HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
... vyvstava otazka vyssieho dobra - moze zabit desat dobrych ludi aby zachranil inych 40?

Toto je dobrý príklad na rozdiely Evil vs. Good. Good ich zabiť nesmie za žiadnu cenu. (Nech hľadá iné riešenie) Evil ich pozabíja s radosťou. (A bude niesť následky)

My sme to nikdy neriešili ale keď som sa nad tým zamýšľal, dospel som k možnému riešeniu. Hráči si určia presvedčenie a napíšu rooooozsiahly background. Až nadíte čas rozhodnúť sa, okrem presvedčenia budú mať svoje minulé činy. (príklad: zlodej nájde kopu zlata. žiadna dilema že je síce neutrálny ale prospeje mu ak to zlato daruje. pozrieta background ako sa choval v minulosti a toho sa musí držať)

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vysvetlite mi pls niekto (oooo mighty Silverbow) presne alignment: NEUTRAL GOOD a ci by urobil nieco take ako napr.:
Som inquisitor NG...
a moj partak o ktorom viem ze zabil asi X, pricom x je prirodzene cislo, ludi (jedneho dokonca priamo otravil predomnou co som mu ale bohuzial nedokazal, pretoze moj svedok CLERIC mal INT asi 6, a tak odpovedal zle pri rieseni problemu pred svedkami, aj ked neumyselne)...
okradol ma o vopred dohodnutu vec...
dohodli sme sa ze on berie air armor ktory mozu nosit vsetci (bez penalty aj magovia ale to je jedno teraz, +11AC btw) a ja si vezmem vsetky veci ktore zvysuju atributy (permanentne)...
on vzal 1 jablko +1 CON permanent (tiez malo podstatne ale aby ste boli v obraze) pred mojimi ocami a zozral/spapal/skonzumoval/use-ol ho...
potom (asi o hodinu) spadne do jamy 8m....
prezil....
hajzel...
:)....
nevie sa dostat von....
ja mam lano +adequate STR aby som ho vytiahol (je STR low mage)...
a ja mu poviem: ak mi das armor tak ta vytiahnem a zabudnem na vsetky tvoje ciny/vrazdy/atd. lebo ten armor by mi pomohol proti 1 taboru goblinom ktory uz dlhsie ohrozovali dedinu a zabijali ludi (ja som to chapal akoze dobre nepotrestam ho za X vrazd + moje okradnutie ale vdaka tomu zachranim asi 1/3 dediny ktora este prezila)
...no to som zvedavy na odpovede :)

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ne existuje presumpce neviny(nebo viny)
Ale asi bych pokracoval jako ty, pokud bych byl LG asi bych ho vyzval na souboj :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na uvod: co je v tvojom pripade Inquisitor?

Citanie zo SRD 3.5e:
Neutralne dobra postava sa snazi robit co najlepsie to, co by dobra postava mala robit. Je oddana pomahaniu ostatnym. Vie spolupracovat s kralmi, ci predstavenymi, ale neciti sa byt nimi zaviazana.

Citanie z AD&D 2e (vysek):
[...] kedze Vsehomir je obrovsky a zije v nom nespocetne mnoho tvorov, ktore chcu dosiahnut roznorake ciele, nasledovanie dobra neporusi rovnovahu, lez ju casto moze podporit. Ak prostriedkom pre dobro je podpora organizovanej spolocnosti, tak sa tohto treba drzat. Ak dobro mozno ziskat zvrhnutim terajsieho spolocenskeho poriadku, nech je tak. [...] Baron, ktory porusi prikazy svojho krala, aby znicil nieco, co povazuje za zle, je prikladom neutralne dobrej postavy.

V kazdom pripade by som ho (ako Good Postava) vytiahol. Jeden z dovodov: ak som tomu dobre porozumel, tak v opacnom pripade zahynie. Co na to hovoria ostatni druzinici (ak su?).

Moze ta pochytit spravodlivy hnev, mozes si vyziadat od neho uzavretie dohody. Ak bude robit nepristojnosti/zlociny, mozes ho udat autoritam (ak nejake su). Byt dobrym urcite neznamena byt ,,goody-two-shoes", ci dvojnohy tvor, na ktorom sa da kalat drevo.

Ak ustanovis podmienku na jeho vytiahnutie, tak to by u mna tiez celkom preslo (aj ked by to bol "velmi jemny" odklon niekde k Neutral Evil). Na druhej strane, ak naozaj chces ten armor pouzit na to, co hovoris, tak to by som ako DM bez problemov uznal.

(pozn. vyslovene sa riadit popisom alignmentov je velmi komplikovane :-))


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.01.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Münster, Germany

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmm, tu ma napada jeden priklad zpred niekolkych rokov... druzine, povacsine chaotickej, sa do ruk dostal Ring of Invisibility. Kazdy ho chcel, ale nakoniec si ho nechal kuzelnik, ktory ho nasiel (s tym istym odovodnenim). Kuzelnikovi ho ukradol zlodej, neviem co si pri tom myslel, ale dobre.
Zlodej bol neskor osamote smrtelne zraneny, a nasiel ho ten kuzelnik. S prstenom. Tak ho bodol dykou a zabil. Zlodeja neskor cleric ozivil, a zlodej zasa zabil kuzelnika, aby dostal svoj prsten. Takto to islo dalej, a padlo 4 zo 6 postav - len pre chamtivost hracov (upozornujem na rozdiel postava-hrac) - a bez prispenia DM. Ten to dokonca musel zarazit, ked sa skoro uplne nove postavy pustili do seba, na zaklade tohto predchadzajuceho svaru :roll: No to boli este stare Drd casy...
Podla mna je to problem, ked hraci neceli ziadnemu serioznemu ohrozeniu a dobrodruzstvami prechadzaju uplne bez problemov. Kazdy potom mysli len na seba, a nie na to, ako druzinu ako celok posilnit, aby prezila dalsie stretnutie. Nas zlodej, ktory s oblubou osamote otvaral rozne truhly a poklady, sa napriklad uz naucil, ze ak si vsetko necha pre seba, tak dalsi troll asi zabije klerika a nasledne jeho, pretoze ho nebude mat kto liecit...
K.

_________________
There is nothing wrong with any one person that can't be fixed with a hired assassin.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Niet vacsej slasti pre DMa, nez chvila, ked sa rozvali na stolicke a robi si rukami mlyncek,zatial co sa hraci medzi sebou mlatia :-)

Tiez mam v cerstvej pamati ako sa kuzelnicka doberala kuzlami so zlodejom a ten jej na oplatku chcel vykonat vsakovake zlomyselnosti dykou...Ale zistili, ze jeden bez druheho akosi fungovat nevedia -- teda vedeli by, ale....


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No nakoniec (stalo sa to inac asi pred 2 rokmi) sme sa dohodli, dal mi armor, ja som ho vytiahol, a potom som sam rozchodil cely tabor goblinov.... a potom sme zacali hrat od znova lebo s tym armorom som bol strasne silny, a mna osobne nebavi hrat za postavy typu, hahahaaa nic ma nerozchodi (mozno tak drak, no skor 2ja)... ale kym sme sa dohodli, spisali sme asi 4 stranovu zmluvu a prisahali na (navyssieho BOHA [PJa] :) ze ju neporusime)... dohoda nam trvala 6 hodin realneho casu.... pred nou sa ma pokusil este zabit ten mage/summoner, ale nakoniec od toho upustil, len chcel vyslat nejaky summon po pomoc (nevyslo).... ako good character som mu to odpustil (kedze sme sa poznali v pribehu hry uz dost dlho a zachranovali sme si zivoty navzajom).... a btw. Dalcor thx ale LG charactery zasadne nehram, to je jediny alignment, ktory som hral len raz, a povedal som si: NIKDY VIAC!... alef0 inquisitor z PJovej strany bol chapany, a je dodnes, nasledovne: ma byt vacsinou LN clovek (human), ktory ma striktne dane zakony v svojom guildovnom kodexe (nebudem ich vypisovat), ale v nich sotji take najzakladnejsie, ze ma bojovat proti akemukolvek pouzivaniu magii/mageom, ma zbavovat svet magickych predmetov a relicov, a podobne... alebo ich vyuzivat jedine vo svoj prospech na zlikvidovanie dalsich (goblin tabor)... samozrejme ochranuje nevinnych (dedinu)... etc.

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preco sa ti nepacil LG?

Teda inquisitor je silne LN postava, ktora bojuje za svoj ciel.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No iquisitora si pochopil spravne...
A LG sa mi nepaci/nepacil preto lebo je to kombinacia lawful + good ja hram bud lawful alebo good, pretoze kombo tychto 2 mi pripada prilis striktne.
Napr. nesmies kradnut, musis dodrzat svoje slovo/zakony, konat dobro, ochranovat ludi... a podobne...
A ja hram vacsinou evil charaktery alebo neutral, good len zriedka, proste ja som od prirody good (v reali) a na DrD si chcem zahrat za nieco nove, najviac sa mi pacil moj: "ja som srac rozbijem ti hubu len sa divne pozri draconis" za neho bola najvacsia sranda lebo v skutocnosti som dost kludny, ale ked som sa vzil do neho, tak ma museli krotit spoluhraci kazdu chvilu, aby som tomu v tej krcme za stolom, co sa na mna pozeral asi 3 sekundy namiesto povolenych 2, nerozbil hubu :)

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun