HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ] 
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
DnD je převážně o zabíjení svázaný striktními pravidly postavený na Level Based systému, zkušenostně v základu hodnocený za DEFEATED monstra.

Máte jinou zkušensot s DnD, jiný způsob hraní?


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Osobně teď chystám vyprávění o podivném rituálu /dám k dispozici ke stažení/. Narativnější adventury pak vedu ve spojení s charaktery postav.


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Malá ukážka ako to u nás vyzerá. (pre uľahčenie orientácie miesto mien postáv používam ich povolanie)

- družina sa vydala na cestu, narazili na les, čo znamená že hráči museli úspešne vyriešiť cestu bludiskom (ukrutne rozsiahlu a komplikovanú -pozn. autor), ktorú museli zvládnuť do pol hodiny, hráči úspešne vyviedli družinu z bludiska za 19 minút

DM: po štyroch hodinách sa vám konečne podarilo dostať von z lesa a ocitáte sa asi pol míle od rozsiahleho údolia. Ranger rozpoznal, že údolím tečie pomalá riečka. Sorcerer a Cleric sú trochu unavení.

Cleric: dáme si odpočinok tu, alebo až tam v údolí?

Fighter: podľa toho ako sa cítite vy dvaja, času máme dosť, nemáme sa kam ponáhľať

Sorcerer: zas taká cintľavka nie som, môžme kľudne ísť

DM: Rogue a Ranger sa strhnú, odniekiaľ priletel šíp a tesne presvištal popri Fighterovi, zabodne sa do stromu

Ranger: *idem po šíp a prezriem si ho*

DM: spoznávaš dlhý, načerveno natretý šíp, na hrote vidíš fialovú kvapalinu

Ranger: *ukážem ho ostatným*

DM: Rogue spozná, že hrot šípu je otrávený wyverním jedom

Fighter: také používajú skúsení ostrelovači od horských lovcov

Sorcerer: ale prečo by mali strielať na nás? Predsa niesme ani zver a ani obludy

Cleric: dôvodov môže byť viacero, ale najprv by som rád vedel, či je tu nejaká dedina, alebo mesto

Ranger: *pozriem sa do mapy* hmm sme u Arofrenovej doliny a na jej východnom konci je zaznačená väčšia dedina, môžu to byť tak 4 míle chôdze odtiaľto

Fighter: takže ako ideme, alebo si chceme odpočinúť?

Rogue: neviem ako vy, ale ja tu určite nezostanem sedieť, sme tu celkom dobrými terčami a ja by som len veľmi nerád skončil v takomto kraji zastrelený obyčajnými lovcami

Fighter: to máš pravdu, takže ideme?

Sorcerer: hej ideme

Fighter: fajn, takže ideme smerom na východ

DM: po 10 minútach chôdze prichádzate do doliny, je pomerne úzka, ale v diaľke vidno ako sa rozširuje, rastú tu prevažne ihličnaté stromy, sem-tam vidieť pri brehu rieky vŕbu, rieka je asi 7 stôp široká a celkom pomalá, no hlboká

Hráči: dobre ideme ďalej, čo najvýchodnejšie ako sa dá

DM: to musíte prebrodiť rieku

Fighter: hádam si nemyslíte že to preplávam? ale no tak... trpaslík, navyše v pancieri a krúžkovej zbroji?

Cleric: hmm, mi dvaja v zbroji to nepreprodíme, budeme musieť vymyslieť niečo iné

Fighter: súhlasím

Rogue: eeehm Sorcerer?

Sorcerer: čo sa na mňa pozeráte? čo čakáte? že vám urobím magický most? rád by som to urobil, ale bohužial také veci som sa neučil

Ranger: Fighter hoď mi tvoju sekeru

Fighter: čože? ... ach áno! urobíme si most z kmeňa

Cleric: no jasné, veru nás to mohlo hneď napadnúť

Rogue: ták začnite nie?

Sorcerer: lenivý darmožráč :-P

Rogue: sa ozval ten pravý

Ranger: ak nechcete pomáhať tak aspoň držte huby

DM: Ranger s Fighterom zotnú mladý smrek a chystajú sa kliesniť konáre

Sorcerer: no aby sa nepovedalo... *vyčarujem skupinu nožov, ktoré prekliesnia konáre na jednej strane stromu*

Rogue: sa vyťahuj <.<

Fighter: nebuďte ako malé deti, radšej nám ho pomôžte dostať tam

DM: za 15 minúť je stromolávka hotová  a úspešne prejdete na druhý breh

Hráči: hurá, no ideme smer dedina

To by bola nebojová časť... a tu je ukážka z prepadnutia:

- družinu na misii v jaskyni prepadnú

DM: zo severnej strany náhle vpadne tucet uctievačov, štyria majú dlhé krisy, ostatní bojové ručné kosy

Hráči: *hádžu na iniciatívu*

Rogue: *skrývam sa v tieni a zakrádam sa pozdĺž východnej steny*

Ranger: *útočím na najbližšieho z nich*

DM: *útočník sa pokúsil blokovať, ale tvoj meč skĺzol kosou a zaťal mu pravú ruku

DM: *dvaja z nich začnú recitovať formulu, privolali dvoch upírov*

Sorcerer: *čarujem veľkoplošné znehybnenie*

DM: *znehybníš čarujúcich a ešte 3 z nich*

Fighter: *vbehnem až k nim a útočím Vírivým útokom*

DM: *dvom zotneš nohy a jednému zasekneš do panvy*

DM: *jeden upír zaútočil na Rangera, vyhol si sa útoku, druhý sa vrhol na Rogua, ale netrafil, podarilo sa ti ho zraziť na zem*

Cleric: *pokúsim sa odvrátiť upírov*

DM: *uspeješ, oboch spáli nebeská sila*

No to by ako ukážka mohla stačiť :)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No :)  Super ukázka! Ted emam cas a jeste s e k tomu vyjadrim


Hore
 Profil  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nechcem tu prítomných ľudí dráždiť, ale na akých úrovniach boli zhruba tie postavy?

Lebo odvrátenie upíra pomocou Turn undead a Veľkoplošné znehybnenie to zrejme majú len skúsené postavy.

Inak, používali ste neakú predpripravenú kampaň alebo DM vymýšľal s postupom deja?

Aké boli jednotlivé postavy rasy?

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prva ukazka na Hostinci! Pekne :-)

Napises casom podrobnosti o ta narativnejsej zlozke hrania?

(Tiez by som sa chcel len tak pomimo spytat na priblizny level postav v ukazke...to len tak medzi nami PCckami :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Pi. 15. Júl 2005, 7:53, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mě taky tohle připadá jako takové "normální" řízení hry, spíše by mě zajímali vaěe house rules směřované spíše k vyprávění než vedení hry!


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad rasy: Ranger - elf, Fighter - dwarf, Sorcerer - half-elf, Rogue - tiefling, Cleric - elf

ad levely: Ranger - 30, Fighter - 32, Sorcerer - 33, Rogue - 33, Cleric - 29

ad kampaň: to pochybujem, síce si DM rád číta príbehy z FR a myslím, že inšpirácie a záchytné body čerpá odtiaľ, taktiež je znalcom Faerunu čo sa týka geografie, trochu aj histórie, ale inak je vidno, že vymýšla počas hrania, keďže jeho príbeh presne zapadá do toho čo urobíme

ad podrobnosti: neviem síce, čo by ste presnejšie chceli, ale zhruba to vyzerá nejak takto, občas sú tam vsuvky z hádok medzi postavami (hlavne Sorcerer a Rogue, ich postavy spolu aj vyrastali, malý náznak toho bol v ukážke), občas zabijeme dobrú pol hodinu diskusiou a dohadovaním sa čo a ako. Z pravidiel sa držíme zhruba rasových a classových vlastností, taktiež aj vlastnosťami STR, CON, DEX, INT, WIS, CHA a vekom. Taktiež hádzanie kockou na iniciatívu zostalo, pri niektorých úkonoch DM prikáže práčovi hodiť si na ňu, ale kedy uspeje a či vôbec to nevie nikto z nás, taktiež pri boji si občas hádže kockou a občas to nechá urobiť hráčov. Ale keďže väčšinou sa dej točí okolo toho RP, tak hádžeme len málokedy. A ako ste si mohli všimnúť tak na HP nehráme (ZRudi oslava :lol: ), hráme na zásahové plochy, v čom najlepšie vychádza trpaslík, keďže väčšinou odtne nohy, alebo rovno nepriateľa rozpolí. Tiež ste si mohli všimnúť, že Sorcerer nepoužil napr. Wail of Banshee (čo by normálny na 33 urobil hneď), ale radšej hrá s nami a vychutnáva si to, nie aby sme ich za dva kolá sťali, čo nieje zábava, ale v ukážke som nedal príklad poranenia postavy, ešte to hádam dakedy doplním.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mě spadl internet když jsem upravoval svůj příspěvek, mě se ta ukázka hodně líbí, dokonce je skvělá a ukazuje na výbornou kooperaci postav a inteligentního DMa, který jim do toho nekecá a nenutí!

Přesně to co jsi teď napsal mě zajímá azajímalo. My třeba hrajeme na HP ale hráči se nikdy nedozvědí kolik HP jim zranění vezme, kolik HP zranění udělili. Moje psotava takhle vrávorala na plujícím Giant Crocodílu s jedním zbávajícím HP, krev mi tekla z úst a dělala se mi krvavá pěna, ale dorasil jsem ho :) LG F/M chystám se na Bladesingera :) PrC v mé vlastní úpravě, podle 2E :)


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad Dalcor: ze nekecá by som nepovedal, keďže jeho záludné hlavolamy a hádanky sú niekedy fakt úžasné (spomínané bludisko bol naozaj zážitok, keď nám na A2 !!!! papier postupne kreslis bludisko tak ako sme my šli, no bolo to na porazenie, ale potom sa nad tým len rehoceme -ako vždy pozn. autor :lol: ), ale inak sa snaží dobiedzať nenápadne na to, aby postava niečo urobila, napr. že bude tak upravovať situáciu, kým tá postava neurobí to čo chce :P

K tomu HP: no už sa stalo aj to, že môj Ranger skončil s odhryznutou časťou pravej ruky (od polovice lakťa dolu), so zlomenou nohou a slabým otrasom mozgu a stál osamotene proti Vlkolakovi, ale ako zázrak sa vlkolak strhol keď som elfsky zahrešil (to tu vážne prezentovať nebudem -pozn autor.) a vtedy som využil situáciu a GODLY UBER DM mi povie, že to bol kritický zásah do krku a vlkolak zdrhol :lol:

ad Bladesinger: no podľa toho čo som o nich čítal, tak sú to legendárny bojovníci, aka one-elf-army, ktorí sú pre elfov tým, čím sú pre ľudí legendárni paladini (nostalgická slza za Ajantisa -pozn autor.), čiže som mal povolené stať sa ním až teraz, pred tým som ešte musel 1 a 3/4 roka študovať magické umenie u lady Elessime, za čo bola odmena 3 levely Wizarda, no a potom som o rok vyhľadal jedného z nich, ktorý ma zaučil a doviedol k jednej guilde, kde som po roku trénovania dosiahol prvý stupeň (rozumej level -pozn autor.) Mečospeva (trápny preklad, neviem čo majú proti klasickým anglickým názvom :P )

btw: ešte som zabudol vek postáv prezentovať:
Ranger - 142 (začínal 116)
Rogue - 64 (začínal 22)
Sorcerer - 64 (začínal 23)
Fighter - 97 (začínal 48 )
Cleric - 104 (začínal 31)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A to dobrodružstvo ste hrali na pokračovanie predpokládam. Lebo za jednu hru dosiahnúť level 29.  :)

A dohrali ste ho už? Keď áno, ako zhruba skončilo? Čo bolo primárnym cieľom kampane/hry?

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Saimon napísal:
A to dobrodružstvo ste hrali na pokračovanie predpokládam. Lebo za jednu hru dosiahnúť level 29.  :)

A dohrali ste ho už? Keď áno, ako zhruba skončilo? Čo bolo primárnym cieľom kampane/hry?


Nechcem Ťa sklamať, ale ten príklad som si vymyslel, len som to spravil v našom štýle, ale už ma Alef0 s Dalcorom poprosili, aby som zverejnil také jedno dobrodružstvo, tak možno sa ešte dočkáš, no uvidíme.

Čo sa týka tých levelov, tak už som to viac krát spomínal, že ja hrám tú postavu 2 a pol roka, DM hrá 3 a pol roka a ostatní tak +- 2 roky a to len tú jednu postavu (alias primárnu), aj keď máme aj iné, ale tie používame, len keď hráme s niekym iným, čo nie je zvyknutý na náš štýl. Mimochodom začínali sme ešte u ADnD (podľa mňa má niektoré veci lepšie a iné zas horšie spracovanié ako DnD 3.-3.5e).

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som slepý.  :oops:

Inak teším sa nato dobrodružstvo.  :)

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2005
Príspevky: 134
Body: 5
Bydlisko: České Budějovice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aerisi, nechci b

_________________
Jerson má vždycky pravdu, kromě případů, kdy jí nemá.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 43 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun