HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak som si vsimol, ze hry zo sveta WoD (Vampire, Werewolf, Mage,..) tu nemaju este ziadnu temu.

Takze ak niekto hravate tak sa pochvalte co mate za postavu, ake skusenosti s hranim, co sa vam na tomto systeme paci/nepaci v porovnani s inymi,...


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no WoD ma v poslednom case chytilo snad viac ako DnD, zatial to tu moc rozoberat nebudem bo este nemam zbehnute vsetky sfery ale zatial som si to vyskusal a vrelo odporucam.

mimochodom niektori sa s WoD uz stretli ale asi len v hrach na kop a podobne, tak pre informaciu...svet WoD nie je len o upiroch ale aj o magoch, lykanoch, ludoch a inych bytostiach. :lol: :lol:

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, ked som videl zoznam tych podsvetov, tak mi to pripadalo ako vypis z monstruozneho manualu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Selar napísal:
no WoD ma v poslednom case chytilo snad viac ako DnD, zatial to tu moc rozoberat nebudem bo este nemam zbehnute vsetky sfery ale zatial som si to vyskusal a vrelo odporucam.

mimochodom niektori sa s WoD uz stretli ale asi len v hrach na kop a podobne, tak pre informaciu...svet WoD nie je len o upiroch ale aj o magoch, lykanoch, ludoch a inych bytostiach. :lol: :lol:


To my milovníci temnoty vieme, že WoD je pre nás ten naj svet... ale ja viem, že je naň aj LARP v Prahe... síce neviem kedy presne býva... ale odporúčajú ho

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
keby len v prahe. o tom prazskom nedavno pisali na fantasyplanet.cz, wod larpy sa robia aj v ba, pokial viem. slad.tolkien.sk, tam najdes viac

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vampiracky Larp bol tusim aj v Kosiciach.

Ale o LARPoch hadam inde.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ja sa chystam ucit prvaidla ale s kompu tazko asi si ich raz kupim len neviem ktoru ediciu

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A čo takto BBFN v Bratislave LARP??? :lol:
http://www.bbfn.unas.cz :zrudi:
takže tak...

Ja mam svoju postavu Brujaha Juan Fernando Rodriguez :wink:
Brujah je môj najoblubenejší klan. Ale najradšej mam Lupinov - Vlkodlakov
WoD pravidlá aj svet je dosť pekný, prepracovaný...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
WoD je absolutne krasne prepracovany svet ktory sa rozvija rychlejsie ako DnD:)) priserky su pre mna ako stvorene...

no a co sa tyka klanov tak som bez problemov schopny vzit sa do role tychto klanov: Malkavian, TRemer, GAngrel, Nosferatu, Tzimisce, Giovanni

a este by ma casom napadli snad aj dalsie ale na teraz staci. z neupirov su samozrejmostou lykani a magovia:))

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
[quote="Selar"
1.]WoD je absolutne krasne prepracovany svet ktory sa rozvija rychlejsie ako DnD:)) priserky su pre mna ako stvorene...

2:no a co sa tyka klanov tak som bez problemov schopny vzit sa do role tychto klanov: Malkavian, TRemer, GAngrel, Nosferatu, Tzimisce, Giovanni

3:a este by ma casom napadli snad aj dalsie ale na teraz staci. z neupirov su samozrejmostou lykani a magovia:))[/quote]

1:aj Forgotten Relms je fajn..ale taky decký :lol: že Selar??? :lol: :lol:
2: Brujaaah!!!! :zrudi: a pak Gangi... a Ventrue... :P

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
1:aj Forgotten Relms je fajn..ale taky decký :lol: že Selar???


Ja by som neporovnaval WoD s Forgotten Realms. To su dve rozne veci, urcene na dve rozne veci.

Z toho vyplyva aj filozoficka otazka, na ktoru by som rad vedel odpoved (lebo z toho vyplyva jeden z mojich ,,predsudkov" k Vampirovi).

Teda, moj predsudok je nasledovny: V Forgotten Realms mozes hrat postavu od Lathanderovho paladina, ktoreho cielom je spasit svet az po posledneho Zhentarimskeho zradcu. Mozes to iste urobit vo WoD? Teda, da sa hrat WoD inym sposobom ako tym, ktory je vyjadreny vyrokom ,,nech robis, co robis, furt si len krvilacna bestia?"

Jestvuju proste postavy, ktore nechcu byt zvermi, divymi magmi, zombiami a podobne. Chcu byt hrdinami s velkym H. Da sa to urobit vo WoD?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
ZRudi T.M. Hein napísal:
1:aj Forgotten Relms je fajn..ale taky decký :lol: že Selar???


Ja by som neporovnaval WoD s Forgotten Realms. To su dve rozne veci, urcene na dve rozne veci.

Z toho vyplyva aj filozoficka otazka, na ktoru by som rad vedel odpoved (lebo z toho vyplyva jeden z mojich ,,predsudkov" k Vampirovi).

Teda, moj predsudok je nasledovny: V Forgotten Realms mozes hrat postavu od Lathanderovho paladina, ktoreho cielom je spasit svet az po posledneho Zhentarimskeho zradcu. Mozes to iste urobit vo WoD? Teda, da sa hrat WoD inym sposobom ako tym, ktory je vyjadreny vyrokom ,,nech robis, co robis, furt si len krvilacna bestia?"

Jestvuju proste postavy, ktore nechcu byt zvermi, divymi magmi, zombiami a podobne. Chcu byt hrdinami s velkym H. Da sa to urobit vo WoD?


Mno v Dark Ages začína myslím postava ako človek a keď sa trochu oklepe, tak sa stane tým čím chce byť (tj môže ju pohrýzť vlkodlak, stať sa ghoulom, upírom či mágom), ale myslím si, že by si mohol zostať človekom, ale väčšina ľudí hrá Vampira kvôli tomu prevedeniu "temných" postáv, to ale neznamená, že napr. upír nemôže žiť nezávisle od klanov (Camarilly, Sabatu či Anarchs) a byť len "outsiderom" atď

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A ešte k tomu výroku som zabudol... nie je pravda, že postava je naveky len krvilačná beštia (no u vlkodlaka by sa o tom dalo ešte polemizovať, ale to len vo vlčej forme), pretože existuje tam miera "humanity" postavy a postava sa stane krvilačnou beštiou až keď táto vlastnosť klesne na 0 (a vtedy vlastne aj pre ňu končí hra, pretože sa stane neovládateľnou a masovo vraždí všetko čo vidí)

ad mágovia: sú to vlastne "skoro" prerobení čarodeji/mystici/psionici z klasických RPG do "temnejšej" podoby, ale v podstate až na ich magickú krv sú to ľudia (trochu blbo sa to vysvetľuje :P )

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef: Zdaleka nie kazdy upir musi byt krvilacny..mozes byt upir "vegetarian", ktory pije iba zvierata :P

Ale je pravda ze vo WoD sa hraju vacsinou postavy upirov, vlkodlakov,... ale su aj vynimky..mozes byt trebars lovec upirov, mag, vedec, agent tajnej sluzby,...

alef0 napísal:
To su dve rozne veci, urcene na dve rozne veci.


Velmi mudry vyrok :lol:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Upir vegetarian (Ventrue?) je z pohladu obete stale len upir.

Hral niekedy niekto vo Vampirovi neupíra?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun