HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ze by Society of Leopold, Inquisitor,...

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ventrue niee..to je upirska slachta, ten by sa zo zvierata snad ani nenapil :)

Osobne som hral iba upira..je fakt, ze ten svet je stavany asi hlavne na to.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V principe mam z neznamych dovodov dojem, ze Vampire je skor stavany pre Neutral Evil-oblubujucich hracov (v zmysle D&D).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Ventrue niee..to je upirska slachta, ten by sa zo zvierata snad ani nenapil :)

Osobne som hral iba upira..je fakt, ze ten svet je stavany asi hlavne na to.


ad Ventrue: heh ten sa nenapije z ničoho čo nemá čistú ľudskú krv vyššej spoločnosti (prieberčivé arogantné krvocucy :P )

ad Alef0: myslím, že nenájdeš skoro žiadnu partu, ktorá by chcela mať obyčajného človeka (aj keď cvičeného či posväteného) pretože je to len nudné zabíjanie (on nemá veľmi veľa politických možností narozdiel od upírov) atď

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
V principe mam z neznamych dovodov dojem, ze Vampire je skor stavany pre Neutral Evil-oblubujucich hracov (v zmysle D&D).


Určite nie... ale Lawful Good ani Neutral Good nenájdeš... iba Chaotic Good, aj to len pár prípadov (napr ja :P ), pretože v tom svete neni pre naivky dobra miesto... tie sú automaticky zkonzumované alebo skonvertované na "pravé" presvedčenie ;)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A teda paladinachtivy clovek si musi najst iny system (?)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako pozerám na opis toho sveta tak "Lawfull" vo všeobecnosti tam nie je veľmi obľúbený.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Paladinachtivy clovek by mohol hrat trebars spominaneho vampirehuntera zo Society of Leopold

EDIT: ad tie presvedcenia: to je podla mna najvacsia hlupost RPG systemov a som rad, ze Vampire, GURPS,.. ich nemaju.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Paladinachtivy clovek by mohol hrat trebars spominaneho vampirehuntera zo Society of Leopold

EDIT: ad tie presvedcenia: to je podla mna najvacsia hlupost RPG systemov a som rad, ze Vampire, GURPS,.. ich nemaju.


No ale ten lovec by sa asi v skupinke neuchytil, pretože len málokto si z Vampira chce spraviť klasickú "quest-kill-odmena" RPG, tu je to o vzťahoch (heh môj upír sere na všetkých, robí si čo chce, ale za to po ňom ide Camarilla aj Sabbat, Anarchs o mne ešte asi nevedia :P ), takže Alef0 buď musíš veľmi dobre hľadať spoločníkov ktorí ti sadnú "na mieru", alebo Vampira nehrať

ad presvedčenia: Vampire má niečo VEĽMI VZDIALENÉ alignmen systému, ale ajtak to hrá rolu.. a to vyššie spomínaná humanity... čiže upír s humanity 10 je už asi naozaj krvilačný zabiják, ktorého drží od zatratenia len kúsok ľudksej mysle :)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No hlavne si je treba uvedomit, ze Vampire sa hra inak ako ostatne RPG systemy. Nemame tu klasicke druziny. Upiri su bytosti samotarske a teda by nemala nastat situacia ked sa 5 upirov vyda splnit nejaky quest.

Takze to, ze by sa lovec v skupine neuchytil by ma obzvlast netrapilo :roll:

My sme Vampira hrali zasadne len tak, ze sucasne hral len 1 clovek a GM. A hraci sa u GMa rozne menili. Necudo, ze teraz ziadneho GMa nemame :P


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
ZRudi T.M. Hein napísal:
1:aj Forgotten Relms je fajn..ale taky decký :lol: že Selar???


1: Ja by som neporovnaval WoD s Forgotten Realms. To su dve rozne veci, urcene na dve rozne veci.

2: Jestvuju proste postavy, ktore nechcu byt zvermi, divymi magmi, zombiami a podobne. Chcu byt hrdinami s velkym H. Da sa to urobit vo WoD?


1:sú to dve rozdielne herné svety a pravidlá určené na JEDNU vec... a tou je hranie + zábava
2: Ale existujú... napr aj upír sa ním može stať...ale WoD je primárne depresívny swet...no nič ti nebráni si ho upraviť. na rozdiel od FR nije až tak moc "škatulkovaný"

Aeris napísal:
Mno v Dark Ages začína myslím postava ako človek a keď sa trochu oklepe, tak sa stane tým čím chce byť (tj môže ju pohrýzť vlkodlak, stať sa ghoulom, upírom či mágom), ale myslím si, že by si mohol zostať človekom, ale väčšina ľudí hrá Vampira kvôli tomu prevedeniu "temných" postáv, to ale neznamená, že napr. upír nemôže žiť nezávisle od klanov (Camarilly, Sabatu či Anarchs) a byť len "outsiderom" atď


mno ani keby ta vlkodlak 1000x kusol, nič ti to nepomože.. vlkoušom sa MUSIŠ narodiť
nieje to outsider, ale Inconnu... upir, čo je vyrovnaný so svetom aj svojou Bestialitou a dosiahol Golcondu...akúsi upíriu nirvánu :wink:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Naposledy upravil Alex dňa St. 04. Máj 2005, 11:04, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
My sme Vampira hrali zasadne len tak, ze sucasne hral len 1 clovek a GM. A hraci sa u GMa rozne menili. Necudo, ze teraz ziadneho GMa nemame :P


Preco ten system 1+1?

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Upir vegetarian (Ventrue?) je z pohladu obete stale len upir.

Hral niekedy niekto vo Vampirovi neupíra?


ventrue a vegetarian?? :roll:
hral: detektýva obyčajného...

alef0 napísal:
V principe mam z neznamych dovodov dojem, ze Vampire je skor stavany pre Neutral Evil-oblubujucich hracov (v zmysle D&D).


zlý dojem. v princípe je pre tých, ktorých nebaví meč a štít a "páchanie dobra vo veľkom" :wink:
BTW: prečo nemaš rad WoD??? :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
alef0 napísal:
ZRudi T.M. Hein napísal:
1:aj Forgotten Relms je fajn..ale taky decký :lol: že Selar???


1: Ja by som neporovnaval WoD s Forgotten Realms. To su dve rozne veci, urcene na dve rozne veci.

2: Jestvuju proste postavy, ktore nechcu byt zvermi, divymi magmi, zombiami a podobne. Chcu byt hrdinami s velkym H. Da sa to urobit vo WoD?


1:sú to dve rozdielne herné svety a pravidlá určené na JEDNU vec... a tou je hranie + zábava
2: Ale existujú... napr aj upír sa ním može stať...ale WoD je primárne depresívny swet...no nič ti nebráni si ho upraviť. na rozdiel od FR nije až tak moc "škatulkovaný"

Aeris napísal:
Mno v Dark Ages začína myslím postava ako človek a keď sa trochu oklepe, tak sa stane tým čím chce byť (tj môže ju pohrýzť vlkodlak, stať sa ghoulom, upírom či mágom), ale myslím si, že by si mohol zostať človekom, ale väčšina ľudí hrá Vampira kvôli tomu prevedeniu "temných" postáv, to ale neznamená, že napr. upír nemôže žiť nezávisle od klanov (Camarilly, Sabatu či Anarchs) a byť len "outsiderom" atď


mno ani keby ta vlkodlak 1000x kusol, nič ti to nepomože.. vlkoušom sa MUSIŠ narodiť
nieje to outsider, ale Inconnu... upir, čo je vyrovnaný so svetom aj svojou Bestialitou a dosiahol Golcondu...akúsi upíriu nirvánu :wink:


Ospravedlňujem sa za svoje hriešne chyby ó majster temnôt Zruda... ale vieš majster Vampira som hral naposledy pred pol rokom (no tak 5 mesiacov :P ) a keďže teraz u nás zavládla eufória DnD 3.5 tak som sa sústredil na to :?

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Ospravedlňujem sa za svoje hriešne chyby ó majster temnôt Zruda... ale vieš majster Vampira som hral naposledy pred pol rokom (no tak 5 mesiacov :P ) a keďže teraz u nás zavládla eufória DnD 3.5 tak som sa sústredil na to :?


:lol: oki. odpúšťam ti nevedomoti tvoje, učeň. ale neh sa to nabuduuce nestane...
(aj tak som sa len vyťahoval :lol: :lol: )

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun