HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
OT
Selar vieš o tom, že by si kľudne mohol začať tvoriť moduly do RPG? Bo ako čítam, tak máš dosť veľký talent aj cit pre RP... veď možno v budúcnosti budeme prať Selariu ;)
/OT


OT-a to toho viem ece vacej :wink:

alef0 napísal:
Prevadzat Vampire: The Masquerade do d20? To nie je dobry napad. Teda, chcem povedat, ze pokial niekto nesmierne tuzi hrat upira (a tuzia po tom aj specialne ostatni clenovia), tak je asi lepsie hrat Vampira, ako sa snazit vynajst to iste koleso v D&D.


tak z Forgottenu vyhnať d20 a dať tam WoD pravidlá :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
suhlas, zruda ma vacsie skusenosti ako ja a keby sme sa dali dokopy tak stvorime monstrum...ehm ehm teda nejake zlate dietko:))

ono ja nehovorim ze je to dobry napad. niekde v DrD pre pokrocilych som cital o upiroch a tam bolo aj co sa deje ak sa hrac premeni na upira ale neuveritelne to potom obmedzuje bo upir ma pevnu uroven...v dnd netusim jak je to riesene, to sa skor zrudiho treba pytat. to iste premeny na lykanov. pre postavy nizkych urovni sa to moze zdat fajn ale ked to hrozi vyssej urovni tak je to setsakra neprijemne.

a inak to by slo:)) WoD vo FR...vrrrrr :lol: :lol:

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Selar napísal:
a inak to by slo:)) WoD vo FR...vrrrrr :lol: :lol:

stačia pravidla a volake serepetičky... ale ne Camarillu hodit do Baldur´s Gate..ehm, Kakadus Gate :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
tak z Forgottenu vyhnať d20 a dať tam WoD pravidlá :lol:


To by nebolo velmi dobre. FR nie su vhodnym svetom pre toto -- su prilis ,,svetle". To uz si skor viem predstavit Eberron.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kecáte o tom ako upír musí byť evil, ako musí mať všetky reštrikcie spomenuté v ľubovoľnej knihe a totálne ignorujete čo som napísal na druhej strane.
Tak znovu - ale stručne. Upír nemusí byť zlý, podľa mňa si zachová pôvodné presvedčenie (viď. Lestat, Blade,...). Reštrikcie pre upíra by sa mali brať ako legendy. Všetci vedia že to na upíra platí ale až nejakého stretnú zistia že zo stovky známich spôsobov boja s upírmi sú väčina k ničomu (ktoré platia určí PJ, môže sa líšiť od upíra k upírovi).

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Kecáte o tom ako upír musí byť evil, ako musí mať všetky reštrikcie spomenuté v ľubovoľnej knihe a totálne ignorujete čo som napísal na druhej strane.
Tak znovu - ale stručne. Upír nemusí byť zlý, podľa mňa si zachová pôvodné presvedčenie (viď. Lestat, Blade,...). Reštrikcie pre upíra by sa mali brať ako legendy. Všetci vedia že to na upíra platí ale až nejakého stretnú zistia že zo stovky známich spôsobov boja s upírmi sú väčina k ničomu (ktoré platia určí PJ, môže sa líšiť od upíra k upírovi).


Presne tak, naprosto súhlasím :)
A ešte k presvedčeniu: je pravda, že sa nemení, ale podľa mňa by mal byť aspoň náznak nejakej zmeny (napr. viac túži po samote, necíti sa dobre v spoločnosti, atď)

Takže už dajte pokoj s presvedčením a "démonickosťou" upírov, pretože ak ste si nevšimli, tak som sa na začiatku pýtal, či s tým niekto má skúsenosti (a zdá sa, že niekto taký tu nie je) a hľadal som od vás pár nápadov, ktoré by som mohol DMovi navrhnúť

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
...ale podľa mňa by mal byť aspoň náznak nejakej zmeny (napr. viac túži po samote, necíti sa dobre v spoločnosti, atď)...

To bvy sa dalo vyriešiť tým, že vrámci RP by si upír myslel že je to na ňom hrozne vidieť. A ak by na to nedbal a veľmi by sa vytŕčal tak by to aj vidieť bolo.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Takže už dajte pokoj s presvedčením a "démonickosťou" upírov, pretože ak ste si nevšimli, tak som sa na začiatku pýtal, či s tým niekto má skúsenosti (a zdá sa, že niekto taký tu nie je) a hľadal som od vás pár nápadov, ktoré by som mohol DMovi navrhnúť


Ja (ako DM) chcem len zdoraznit to, ze v D&D by sa zo statusu upirskosti nemala stat vyhoda. (,,Ja som vlastne upir, ktoremu vlastne nevadi nic. Hlavne ze mam Natural AC bonus +6")

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Aeris napísal:
Takže už dajte pokoj s presvedčením a "démonickosťou" upírov, pretože ak ste si nevšimli, tak som sa na začiatku pýtal, či s tým niekto má skúsenosti (a zdá sa, že niekto taký tu nie je) a hľadal som od vás pár nápadov, ktoré by som mohol DMovi navrhnúť


Ja (ako DM) chcem len zdoraznit to, ze v D&D by sa zo statusu upirskosti nemala stat vyhoda. (,,Ja som vlastne upir, ktoremu vlastne nevadi nic. Hlavne ze mam Natural AC bonus +6")


Takto som to určite nemyslel... upír môže mať pár výhod (možno časom sa zlepšujú), ale jeho "nebytie" musí mať určite aj veľa negatívnych vlastností, čiže je to vyvážené

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Správne. Ak sa z teba stane upír má š výhodu že nie si mŕtvi - to ti musí stačiť. Nie som proti možnosti vrátíť sa do života. Upír ťa zabil ale aj premenil na upíra takže nezomrieš. Neskôr sa môžeš tohto daru/kliatby (vyber si) zbaviť a žiť ako predtým. Jedinou ďaľšou výhodou je že ak ťa zabijú po pár hodinách si znovu živý. Nevýhodou je že únavy ťa zbaví len spánok v truhle a lieči ťa jedine pitie krvi (+ ďaľšie podľa vôle PJ).

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Správne. Ak sa z teba stane upír má š výhodu že nie si mŕtvi - to ti musí stačiť. Nie som proti možnosti vrátíť sa do života. Upír ťa zabil ale aj premenil na upíra takže nezomrieš. Neskôr sa môžeš tohto daru/kliatby (vyber si) zbaviť a žiť ako predtým. Jedinou ďaľšou výhodou je že ak ťa zabijú po pár hodinách si znovu živý. Nevýhodou je že únavy ťa zbaví len spánok v truhle a lieči ťa jedine pitie krvi (+ ďaľšie podľa vôle PJ).


Mno čo sa týka liečenia, tak upíri majú (pokiaľ viem) schopnosť pomalej regenerácie, ale túto schopnosť majú len po západe slnka a pred východom (heh neni to náhodou noc? :) ) a za veľkú nevýhodu považujem aj stratu koncentrácie pri smäde alebo keď upír vidí krv (postupom času sa môže naučiť odolávať pokušeniu sa z každej rany, ktorú vidí napiť) a ďalšou nevýhodou môžu byť problémy s psychikou (keď už chceme byť detailistami - viď môj DM :P ) atď.. možno ma ešte niečo napadne :)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
ZRudi T.M. Hein napísal:
tak z Forgottenu vyhnať d20 a dať tam WoD pravidlá :lol:

To by nebolo velmi dobre. FR nie su vhodnym svetom pre toto -- su prilis ,,svetle". To uz si skor viem predstavit Eberron.


vvravím o pravidlách, nie reáliách... (to jest hádzanie kociek, vytváranie postavy a charakter šity) btw: ... :twisted: si ece nevidel poriadne potemnelý FR, že nie???hehehehe... devil inside me ho raz kráááásne pretvoril tak, že ravenloft mohol blednut zavistou :wink:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja uz som dnd nehral dlho ale co si spominam tak je popis v mm aj o tom ako je to ked sa hrac stane vamp a nasledne riesenia a bonusy + postihy - pokial si dobre pametam to co som cital tak sa to da zahrat a ako odrazovy mostik pre hru to staci... :wink:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 58 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun