HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je pravda, ze 3.0kovy ranger je pomerne o nicom, ale na druhej strane stolny 3.5kovy je az viac nez brutal.

Toto je odklon od témy venovanej hre Neverwinter Nights. Debata sa týka rozdielov medzi rangerom v dnd 3.0 a dnd 3.5 - pozn. Annun

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 29.08.2005
Príspevky: 234
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
KostLiveX napísal:
Snažím sa vybrať si povolanie. Z výberu som to zúžil na tieto dve.
Len som chcel vedieť názor iných.
Zatiaľ vedie hraničiar keďže viac bojujem face2face čo u zlodeja nie je zrovna silná stránka

Ranger je podla mna dost o nicom... je to fighter-light, co straca bonusove featy a ziskava uplne nic...


Pre pocitacove hry je ranger len slaby odvar fightera, v tom mas recht (aj ked najdu sa vynimky, napr. Minsc). Ale v hre "na stole" ma ranger vela inych, nebojovych schopnosti. V 3.5 kovych pravidlach dokonca este viac :D


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na stole ano. 3e ranger bol slaby, 3.5kovy zase, aby sa nezaprel Monte ,,Munchkin" Cook, zase podla mna prisilny.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 29.08.2005
Príspevky: 234
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Na stole ano. 3e ranger bol slaby, 3.5kovy zase, aby sa nezaprel Monte ,,Munchkin" Cook, zase podla mna prisilny.


No zasa, co mu pridali? Ma o 2 skill pointy viac, o 2 zivoty menej (imho dost citena strata), posilnili mu favored enemy, upravili two weapon fighting (ani k lepsiemu, ani k horsiemu) a pridali mu par schopnosti, ktore by kazdy skuseny ranger zijuci v divocine logicky mal mat. Takze az taky brutal to nie je.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rozdiely:

* minus 2 HP za level

* dva dobre sejvy
* plus dva skillpointy
* o jedna lepsie bonusy na skilly pre Favored Enemies
* +2 bonus na damage pre Favored Enemy
* rozsireny Combat Mastery
 ** do sirky aj na luk
 ** do hlbky o jeden feat viac (Combat Style Mastery)
* Evasion
* Animal Companion v druidskom duchu
* Swift Tracker
* Endurance
* Woodland Stride
* Hide in Plain Sight
* Camouflage

Tie odnate dva HP su tam kvoli tomu, ze Monte Cook sa na to pozrel a uz aj jemu sa to zdalo prilis, preto to vybalansoval tymto.

Oproti 3eckovemu rangerovi je to ehm dost rozdiel. Len sa stalo to, ze zatial co 3eckoveho rangera nechcel hrat kvoli jeho (ne)schopnostiami nikto, toto je tak trochu vela (napr. Evasion...)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 29.08.2005
Príspevky: 234
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na ten save som zabudol, to je celkom slusny upgrade.

Favored enemies sa zlepsili asi tak, ze na 20 tom lvl mas celkovo bonus +18 (spocitany dokopy), predtym mal +15. Ze by to bolo nejake extremne zlepsenie sa neda povedat, ale zlepsenie to je.

Combat mastery je bud, alebo. Bud sa specializujes na boj zblizka, v tom pripade to mas to co predtym, alebo na luk. Fakt, ze je o 1 feat viac je sposobene tym, ze ten feat v 3e neexistoval. V 3.5 ho pridali. Je celkom logicke, ze ho dostane, kedze sa na ten sposob boja specializuje. Nevidim v tom nijake extra zvyhodnenie, oproti tomu, co bolo.

Evasion - drsny upgrade

Animal empathy, swift tracker, endurance, woodland stride, camouflage - to su veci, ktore sa kazdy ranger postupom casu proste nauci. Jednoznacne mala byt vacsina z nich aj v 3ed. Predstava rangera, ktory stopuje rovnako rychlo ako hocijaky dilinko co si vezme track je zaujimava. Tieto veci su vesmes nebojove. Davaju viac moznosti ako roleplayovat. Hrac sa viac vzije do postavy, ked sa nachadza parta v lesoch, konecne ma pocit, ze je platnym clenom druziny.

Hide in plain sight - no na to, aby sa mu podarilo uspesne sa skryt aj ked ho niekto sleduje to musi byt Pan hider. Na tak vysokych leveloch ma vacsina typkov aj tak cosi na sposob true seeingu.

Ten companion na sposob druida je len RP doplnok, kedze ma efektivny level / 2. Take zvieratko v boji nepomoze a moze si len ublizit. A to by spravny ranger nikdy nepripustil.

Suma sumarum, podstatne zmeny su : -2hp, +1 dobry save, +evasion, +2skill pointy. Vsetko ostatne su  bud kozmeticke doplnky pravidiel, alebo skratka veci, ktore su pre kazdeho rangera samozrejme a v podstate ani nevnima, ze je v tom nejak vynimocny.

Zaver: Rangera jednoznacne postihlo jednoznacne najviac zmien zo vsetkych povolani, ale ani tak sa proste neda povedat, ze je brutalny. Skratka sa len vyrovnali rozdiely v jeho kvalite a kvalite inych povolani.

PS: vysvetli mi konecne, co je to ,,Munchkin"  :)


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majlo napísal:
PS: vysvetli mi konecne, co je to ,,Munchkin"  :)


Wikipedia napísal:
In role-playing games, a "munchkin" is a player who plays a normally cooperative game exclusively for the purposes of "winning", usually at the cost of the other players' enjoyment of the game. The term is also frequently used in reference to powergamers and to immature players in general. A more neutral use of the term is in reference to young players, who, not knowing yet how to roleplay, typically obsess about the statistical "power" of their characters rather than developing their characters' fictional "personalities."


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun