HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako riešite, ó Dungeon Masteri/PJovia, presvedčenia vo svojej družine? Ako sa vysporiadavate s evilákmi v radoch družiny? Alebo na zarovnania nedbáte? Je Neutral Evil to isté ako Chaotic Unrestricted, lebo sa môže prikloniť k ľubovoľnému, v tej chvíli potrebnému zarovnaniu? Páčia sa vám prekopané zarovnania v tretej edícii (taký Chaotic Neutral)? Páči sa vám dĺžka tohto príspevku? Kedy sa už skončia všetky otázky?


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
najlepsie to asi riesi tan kriz druziny v 3 .5 takze zostane zachovana konzistencia alignmentov. inak sa neboj penalizovat za nedodrziavanie presvedcenia alebo ho priamo zmenit. ak si ten kriz nevidel tak je vlastne o tom ze ak je cela druzina true neutral tak vsetko neutral v nazve cize evil/ good moze byt v parte ale ziaden lawfull

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tajomstvo kriza v 3.5ke mi ostava neodhalene. Kde to byt? Ako by si penalizoval Neutral Evila? Ten podla mna nema daleko od ,,Chaotic Unrestricted".

Jedna vec je, ze asi nemozes nakazat ,,ty budes Neutral Good a ty budes True Neutral", resp. nemozes byt chaotic, lebo druzina bude vyzerat zle. Plus, ludi na hranie nie je tak vela, aby som ich mohol odhanat. Interne som sa sam so sebou dohodol ticho ,,motivovat" dobrých charakterov, ale inak, neviem.

Presvedcenia sa nejak mlcky ignoruju a ak by prislo na lamanie chleba (,,len cisti srdca mozu prejst", "som mec, co neznasa zlo"), tak sa asi zhodnoti skutocne presvedcenie, ako ho hrali. S animujucimi klerikmi Lathandera sa poratam specialne (minimalne nedostanu kuzla).


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dolezite je ze je to rpg takze sa hrac ma chovat podla svojej postavy to je najvacsia krasa pre tych co sa vedia vzit najhorsia verzia pre vypocitavcov.za vyyber nepenalizujem ale za nehranie podla charakteru/presvedcenia- ved hra musi mat uroven. lawfull evil dovolim robit dobre skutky lebo ide za vyssim cielom(hoci v druzine lawfulla nemame) ale chaotic sa prosteneovladne v tom pripade mu zmenim stupnicu smerom k dobru alebo neutral tak ako to bolo napr. v neverwinternights. kriz spociva v tom ze v druzine nemas nesurode alignmenty ale ze su si podobne cize ak si parta vyberie ze chce byt zamerana na chaotic nikto nesmie byt lawfull a takisto sa staram aby si nevedeli presvedcenie navzajom. ak si niekto vyberie neutral evil kvoli death domani spells ale chce zachranovat dedinu tak ma smolu, potom sa nevciti do postavy ale iba taktizuje a nici hru- ide mu viac o kocky ako o pribeh a vyziva sa v pravidlach a hlada v nich klucky-je to smutne- kedze je tento text dlhy neopravim si chyby

_________________
Blep


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
ak si niekto vyberie neutral evil kvoli death domani spells ale chce zachranovat dedinu tak ma smolu, potom sa nevciti do postavy ale iba taktizuje a nici hru


To vobec nie je pravda.

Treba si v prvom rade uvedomit ze "evil" alignment neznamena ze postava bude zasadne robit zle skutky zo srandy. Neutral Evil je o tom ze robis to co ti pomoze dosiahnut ciel - a je ti jedno ake metody pouzijes. Neutral evil bude kludne napr. za financnu odmenu branit nejaku dedinu. "Evil" alignmenty nie su v svojej podstate o pachani zla, su o pouzivani nevyberavych metod na dosiahnutie ciela.

A Neutral Evil by som rozhodne neporovnaval s Chaotic Neutral.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem je, ze nejestvuje len cierna a biela (na Usenete su tisicky milionov clankov Good vs Evil). Neutral Evil si ide za svojim cielom, nech to stoji, co to stoji, pokial je to prenho vyhodne, pouzije vsetko. Preco by nemohol zachranovat dedinu? Moze tym nieco sledovat (,,zachranim dedinu pred velkym treantom, budu mi vdacni a teda odmena, ktora sa mi velmi hodi, lebo moje posledne peniaze mi ukradol ten hnusny..."). To je tragedia, ze evilaci maju k dispozicii repertoar vsetkych deviatich (nie nazgulov ;-) presvedceni. A rozhoduje sa tazko - lebo zdovodnenie na svoje ciny sa vzdy najde.

Vynutit zmenu alignmentu nema vyznam v pripade evilakov smerom ku dobrych, pretoze tym nezmenis hraca. U dobrych tam vyznam byt moze (Lawful Evil paladin straca minimalne schopnosti, takze si prehresenie uvedomi velmi rychlo), ale tych vacsinou netreba nasmerovavat takymito sposobmi.

Je to tazke, preto presvedcenia, ako formalnu vec v hre mlcky ignorujem. Ale to som uz povedal vyssie.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ja som mal ten vas neutral evil priklad pre lawfull- vyssi ciel zla, neutral je taky obycajny zlodejicek a chaotic je proste chaotic ani v knihe to nevedia popisat. chaotic neutral achaotic evil maju spolocne to ze su chaotic -ja som tu zostavu nevymyslal

_________________
Blep


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
no ja som mal ten vas neutral evil priklad pre lawfull- vyssi ciel zla, neutral je taky obycajny zlodejicek a chaotic je proste chaotic ani v knihe to nevedia popisat. chaotic neutral achaotic evil maju spolocne to ze su chaotic -ja som tu zostavu nevymyslal

Lawful Evil nemusi mat ziaden vyssi ciel. Lawful Evil je clovek ktory ide za cielom (je jedno ci je to kralovska koruna alebo peniaze) aj cez mrtvoly, ale v ramci zakonov danej spolocnosti (a taktiez rad vyuziva diery v tych zakonoch). Lawful Evil su napr. politici. :lol:

Chaotic Neutral je vcelku jasny alignment (aspon pre mna, lebo ak som hrac tak som skoro vzdy CN, pripadne CG). Ja to beriem ako anarchisticky alignment. :lol:

Chaotic Evil je ako Neutral Evil s tym rozdielom, ze uznava len hrubu silu (Lawful Evil uznava zakony, Neutral Evil peniaze), a sam preferuje taketo metody.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presvedceni je jenom sablona kterou vubec neresim dokud nedojde k nejakemu prekroceni. BTW doporucuji fora na http://www.czechdnd.cz / zvlaste o dobru zlu a paladinech kde se otazka presvedceni velmi resila


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
u paldadinov vyvstava otazka vyssieho dobra - moze zabit desat dobrych ludi aby zachranil inych 40?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
u paldadinov vyvstava otazka vyssieho dobra - moze zabit desat dobrych ludi aby zachranil inych 40?

Nie.

Aj ked za mimoriadne extremnych okolnosti mozno aj hej - ale to su veci v style fantazmagorie... takze vo vseobecnosti nie.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
u paldadinov vyvstava otazka vyssieho dobra - moze zabit desat dobrych ludi aby zachranil inych 40?


...chces povedat obetovat 10 dobrych ludi? Nenapada mi ina situacia, ked by ti 10 ludia boli stale dobry a paladin ich citil potrebu zabit. Skus to nejak rozviest :-)

Hadam casom prekoname 33stranovy rekord debaty o paladinoch na CzechDnD, co spominal o.i. Dalcor :-)


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
u paldadinov vyvstava otazka vyssieho dobra - moze zabit desat dobrych ludi aby zachranil inych 40?

V zadnem pripade, To je tezke, tusim ze se na forech czech Dnd objevilo prvni vyborne shrnuti zivota paladina, takze kdo o to mate zajem hledejte, protoze diskuze tam je opravdu zajimava


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Anonymous napísal:
farar_metod napísal:
u paldadinov vyvstava otazka vyssieho dobra - moze zabit desat dobrych ludi aby zachranil inych 40?

V zadnem pripade, To je tezke, tusim ze se na forech czech Dnd objevilo prvni vyborne shrnuti zivota paladina, takze kdo o to mate zajem hledejte, protoze diskuze tam je opravdu zajimava


To forum, ktore sa vsade spomina, ale nikto ho nikdy necital [zapas s cestinou a driemotami premohol vacsinu citatelov po 20 stranach ;-D] je sa nachadza na http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?t=572/. Varovanie ministerstva zdravotnictva: ma to 38 stran!


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a 218 ve wordu, které se snažím zpracovat :)
Nemá cenu číst všechno doporučuji tak okolo 20 stránky, ono se to 2x až třikrát opakuje!


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun