtM. Ale nedokazem si predstavit aplikaciu tychto pravidiel na inu rasu ako cloveka.

Preto si myslim, ze prechod uz rozbehnuteho dobrodruzstva na pravidla VtM, tak ako to tu niekto spominal neni najlepsi napad.

Aeris: Aku rasu/povolanie mala ta tvoja pohryzena postava? A co pouzivate za system?

EDIT: ad ZRudi: pre pribeh by mohla byt zaujimava aj premena postavy na ghoula. A vyriesil by sa tym aj problem so slnkom :)


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Aeris: Aku rasu/povolanie mala ta tvoja pohryzena postava? A co pouzivate za system?


Lesný elf, hraničiar, Dungeons and Dragons 3.5 editon -> svet Forgotten Realms (heh DM sa drží akurát tak mapy, rás a povolaní, ostatné si sám modifikuje tak aby sa to podobalo jeho predstavám a predstavám jeho otrokov - čiže družiníkov :) )

_________________
Chaos is the only answer


Naposledy upravil Aeris dňa Ut. 03. Máj 2005, 12:59, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ Facebook  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
selar: vsak ano, mne skor slo o to, ze sposob kuzlenia a vobec uprava magie vo Vampirovi je velmi odlisna od inych systemov a nehra tam taku vyraznu ulohu

crowen: Ja viem ako riesia premenu pravidla VtM. Ale nedokazem si predstavit aplikaciu tychto pravidiel na inu rasu ako cloveka.

EDIT: ad ZRudi: pre pribeh by mohla byt zaujimava aj premena postavy na ghoula. A vyriesil by sa tym aj problem so slnkom :)


ad 1: ale hrá doležitú, hrá :wink: by si sa divil jak ťa dokáže mágia baciť o zem... a aj obyčajné oné, Disciplíny sú pecka... ja ako Rodný (Juan Fernando Rodriguez) by som sa neodvážil len tak vyskočiť na mága

ad 2: nedokažeš? to iste... akurat nekere rasy by trebars tuto premenu nemuseli dokázať prežiť (moc odlišný organizmus...) a to by ani nevadilo, keby trebars vampirizmus mohli mat len ludia, hobiti a neviem trebars nejaka ece ina haaveď. veď aj v prírode našej (Earth) sú druhy čo môžu žiť len z jedného špeciálneho druhu!!

ad 3: no to ano.ale keď je keď je už panáčik na upíra hodený...
hehe...skusim nabuduce dobrodružstvo postaviť na tom, že jeden z party je ghúl...a parta hobude posluchat lebo to bude killer buchar :lol: a on bude scet (pre pána) nejake questy...mňááám 8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi: ja som myslel magiu u Tremerov nie u Magov (tie pravidla som ani nevidel, takze neviem ako to funguje u nich)

Aeris: no tak premena elfa na upira je teda kardinalna hlupost..podla mna :roll:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem je, ze v D&D je vampirizmus povazovany za ,,kliatbu". A asi je vhodne tuto vec spravit tak, aby z nej nakoniec nebola vyhoda.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Aeris: no tak premena elfa na upira je teda kardinalna hlupost..podla mna :roll:


No to si myslím aj ja (hoci už som to niekde videl, že by sa elf stal upírom a ponechal si dušu, pretože elfovia dušu nikdy nestratia, len v prípade straty tela duša odchádza "Na miesto ktoré elfovia taja a nikomu ho neprezradia" :) ), ale čo narobíš, už som spomínal DMovu reakciu, keď som sa snažil "negovať" jeho čin... ale holt DM je warhog :P

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preco je to hlupost?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
No to si myslím aj ja (hoci už som to niekde videl, že by sa elf stal upírom a ponechal si dušu, pretože elfovia dušu nikdy nestratia, len v prípade straty tela duša odchádza "Na miesto ktoré elfovia taja a nikomu ho neprezradia"), ale čo narobíš, už som spomínal DMovu reakciu, keď som sa snažil "negovať" jeho čin... ale holt DM je warhog :P


ale veď duša ostane aj človeku keď sa z neho stane vampire...
"Na miesto ktoré elfovia taja a nikomu ho neprezradia"hihi... pod záchodové prkínko :lol:

Nightfall napísal:
ZRudi: ja som myslel magiu u Tremerov nie u Magov (tie pravidla som ani nevidel, takze neviem ako to funguje u nich)


heh... aj Tremerák stačí na to, aby dal dole Vampa.. heh..jeho blood kuzla čo ti napr. Uvaria krv a podobné radosti NEživota

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pretoze elf ako typicka "dobra" rasa by podla mna taku premenu nezvladol. Upir je zosobnenie zla a jeho existencia je v rozpore s prirodou, neviem si predstavit ako by taka postava elfa-upira vypadala a spravala sa :roll:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Detaily systemu Vampire by som tu velmi nerozoberal, lebo hoci myslienka je dobra, ale spory Tremere vs zvysok sveta v D&D (lebo o tom sa tu hlavne bavi) nemaju vyznam.

Nightfall: ja si neviem predstavit, ako by sa hocijaka premenena postava spravala v premenenej druzine.

Paladin: ,,Hm, Lurchdon si stale zaranky niekam odbehne a vrati sa az o hodinu, co asi tak robi?"

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Ut. 03. Máj 2005, 13:15, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Pretoze elf ako typicka "dobra" rasa by podla mna taku premenu nezvladol. Upir je zosobnenie zla a jeho existencia je v rozpore s prirodou, neviem si predstavit ako by taka postava elfa-upira vypadala a spravala sa :roll:


prečo? a napr Drow??? :lol: ten by mohol byt vamp..
a vampire je zosobnenim zla akurat tak vdaka Kristušákom... veď aj človek potom musí byť zosobnením zla...nie? nepapáme mäso??? :wink:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun