HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kromě diskuze o DnD se rozproudí asi živá dskuze o světech WOTC, tak jen včele do ní. Začínám

Dragonlance Rulleeez a proč najdete v chystaném článku
Forgotten Realms je shit
Přelidněná, přemagikovaná, provařená se spoustou inteligentních ras a vpodstatě nefunkční :)


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
žiaľ nepoznám Dragonlance. mne sa najviac páčil ten môj :lol: , alebo podla toho čo som počul tak skvelí je aj Ravenloft, alebo Warhammer Fantazy 8)

Ravenloft pre to, že je "temný a tajomný... " LOL, jak najtwish... ale ne... proste sa mi páči aj to, že vjednej hre čo som odtial hral boli aj cigani... a celkovo mi to pripomona vampire...

a Warhammer??? no lebo je depresia... žiadna nadej... squelota... nema niekto warhammer campaing setting?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No mne za zdá Dragonlance moc čiernobiely. Forgotten Realms je síce precpaný, ale je zasa do detialov prepracovaný a každý si môže hrať v takom prostredí, aké mu vyhovuje...

Mne osobne je veľmi sympatický Dark Sun, má atmosféru...


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Proty co DL znají B/W není a rozhodně je lépe zpracovaný než Forgotten Realms :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vyhodou aj nevyhodou Forgotten Realms je, ze je velky, klasicky zalozeny, vseobjimajuci high-magic do detailov prepracovany svet.

Uz som spominal inde, ze napr. hrame tam preto, lebo nemam cas na zgruntu novy svet -- lenze sme sa umiestnili do Impilturu, ktory je v oficialnych priruckach popisany velmi z globalu -- z coho vyplyva, ze nejake detaily si mozem dopracovat aj sam.

Dragonlance neviem posudit, toboz porovnat.

V ostatnom case ma vcelku chytil Eberron, rozmyslam aj o zakupeni knizky.

Inak, uz davnejsie som mal plan na zhlobenie zoznamu svetov od TSR/WOTC s ich kratkym popisom -- vydal by z toho celkom slusny serial :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Já jsem poprosil experty z Czech DnD o texty k Planescape, Ravenloftu a Grayhawku, já sám dám dohromady Dragononlance, je zde dobrovolník který střízlivě zhodnotí FR?


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo sa týka Ravenloftu, tak tam ide zas o to, že 90% hraných postáv sú: Paladin, Cleric, Fighter/Cleric a trochu viac Druid, ale ostatne povolania su vzacnostou a je to hlavne tym ze na drvivu vacsinu monstier posobi Turning, takze Rogue, Bard, Monk povolania ani nehladajte, ostatne sem-tam najdete.

Warhammer fantasy je zrejme to, čo by ZRudi uvítal, keďže mágiou oplývajú iba vyšší členovia magických/klerických rádov a ešte niektorí hrdinovia/vodcovia, čiže vacsina dobrodruhov su nemagovia (divne slovo), ale tam je zas magia extremne ucinna, na dennom poriadku niekolko metrov stvorcove firebally, liecenie 20 clennych grup taktisto. Ale zas som to az tak do podrobna nemal sancu preskumat, kedze som to mal moznost hrat asi tak 5-6 krat.

ad FR: Zhodnotit ho po vsetkych strankach by chvilku trvalo ale da sa, no vo vseobecnosti ho vystuhuje par veci: vysoko ucinna magia, uz okukane diplomaticke vztahy medzi rasami/krajinami, obrovsky do detailov prepracovany svet, vela veci je logicky zdovodnenich (s ohladom na to ze je to fantasy) a hlavne to, ze sa da hrat roznymi sposobmi, ci uz ako beat-em-up diablovka, diablovka s questami (NWN super priklad), alebo uz vzacnejsie ako RP svet (ja si myslim ze toto je pre FR ideal), ale nech uz to hrate akokolvek, tie naj-do-oci-bijucejsie fakty musite upravit a to hlavne magiu, zmyselny level-cup a schopnostny-cup, kedze uz napriklad znamy Drizzt je po novom lvl 16 (po starom 15) a sam sa s lahkostou preseka cez armadu orkov dava najavo ze iste nelogicke veci tu su a tie si musia vyriesit DM a hraci ako im to vyhovuje. Tot moj nazor.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja jednoznacne fandim planescapu.....je to uplne iny svet ako ostatne a paci sa mi to cestovanie medzi sferami a system gild a vobec cely je fajn....


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 26.08.2005
Príspevky: 27
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa najviac paci Dark Sun. Stary a zabudnuty svet, ale mna osobne zaujal najviac.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podľa môjho skromného názoru je Eberron dosiaľ najlepším settingom pre DnD. Pomerne mladý svet, je tu s nami len nejaké dva-tri rôčky, ale aj tak si stihol získať priazeň hráčov a dungeon masterov na celom svete. Jedinečným ho robí schopnosť obsiahnuť všemožné prostredia a uspokojiť rôznorodý vkus ako aj potreby odlišných kampaní, pričom si ale zachováva svoju charakteristickú atmosféru. Jediný oficiálny WOTC setting urobený pre tretiu edíciu DnD. Zdá sa mi, že imponuje skôr skúseným, rpg vetrami ošľahaným hráčom, ktorým už nevyhovuje alebo sú presýtení klasickou tolkienovskou "high-fantasy". Eberron určite priniesol na zatuchnuté vody fantasy roleplayingu nový vietor, ale myslím si, že dokáže zaujať aj ľudí v rpg vesmíre ešte pomerne neskúsených. Settingy ako Ravenloft, DS majú svoju nepopierateľnú príťažlivosť, ale zamyslite sa nad šírkou tém pre dobrodružstvá, aké môžu ponúknuť a zistíte, že sú svojimi špecifikami priveľmi vyhradené pre určité spôsoby hry......
Predpokladám, možnože mylne, že väčšina z Vás o tomto settingu veľa nevie, takže ak chcete vedieť ako vnímam tento svet, dovolím si napísať niekoľko riadkov... Eberron žánrovo čerpá najmä z atmosféry klasických filmov noir ako aj z dobrodružnej "pulp" literatúry. Čo to znamená? Že každý si v ňom nájde to svoje, ale nečakajte žiadnu Tolkienovu Ardu. Aj keď, samozrejme, je to svet s bohatou a prepracovanou históriou.
Eberron je svet, v ktorom sa odvíja prastaré proroctvo, mocní draci manipulujú s osudmi nižších rás a stovky tajných spoločenstiev, temných kabál a ctižiadostivých šľachticov spriada intrigy a bojuje o moc. Je to svet poznačený dlhotrvajúcou vojnou, ktorá rozštiepila starú ríšu, zanechala jej obyvateľov v konštantnej depresií a očakávaní znovurozpútania bojov. Do tohto bublajúceho kotla emócií vstupujú hrdinovia, záleží len na nich, či sa pripoja na stranu niektorých zo sváriacich kráľovstiev či ponúknu svoje služby jednej z mocných obchodných dynastií, ktoré konrolujú ekonomiku kontinentu alebo získajú bohatých sponzorov, ktorí by zaplatili náročnú expedíciu na exotický a tajomný svetadiel Xen´drik.
A či už sa hráči rozhodnú rozplietať záhady, ktoré skrývajú temné uličky a zadymené bary veľkomiest, alebo sa vydajú "po Indiana Jonesovsky" na výpravu z cieľom odkryť obskurné artefakty z minulosti vzdialených zemí, garantujem vám, že si pri tom užijú poriadne kusisko zábavy!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To znie ako reklama :-)

Neodpustim si laskyplne vyryvacne opravy:
* Eberron oficialne vysiel v lete minuleho roku.
* Je to jediny oficialny campaign setting zgruntu postaveny na triapolkovych pravidlach.
* Co sa tyka prepracovanej historie, no, ehm, predsa len sa to nechyta na Dragonlance a FR -- dosial vyslo asi 5 hernych supplementov a dve, ci tri novely. Predsa len mam pocit, ze kopa veci je podana napospas DMovi. (Pozrite si sekciu Xen'drik v oficialnej prirucke.... je mu venovany jeden odsek a pritom je to obrovsky kontinent).

Inak ale sa uz dlho chystam na recenziu  Eberronu-sveta i Campaign Settingovej knihy.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Ut. 04. Okt 2005, 20:13, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
o čom je eberrron? nejake linky? :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Linky na Eberron:
* http://www.wizards.com/eberron
* http://forum.annun.sk/viewtopic.php?t=521

Kdesi na Basiliskovom oku sa vala Alnagova ,,letite" preview -- ale asi jediny clanok v Ceskoslovensku.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
To znie ako reklama :-)

Neodpustim si laskyplne vyryvacne opravy:
* Eberron oficialne vysiel v lete minuleho roku.
* Je to jediny oficialny campaign setting zgruntu postaveny na triapolkovych pravidlach.
* Co sa tyka prepracovanej historie, no, ehm, predsa len sa to nechyta na Dragonlance a FR -- dosial vyslo asi 5 hernych supplementov a dve, ci tri novely. Predsa len mam pocit, ze kopa veci je podana napospas DMovi. (Pozrite si sekciu Xen'drik v oficialnej prirucke.... je mu venovany jeden odsek a pritom je to obrovsky kontinent).

Inak ale sa uz dlho chystam na recenziu  Eberronu-sveta i Campaign Settingovej knihy.


To bolo aj mienené ako reklama  :P

1. Teraz sa hanbím. Nechcelo sa mi to ísť odkontrolovať na oficiálne stránky    :oops: I should have known better....
2. To je pravda. Ja som to ale myslel tak, že FR a DL atd. tu boli ešte predtým (veď FR je starší než samotné DnD) a pre nové pravidlá museli byť prispôsobované, kdežto Ebe bol tvorený ako na mieru edícii novej doby.
3. Nuž, čo k tomu dodať. Z pohľadu FR je také množstvo materiálu na smiech, ale z môjho pohľadu je to prepracované ažaž....   :)     Mimochodom Xen´drik je mienený ako kontinent tajomstiev, neznámy a nezmapovaný, dokonalý nástroj pre DM, ktorý chce mať úplne voľnú ruku, takže hráči nemajú poňatie, čo ich čaká. Keby vydali supplement o Xen´driku s všetkou potrebnou kartografiou atd., hráč by mohol s neochvejnou istotou povedať "Ale veď v XYZ žiadny drow nežijú!" a keby sa DM chcel držať oficiálnych zdrojov, musel by dať dotyčnému za pravdu. Vytratila by sa tá atmosféra neočakávaného, keď parta objaví dosiaľ neznámu civilizáciu kdesi hlboko v džungliach....

completely off-topic: Vďaka za uvítanie, poslal som ti nejakú poštu, ale orazítkovalo mi ju ako Neodoslané! Čo sa to deje - chyba stránky alebo spiknutie mystických síl????


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Linky na Eberron:
* http://www.wizards.com/eberron
* http://forum.annun.sk/viewtopic.php?t=521

Kdesi na Basiliskovom oku sa vala Alnagova ,,letite" preview -- ale asi jediny clanok v Ceskoslovensku.


Celkom pekne napísané (no až na pár nepresností :) ). Vďaka za slovo bleskoľaj, ja som to vždy nazýval hromová dráha, čo znie nepatrične nadnesene...


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun