HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor: Warhammer ma so stredozemou spolocne akurat to ze su tam podobne rasy a high-elfovia byvaju kdesi na ostrove v oceane... inak je to UUUPLNE nieco ine... je to skor stredoveka europa s fantasy rasami v neustalom ohrozeni nie tatarmi a turkami ale chaosom a orkami ... a to dava uplne inu atmosferu nez stredozem...
skutocne ma ani vo sne nenapadlo ich vobec porovnavat.. :o

zda sa mi ze si sa o Warhammer moc nezaujimal a tvoj nazor nan je zalozeny na nejakych povrchnych informaciach takze odporucam nieco precitat.. najradsej povodnu prirucku Warhammer fantasy roleplay...

Warcraft som studoval prirucku ale na mna je to moc high-magic...

btw. teraz som si postahoval kopu veci o Ravenlofte a pravdepodobne ich budem pouzivat vo Warhammer kvoli horrorovej nalade

edit:: az teraz som si precital tvoj druhy post a vidm tam vela stycnych bodov s Warhammerom... hlavne co sa tyka magie.
btw: moje znalosti DL su asi rovnake ako tvoje o WH  :P cital som akurat nejake knizky...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
Dalcor: Warhammer ma so stredozemou spolocne akurat to ze su tam podobne rasy a high-elfovia byvaju kdesi na ostrove v oceane... inak je to UUUPLNE nieco ine... je to skor stredoveka europa s fantasy rasami v neustalom ohrozeni nie tatarmi a turkami ale chaosom a orkami ... a to dava uplne inu atmosferu nez stredozem...
skutocne ma ani vo sne nenapadlo ich vobec porovnavat.. :o

Ja WH settingem listoval a četl. Chtěl jsem tím říct že to jej jenom drsnější "reálnější"  verze fantasy klišé - jsou tem elfové, orkové chaos, ne že to je  středozemě, to samozřejmě ne. Nenašel jsem na tom nic co by bylo natolik jiné, abych se zajímal dále. Ale to je presně o tom feelingu - někomu něco sedí a nekomu ne.

BTW DL je staré přes 22 let, a doba vzniku s ena tom určitě podepsala, bohužel současný mainstream /stejně jako u nové verze WH/ to pěkně kazí, souhlasíš?


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
BTW DL je staré přes 22 let, a doba vzniku s ena tom určitě podepsala, bohužel současný mainstream /stejně jako u nové verze WH/ to pěkně kazí, souhlasíš?


podpisujem... warhammer je tiez z nejakeho 86 roku a co sa s nim deje poslednych 10 rokov je zial dosledok nenazranosti games workshopu, ktory z toho urobil pomaly high-fantasy kde emperor je rytier na griffonovi na miesto stareho choreho slabeho chlapa..toto urobili kvoli Warhammer fantasy battle a pre deti ktore si kupuju postavicky... roleplay bol dlhe roky odsunuty na vedlajsiu kolaj.. prezil iba vdaka vernym fanusikom.  

za posledny rok ale nastala trochu obroda, vysla nova verzia wfrp a aj posledna edicia battles ma drsnejsi ton...

btw: co  presne si cital o Warhammery? nejaku prirucku armady alebo prirucku roleplay?

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam doma starou verzi Warhammer Fantasy Roleplay a prohlizel jsem si i nova pravidla, jiank raději bych dal Inqizitora :))

Gotrek me vubec nelaka, chtel jsem serii o te upirce (Drachenfels, Genevia a pod) genevii, ale nechce se mi ji kupovat, jen pucit (nesnasim cteni na netu) a ted sjem cetl prvni dil z trilogie o nejakem rytiri z radu paladinu, nebo jen rytiru (dalsi kdo pripadne zneuziva nazvu Paladin) ktery se prikloni na tranu chaosu a mlada holcina ktera je asi vyvolena boha a navzajem se nejak nahani jeste s lovci lidi, tusim ze to je od Thorpeho a vubec ale vubec jsem se nemohl zacist, ani me to nebavilo. Bylo to takove naivni (prekladem?? o nicem)


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este sa vratim k tomu FR a DL.Ono to v nasom pripade bude stale to iste dookola.Taky zacarovany kruh.Stal sa bude omielat to iste.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mame radi shadowrun... lebo najlepsie je strelit si do fizla brokovnicov... nakupit v tom divnom krámku na rohu nejake boosters a stimulators... nakopnut to vodkou... a vyrazit za mesto mlatit ghulov a pekelnych psov spolu s kamosmi... par fireballov... silovich bleskov... pif paf a je to...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ma eleganto pronto systemo... Xk6 ... nadhera...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey_Rashka napísal:
ma eleganto pronto systemo... Xk6 ... nadhera...


shadowrun som hral kedysi davno asi 2 mesiace kym ma to neprestalo bavit...  mal som postavu inspirovanu brucom willisom z last man standing a potom som robil GM...

v modernom svete som mal problem urobit dobrodruzstvo ktore by nevyznelo trapne...
a nepacilo sa mi ze decker je postava uplne nahovno: v realnom svete neurobi nic poriadne a ked sa bavi v matrixe tak sa zvysok druziny nudi...

blbe sa mi zdalo ze aby bol samurai silny musel dat pri tvorbe postavy najvyssiu priorotu prachom, inak jednoducho nemal na cyberware a uz mohol hrat len druhu ligu...

magia sa mi zdala taka divna chaosna a hlavne oproti samuraiiom velmi slaba

takto som to aspon videl ja (ten shadowrun bola 2.edicia co tu vtedy ako novinka vysla po cesky)

ale priznam sa ze s dobrym GM by som si daku session dal... :ikonka02:


edit: vyhodil som hodnotenie mechanizmov.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa St. 08. Feb 2006, 15:42, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neopovazte sa hodnotit herne mechaniky Shadowrunu! Hodnotte svet!

EDIT (Nightfall): Ak chcete diskutovat o hernej mechanike ci inych aspektoch Shadowrunu, nech sa paci SEM  :)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jednoducho to vydim inac... dear Corvus... Jednoduchymi upravami...

zdalo sa ti trapne? tvoj pohlad... mnoho zabavi... do tohto sveta si mozes vymysliet hocico... od legendy o carovnom meci dagde pod sopkou, cez, seek and destroy... az po hunting... dava ti to priestor na mnoho pribehov....

a rasy su tam vykreslene podla mna nejgenialnejsie zo vsetkych svetov ever made.... v klasickom ponimani by napr taky elfovia mali byt vsetci good, dark elfovia vsetci bad boys, eldars dajaky super good plus cleaver... co su komunisti ze su vsetci rovnaky s rovnakym pohladom na svet? je to neprirodzene a odjakziva mi to vadilo.... to iste pri povolaniach... preco vsetci paladinovia musia mat nejake prečsvedcenie... a ine mat nemoze... to je blbost...

v shadowrune mas hocikoho hocijakeho... mas tam osetrene aj velkosti... napr mozes mat o 50 percent vyssieho trpaslika ako normalne... nie je to bezne ele je to mozne... preco nie... a co keby ten trpaslik bol neger? a co keby bol rasista ? a co keby jeho najlepsi kamarat bol elf... ? a co keby ten elf bol obycajny ozran a fetak, a pri tom si zarabal somrovanim pred samoobsluhov? vsetko je mozne... nic nie je zakazane...

proste to milujem... ja nemam co riesit

plus to corvus... vsetko co si vymenoval ti mozem vyvratit... ale radsej inde abo vobec... jednoducho to tak nie je... hlavne ma zarazil tvoj pohlad na magiu..., a co sa tika samurajov... no pojemn powerplay ti asi nieco vravi, tak mi povec preco by si nemohol mat ziadny kyberware a postupne na neho zarobyt... je to o tom ako zvladass roleplay... nic viac... nic menej

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
[quote="Grey_Rashka"][/quote]

Ukáž mi jediný systém/svet (okrem DrD), kde sú na PEVNO stanovené pravidlá, pokiaľ viem tak už na začiatku DM's a Player's Handbookov sa píše, že DM a hráči si môžu pretvárať pravidlá/classy/rasy/featy/skilly/aď PODĽA svojej FANTÁZIE, takže tieto striktnosti čo si menoval sú fakt odveci.

Ja si myslím, že každému sa páči niečo iné, nikomu jeho názor neberiem, ale ani nemienim do blba obhajovať/haniť nejaký svet, je to jednoducho kravina. Podľa môjho názoru by mal hráč začínať vo svetoch FR, DL alebo GH, pokiaľ ho láka skôr fantasy (sci-fi nemám rád, maximálne tak Star Wars svet, takže rady nedávam). Keď sa hráči (a hlavne DM) oťukajú a získajú akú takú predstavu, čo by mal mať taký svet, aby bol pre hráčov zábavný a hratelný, POTOM je najlepšie vytvoriť si vlastný svet. Toť vše odo mňa na túto tému.

ps: a nakoniec sa budem trošku opakovať... hádať sa, ktorý svet je LEPŠÍ je poriadna kravina.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey_Rashka napísal:
Jednoducho to vydim inac... dear Corvus... Jednoduchymi upravami...

zdalo sa ti trapne? tvoj pohlad... mnoho zabavi... do tohto sveta si mozes vymysliet hocico... od legendy o carovnom meci dagde pod sopkou, cez, seek and destroy... az po hunting... dava ti to priestor na mnoho pribehov....

a rasy su tam vykreslene podla mna nejgenialnejsie zo vsetkych svetov ever made.... v klasickom ponimani by napr taky elfovia mali byt vsetci good, dark elfovia vsetci bad boys, eldars dajaky super good plus cleaver... co su komunisti ze su vsetci rovnaky s rovnakym pohladom na svet? je to neprirodzene a odjakziva mi to vadilo.... to iste pri povolaniach... preco vsetci paladinovia musia mat nejake prečsvedcenie... a ine mat nemoze... to je blbost...

v shadowrune mas hocikoho hocijakeho... mas tam osetrene aj velkosti... napr mozes mat o 50 percent vyssieho trpaslika ako normalne... nie je to bezne ele je to mozne... preco nie... a co keby ten trpaslik bol neger? a co keby bol rasista ? a co keby jeho najlepsi kamarat bol elf... ? a co keby ten elf bol obycajny ozran a fetak, a pri tom si zarabal somrovanim pred samoobsluhov? vsetko je mozne... nic nie je zakazane...

proste to milujem... ja nemam co riesit

plus to corvus... vsetko co si vymenoval ti mozem vyvratit... ale radsej inde abo vobec... jednoducho to tak nie je... hlavne ma zarazil tvoj pohlad na magiu..., a co sa tika samurajov... no pojemn powerplay ti asi nieco vravi, tak mi povec preco by si nemohol mat ziadny kyberware a postupne na neho zarobyt... je to o tom ako zvladass roleplay... nic viac... nic menej


ach zase nesvar necitania mojich prispevkov poriadne:
napisal som ze ja som nebol schopny urobit dobrodruzstvo ktore by sa nevyznelo trapne... nie ze sa to neda preboha... s tym suvisi aj moja posledna veta ze s dobrym GM by to mohlo byt kool.

to co pises o rasach a presveceni sa snazim praktikovat vo svojej hre vo svete Warhammer, takze je to podobne...

k powerplay: vacsina hracov sa snazi mat postavu co 'najsilnejsiu' takze sa nabusi cyberom...a to by som prirovnal k magickym predmetom... nemam rad ked vybava rozhoduje o sile postavy...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dobre dobre... vsevedi... sak ok... hrajte si veci... ja si hrajem veci... a tak to ma byt... dakujem...

je jasne ze kazdy normalny hrac sa nebude strikne drzat pravidiel... a to je len dobre... a asi inac by to asi nikoho nebavilo...

ja by som tuto temu uzavrel... kazdy mame to svoje.. davam vam za pravdu...

huga huga..

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Ja si myslím, že každému sa páči niečo iné, nikomu jeho názor neberiem, ale ani nemienim do blba obhajovať/haniť nejaký svet, je to jednoducho kravina. Podľa môjho názoru by mal hráč začínať vo svetoch FR, DL alebo GH, pokiaľ ho láka skôr fantasy (sci-fi nemám rád, maximálne tak Star Wars svet, takže rady nedávam). Keď sa hráči (a hlavne DM) oťukajú a získajú akú takú predstavu, čo by mal mať taký svet, aby bol pre hráčov zábavný a hratelný, POTOM je najlepšie vytvoriť si vlastný svet. Toť vše odo mňa na túto tému.
.
Proč bych si měl tvořit lepší svět? Teda jeden tvořím,ale stejně já osobně budu raději hrát v Dragonlance, vím že lepší svět nestvořím a i tak je tu dost prostoru pro vlastní inovaci a kreativitu


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Proč bych si měl tvořit lepší svět? Teda jeden tvořím,ale stejně já osobně budu raději hrát v Dragonlance, vím že lepší svět nestvořím a i tak je tu dost prostoru pro vlastní inovaci a kreativitu


Som tam napísal, že to nie je nutné, ale podľa mňa je to najlepšie riešenie ak sa ti žiaden svet nepozdáva, chápeš? Napr. my hráme v svete, ktorý vznikol kombináciou niekoľkých vecí z FR, GH a keltskej histórie, pretože hráčom sa nepáčili iné svety a radšej vypracovali s DMom schému vlastného sveta, ktorý síce nie je dokonale popísaný ako tie oficiálne, ale hráči sa s ním dokážu najlepšie stotožniť a predstaviť si ho.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun