HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 54 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uf.. takze v ramci trosku uvedenia par veci do spravnych kolaji sem postnem kusok z ICQ konverzacie s Alefom.
Kód:
-ManiaC(C- (09:39 PM) :
No :-) ked budes mat cas..chcem s tebou prebrat este cerstvu temu.. orkovia...mozno uz pochopim o co tam a vam ide :-)
alef0 (09:40 PM) :
hej, este chvilu
-ManiaC(C- (09:40 PM) :
oka..
alef0 (09:49 PM) :
nu
alef0 (09:50 PM) :
mam nejaky cas
alef0 (09:50 PM) :
ja skusim sa tvarit ako hovorca
alef0 (09:50 PM) :
oni (ani ja) nevedia spracovat ten spinavy trik, ze z orka spravis viacuceloveho monstera tym, ze ho advancnes na lubovolny level podla potreby
alef0 (09:51 PM) :
vulgarne povedane: aj mucha je nebezpecna pre kazdeho, ked ju spravne naboostujes a naadvancujes.
-ManiaC(C- (09:52 PM) :
Oni nie su podla potreby..ale v mojom svete nexistuje ork tak ako ho vidis v besitary..a o tom to cele je.. a spravne... aj mucha moze byt ale neni? preco lebo nerobim ziadny insekticidny svet..ale robim svet kde ludia, orkovia a este par daslich ras co sa mi neche rozpisovat su rovnocenny .. :-) tod vsjo..a je na tom nieco zle? :-)
alef0 (09:52 PM) :
to chapem.
alef0 (09:53 PM) :
alas, niektori uboziaci pracuju s predpripravenymi svetmi
alef0 (09:53 PM) :
kde su orkovia v zmysle pana prstenov
alef0 (09:53 PM) :
plusminus
alef0 (09:53 PM) :
kde bol ork predurceny cannon fodder
-ManiaC(C- (09:53 PM) :
No takze to mam brat ked tak pracuju mnohi je to tak dobre?
alef0 (09:54 PM) :
nie, ale vacsina ludi sa z roznych dovodov pridrziava kanonu
alef0 (09:54 PM) :
alebo ,,kanonu"
-ManiaC(C- (09:54 PM) :
minutku telefon
alef0 (09:54 PM) :
kde si taketo finty nemozu dovolit
alef0 (09:54 PM) :
ok
-ManiaC(C- (09:55 PM) :
tu :-)
alef0 (09:55 PM) :
preto necudo, ze nechapu
alef0 (09:55 PM) :
a nechapem.
-ManiaC(C- (09:56 PM) :
Tak preco ale na mna utocia...nie ty konretne ale oni :-) Mam dost rozumu nato aby som z ich prispevkoch vsimol co si o mne myslia..podla man nerobim nic zle :-)
alef0 (09:57 PM) :
neboj sa, ja Dalcorovi napisem, ze sa to vyjasnilo :=)
-ManiaC(C- (09:57 PM) :
:-) Sleduj...uznavam ze sa DnD neda hrat aby ta hra bola zaujimva podla klasickych spisanych pravidiel... ja som o WH nikdy nepocul..lenze ste na fore na mna vybalili ze proste DnD su sproste pravidla lebo 13 level hrdina je boh.. ja som len ukazal ze pri dobrom pouziti DnD pravidiel to tak nemusi byt..to bolo vsetko co som chcel :-) a zatial tam zomna niektory spravili nechapaveho tomasa..
alef0 (09:58 PM) :
TOTO si mal tam napisat :-D
-ManiaC(C- (09:58 PM) :
no :-D co som vedel co pomne chcete :-D
alef0 (09:58 PM) :
neboj sa, aj ked sa to nezda, ale ctime si a vazime kazdeho tvora, co pride na fora.
alef0 (09:58 PM) :
proste chyba komunikacie


Je to z jeho dovolenim :) Dufam ze sa uz chapeme :P
Kód:


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dzz - Alef0 ubožáci pracující s předpřipravenými světy? Já napadajícího maniacca?

ManiaCC - já chápu že máš svět ve kterým máš vyrovnané rasy, chápu že tweakuješ pravidla. Ale problém tedy leží jinde, dokáže být halda ECL 2 postav vyrovnaná ECL13? PRotože tady nešlo o Orky /ač pořád nechápu, pokdu jsou vyrvonáni lidem ntak na 0ltém levelu, čili k tomu aby jsi udělal orky  vyrovnané lidem na 13tém levelu je msuíš také levelovat na ECL13, čili jsm tak  kde jsme že ECL 2 Ork ani v přesile 2 na 1 se nevyrovná ECL 13 charakter/.

Je tomu tak?


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ManiaCCC jednoducho ignoruje co sa mu snazime vysvetlit... a dokola hovori to svoje...
takyto postoj v debate ma obcas dokaze dohnat do zufalstva az zurivosti...  :ikonka23:


Dalcor to pise uplne presne:

v DnD hociako velka skupina slabych priser nie je schopna v rovnom boji realne ublizit postavam na vyssich leveloch.

vo d20Warheart toto tvrdenie neplati....


ak uz na toto vysvetlenie ManiaCCC nezareaguje pozitivne tak to vzdavam  :ikonka14:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problém kde sa nabral orc (len ako príklad) warior 13 level je úplne nepodstatný. Nabral sa presne tam, kde aj iní vysokolevelní encountery. A to že orčia nátura sa s tým nezluičuje je blbosť. Aj PC warior ak sa ny 20 levely správa rovnako ako na 1. nemá šancu, musí sa prispôsobiť. Už to, že sa náš ork tej 13. úrovne dožil znamená, že sa prispôsobil.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Problém kde sa nabral orc (len ako príklad) warior 13 level je úplne nepodstatný. Nabral sa presne tam, kde aj iní vysokolevelní encountery. A to že orčia nátura sa s tým nezluičuje je blbosť. Aj PC warior ak sa ny 20 levely správa rovnako ako na 1. nemá šancu, musí sa prispôsobiť. Už to, že sa náš ork tej 13. úrovne dožil znamená, že sa prispôsobil.


prosim uz sem neplet orcov... vracias debatu tam kam by sa uz vracat nemala.  :ikonka20:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie, prepanajana, orcie klobasy uz nie!

Skusme diskutovat na Corvusov podnet
,,v DnD hociako velka skupina slabych priser nie je schopna v rovnom boji  realne ublizit postavam na vyssich leveloch.

vo d20Warheart toto tvrdenie neplati.... "
ok?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je jasne ze ECL 2 alebo 3 sa nemoze vyrovnat ECL 13  ale ved to je vsetko v poriadku a tak to ma byt.. Musi byt nieco pre low level, nieco pre mid level a nieco pre high level charaktery to je vsetko oka. Len tak mimochodom ...tebe by sa zdalo v poriadku keby do mesta nabehol nabuchany terminator a rozkopalo ho tam 10 cigancait zo skolky?? Myslim osobne ze takto nejako tie ECL su myslene.. BTW: Avancement je velmi pekne popisany v SRD takze to neni nic co by ste pouzit nemohli.

A ohladom toho ignorovania niektorych skutocnosti atd. to uz necham plavat...  Lebo cele to zacalo pri A a skoncilo nie mojou vinou pri Z. Ale aspon sme prebrali siroku skali problematik  :D


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Maniacc . TO kazdopadne :)

Me se rpave libi ze Warheart nabizi to ze i stvury s malym CR, maji snaci zasahnou a zabit kohokoliv.
Ve standartnim DND ani 40 orku s CR 2 nema sanci proti skupince 4 CR13 postav.
Ve warhearte je utlucou jako v realu a o to jde.

Co mam delat se skupinkou hracu, kterym proste na 8.  urovni (ja si ymslim Alef0 yze ta hranice unosnosti se projeveuje okolo 8, ne 13 levelu) neni nic co bych jim tam mohl dat jako protivnika, bez toho aniz bych se dostal do zacarovaneho kruhu - Postava 8 - Silnejsi protivnik - jeho vybaveni - postava 9 s novym vybavenim - jeste silnejsi protivnik - jeho vybaveni postavam - postava 10.

V posledni hre se memu spolu DMovi povedlo delat NPC, ze kdyz jsme videl co jim dal tak jsem ustrnul. Dokonce i hrac se bouril. Ale co, staci jedno dispel :) No a Staff of necroamnci jsem dal na opirani nasemu slepemu knezi ktery ji ma jako slepeckou hul aniz by vedel co umi :)


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Co mam delat se skupinkou hracu, kterym proste na 8.  urovni (ja si ymslim Alef0 yze ta hranice unosnosti se projeveuje okolo 8, ne 13 levelu) neni nic co bych jim tam mohl dat jako protivnika, bez toho aniz bych se dostal do zacarovaneho kruhu - Postava 8 - Silnejsi protivnik - jeho vybaveni - postava 9 s novym vybavenim - jeste silnejsi protivnik - jeho vybaveni postavam - postava 10.


Co? Ved vyuzivaj prostredie.. Ala pltnicka prihoda vyssie, sprav tazsie bojove podmienky napriklad ako som mal ja husty trnami zarasteny les kde sa ocitli hrdinovia medzi par pixies ktore ixh nadheren davali zdialky pritom sa hraco mohli pohybovat len obmedzet a aj to im hrozilo zranenie od trnov.
Alebo tmava jaskyna kde darkmantle takemr neviditelne s pouzitim darkens krasne rozdelovali skupinku kde a zahnali ich casto krat do jamy, pasce, spadu a podobne.
Skus pouzit bludisko, kde sa z cista jasna vyruti wraith a za par okazikov zmizne v tme.
Skus robit specialny iluzionicku penovst nejakeho iluzionistu kde okrem beznych monsiter  je mnozstvo iluzii, slepych ciest, trojsmernych dver ( otvoris mas chodbu, otovris druhy krat a mas schodu do komnaty atd.)
Vyuzivaj chorby alebo prekliatia.. Skus pouzit nejaky druh magie na cele prostredie (prikald z mojho dobrodruzstva: Kobka pod temnou magiou kde raz za cas vznikne pole co poblanzi mysel hrdinov: Potom sa hned z jednoducheho boja proti trom kostlivcom stal zapas nazivot a na smrt ked samozrejme bojovnici nesavli will a zacali pobehovat po miesnosti a utocit aj na vlastnych)

To co mozes spravit je neskutocne vela....ja ti nebude menovat vsetko co som kedy spravil...ale mas tu myslim si ze kopu prikladov ako sa nedostat do ubehoh kolotca vyssi level charov = vyssi level monstier...

Sry za chyby uz sa ponahlam za chvilku mi ide bus :D


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:

v DnD hociako velka skupina slabych priser nie je schopna v rovnom boji realne ublizit postavam na vyssich leveloch.

vo d20Warheart toto tvrdenie neplati....


ManiaCCC prosim zareaguj na tieto a LEN na tieto vety... myslis ze tie tvrdenia nie su pravda?

toto je v skratke vsetko co sa snazim povedat a jeden z dovodov preco som d20Warheart napisal.

to ze si inovantivny GM je super a nikto ti to neberie... ale nie je to to o com by mala byt tato debata.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa Pi. 03. Mar 2006, 13:28, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
v DnD hociako velka skupina slabych priser nie je schopna v rovnom boji realne ublizit postavam na vyssich leveloch.

vo d20Warheart toto tvrdenie neplati....
.


WH som nehral tak neviem posudit ale viem ze to co si napisal v DnD plati...takze ak ta to potesi... s tymto bodom "obzaloby" s tebou suhlasim ;)

EDIT: ale dovolim si este podotknut..rovny boj je iba v ringu... ;)


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
DAKUJEM!

toje vsetko co som sa snazil povedat :ikonka24:


edit: pod rovnym bojom si predstavujem taky kde nema prostredie markantny vplyv a obe strany o sebe vedia. to sa moze stat kludne hocikde. napriklad v lese na cistinke...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
prosim uz sem neplet orcov... vracias debatu tam kam by sa uz vracat nemala.  :ikonka20:

prosím všimnúť si, že som ich tam dal len ako príklad, je to tuším najslabšia potvora v beštiári - nahraď si ju čím chceš, ale za ostatným si stojím.
Maniacccov nápad s prostrediami sa mi fakt páči, čo na tom, že nie je použiteľné pre "čestný boj", veď kde sa už len ten v reály vyskytuje, vždy ide o využitie všetkých dostupných výhod (takoui môže byť aj rovná pastvina).

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asi mam malu fantaziu ale neviem si predstavit ako sa da realne vyuzit rovna pastvina na vyhodu v boji...

btw. pouzivanim 'zaujimavych' prostredi sa mozeme dostat k opacnemu extremu... miesto boja so stale silnejsimi priserami sa budu musiet vsetky boje odohravat na ekvivalente horiacej, drevenej lavky nad utesom, za dazda a v magickej temnote.... :roll:

rozumieme sa?  :|

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nejde o to maximalizovať náročnosť prostredie a stretať len goblinov. Treba oba faktory vhodne kombinovať.
A k tej tvojej otázke: Máme peknú plneninu po ktorej hrdovia prenasledujú tucec škratov. A tu zrazu pred nich vyskočí poludnica (potvora, ktorú posiľuje slnko a spalovanie obetí), pre ktorú je pastvina geniálnym maskovaním - vidno ju len ako mihotanie vzduchu, kto by si ju všimol?
Opakujem, treba kombinovať správne tvori s prostredím, veď to že škrat má nízku inteligenciu neznamená, že je sprostý. Je len špecializovaný na maximálne využitie prostredia v ktorom žije. (výhodou hrdinou je zase, že vnášajú pre škrata neznáme taktiky)

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 54 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun